Drama Nouzový východ se velmi podobá Mendesově oscarové Americké kráse. I tady vidíme, jak nefunkční je ta nejobecnější představa o naplnění Amerického snu, tedy poklidný rodinný život v domku na předměstí. Nicméně trpká zkušenost, kterou prožili Frank a April Wheelerovi, příběhu Americké krásy o pár desítek let předchází. Mladí manželé Frank a Abby sice také žijí nevzrušivým životem americké střední třídy jako jejich sousedé, ale sami cítí, že do tohoto prostředí nepatří. April neláká kariéra ochránkyně domácího krbu a vychovatelky vlastních dětí. Chtěla by se stát herečkou, proto se snaží Franka přemluvit k přestěhování do Paříže, neboť ve městě políbeném múzami pro sebe tuší uplatnění. Ani Frankovi se monotónní kariéra kancelářské krysy nezamlouvá, jenže místo snění o Paříži se oddává alkoholu a vnadné kolegyni. Jak se hroutí jejich společné plány a touhy, upadá i jejich vztah, jenž dospěje až do bodu mrazu. Jedinou cestu zpátky na vrchol představuje radikální řešení, ovšem k tomu by potřebovali najít sílu oba. Bez splnění téhle základní podmínky skončí jejich snažení záhubou. (oficiální text distributora)

Hanys_

Každý komentář mě tady připravoval na to, jak se mnou Revolutionary Road emocionálně zatočí, ale boužel nic se se mnou nedělo. Ani výborná Kate i Leo nezábranili tomu, že jsem se celé 2 hodiny dost nudil. Je nebavil jejich život a mě tenhle film. 5/10 ()

Orthank

Hneď na úvod.....Revolutionary Road skutočne nie je revolučný film.Je presne tým filmom,aký chce vidieť mnoho filmových fajnšmejkrov ,a zároveň asi ani jeden životom skúsený človek.Smútok depresia a zloba sú tie najvýraznejšie prvky, definujúce Mendesov už teraz nezabudnuteľný snímok,a vám sa doslova vrýva pod kožu ako vytrvalá pijavica,ktorá vás chce pripraviť i tú poslednú kvapku teplej krvy.Núdzový východ je skrz-naskrz partnerská dráma.Príbeh bez výraznejšieho kvetnatého deja opisucúci "len" jeden osud dvoch radobyspokojných manželov,na pozadí svojej doby,a je presne tým núdzovým východom aký v dnešnej dobe hľadá nespočetne mnoho párov,aby si uvedomili čo všetko sa môže stať ak vám v živote chýba iskierka zmeny,iskierka spolupatričnosti a nádeje,na úrovni vyumelkovaného a zdanlivo bezchybného vzťahu.Pre mňa je Núdzový východ niečo, čo som snáď ešte ani nevidel(!), a i keď je to snímok takmer bez výraznejšieho diania, ani sekundu sa mu nepodarilo navodiť na mojej tvári čo i len náznak nudy.Nuda žiadna, zato však celá priehršť "depky" mrazivosti a ľútosti nad ľuďmi, prehrávajúcich v podobných životných situáciách.A keď na scénu nastúpi psychicky nestabilný ,no z duše úprimný priateľkin syn John,ukazujúci manželom tu pravú tvár ich ťažkostí,dostane sa vám celý film až úplne na kosť,a vy si budete z celého srdca priať, aby podobná kríza nezaklopala i na vaše pokojné bytie. Celý "dej" ťahajú (a to doslova) dvaja hlavní predstavitelia Winslet a DiCaprio ,ktorý na dvoch hodinách dokázali rozohrať tak neskutočnú hereckú symfóniu,že vo filme nahradili všetko to, čo by za iných okolností bolo potreba.Až tu som si skutočne uvedomil,aký etalón by sa dal použiť na kvalitný herecký výkon-presne vtedy, keď April použije svoj zúfalý "núdzový východ" nenávratne preč,som pocítil,že mi na plátne odrazu chýba.A aj napriek tomu, že som sa spočiatku z rozdávania Glóbusov čudoval,teraz uznávam, že Zlatá matička Zem za naj herečku v dráme je v tých správnych rukách. Nezabudnuteľné spoločné konfrontácie April a Franka sú scenáristicky vyšperkované a zahalené pravou nefalšovanou dusnou hudobnou hmlou a najmä režisérsky bravúrne podané (verím,že Sam Mendes bude hereckému duu doživotne vďačný:-).Núdzový východ je niečo, čo sa slovami ťažko opisuje ,a preto ho treba vidieť a vcítiť sa do tohto drsne emotívneho malého-veľkého osudového príbehu dvoch ľudí,určeného hlavne pre všetkých tapajúcich partnerov,pre všetkých túžiacich po zmene a novom živote,aby sa v ňom napokon nestratili..... ()

