Člověk nemůže cítit lásku, aniž by dříve poznal požitek. A cítit žal, aniž by poznal štěstí. Hvězdně obsazený americko-mexický film o čtyřech lidech, co chtěli přes nepřízeň osudu změnit svůj život... Čínská moudrost praví, že základními emocemi v životě jsou: štěstí, požitek, žal a láska. Do čtyřech kapitol se stejnými názvy je i rozložen příběh čtyř lidí filmu To, co dýchám, jejichž životy se i přesto, že se neznají, více či méně proplétají. Nejprve sledujeme příběh člověka, co se po celoživotní dřině vypracoval na řadového finančního poradce (F. Whitaker), jenž zoufale touží po lepším životě. Kvůli tomuto snu se pak nebojí riskovat úplně vše. Dále je zde vymahač a pravá ruka (B. Fraser) místního mafiánského bosse (A. Garcia), jehož zcela změnila smrt kamaráda v dětství. Do života tohoto člověka, co má schopnost vidět útržky budoucnosti, zcela nečekaně vstoupí popová hvězda Trista (S. M. Gellarová), kterou má chránit. Ta i přes nálepku bezstarostné hvězdy je ve skutečnosti velmi zranitelnou dívkou, poznamenanou smrtí otce. Nakonec je zde postava lékaře (K. Bacon), co musí zachránit svou milovanou ženu (J. Delpyová), kterou ale nikdy nemůže mít… (Česká televize)

DannyBoy80

Tento triler je dobře natočen, kamera, střih, vše ok. Herci hrají nadpůměrně, však se nejedná o žádné nazdárky. Celý film ovšem zabíjí scénář, který tak šíleně vykonstruovaný a i přesto jsou v něm díry jako prase. Scénář je jediný, ale naprosto podstatný problém tohoto filmu. ()

Schuldiner

Sakra! Tohle mohlo být opravdu kvalitní drama... Ale to by se režie musel chopit někdo jiný. Nic originálního, ale i tak zajímavý námět. S dobrými hereckými výkony. Zkrátka, materiál, který byl nevyužit. Škoda, škoda převeliká, režisér to zazdil.. ()

rybitvi

Skrznaskrz průměrný film lákající na hvězdná jména a osudovou propletenost příběhů jednotlivých postav. Je zde nehorázně vidět, že je to režisérova celovečerní prvotina, jednotlivé příběhy jsou ucházející, i když klišé se zde nakupila pěkná řádka. Dohromady jako celek to ale vůbec nefunguje. Lee se snaží těžit z módního trendu natáčení filmů rozdělěných na minipříběhy, leč v jeho případě je to zřejmě neschopnost natočit ucelený snímek s dlouhou stopáží. Film, který mnou prošuměl a nezanechal ani štěstí, ani požitek, žal či lásku, ale pouze nezájem a lhostejnost. ()

Weider

Velice jsem se na tento film těšil, protože to hvězdné obsazení mě nenechalo chladým. Po chvíli sledování toho filmu jsem byl zklamaný. Zklamaný jsem byl ale jen proto, že tento skvělý film je rozdělený na příběhy 4 postav. Každý příběh je mezi sebou propojený. A já zrovna takové mazikové příběhy nemusim. Samozřejmě herecké výkony byli perfektní. Andy Garcia jako ganster mě absolutně dostal. Nejlepší ale příběh byl s Whitakerem. Bohužel tam byli ale i chabé herecke výkony Gellar. Přesto všechno se mi tento film velice líbil - 75% ()

sestrad

Tak nevím, jestli jsem tam viděla víc než tam Lee vůbec mínil dát - přilákal mě Lichtyho komentář, že je to inspirované čtyřmi základními emocemi, tudíž jsem v těch osudech nějak hledala. Zas úplně mě to neuchvátilo, zdá se mi, že to všecko drží pohromadě trochu násilně. Skoro spíš tři a půl... no třeba se na to podívám znova a dojde mi to, co mi nějak uniklo - buď, že je to fakt slátanina, anebo taky ne? Váhám... ()

