Co vznikne, když se sejdou hvězdné herečky v čele s Meg Ryan a Annette Bening, schopná scenáristka, režisérka a producentka v jedné osobě Diane English a klasický příběh o skupince kamarádek z New Yorku? Odpovědí jsou Ženy, vtipná a jiskřící komedie o současných ženách a síle ženského přátelství. Předlohou byl film George Cukora z roku 1939 a divadelní hra Clare Boothe Luce z roku 1936... Mary (Meg Ryan) má ideální život: krásný dům, rozkošná dcera, úspěšný manžel a částečný úvazek návrhářky v oděvní firmě. A navíc se může spolehnout na své úžasné kamarádky, především na nejlepší přítelkyni Sylvii (Annette Bening). Tato žena s velkým šmrncem a ostrým humorem je šťastně svobodná a navíc právě povýšila na šéfredaktorku uznávaného ženského časopisu Cachet. Do jejich věrné trojky patří ještě Edie (Debra Messing), výstřední žena, která dělá matku kamarádkám i svému stále se rozrůstajícímu potomstvu. Dále je zde humoristická esejistka Alex (Jada Pinkett Smith), okouzlující lady se zvláštním darem říkat lidem věci, které rozhodně nechtějí slyšet. Ideální život je ale málokdy věčný. K jeho zruinování stačí často úplná prkotina. Třeba ztráta zaměstnání a následná touha zlepšit si náladu návštěvou manikérky. Právě tady se Mary dozví o manželově nevěře, čehož využije její nejlepší kamarádka pro svůj ženský časopis – včetně pikantních detailů. Pak nezbývá než se vydat na dlouhou cestu znovunalezení vnitřního klidu, doprovázenou krabicemi sladkého a dny strávenými doma v pyžamu. Mary nakonec skončí v ženském ozdravném táboře, kde se seznámí s “hraběnkou” Miller (Bette Midler), okázalou hollywoodskou agentkou a milovnicí marihuany, jejíž střízlivý přístup k životu se stane pro Mary inspirací. Když se Mary vrátí do New Yorku, začne znovu dávat dohromady svůj starý život, ale tentokrát s vědomím, co a kdo je v jejím životě nejdůležitější. Toto zjištění hraje zásadní roli ve chvíli, kdy se má setkat s člověkem, který jí ublížil nejvíc, jehož přítomnost jí ale také nejvíc schází: se Sylvií. (oficiální text distributora)

Týnkaa

Tři a půl ;) Náááhodou, docela to ujde :) Neříkám, že je to film roku, ale rozhodně to není žádná tragédie... Prostě střed, ne sice ten zlatý, ale ten... prostě normální :) ()

SG_ever

No to byl teda průser... Nejen, že je to naivní, rádoby rozkošné, nevkusné a připitomnělé, ono to je dokonce i delší, než se dá snést. Jediné, dvě věci jsou alespoň trošku zajímavé - to, že se ve filmu opravdu neobjeví ani jeden muž (nejsem feminista, ale ocenit se to dá) a stále skvělá (i půvabná) Meg Ryan. Ani o kapičku víc na tom filmu není, až mi na konci života budou chybět 2 hodiny času, bude tento film s jedním adeptů na co to svést. (40%) ()

venison

Slabší odvar ze slavných tváří.. Myslím, že mají holky ve svém věku na mnohem lepší filmy.. Unylá komedie bez kapky humoru.. Film ženy je snímek výhradně pro divačky ( žádný normální muž se na to nevydržel dívat déle než 5 minut ), ale jaksi tu chybí ta správná pastva pro oči v podání Hollywoodského ošlehaného frajera.. Škoda, pořádný samec by tomu filmu dodal šťávu :-))) ()

Bobik9

Bože, to byla nuda! Jediný dvě hvězdy za Evu Mendes a závěrečnou scénu, která mě jako jediná pobavila. ()

lennyd

Každá z nich má své problémy, nicméně všechny uznávají, že záletnictví Maryina (Meg Ryan) manžela je problémem největším. A vzhledem k tomu, že jsou kamarádky, hodlají pomoci. Sylvia (Annetge Bening), Alex (Jada Pinkett Smith) či Eddie (Debra Messing) se s neštěstím své kámošky jen tak nesmíří, a krásné Crystal (Eva Mendes) ukáží, kam patří... Film, kde hrají samé ženy, ve mne od počátku vzbuzoval nedůvěru. Pro jistotu jsem nejdřív nechal manželku, ať se na film podívá, a zhodnotí, zda by pro mne neznamenal nějakou duševní újmu - sice prý je to kravina, ale docela neškodná. Tak jsem to shlédl, a musím do puntíku souhlasit. Samotný příběh je docela o ničem - řekl bych - udělat z toho jednu epizodu Sexu ve městě, budiž, ale na celovečerák to nemá. Chvilkama jsem se přistihl, že místo vlastního děje hledám, zda se na obrazovce přece jen neobjeví nějakej chlap - ale holky to měly podchycené, ani ve scénách na ulici nikde nikdo (prostě taková Sexmise :) ). ()

