Spirit je příběhem zavražděného policisty Dennyho Colta (Gabriel Macht), který se za záhadných okolností vrací na svět jako maskovaný bojovník se zločinem, známý pod pseudonymem Spirit. Ve snaze zbavit Central City zločinu se pouští do boje s těmi nejhoršími kriminálními živly a nezastaví se před ničím, dokud nedojde spravedlnosti ten nejobávanější a nejšílenější z nich – Octopus (Samuel L. Jackson). Spiritovy osudy jsou ale úzce propleteny i s celou řadou půvabných žen, ať už jde o Octopusovu pobočnici Silken Floss (Scarlett Johansson), svůdnou zlodějku Sand Saref (Eva Mendes) či třeba šílenou tanečnici a vrhačku nožů Plaster of Paris (Paz Vega). (oficiální text distributora)

Johny_fork

Miller vykrádá sám sebe, ovšem narozdíl od Sin City Spirit moc do hloubky nejde a ani nepůsobí uceleným či dokonce duchaplným dojmem, dialogy se často mění ve dva monology a Samuel je ujetý možná až moc, aslespoň, že se je na co koukat, ženské role jsou obsazeny velmi sličně a motiv Spirita jako muže milujícího všechny ženy se mi rovněž celkem zamlouval, vizuálně Spirit nepůsobí šatně, ale absolutně níčím nepřekvapí. ()

Terva

Pár slovních pohlazení na začátek neuškodí : Sežeňte si psychiatra !!! Sklapni a vykrvácej !!! Úvodní bitva Octopus vs. Spirit byla k popukání zábavná a navodila filmu velice dobrou a ponurou atmosféru. Dalo se tušit, že to bude zábava...a byla. Kdo je Spirit ? Mrtvý muž, polda nebo duch ? A kdo je Octopus ? Mrtvý muž, duch nebo jen černoch v nacistické uniformě ?...sežeňte mi kravatu, řve Spirit a žene se opět do akce. Temný a krásný komiks, který má sice docela daleko k Sin city, ale je to trochu o něčem jiném. Zábavný, vtipný a akční snímek Franka Millera určitě stojí za zkouknutí. Vím, že záběry, které popírají fyzikální zákony si najdou své odpůrce, kteří se tím budou ošívat, ale na druhé straně to prostě tak v komiksech chodí a funguje to docela dlouho. Ve filmu mimo jiné zazní song Falling in love again. zde více : http://www.musicloversgroup.com/christina-aguilera-falling-in-love-again-lyrics/ Jo a momentálně je originál dvd v trafikách za 99 kč. ()

moviesfan

Nemyslel jsem si, že uvidím to, co uvidím. Téměř celý film jsem zažíval těžkou nudu. Ve snímku mi vadil Spirit, respektive jeho průpovídky. Spirit nenabídl nic, co by mě zaujalo. Vizuální stránka mě také příliš nenadchla. Kladem je herecké obsazení, ale i tak je dojem z tohoto filmu minimální. ()

Skrk

" Ujetá komiksová detektivka není filmem pro každého. Nikdy si ale nemůžete být jistí, že Spirit není právě pro vás." -> tohle Premiere vystihla přesně.. .... Scarlett byla neuvěřitelně sexy. ()

M.Macho

Spirit je legrační udělátko. Na jednu stranu se mi hodně líbili ty obrázky - vizuálně justě velmi působivé. Dialogy mě přišly dost zvláštní - nevím jestli to byl záměr, ale ta ironičnost, která ze scénáře lezla se linula neplynule jako dým, jež se po filmu válí jak ku*va na divanu. Pěkně udělané, to zas jo, ale k čemu - zamyslíme se nad nesmrtelností a pokroutíme hlavou nad dentistickýma nacistama. Mňáu... ()

joehot

Dokladem kvalit tohoto filmu je, že jsem se ale doopravdy nudil.. A Sin City mě doopravdy bavilo, tudíž tady někde musí být smradlavá chyba, takže: "Franku, zpátky k barvičkám..A nečum." ()

corpsy

Z môjho pohľadu bolo obliecť snímok do plášťa SIN CITY zároveň šťastným aj nešťastným rozhodnutím. Šťastným v tom, že som sa opäť dočkal štýlového filmového komiksu ( keď že už tá cesta SIN CITY 2 na filmové plátno trvá tak dlho ) a nešťastným v tom, že sa SPIRIT stal tým pádom ´´len´´ obyčajným napodobovaťeľom vyššie zmieneného filmu. Toť ku formálnej stránke. Po obsahovej je to jedna veľká katastrofa, ktorá sa nevie rozhodnúť, ktorou cestou sa vydať a ponúka nám scény, ktoré patria skôr do trápnych komédií, či nezávislých dramatov a nie do ´´popcornu´´. Takže sklamanie, aj napriek tomu, že som to vedel. ()