Sgt.Pepper

Mendes v žánru, který je mu nejbližší, nezklamal..scénář prosí o kvalitní herecké výkony a je vyslyšen..z druhého souboje ( po Titanicu ) vychází o malinký kousek tentokrát jako vítěz Leonardo, čímž srovnává na 1:1..Frankovi vdechl život bravůrně a v hádkách ( ač nemá manželské zkušenosti ) je velmi věrohodný..Kate jako April také nezklamala, stále je to 1. liga..navíc jako matka ve středních letech působí velmi elegantně a přitažlivě..z ostatních herců musím ještě upozornit na Michaela Shannona, který však měl povinnost takto napsanou postavu ztvárnit jak se sluší a patří..vše také dokresluje krásná hudba..Look at us. We're just like everyone else. We've bought into the same, ridiculous delusion. ()

cold

Americká krása křížená s Hodinami. Film disponuje a poukazuje na toto: 1.přetvářka vs. pravda 2. člověk by se neměl vzdávat svých snů 3. mě to neskutečně dostalo. DiCaprio i Winslet zde předvádí herecký koncert a pro mě jednoznačně film hodný Oscara. Což je ostuda, že neposbíral skoro žádné nominace. Letošní udílení mělo bohužel moc kvalitních filmů a některé se tam nedostali. V jiném roce by to byl určitě vítěz na plné čáře. ()

Shakeus

Nejde tu o nic víc než o radosti a strasti manželství. Vyhaslá láska se ještě jednou zkouší rozhořet, aby uhasla navždy. Dobré, ale místy dost přehnané. Nepřijde vám, že ústřední dvojice si svoje problémy tak trochu vymýšlí? Na druhou stranu, jsou zde výborné nástupy hádek. Ve chvíli kdy je nečekáme, nemilosrdně udeří. Oba hlavní aktéři je zvládají na jedničku. ()

AngiS

Ne nadarmo je Sam Mendes muj nejoblíbenější režisér.. Opět mě nezklamal.. A ráda zas vidím pohromadě dvojici DiCaprio Winslet :) ()

vorenus

Krásná Kate a opět čím dál víc zajímavější Leo.Skvělá volba v obsazení,protože kdyby to hrál někdo jiný,tak by pozornost diváka neudržel,až do trochu předvídatelného finále.Poslední pulhodinu doslova něco visí ve vzduchu.A je to právě konec filmu,který stojí za tak vysoké hodnocení. ()

MareT.

TAdy je volba jednoduchá. Máte rádi silné dramata, s vynikajícími výkony, dobrou režií a velkými city? Tak to je pro vás. Pokud ne, tak to nejspíš ani neuvidíte. Kate podala perfektní výkon a Leo nebyl pozadu, i když nejvíce na mě zapůsobil "podivín s velkým IQ". ()

joshula

"Nemůžu odejít - Nemůžu zůstat". Je to taková novodobá Americká krása z minulého století. Zajímavé, ale ne senzační. Hledání, ve kterém jdou nejvíc vidět herecké výkony. ()

bila.tecka

Neustále přemýšlím, čím tohle "vyleštěné" drama trpí. Dobou, do které je zasazeno? Nuznými dialogy? Přitom formálně není co vytknout. Výtvarné zpracování, hudební složka, herecké výkony, všechno čistá práce. Nepřeskočila na mě žádná jiskra, chemie mezi dvěma lidmi, která buduje atmosféru, tu nebyla. Obě hlavní postavy jsou dle mého názoru dobře napsané, touha April se vymanit z šedivého života a přitom si udržet manželství je stejně nosná jako Frankova slabost a ješitnost. Je to studie začínajícího vztahu, mladého páru, který se učí vzájemné komunikaci a toleranci. Mohla být hlubší, knižní předloha taková doufám je. ()

dopita

April nijak nebaví její současný život a tak přijde s nápadem, jak ho změnit. Nápadem, který ale není moc reálný a příliš, přespříliš se k němu upne. Velmi silné drama s výbornými hereckými výkony a všedrtící poslední půlhodinou. Kam se hrabou všechny horory a thrillery, takhle napnutej jsem u filmu už hodně douho nebyl. Nejlepší film Sama Mendese od (nedostižné) Americké krásy. ()

