Drama Nouzový východ se velmi podobá Mendesově oscarové Americké kráse. I tady vidíme, jak nefunkční je ta nejobecnější představa o naplnění Amerického snu, tedy poklidný rodinný život v domku na předměstí. Nicméně trpká zkušenost, kterou prožili Frank a April Wheelerovi, příběhu Americké krásy o pár desítek let předchází. Mladí manželé Frank a Abby sice také žijí nevzrušivým životem americké střední třídy jako jejich sousedé, ale sami cítí, že do tohoto prostředí nepatří. April neláká kariéra ochránkyně domácího krbu a vychovatelky vlastních dětí. Chtěla by se stát herečkou, proto se snaží Franka přemluvit k přestěhování do Paříže, neboť ve městě políbeném múzami pro sebe tuší uplatnění. Ani Frankovi se monotónní kariéra kancelářské krysy nezamlouvá, jenže místo snění o Paříži se oddává alkoholu a vnadné kolegyni. Jak se hroutí jejich společné plány a touhy, upadá i jejich vztah, jenž dospěje až do bodu mrazu. Jedinou cestu zpátky na vrchol představuje radikální řešení, ovšem k tomu by potřebovali najít sílu oba. Bez splnění téhle základní podmínky skončí jejich snažení záhubou. (oficiální text distributora)

alienemo

Musim sa priznať, že tento typ filmov mi nesedi. Revolutionary Road je pekne zahraný (Kate Winslet je vynikajúca) ale chýba mi tu nejaký ten dej. Cele je to zámerne až príliš depresívne a podľa môjho názoru až zbytočne rozťahané. ()

Rincewind

Tak tenhle příběh budu vstřebávat dlouho. Naprosto skvělý film o ztracených snech, beznaději, bezmoci a zoufalé snaze opravdu žít. A současně strachu udělat ten jediný správný krok... Hluboce smekám před Kate a Leonardem, kdeže jsou časy Titanicu:-) A Michael Shannon jako John...možná to v hlavně neměl úplně v pořádku, ale moc dobře věděl, co říká. "Spousta lidí v téhle prázdnotě žije, ale chce to opravdu odvahu ji i vidět." Ještě jednou bravo! ()

Tyna31

Další Titanic se nekoná...Nouzový východ je tak strašně reálný film, až je mi z toho blbě. Dva mladí lidé mezi kterými to jiskří víc než dost, upadnou do stereotypu, ze kterého se nemohou dostat ven - nebo dovnitř? ()

marusaj

Skvělí Winsletová s Capriem vedení svým depresívním vztahem bez nouzového východu neméně skvělým Mendesem. Precizní film s až příliš očividným tahem na Oscara. Zároveň film, který postrádá duši [otřepaná metafora, ale nevím jak to výjádřit lépe]. ()

radeckator

Film, který musí v každém zanechat stopu i když si po většinu času jen tak líně plyne. Neumím přesně vyjádřit pocity z něj, ale už to, že ona formulace mě potíže činí je známka vyjímečného díla. Asi prostě každý někdy potřebuje onoho psychopata tak jak měli Wheelerovi, který vám pod ochraným pláštěm své nemoci vmete do tváře onu nepříjemnou pravdu o které víte, ale myslíte si, že to jinak nejde. ()

criticson

Skvěle rozkreslené zoufalství obou manželů,načež by si Kate Winslet po celou dobu filmu vystačila sama. Opětovně chytrý,a dost náročný snímek Sama Mendese,který sází hlavně na divákovu schopnost pochopit činy ostatních lidí,bez zbytečného dovysvětlování. Chce to zkrátka celou tuhle záležitost Nouzového východu náležitě procítit, protože jinak není výsledný pocit takový, jaký byl tvůrci zamýšlen. ()

Fleak

Mendes dramata o obyčejných lidech z předměstí umí, ale tentokrát me to tolik neuchvátilo. Herci v pohodě, 50. léta taky dobrý , ale pořád jsem si během filmu řikal, že to neni ono a čekal něco víc. Je pravda, že jsem se nakonec dočkal, ale škoda, že až na úplným konci. ()

