Člověk nemůže cítit lásku, aniž by dříve poznal požitek. A cítit žal, aniž by poznal štěstí. Hvězdně obsazený americko-mexický film o čtyřech lidech, co chtěli přes nepřízeň osudu změnit svůj život... Čínská moudrost praví, že základními emocemi v životě jsou: štěstí, požitek, žal a láska. Do čtyřech kapitol se stejnými názvy je i rozložen příběh čtyř lidí filmu To, co dýchám, jejichž životy se i přesto, že se neznají, více či méně proplétají. Nejprve sledujeme příběh člověka, co se po celoživotní dřině vypracoval na řadového finančního poradce (F. Whitaker), jenž zoufale touží po lepším životě. Kvůli tomuto snu se pak nebojí riskovat úplně vše. Dále je zde vymahač a pravá ruka (B. Fraser) místního mafiánského bosse (A. Garcia), jehož zcela změnila smrt kamaráda v dětství. Do života tohoto člověka, co má schopnost vidět útržky budoucnosti, zcela nečekaně vstoupí popová hvězda Trista (S. M. Gellarová), kterou má chránit. Ta i přes nálepku bezstarostné hvězdy je ve skutečnosti velmi zranitelnou dívkou, poznamenanou smrtí otce. Nakonec je zde postava lékaře (K. Bacon), co musí zachránit svou milovanou ženu (J. Delpyová), kterou ale nikdy nemůže mít… (Česká televize)

Wormboy

Dalsi film zlozeny z mozaiky pribehov, ktory vsak viac ci menej drzia pokopy predovsetkym kvalitni herci. Whitakarov pribeh - 5*, Fraser 3*, Gellar 2*, Bacon 3*. Celkovy dojem? 3* ()

Flynn

Vskutku příjemné pokoukání, několik příběhů, které se nakonec do sebe tak nějak vklídní a propletou, jasně že už to tady několikrát bylo, ale kouká se na to fakt dobře, osazenstvo je více než lákavé a je to všechno tak příjemně zpracováno... skutečně milé překvapení, nějak jsem nic moc nečekal a dostal jsem více než od jiných věhlasnějších kousků. Rozhodně stojí za shlédnutí. ()

Pajky3

Magnolii mi to teda moc nepřipomnělo, je fakt, že to je příběh, kdy do sebe všchno nakonec zapadne a není to buhvijak originální, ale koukalo se na to dobře. I když tentokrát hrdinové dost často pokecali se smrtí. Herecký obsazení bylo perfektní. Buffy, Forest Whitaker nebo Kevin Bacon byli skvělý, jen Fraser mi moc neseděl, jemu se tu drsnou image moc nevěřil. ()

Andre3000

Na režisérskou prvnotinu hodně zvučných jmén. Přesto sem měl většinu filmu takový divný dojem z toho jak to bylo natočeno. Ale konec, kdy do sebe vše hezky zapadlo film vytáhl z bláta průměrnosti a poskytl mu lepší kabát. Film nebyl až tak výrazně založen na Sarah, což sem nečekal, ale rozhodně navadí. Kdy se mi poštěstí, aby v jednom filmu mojí oblíbenci jako Whitaker, Hirsch, Geller a Garcia. ()

pakobylka

Fascinující, i když nijak zvlášť pozitivní příběh(y) - o tom, že všechno souvisí se vším. Každý den procházíte spoustou maličkých i větších křižovatek. Pokaždé si musíte - vždy znovu a znovu - zvolit svou další cestu ... a každé vaše rozhodnutí může za určitých okolností ovlivnit něčí život ... ať chcete nebo ne. Někdy se zdá, že se vám nabízí jedinečná šance - skvělá příležitost, kterou nelze odmítnout. Nic proti tomu - jen mějte na paměti, že osud mívá (čas od času) trochu zvrácený smysl pro humor ... a pokud nemáte jasnozřivé schopnosti, nikdy nevíte, kam vás zavede. A "boží mlýny" ? Nejspíš se už dávno zadřely. Kdyby opravdu mlely, svět by vypadal docela jinak. Tak se dívejte ... nechci vás nabádat k hazardu (to by mě ani ve snu nenapadlo) - ale zkuste si tipnout, jestli některá z polapených mušek vyvázne z pavoučí sítě ... ()

c.tucker

Velmi milé a nečekané překvapení. Přistupoval jsem k tomu všelijak a nevěděl co od toho mám čekat. Zajímavé pojetí a propojení. Sice to není zase tak originální, ale poutavé a zajímavé a hlavně nenudí. Herecké výkony na slušné úrovni, takže kolem a kolem za 4*. ()

blitzer

Film je sice rozdělen do čtyř příběhů, ale mně přišlo, že fungoval parádně i jako jednolitý celek, protože jednotlivé části na sebe plynule navazují a nakonec se uzavírají v kruhu. Moc se mi líbily herecké výkony všech pěti hlavních protagonistů - Whitaker a Bacon jako vždy na jedničku, Frazer nad očekávání, Gellar sympatická a výbornej mafián Garcia. Pro mě bylo The Air I Breathe velmi příjemným překvapením. ()

papaJA21 odpad!