ElChe26

Pod slupkou spořádaného manželského páru cosi hnije. Jsou to nenaplněné touhy obou partnerů, kteří se zděšením zjistili, že se stali těmi, kterými pohrdali. Skvělá hudba, brilantní výkony obou hlavních protagonistů, ale zejména plastický popis stereotypů, který načas obrušuje hrany navenek, ale zato perfektně vybrušuje ostří toho,co zůstává pod povrchem. Jediné, co bych filmu vytkl, byla postava blázna, jakéhosi "urychlovače" a "vysvětlovače" děje pro méně zdatné diváky. ()

kedl

Kate a Leo se opět sešli,aby po 11. letech natočili příběh manželství ve kterém není všechno na 100% v pořádku. Trochu mě mrzí, že z hlavní dějové linie zmizeli děti Franka a April Wheeelerových. Bravurně byla zvládnutá herecká stránka obou hlavních představitelů(především Kate) a také krasnou hudbu od Thomse Newmana. 4* ()

Kanca

Ohledně tohohle filmu jsem hodně na rozpacích. Docela dost dlouho mi film přišel nezáživný, plný dlouhých a občas zbytečných dialogů. Zkrátka, nebejt skvělého hereckého výkonu Kate Winslet a ještě lepšího výkonu Leonarda DiCapria, asi bych to vypla. Jen díky těm dvěma jsem to dokoukala a jsem ráda. Protože zhruba od půlky film nabral trochu grády a já byla naprosto vtáhnutá do tý všudypřítomný beznaděje a deprese. A ten konec? Americky dramatický, ale běhal mi mráz po zádech. Já prostě nesnášim scény, kde si žena sama vyvolá potrat! ()

cab

I po tretim podivani jsem nadsen. Dvojice hlavnich protagonistu od zacatku do konce neda divakovi vydechnout. Emoce se vali pres obrazovku a neutuchaji. Zaver je zakonceny do ztracena, jako by reziser nevedel, jak z filmem nalozit, i kdyz sam nevim, jak jinak nez v deprimujicim nadechu cele dramaticke dvouhodinove zapoleni prenest k zaverecnym titulkam. P.s. (Michael Shannon) mel vyhrat oscar. 95% ()

Mathew55

Témata, jako žití ve stereotypu, dělání něčeho, co mě nebaví, jen abych se měl 'dobře' a tak podobně, jsou pro mě něco, s čím bojuji každý den a proto mě Revolutionary road zasáhl. Iluze 'American dream', komfortu a 'štěstí=peníze', jsou v tomto filmu dost jasně ukázány v tom nejhorším světle... Pokud patříte k lidem, jako já, které čeká zanedlouho nějaké velké rozhodnutí (pro mě je to výběr VŠ), pak vám Revolutionary road rozhodně nepomůže ho vyřešit, ale uvede vás do dost slušné deprese. A jestli žijete s pocity, že váš život je naprosto stereotypní, pak to bude ještě několikanásobně horší... Díky, Mendesi, já dneska stejnak neměl v plánu spát! ()

kolemjdouc

Klíčová věta v tomto příběhu : "moc mluvíš " Ano Frank natolik žvanil až z toho April, při velké snaze být dobrou a vzornou manželkou, přeplo.Ale Frank za tu upovídanost a věčné nimrání se ve vztahu k April opravdu nemohl.Kdo se na něm podepsal bude zřejmé v závěrečné scéně...Každý nemá možnost sáhnout do kapsičky a vypnout sluchadlo.Ve své roli opravdu vynikající Winslet a DiCaprio ty psychopatické vyšroubované nesympatické scény zvládl bravurně.Dobrá kamera i interiéry.Vynikající dabing ()

Kolty a magie

Kolty a magie