Theker

Hm... Zona A má jednu pesničku, ktorá prezrádza pointu tohto nudného /i keď dobre zahraného/ filmu. Názov tej pesničky je: "Mám zostať?" a kto film nevidel a nechce zažiť nudu, tak nech si ju vypočuje a ušetrí tak svoj čas. 3 hviezdičky si zaslúži hlavne zobrazenie 50tich rokov minulého storočia. Inak, ako som už napísal, nuda. ()

tančísvlky

Tak toto mi nesadlo, pre mňa skôr precenený film masmédiami. Nejako som tomu nechcel veriť ,že niečo skutočne prežívajú to čo hrajú. Miestami až nudné ,koniec až príliš vygradovaný . Americká krása v podaní režisérskom sa kdesi vytratila. Slabé tri hviezdičky... ()

catt

Tento film se se mnou naprosto minul. Nemohl jsem se ztotožnit s hlavními hrdiny, nebylo mi jich ani líto, ani nemůžu říct, že by mi nějak vadili. Tak to nějak kolem mě plynulo a jenom jsem furt nechápal, proč tam pořád hraje temperovaný klavír a střídají se pomalé záběry s ještě pomalejšími. Až po shlédnutí jsem zjistil, jak slavným se film mezitím stal a rozhodně nemůžu souhlasit. Americká krása byla možná napucovaná zdechlina, ale aspoň měla nápad. Dvě hvězdičky dávám z milosti, osobně je to spíš pseudoumělecký crap. ()

Trias

Ačkoliv se tento film odehrává v šedesátých letech minulého století, situace, kterou popisuje, je velmi aktuální. Dva lidé neustále prahnou po změně a od života chtějí vzrušení, kterého se ovšem tak trochu bojí. Jakoby tím ukazují vrtkavost vlastní existence, která nemá žádné ukotvení, a tak jedinou šancí je cesta kupředu, vstříc dobrodružstvím. Jedině změna může vyřešit palčivý problém neporozumění, dokonce i v těch nejzákladnějších otázkách. A potom se tu objeví to nechtěné břímě - dítě, které není radostí, ale překážkou k radostnému životu. Nouzový východ nemá řešení, proto končí tragicky. Sam Mendes natočil film o nás a o našich skutečných problémech. ()

Respex

Skvělé herecké výkony, hudba a samozřejmě režie, ale bohužel se mi zdá trochu pokulhávající scénář. Na první pohled se zdá komplikovaný a vybroušený do dokonalosti, ale ve své podstatě stojí na banálním základu. Skvěle to popsal už Tetsuo. Určitě zajímavý film, ale nejsem si jist, že bych ho dokázal shlédnout podruhé. Za mě 4*. ()

Karmina

Tento film mě po shlédnutí opravdu rozebral a dodnes ho mám v hlavě a hlodá a hlodá a hlodá. Skvělé obsazení i výkony, Kate Winslet opět nezklamala. Ohromně působivé. ()

Primavera

Napohľad obyčajný príbeh. Neobyčajnosť je v schopnosti muža a ženy úprimne hovoriť o tom, čo ich trápi, čo cítia a odvaha zmeniť svoj nudný ubíjajúci život. Kate Winslet bola dokonalá, tú úlohu nehrala, priam prežívala. Spomenula som si pri nej na Kurta Cobaina: "Je lepšie zhorieť než vyhasnúť!" O tom by život mal byť ..... ()

BDMarty007

Drama páru, který cítí, že americký sen je spíše prázdná iluze a zatímco jeden se s tím postupně vyrovnává, druhý usiluje o změnu. Velmi slušné drama Sama Mendeze, který se podobného tématu dotknul už ve své slavné prvotině Americká krása. Zajímavé je použití postavy duševně nemocného, který do děje vstupuje jako bezohledný sdělovatel holé pravdy o tom, kdo co cítí a co si myslí... Trochu středověký postup, ale tady to alespoň rozpohybovalo trochu stagnující děj. Leonardo DiCaprio mi v této roli bohužel prostě nesedl, nějak jsem mu to nevěřil. Naopak Kate Winslet byla vynikající a pro mě asi nejsilnější stránkou celého filmu. Celkově to síly Americké krásy rozhodně nedosahuje, je to navíc trochu moc užvaněné. Nemohu nic moc konkrétního vytknout, ale taky nevidím nic objevného a mimořádného, pořád jsem se nemohl zbavit pocitu, že něco podobného jsem už mnohokrát viděl a i to téma je hodně přebrané. Možná ale naše společnost právě nyní prožívá svůj o 50 let odložený americký sen, v dobrém i ve zlém, a proto může mít toto téma netušenou relevanci. Slušný film, ale ne výjimečný, podruhé už ho vidět nepotřebuji. ()

E lan

Vynikající scénář, vynikající režie, přesvědčivá a úhrančivá hlavní dvojice a povedené okolí. Vše podbarveno vkusnou hudbou. Mendes je prostě Mendes:-) ()

Kolty a magie

Kolty a magie