Člověk nemůže cítit lásku, aniž by dříve poznal požitek. A cítit žal, aniž by poznal štěstí. Hvězdně obsazený americko-mexický film o čtyřech lidech, co chtěli přes nepřízeň osudu změnit svůj život... Čínská moudrost praví, že základními emocemi v životě jsou: štěstí, požitek, žal a láska. Do čtyřech kapitol se stejnými názvy je i rozložen příběh čtyř lidí filmu To, co dýchám, jejichž životy se i přesto, že se neznají, více či méně proplétají. Nejprve sledujeme příběh člověka, co se po celoživotní dřině vypracoval na řadového finančního poradce (F. Whitaker), jenž zoufale touží po lepším životě. Kvůli tomuto snu se pak nebojí riskovat úplně vše. Dále je zde vymahač a pravá ruka (B. Fraser) místního mafiánského bosse (A. Garcia), jehož zcela změnila smrt kamaráda v dětství. Do života tohoto člověka, co má schopnost vidět útržky budoucnosti, zcela nečekaně vstoupí popová hvězda Trista (S. M. Gellarová), kterou má chránit. Ta i přes nálepku bezstarostné hvězdy je ve skutečnosti velmi zranitelnou dívkou, poznamenanou smrtí otce. Nakonec je zde postava lékaře (K. Bacon), co musí zachránit svou milovanou ženu (J. Delpyová), kterou ale nikdy nemůže mít… (Česká televize)

Jensenka89

Nejkrásnější, nejlepší, nejreálnější, nejpřesnější,nej.......... film, který jsem doposud viděla! Žádný jiný film nezachycuje to, jak se život může zamotat a jak je důležité všímat si svého okolí, protože nikdy nevíme s kým máme spjatý osud! V tomto filmu je skrytá pravda, pro každého je ta pravda jiná, a to je důvod, proč tento film shlédnout! Herecké obsazení, příběhy, které do sebe zapadají, jako dílky skládačky, která až na konci ukáže celý obraz....Excelentní, tak, že nedokážu skrýt nadšení! Nikdy (tedy zatím) jsem neviděla film, ve kterém bych se tak stoprocentně našla! Ne, že bych milovala "mafiána", vykradla banku, ale pořád zachraňuji svou lásku, která patří jiné! Asi je to můj osud........ ()

DžejPý

Co to sakra mělo bejt? Jednotlivé epizody velmi slabé, celé dohromady je to ještě horší. Nezapadá to do sebe... Jako kdyby to točil někdo z grantů České republiky. Fakt bída :-( ()

AdamRaphael

Čtyři příběhy, které na první pohled nemají nic společného se na konci mistrovsky spojí v jednu obrovskou dokonalost. Brenden Fraser a Sarah Michelle Gellar, dva mí oblíbení herci, odzbrojují jakékoliv slova kritiky a nechávají jen nekončící chválu. Film je inspirován čínským příslovím a vypráví tak o štěstí, požitku, žalu a lásce. Výborně vymyšlený děj poskytne napětí, lásku, krutost a překvapí. Herecké obsazení se povedlo a herecké výkony byly velmi, velmi dobré. Snad mohl dostat trochu víc prostoru Fraser a část lásky je místy přehrávaná. Pátou hvězdičku neobjektivně dávám za obsazení mé milované S.M. Gellar ()

Xarxees

Nádhernej snímek, kde prolínání příběhů funguje dokonale. Syrovost běžného života z mozaiky čiší plným proudem. Myslím, že tímhle debutem si rejža trvale přivodil místo v mým srdci a doufám, že zas něco podobnýho natočí. Jinak hudba taky přesně zapadá a je vybraná pro jednotlivé momenty velmi přesně, aby divákovi ještě více přiblížila vyjímečnost okamžiku. Po dokoukání tohohle si ještě asi pustím Láska je kurva. A všem ostatním kdo jste to neviděli, tak to také doporučuju, protože po dokoukání To co dýchám tu emocionální bouři jen stěží zastavíte. ()

Bblondie

Na americký snímek nečekaně propracovaný scénář bez typického patosu, všechno funguje a na konci do sebe zapadá jako poslední dílek puzzle ... skvěle natočené drama, které jsem osobně dokázala pořádně docenit až v posledních minutách. Neobvyklý filmový zážitek. ()

zmirix

Zase jednou film , který mi tak nějak proklouzl mezi prsty.(Viděno až v 2014) . Ale aspoň je na co koukat když je okurková sezona.Film mě chytl hned od začátku a už nepustil. Filmů typu skládačka už je sice hodně ale tenhle fungoval dobře a patří k těm lepším. 75% ()

LeaFF

Já to zkrátím - začátek filmu celkem sranec. BTW proč štěstí? v čem štěstí? Whitaker měl postavu, která se totálně zbláznila.. Kdo překvapil byl Fraser. Výborně zahrál a taky konečně vyměnil kadeřníka a sestřih. Gellar je výborná - o tom žádná. Taky se mi líbil Garcia. Na koho jsem se těšila byl můj oblíbenec Bacon, kterej tam měl málo prostoru.. Jaká škoda. Film jinak super, jen překousnout ten začátek. ()

Unlikelyhero odpad!

Příběh s Whitakerem ještě jde, potom už to jde dolů - čučení do budoucna pro mě není - a nástup synovce Andy Garcii je tak nesnesitelně otravný, že už jsem to musel vypnout ()

CampaHD

85% prekvapivo dobré, príjemné postavené a odrozpravane. Čo ma ale dostalo, výkon Brendana. Sadlo mu to a i keď to nie je môj herec ,tu sa predviedol. Kevin zase na mieste, prepracované ukončenie. Nebolo to bez chýb ale stojí to za pozretie . ()

TylerD.

Velmi dobré herecké výkony, má to spád ale minimálně třicet procent ubírám za zbytečnou negativitu a násilí. Historie ukázala, že i lepší filmy tohoto žánru se bez toho obejdou a vůbec mi film přišel takový uměle nastavený vším možným jen aby to zaujalo, včetně obalu. Škoda možná. ()

peproch

Čtyři minipovídky představují čtyři emoce a vzájemně se doplnují jak ty postavy povídek tak se proplétají jejich příběhy, které jednak by mohly být sólo, ale sólo nikdo nežijeme, protože to, co jednomu přinese štěstí, druhého může bolet, filmové herecké hvězdy učinily film přijatelně koukatelným, bez nich by tváře byly jen nudné nositelky jakoby plácaného děje. ()