Spirit je příběhem zavražděného policisty Dennyho Colta (Gabriel Macht), který se za záhadných okolností vrací na svět jako maskovaný bojovník se zločinem, známý pod pseudonymem Spirit. Ve snaze zbavit Central City zločinu se pouští do boje s těmi nejhoršími kriminálními živly a nezastaví se před ničím, dokud nedojde spravedlnosti ten nejobávanější a nejšílenější z nich – Octopus (Samuel L. Jackson). Spiritovy osudy jsou ale úzce propleteny i s celou řadou půvabných žen, ať už jde o Octopusovu pobočnici Silken Floss (Scarlett Johansson), svůdnou zlodějku Sand Saref (Eva Mendes) či třeba šílenou tanečnici a vrhačku nožů Plaster of Paris (Paz Vega). (oficiální text distributora)

BOURQUE

Zvučné mená hercov a herečiek a ani ich výkony nedokázali tento „spinoff“ Sin City zachrániť. F. Miller sa snažil presadiť atmosféru Sin Cityho aj tu, no Bohužiaľ tento dej vyžaduje iné prostredie s inými riešeniami a prístupom. I preto sa z neho stáva film na jednu noc. Osobné hodnotenie: 60% (**) ()

gombarix

- - - možná se na to zkusím podívat, ale obecně tu kombinaci brýle-vamp vůbec nemusím. Scarlett J. se ve filmech brýle nosit nestydí, což je fajn, ale takový Scoop je mnohem lepší cesta :) ()

figliar

Tento film by som videl ako nepodarený pokus o napodobeninu Sin City. Herecké obsadenie a kamera za sto bodov, scenár však na mnohých miestach pokulháva. Dal som si tú námahu a prečítal som si pôvodný komix, ktorý je v porovnaní s týmto filmom o 2 triedy lepší, takže problém bude asi niekde pri vedení filmu. Škoda, pretože filmy na tento štýl vedia ponúknuť omnoho viac. ()

merigieren

po obrazové stránce nemá chybu, vypadá to že si s každým záběrem dali páci aby vypadal dokonale. Dalším znakem je dýchající komixovost, snímky ubíhají a hlas v pozadí vám předčítá co by asi jinak bylo v bublinách. Nesmrtelný postavičky spolu bojují o moc, zatím co jim asistují hezké holky. Samozřejmě že je to trochu hlubší, holka z dětství, zlaté rouno a poloboží krev. Vtipní poskokové bez mozku. Kdybych to měl zhodnotit objektivně tak tam žádná nedokonalost není. I tak mě to do sebe nedokázalo vtáhnout. ()

Folky

Vizuál okopírovaný ze Sin City pořád funguje a Jackson si svojí roli užívá, ale jinak je to, místy nudný, průměr, který nemá čím zaujmout, překvapit a zapomenu ho za hodinu. ()

Jakubik

No něco tak hrozného jsem už dlouho neviděl. Ve filmu je pár vtipnejch momentů ale komedie to neni. Pro mě 108 minut naprosté nudy v jednu chvíli jsem myslel, že usnu. ()

Soul

Opravdové překvapení, bohužel v tom špatném slova smyslu. Plytké, bezduché, dialogy naprosto příšerné. Ani vizuální stránka tentokráte nic nezachrání. Na film určitě doporučuji - NECHODIT! ()

lxbch

Co na to říct? Nuda. Krásná stylizace, krásné ženy, ale to je asi tak všechno. Příběh nějak nedrží pohromadě a celkem nudí. Škoda, vypadalo to slibně. ()

darkreider

Óda na WTF momenty. Ak sa náhodou nenachádzame uprostred WTF momentu, tak je to nuda. Celý film sa neviem rozhodnúť, či to brať nejak vážne, alebo ako paródiu. A aby toho nebolo málo, tak herecké výkony sú prudko tragické(dávam to za vinu scenáru). Sin city sa mi moc nepáčil, ale je o triedu vyššie než spirit. Nabudúce menej omalovánok a viac filmu. Ultra WTF moment = Eva Mendes na kopírke. ()