Hnedoocko

Meg Ryan zde vypadá opravdu dokonale. Nejde o žádný filmový super kousek, ale jako odpolední oddychovka skvělá volba. ()

Pavlínka9

Já jsem se bavila :) Dobrý pohled na svět žen, přestože se ve filmu objeví jen samé ženy :) Smetánka, u které je vidět, že řeší běžné životní problémy :) Annette Bening je pro mě okouzlující, Jada Pinkett silně vyzývavá a Eva Mendes - ještě že ve filmu nebyli chlapi - pořád by se za ní otáčeli ( stačila Jada Pinkett :) ) Závěrečná scéna s porodem byla ze všeho nejlepší :) Ale utkvěla mi i minirolička mé oblíbené Bette Midler a Debi Mazar, která si zahrála "upovídanou" manikérku ;) ()

Tomesh

Když vidím ty ukvákaný krávy, tak jsem docela rád, že mám koule mezi nohama. Stejně je budu milovat. Toť věčné prokletí mužů! ()

zdenny

Ve filmu bylo více dialogů než děje. Možná víc dialogů, než je zdrávo. Ale u tohoto filmu to moc nevadí. A kdo má rád ženské tlachání a řešení ženských problémů, určitě mu ten film neublíží. Já jsem rád, že jsem po dlouhé době viděl Meg Ryan. Chci říct, že i ostatní herečky hrály dobře. Dokonce si s tímto osazenstvem umím představit seriál v duchu tohoto filmu. Něco jako "Zoufalé manželky". Za těch sto a něco minut jsem si ty holky celkem oblíbil, takže seriál by mi vážně nevadil. ()

ella

Obsazení dobrý, Bening i Ryan patří mezi mé oblíbené herečky. Něco podstatného mi ale chybělo k udržení pozornosti. Zřejmě to byli chlapi, možná by mě tahle látka ve fomě divadelní hry zaujala více. ()

blackJag

Kdybych nevěděl, že je to v podstatě remake, řekl bych, že tu někdo opisoval od SEXu VE MĚSTĚ. Opisoval a ještě ne moc dobře. Před očima se vám tu rozevře trapný záznam částí několika etap života hloupě napsaných figurek z řad něžného pohlaví, který nedokáže působit ani reálně, ani zábavně, a v němž je pojem drama nechtěně zaměňován ve významu parodie. K tomu celý kolektiv štěbetajících dam podává kolektivně špatný výkon a doslova žádná z nich ve filmu nevypadá dobře. Megí se tak zoufale snaží zbavit svého diblíkovitého herectví, až je mi jí líto, Anča v roli působí jako ztracená kachna v slepičárně a Evka je tu za karikaturu své vlastní krásy. Celý tento ryze ženský pokus působí jako neodborně provedená vivisekce (muže od ženy), kdy po odstranění všeho "závadného" zůstane jen nevtipná, k smrti nudící křeč. 25% ()

Ichabod

Pozitivní : Meg Ryan po delší době ve filmu, sexy Jada Pinkett-Smith pokukující po Evě Mendes a z toho vyplívá neustálé přemýšlení o tom jak by byl film skvělý kdyby Jada v něm konzumovala ovoce z nahé latino-girl, namísto další tuny prázdných dialogů. Jinak je to absolutně o ničem a je to blbé až to bolí. ()

Autogram

Film bez mužov bol podľa predpokladov plný intríg a prázdneho tliachania o nejako pomýlených vzťahoch. Dokonca aj s vlastným dieťaťom. Snáď to ani v bohatej americkej vrstve nie je pravda, že ženský svet, to sú len kabelky, nákupy a móda. Tento pridlhý film nemal zmysel zo žiadnej stránky, so sebazapretím dávam jednu hviezdu len za pár vtipných postrehov a Evu Mendes v spodnom prádle. ()

horpe

Film, kde hrají pouze ženy, jsem ještě neviděl a asi už ani neuvidím. To je však jediná zajímavost, která stojí v tomto slepičinci za pozornost. ()

jefff

Průměrný romantický snímek z prostředí amerických bohatých žen. Zaujal mě, v jinak šedém herectví, výkon Annette Bening, která mě opravdu bavila. Zajímavostí na tomto filmu je fakt, že po celou dobu tu nevystoupí jediný muž na scénu. Takže čistě dámská jízda. ()

JančiBači

Mne sa to páčilo aj ked to malo chybičky.Podla mna Jada Pinkett Smith a Debra Messing boli vo filme úplne zbytočné.Naopak, Beningova bola skvelá a viacej priestoru by som dal určite aj božskej EVE MENDES. ()

Looser

Strááášně dlouhé drama-komedie o tom jak jsou ženy silné a dokáží se postavit každé životní zkoušce. Filmu by hodně prospla kratší stopáž, méně slepičích dialogů a menší snaha o další feministický sex ve městě s přehršlí značek. ()