lareinna

Konkrétne tento typ filmu môžem len keď mám na to náladu. Tento som mala pripravený v PC už dlhšie, takže keď som začala pozerať, tak som netušila (úplne zabudla) o čom je. Schválne niekedy nečítam pred pozeraním ani komentáre, ani obsah a ono to niekedy vďaka tomu oveľa viac prekvapí, pretože človek nemá v podvedomí už vopred vytvorený názor. Film plynie pomalým tempom, postupne mení podoby, zaujme, ale na mňa predsa len trochu viac depresívny.. Herci výborní. ()

sona123

Jednotlivé příběhy, tentokrát se ale opravdu důmyslně prolínající. Konec se uzavírá se starou známou Buffy Sommersovou. Že to bude takové rozkouskované, na kapitoly, to jsem netušila. Rychlý začátek mne tedy víc než překvapil. Ale pak už jsem jen čekala, co přijde dál. Nemělo to chybu - dynamika, herci, hudba, myšlenka. A plno emocí přídavkem. ()

raky5

Pekný a príjemný, aj keď smutný film. Fraser a Garcia sú skvelí, Sarah Michelle Gellar je nádherná. Trochu zbytočný mi prišiel ten Baconov príbeh, miesto neho mohol dostať viac priestoru Whitaker. ()

Kratoc

Forest Whitaker nehrál snad ještě v žádném filmu špatně. Tenhle herec opravdu umí. Škoda, že v celém filmu nedostal více prostoru. Na druhou stranu celý film je našláplý a na to, že je to prvotina, tak to tedy klobouk dolů. Ukočírovat takové herce, to chce kus odvahy a také talentu. Jsem zvědav s čím přijde příště. ()

JK-Stinger

Dlouho jsem neviděl snímek, který by proplétal příběhy několika hlavních postav a navíc tak drsně ztvárňující některé lidské životy. Místy jsem si připadal jako při sledování Pulp Fiction, místy jako u Crash, což vůbec není na škodu. Celý snímek působí temně a depresivně, ale brzy jsem začal mít pocit předvídatelnosti, stejně jako jedna z hlavních postav. Jinak ale jsem vcelku spokojený divák, který dostal to, co očekával a ještě k tomu v parádním kabátku výborně obsazených rolí. Fraserovi po všech těch komediích opravdu sedla vážná role, Andy Garcia je klasický bastard, jak jsme u něj už zvyklí a Sarah Michelle Gellar také odvádí dobrou práci. ()

RomanHyde

Film má velký potenciál. Vynikající herci, zajímavý námět, prolínání dějů - mozaika ala Magnolia, Crash, 21. gramů atd... Bohužel téma mi nepříjde příliš zvládnuté. Působí na mne až klipovitým dojmem, herci dostali příliš málo prostoru a klouže se po povrchu. Údernost má spočívat hlavně v "návaznosti", ovšem ta potence není taková, aby to energii navýšilo. Film se dusí v průměrnosti a plytkosti. Místy působí velmi nevyrovnaně a neuhlazeně. Chtělo si to trošku více pohrát se scénářem, klidně by tato "mozaika" snesla o půlhodiny delší stopáž, kterou by byl získán prostor pro budování atmosféry a vtáhnutí diváka do děje... Vždyť podobné snímky nejdou stopáží pod 2 hodiny a tady se to režisér snažil vtlačit do hodiny a půl. Proto je patrně výsledek takový jaký je.. průměrný. ()

isla

tak si hovorim,ze to nebolo najhorsie.s postavami sa dalo v niektorych pripadoch dokonale zzit,hudba bola uchadzajuca,ani kamera nebola zla,zopar zaberov bolo najkrajsich ake som kedy videla, ale stacilo to?nie.jedina chyba tohto filmu je,ze recykluje,co uz bolo davno povedane,vyuzite,zahrate-najlepsie,ako mohlo byt,dokonca aj nalezite ocenene.jednoduchost,prvoplanovost,obcasna banalita a chut zabrnkat divakovi na strunky-tak sa filmy netocia...tak sa pytam ci si reziser len nechcel ulahcit pracu tym,ze natoci film o ludoch a potom ho nezmyselne pospaja,vsak to uz nejako dopadne... ()