Pegas1632

Po tom co jsem vylezla z kina si tak říkám - o čem ten film vlastně byl. Ano, klasické zpracování Franka Millera které známe ze Sin City. Ano, výborně laděná hudba. Ano, komixová klasika - neohrožený hrdina (něco mezi Zorrem a Johnem Hartiganem), spousta krásných a nebezpečných žen a záporňák s drobnou úchylkou a jménem Octopus (excelentní podání mistra mnoha tváří Samuela L. Jacksona). Přesto filmu chyběl spád aneb slovy klasika - každá jednotlivá věc je v pořádku - ale když se to dá dohromady, je to prostě na nic. ()

liquido26

Já bych to s tím hodnocením neviděl zase tak černě. Za naprosto dokonalou komiksovou atmosféru by si Miller zasloužil jedničku s pěti hvězdičkami. Horší je to už se samotným dějem. Film je strašně rozpolcený. Na jedné straně tajemný maskovaný mstitel s traumatem z dětství, skákající po střechách domů, hájící zákon a zásobující nás smrtelně vážnými voiceoverovými hláškami typu "My city, I can not deny her. My city screams. She is my mother. She is my lover, and I am her Spirit.", které by samozřejmě v rámci žánru fungovaly, kdyby zbytek filmu nebyl míněný jako komedie, i když místy docela dost vtipná komedie. Trochu se to tam tříská a místy jsem měl pocit, že se koukám na něco od Eda Wooda. Ale na druhou stranu jsem docela dobře bavil, i když by tomu o dvacet minut míň prospělo, a myslím si, že se Millerovi jeho samostatná prvotina docela povedla. Po přečtení komentářů a hodocení jsem čekal daleko větší shit. Normálně bych asi dal 3 hvězdičky, ale když vidím to mizerné hodnocení, které si tento film nezaslouží, tak jednu přidám. ()

Lama.Lama odpad!

Jedno slovo - NUDA. Navíc opravdu, ale opravdu z duše nenávidím Evu Mendes a její takříkajíc "herecký výkon". ()

ConanVJ

Tak není to taková pecka jako Sin City, kterému se film stylem hodně podobá, ale mě se to líbilo hodně. Příběh je pěkně místy dost bláznivej. Efekty a styl filmu je hodně povedenej. Obsazení filmu nemá chybu. Já se u filmu nenudil a bavil jsem se, tak že dávám 85% :) ()

Kryton

Vítězství formy nad obsahem. Otřepaná fráze, ale v případě Spirita na místě. Miller po obrazové stránce převedl komiks na plátno. Po obsahové už si neporadil a jako celek mu film moc nedrží. Překousnete-li to, že si tam hlavní hrdina neustále mluví nahlas pro sebe a kouká do diváků, pak je tu ideální film na sobotní večer. Vypnout mozek, nechat se unášet na slušné vizuální stránce,erektovat nad množstvím koček (Eva Mendes is HOT!) a bavit se Samuelem L. Jacksonem v naci uniformě. Kdyby Miller zamakal na scénaři a lépe vysvětlil některé charaktery (Dr.Octopus atd.) a dal jim prostor tak bych řekl, že vytvořil skvělou komiksovou adaptaci. Takto je to někde na půl cesty. Ono totiž Spirit začne po chvíli být nesympatický sukničkářský floutek, který se snaží harsh hlasem evokovat Batmana. Až tak mi lezl krkem, až jsem si přál, aby ho Dr.Octopus kompletně odřezal z filmu. Na druhou stranu film rychle odběhne a je na co koukat (viz Eva Mendes). Slušný ***. ()

Andersis

Teda to vám povím, to teda byla trapárna. Tenhle film režiséroval autor komixu Sin City. Chtěl natočit film, ale bohužel mu to nevyšlo. barevnost se k Sin city ani zdaleka nepřibližuje a celí film na mě působil prázdně. ()

zahubicku

Ze začátku jsem byl příjemně překvapen stylizací ( stejná jako v Sin City ) ale po 10minutách jsem se jí nabažil a už "Duch" neměl co nabídnou snad jen Evou Mandes a Scarlett Johansson kvůli kterým jsem si film pustil . ()

MartinezZ

Ha! Tomu se říká supr trupr superhrdinský převlek, červená kravata... ~~~ 2,5* za ucházejícně zpracovanou komiksárnu. Rozhodně lepší než SinCity, ač to podle hodnocení nevypadá, čemuž se jaksi podivuji, bych řekl, potažmo napsal. Tak. ()

LV.Helter

Braková recesia, a pocta všetkým debilným béčkovým komiksom. Navyše pocta, od toho največšieho komiksového giganta. Trochu nadhľadu, trochu dobrej civilnej chvíľky a kult je namieste. Je pravda, že Spirit paroduje sám seba, ale robí to v takej nevinnej rovine, že sa na to skvelé pozerá. Herecká molekula, všetkých možných hercov. Vizuál je tak čistý a komiksový, že ten čas zbehne neskutočne rýchlo. Hodnotenie by som dal vskutku vysšie, ale zdravý rozum mi to nedovolí. Násilie, kozy, skvelý zaporák.. toto je Bečka jak sviňa!70% ()

mysiak

Je to ako Sin City..hrá tu pár známych hercov...ale to ostatné..sa len ako divočina dá popísať...totálne som čumel s otvorenými očami na tento film..nechápal som takmer ničomu v tomto filme..pán Miller nech sa venuje iba komiksom..a nech sa nemontuje do filmov..ďakujem to som chcel ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

15.02.2009

Millerova další komiksová vykopávka

Millerova další komiksová vykopávka

22.12.2008

Byl velkou inspirací pro George Lucase. Jeho první dobrodružství si čtenáři přečetli v roce 1928 v pulpovém magazínu Amazing Stories. Pak se proslavil v dlouholetém komiksovém stripu, později se stal… (více)

Když se nedaří, je dobré začít znova

Když se nedaří, je dobré začít znova

07.08.2008

Věděl to Christopher Nolan a rozhodl se natočit Batmana od začátku. Věděl to i Louis Leterrier a dal novou šanci Hulkovi. A evidentně to ví i Frank Miller a Jason Statham. Na comicsovku Daredevil si… (více)