Člověk nemůže cítit lásku, aniž by dříve poznal požitek. A cítit žal, aniž by poznal štěstí. Hvězdně obsazený americko-mexický film o čtyřech lidech, co chtěli přes nepřízeň osudu změnit svůj život... Čínská moudrost praví, že základními emocemi v životě jsou: štěstí, požitek, žal a láska. Do čtyřech kapitol se stejnými názvy je i rozložen příběh čtyř lidí filmu To, co dýchám, jejichž životy se i přesto, že se neznají, více či méně proplétají. Nejprve sledujeme příběh člověka, co se po celoživotní dřině vypracoval na řadového finančního poradce (F. Whitaker), jenž zoufale touží po lepším životě. Kvůli tomuto snu se pak nebojí riskovat úplně vše. Dále je zde vymahač a pravá ruka (B. Fraser) místního mafiánského bosse (A. Garcia), jehož zcela změnila smrt kamaráda v dětství. Do života tohoto člověka, co má schopnost vidět útržky budoucnosti, zcela nečekaně vstoupí popová hvězda Trista (S. M. Gellarová), kterou má chránit. Ta i přes nálepku bezstarostné hvězdy je ve skutečnosti velmi zranitelnou dívkou, poznamenanou smrtí otce. Nakonec je zde postava lékaře (K. Bacon), co musí zachránit svou milovanou ženu (J. Delpyová), kterou ale nikdy nemůže mít… (Česká televize)

endor_fina

Film mě neuchvátil, ale dokázal mě zaujmout natolik, že jsem ho dokoukala do konce. Mám ráda, když se "osudy" jednotlivých postav propojují. Kdyby byl děj komplikovanější, nezlobila bych se. ()

Radusa

Ja osobne mám rada tieto "LEGO" filmy. Jednotlivé kúsky skladačky, sú sem-tam síce trochu nudné a strnulé, no ak vydržíte pozerať do konca, v úplnom závere do seba pekne zapadnú. Tieto príbehy boli navyše celkom originálne a film sa pozeral veľmi ľahko. A ďalším veľkým plusom je herecké obsadenie. Pre mňa 80%. ()

Cor-Angar

Tenhle film na mě udělal opravdu dobrý dojem. Mám tyhle "mozaikové" filmy rád a řekl bych, že To, co dýchám není zase o tolik slabší než například Crash. Má skvělou atmosféru už od prvních minut, celou dobu ho provází dobrá a sednoucí hudba, no a pak to hlavní, tedy herci. Brendan Fraser mě znovu přesvědčil že vážnější role zvládá skvěle, Andy Garcia se přesně na takové role hodí a Sarah, krom toho že je stále nádherná, tu zpěvačku taky zahrála dobře. Forest W., Kevin Bacon a Julie Delpy dostali bohužel míň prostoru, ale o to víc na mě ve svých rolích zapůsobili. Za zmínku určitě stojí i Emile Hirsch :). A co se týče příběhu a všech těch spojitostí, tak mně to nepřišlo nějak násilně poskládaný, přehnaný nebo nelogický. Naopak bych řekl, že je celej příběh opravdu dobře zvládnutej a já jsem s výsledkem rozhodně spokojenej. ()

revere

Tak jako Štěstí, Požitek, Žal a Láska, mohly se jednotlivé epizody jmenovat Vepřo, Knedlo, Zelo a Pivo...nebo jakkoliv jinak (na nějaké souvislosti by se přišlo). Otázkou je, zda dílem nedostatku talentu anebo jen hamižné touhy vydělat, režisér smíchal všechno, co se mu zdálo v danou chvíli atraktivní a zpeněžitelné. A vznikla směs plytkých myšlenek, šroubovaných souvislostí, plochých postav, se kterými není sebemenšího důvodu sdílet jejich radosti a strasti a to vše, podbarvené nepřetržitou sérií kopanců něčích nohou do do něčích hlav, zarámoval vděčným odkazem na východní filosofii. Pardon, tenhle guláš mi opravdu, ale opravdu nesedl. ()

2sistem

Kdybych film hodnotil individuálně tak plným počtem i přes několik chyb. Skvělé herecké obsazení, slušivá hudba, zajímavý příběh. Začátek akční, ale vše se ubírá k slabšímu zato dramatickýmu konci. Dalo by se to poskládat líp. Leč musím hodnotit vedle podobných filmů a to pak musím být přísnější. Ale dám 4, protože tenhle typ skládanky mám rád a skoro vždy bezvadně funguje. ()

Tumas

Absolutní kakanec. Nedává to smysl příliš málo aby si to člověk pamatoval. Jako film blížící se realitě se to nedá brát ani vzdáleně. Plus šíleně promrhanej casting. Whitaker je zbytečnej, jeho postava nedává smysl a vypadá to, že ani on nechápe co hraje. Přemožitelce upírů kupodivu nejde hrát ani hloupá zpěvačka. Hirsch pro změnu hraje polodementního nevybouřenýho úchyláka, což je zabavný, že k takovejm rolím musel dojít až před třicítkou. Bacon je strašnej, role dementní a nesmyslná. Andy Garcia neskutečně nudnej a v takovýhle roli okoukanej. Hvězdička za Frasera. Scénář mu sice kazí roli, ale vypadá u toho nejmíň hloupě. A to všeobecný srovnávání s Magnolií? Pfffch, to snad nemyslíte vážně, tahle hovadina?? ()

Kubin...