Wawer

Mám z toho filmu opravdu rozporuplný pocit. Začátek byl, jak kdyby to režisér ani nemyslel. Pak ovšem vlétl na scénu Andy Garcia trochu ve stylu Ala Pacina (především scéna "Fraserova" zabití je ukázková) a hned to bylo o poznání lepší a když došlo na Kevina Bacona, rozzářila se s ním celá obrazovka. Závěr, trochu ve stylu Magnolie, tomu nakonec ani moc nepřidal. Vysledkem je mišmaš, který ke konci chtěl zahrát na dojemnou strunu, ale ani to se moc nepovedlo. Horší 3* ()

zeromore

Netradiční scénář, na který si to hrálo, by byl cool a zajímavý tak před deseti roky, některé prvoplánové a očekávané scény vyvolají maximálně úšklebek a plejáda známých ksichtů to v tomto případě nezachrání, spíš ukazuje na pokus o záchranu něčeho nepovedeného (snad první film kam mi ani ten forest whitaker nějak nepasoval). Nemůžu dát ani 50 % za tu drzost.. ()

ivonca

Whitaker bol klasicky skvelý, príjemne ma prekvapil najmä Brandan Fraser, ktorého som videla skutočne hrať asi po prvýkrát, úloha drsného gangsterského bitkára mu pristala. Každý jeden z príbehov ma zaujal, v podstate aj dojal, film vôbec nenudil a musím skonštatovať, že ide o veľmi slušný režijný debut, čo som sa len práve teraz dočítala. ()

blazenka

Čtyři postavy ve čtyřech na sebe navazujících příbězích. Čtyři lidé, kteří si vzájemně ovlivnili život. Velmi působivý Andy Garcia v roli Prsta, který je středobodem celého snímku. Strhující drama o touze ovládat druhé, o vině, o lásce, o záchraně. To je The Air I Breathe. Za působivě vystavěný příběh, za krásnou Trystu stojící za úsvitu proti mrakodrapům, za štěstí, požitek, žal a lásku dávám 75%. ()

Mchazik

Režisér i herci splnili to co měli splnit. Zajímavá propletenost příběhu. Několik příběhů, který byste neřekli že spolu můžou nějak souviset a vida. Je jedna akce a k tomu následuje další reakce. Všechno se vším souvisí. Film byl krásně sladěn s hudbou a z toho vzniká úžasná atmosféra. To, co dýchám - i ten název už vzbuzuje něco neuvěřitelného a film nezklamal. ()

johnymdoe

Neznámému režiséru se povedlo na plátno dostat několik výborných a tou dobou již né příliš obsazovaných herců. Byla radost sledovat Frasera předtím než přibral snad 30 kilo, Gellarovou v posledním záchvěvu jakés takés mladosti, Bacona, Whitakera a v neposlední řadě jako vždy skvělého Garciu. Scénář hodně dobrý i když malinko předvídatelný, přece jen těchto filmů, kde na sebe zdánlivě nenavazující příběhy do sebe nakonec dokonale zapadnou, je už několik. Práce s kamerou a střihem skvělé, tudíž i režie. Vtipné momenty k popukání. Nebýt dvou třech smutných okamžiků, tak pro mě film skoro i na pět, takto 4* a 75%. ()

film-fancz

Jestli Jieho Lee bude pokracovat tak jako v tomhle skvelem filmu, mame se na co tesit. Naprosto skvele pro milovniky ¨propleteneho¨ deje zivota 4 lidi. TAIB se nemusi bat srovnani s filmem Crash, hodne mu slape na paty :-) ()