Skleni

Nikdy som nepochopil podstatu čiernobielej kinematografie ako napr. shindlerov zoznam. Aj sin city bol podla môjho vkusu moc čierny:-D. Ako chápem že podstatu komiksu je v čiernobielom prevedení, ale u mňa to moc neprevažuje. Ale táto technická forma je čisto o vkuse, ale scenár je strašne nesúvislí a nevyvážený. To čo vám z prvoty pripadá ako neuveriteľne parodované istým spôsobom umelé monológy, sa premení na nudné dlhé komentáre rozprávača(hl. postavy). Najmä dlhé pasáže mi nesedeli. Ale ináč film ma dej celkom slušný (komix je pecka), a aj strih a samotné prevedenie komiksu na film je dobré. Ale nie dobre natočené. Len samotná myšlienka bola dobrá. Ta kto vidím ja. 35% ()

ZackSawyer

Jo, není to Sin City. Ale pořád to má neskutečnou atmosféru. Vynikajícího "okatého" S. L. Jacksona a mě to teda pohltilo. Nenechte se odlákat nízkým hodnocením. ()

guri

Nezazivne, zbytocne prilis ukecane, s nevyraznymi hercami (snad este Samuel L. Jackson ako-tak usiel - aspon vyzeral, ze sa pri natacani bavil), no vyraznymi krivkami Evy Mendes a Scarlett Johansson. Spirit mi jednoducho pripadal nejaky bezduchy... ()

Utero

Podlě mě si Spirit takhle slabé hodnocení určitě nezaslouží, ale je fakt že jsem čekal víc. Vizuálně to jako u Sin City vypadá nádherně, ale děj se občas vleče a některé vtipné scény jaksi nepůsobí vtipně. 47% je ale pro tento aspon vizuální zažitek opravdu málo a nechápu připomínky a slabá hodnocení některých uživatelů. Spirit je fajn a stojí za to ho vidět! ()

bend-ik

Po zhliadnutí tohoto snímku mi neostalo nič iné, iba obdiv a nepochop.. Obdivujem a nechápem seba, ako som sa pri tomto "niečom" dokázala dopracovať k záverečným titulkám.. ()

Johny M.

nj, možná to byla blbůstka, ale vizuální spracování lehce připomínající Sin City se mi docela zamlouvalo, Eva Mendes samozřejmě taky ;) a S. Jackson byl skvělej jako vždy...3,5* ()

asfalt

Neskutočná nuda. Dosiahnuť kvalitu Sin City bude aj pri jeho pokračovaní veľmi ťažký oriešok aj pre machra akým je R. Rodriguez a ak si F. Miller myslel, že týmto snímkom sa mu to podarí aj samému, tak sa sakramentsky mýlil. Nezachránilo to ani hviezdne obsadenie, ktoré ovšem kývlo na ponuku preto, že sa mylne domnievali, že z tohto vzíde snímok podobne vysokých kvalít ako Sin City (ten omyl im však nemožno zazlievať). Tu jednu hviezdičku udeľujem len za prehliadku sexy herečiek Hollywoodu. ()

Chalitd

[1¾] Nebudu se dívat do konce na filmy, který mě nudí. Režisér stvořil podivnou parodii na Sin City, tedy na sama sebe a ty kočky tam, zachází to do zvrácenosti. Koho to zajímá? Dokonce ani kombinace herců mě nějak neoslovila. Navzdory plnýmu kýblu pofidérních hlášek a překvapujících momentů (ne v dobrým slova smyslu) dávám 2/5 a asi se i trefím do názoru většiny. ()

Manhattan

Těžké vykradení Sin city a Renesance býje do očí ale to není vše.Film je plný absudit a nelogických momentů které se snímek snaží unést na své chromé dějové páteři, kterou si láme už v půlce a zbytek představení si odjezdí na vozíku. Bohužel předlohu jsem nečetl a možná bude lepší ale tohle bylo strašné. ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

15.02.2009

Millerova další komiksová vykopávka

Millerova další komiksová vykopávka

22.12.2008

Byl velkou inspirací pro George Lucase. Jeho první dobrodružství si čtenáři přečetli v roce 1928 v pulpovém magazínu Amazing Stories. Pak se proslavil v dlouholetém komiksovém stripu, později se stal… (více)

Když se nedaří, je dobré začít znova

Když se nedaří, je dobré začít znova

07.08.2008

Věděl to Christopher Nolan a rozhodl se natočit Batmana od začátku. Věděl to i Louis Leterrier a dal novou šanci Hulkovi. A evidentně to ví i Frank Miller a Jason Statham. Na comicsovku Daredevil si… (více)