Fakt pěknej filmek, není to nic nověho, ale i tak originální. Tenhle styl mám rád, kruh se uzavře... jediné co tomu můžu vytknout, tak je scéna jak chce hlavní hrdinka spáchat sebevraždu, jak její šálu zachytí doktor a ona po něm vyleze zase nahoru... To fakt přehnali ()

maart

Po prečítaní niektorých komentárov som čakal niečo horšie, ale nie, film je dobrý, má spád, zaujme. 4* si určite zaslúži. ()

54T4N

Tak tento film preveril čas. Videl som ho asi pred mesiacom a úplne som na neho zabudol ... Veľmi slabý odvar, ktorý ma nechal absolútne chladným. ()

Gudar

Moto filmu: Vše špatné může být pro něco dobré....pěkně zfilmováno, výborně zahráno co dodat výsledek se mi více něž libil. ()

merlp

Příjemná podívaná, ale nemyslím si, že bych se k tomuto filmu ještě někdy vrátil... Na to tu sílu v sobě nemá... Nenašel jsem tam nic nového, je to jen další dějový puzzle v řadě... ()

Zofan

Další z řady z povídkových filmů, které se prolínají. Navázání je ovšem tak hrozně nudné a očividně vykonstruované, banální a jednoduché, celý nápad nedotažený a scénář tak hrozně ubohý, že jsem koukal víc na hodinky než na film. ()

wookiee

Po shlédnutí tohoto filmu jsem jen marně uvažoval jestli mi něco dal nebo ve mě něco zanechal. Spojitost osudů jednotlivých postav téměř nulová, herecké výkony nepřesvědčivé a některé momenty až doslova absurdní,tohle vše spolu s laciným zakončením na více než 2* prostě není. ()

Keytee

Strašne krásny film, smutný ale s dušou. určite si ho rada pozriem viackrát a možno aj kvôli Brendanovi Fraserovi :) ()

litllewitch

Magnolie jsem zatím neviděla, ač se na ně chystám, takže zatím nemám s čím porovnávat. Ale to vůbec nevadí. Tenhle film má prostě jedinečnou atmosféru a když na konci všechno do sebe zapadne, i když takovým způsobem při kterým si říkáte, what the hell...ta pravděpodobnost je prostě nemožná. Ale nevadí to. Navíc je to herecký koncert dnešní herecké elity. ()

DJ Laky

Film To co dýchám se mi hodně libil a všechny herecké výkony se mi líbily. Hrála zde moje oblíbená herečka Sarah Michelle Gellar, ktere podle mě hrála jako vždy výborně. Celkově dávám za film 90%. ()

TeachMe

Dávám čtyři hvězdičky, ale tu čtvrtou pouze z toho důvodu, že herecké výkony byly opravdu nadprůměrné a v mnohém zachraňují poněkud děravý scénář. Poskládat mozaiku tak, aby všechny náhody klaply, může být skvělým filmem (21 gramů), ale také jen roztříštěným světem obyčejných příběhů, kterým onu "osudovost" mám někdy problém uvěřit (To, co dýchám). Z tohoto snímku si pamatuji po třech dnech jen útržky, ale za to ty zajímavé: bezmocného Whitakera, kterému štěstí nepřálo; Frasera, v jehož tváři se opravdu "požitek" zračil jen jednou; křehkou Gellar v kleštích buisnessu a nakonec Kevina Bacona, který umí jen mimikou obličeje vyjádřit urputnost, lásku a úlevu. A tyhle "útržky" ve mně zůstávají a připomínají mi, že se skládám z těch čtyř "základních emočních kamenů". Proto čtyři hvězdičky. ()

Polda99

Krásný film, pěkné herecké výkony, několik velkých hvězd v jednom filmu, vše je tady našlápnuto na úžasný zážitek a rozhodně jsem se dobře bavil a nemám moc co vytknout...teda až na jednu věc...podobných filmů už vzniklo hodně a to i lepších... Na druhou stranu musím ocenit propojení jednotlivých příběhů, které na rozdíl od většiny podobných filmů působí tak nějak přirozeněji a neměl jsem pocit, že by se zbytečně tlačilo na pilu. ()