Tváří se to jako bůh ví co, ale je to příšerná slátanina, s otřesným Fraserem v hlavní roli. Whitaker a Hirsch se sem dostali nějakým tragickým omylem. ()

laik_60

štyri pocity, štyri emócie, štyri osudy ako štyri vŕbové prúty sa vplietajú do jedného veľkonočného korbáča v tomto prípade jedného zaujímavého filmového príbehu. Tento mesiac druhe prijemne prekvapenie od whitakera, ale aj bacon a fraser boli fajnoví. ()

metal.storm

Prichádza na mňa spomienka na Amores perros, ktorý bol formovaný presne takýmto štýlom. Len bol emočne silnejší a dejovo omnoho lepší. Ale škoda. Lebo to začínalo dobre. Až neskôr to začala byť kontextová blbosť plná filmového stereotypu. ()

angel74

Scénář sice místy zavání jistou tvůrčí bezradností, přesto se mi tenhle film docela líbil. Brendana Frasera moc nemusím, ale v téhle mozaice čtyř navzájem propojených příběhů jsem si jeho přítomnost celkem užívala. Nicméně zdaleka nejlepší herecký výkon tu podává Forest Whitaker. Je opravdu velká škoda, že postava řadového finančního poradce, kterou hraje, nemá delší životnost. Za zmínku rozhodně stojí i hudba, jež krásně dotváří temně melancholickou náladu snímku. (75%) ()

Radiq

Propletenec neboli několik osudů, které se navzájem v určitém krátkém období ovlivnily. Fajn, to klidně beru, ale nakonec mě dost zmátlo, jak to vlastně bylo chronologicky za sebou... Ať se nad tím zamyslím jak chcu, prostě mi tam něco nesedí. A i když to třeba podle scénáře sedí, tak nezlobte se na mě, ale mě to jako poměrně inteligentnímu divákovi nedošlo. Jinak příběhy to jsou celkem dobrý, herecky taky v pohodě. A ještě jsem nepochopil, proč se to jmenuje "The Air I Breathe". Moc mě to neoslovuje. Ale jinak spokojenost. ()

tomeek

Plejáda herců, v čele s klasicky suverénním Andy Garciou, nemá na to, aby z jednoduchoučkého příběhu udělaly něco víc. Dobře se to sleduje, rozdělením na epizodky (nejlepší je Fraserova) neztrácí na dechu a napětí, ale jinak to není nic výjimečného ani nic, co by už nebylo v Amores perros nebo podobných filmech. Poutavá oddechovka, u které nemusíte používat mozkové závity. ()

danliofer

Velmi milé překvapení od debutanta. Trochu na způsob Amores Perros... až mě napadlo, jestli k tomu nepsal scénář bývalý dvorní Iňaritův scénárista... ()

Doudis19

Mozaika příběhů ala Iňárritu, kde se působivost jednotlivých částí dávkuje rovnoměrně a ne pouze v jejich závěrečném průniku. Těžko říct, proč je tak výborný film tolik nedoceněný. Podobnému typu snímků se přeci nemůže vytýkat vypočítavost, či že nedosahuje kvalit Crash s Magnolií?! Pche, Crash je pravda emocionálně někde jinde, zato Air I Breathe disponuje zajímavějšími postavami a ten letmí závoj magična prostupující každým záběrem, dotvářený ohromně podmanivou hudbou mi zkrátka nedává na výběr a nutí mi hodnocením obořit se proti zdejší nadutosti. ()

andrii

Ovzduší, které dmýchá, zamíchá. Chudé není, zachytí dýmy. Nelidsky člověčí,  zaprášené území. Díky příchozímu z tůní, s temnou vůní, která "nelechtá," nepokouší jen špičku nosu, leptá celý čich, osudí dává pocítit závan pekelného mo/u/ru. A kdy se, zda-li vůbec, do plic dostaví, cirkulovat bude čerstvě citov/an/ý, dechberoucí, vzdušný elixír? ()

SG_ever

Je to dost zajímavý příběh, jehož celistvost je dokonána až v úplném závěru. Je to relativně zajímavé, ale místy až moc tendenční. Ten konec všemu nasadil korunku a posunul to na pomyslném žebříčku o pěkný kousek výš. Tak jako tak, příjemná podívaná bez nějakého hlubšího smyslu, který vstoupí do životů účinkujících v jejich osudovém místě a opustí ve chvíli, kdy z nich již nejde nic vytřískat. Je toho spousta ke chválení i kritice, ale v porovnání s ostatními podobnými filmy (Crash, Babel, svým způsobem i Memento) u mě prohrává. Škoda, dalo se to udělat líp - ta provázanost jednotlivých "emocí" působí totiž moc uměle, ale nemusela. (70%) ()