Malá Stáňa (K. Pollertová) se vypravila do hájovny Kopidlanských (J. Vala, M. Hynková a T. Juřička) pro vajíčka. Tam ale nedorazila a domů se nevrátila. Je zahájeno pátrání, které však končí tragicky. Holčička je nalezena v lese zavražděná a její pes Hektor, který ji doprovázel, je postřelený. Zločin uvede do pohybu rozsáhlou pátrací akci, kterou vede kapitán Vízek (L. Munzar). Čas pracuje pro vraha, na straně kriminalistů stojí dlouholetá zkušenost a znalost místních poměrů… (Česká televize)

Chrysopras

Ačkoli to chvíli na začátku vypadalo na upravenou červenou karkulku a pak na soudružskou zkazku o potrestání závadových živlů, vyklubala se z toho snesitelná detektivka průměrného ražení. Již tu někdo zmínil hudbu a právě za ni přidávám ještě jednu ☆ ()

rakovnik

Průměrná normalizační krimi, odehrávající se povětšinou ve dvou studiových místnostech, bez napětí, plná soudruhů, VB, ukecaných vyšetřovacích metod a závěrečného hromadného usvědčení pachatele, jenž se na pachatele vůbec, ale vůbec nehodí. Od motivu, přes hledání stop až k pachateli těžko uvěřitelný příběh, kde potěší nanejvýš slušné obsazení , sporadické natáčení v exteriérech a příjemná délka filmu. Ovšem kamera byla otřesná. Překvapilo mě, že oběť hrála Klára Pollertová, netušil jsem, že hrála již jako dítě. ()

Šimpy

Naprosto v pohodě dobová kriminálka. Ze začátku sice hudba přehnaně dramatická, ale pak se to zlepší. Navíc spousta klasických postupů...a to včetně laboratorního rozboru kousku látky a dokonce i konfrontace po americku. Závěr celkem překvapivý. ()

otík

Slušná kriminálka, která začíná jak pohádka o Červené karkulce a končí Poirotovským zasedáním a určením vraha. Český Colombo Luděk Munzar jako kapitán Vízek odvádí velmi solidní práci kriminalisty pátrajícím po vrahovi osmileté holčičky. ()

fantoci

Vražda dítěte se sexuálním motivem. To je tématem zdařilé televizní detektivky z počátku osmdesátých let. Téměř do poslední chvíle netušíte, kdo se ohavného činu dopustil. A tipů na pachatele máte hned několik. ()

klúčik

Televízna kriminálka , len priemernej úrovne. Tvorcovia sa snažili udržať napätie, no to sa akosi nedarilo. Záver kriminálky strašne urýchlili, tak výsledok filmu zostal rozpačitý... Herci sa snažili , ale bohužiaľ to nestačilo. Hodnotím 45%. ()

Kovaja

Takhle má vypadat svižná výstižná detektivka z pera soudruha.Sokolovský je Pan režisér..o tom žádná.Herecké obsazení je tady jedna radost.Munzar v roli detektiva je inspektor jedna radost!!!Vala,Štěpnička,Sklenčka tomu říkám obsazení!Vřele doporučuji!!!!! ()

Paity

Ničím příliš zajímavá detektivka, která zaujme snad jen obětí, kterou se stala malá dívka. Pátrání pak ale moc zvratů nepřinese, což je poměrně škoda. ()

EKLEKTIK

"Naštěstí to byla, jak se zdá, ojedinělá psychotická ataka." Televizní detektivka, ve které tentokrát vraha nedopadne komisař Rex, ale komisař Hektor. Nezbývá tedy, než dodat sbohem, Stáňo. Mimochodem, se tady kolega uživatel D.Moore podivoval, kdo je Marta Jiráčková, tak je to samozřejmě hudební skladatelka, narozená 22. 3. 1932 v Kladně a vystudovala skladbu na Pražské konzervatoři. ()

ClimbVibe

Tento tv film mě nijak neuchvátil. Rozuzlení nepůsobí kdovíjak překvapivě a napětí si také moc neužijeme. Zajímalo by mě, jestli to klišé "sezvu všechny podezřelé do jedné místnosti a tam odkryju vraha" je slepě převzato ze zahraničních kriminálek. ()

peetriss

Televizní agitka proklamující záslužnou práci příslušníků SNB ochraňujících naše socialistické blaho s nedotaženým scénářem. Pozitivem je výborné herecké obsazení a jeho výkony. ()

Untentrauer

Vlachovi z role kriminalisty v socialistickém Československu musel stát pinďour, až tak si to očividně užíval. Je to komo homo divnej sound projekt s Munzarem Lví Hřívou! Nemůžu doporučit. ()

crozet

Poctivou až divadelní režii a soustředěný herecký přístup dokonale zazdil odfláknutý závěr, kdy se přetržený pásek cívky v promítačce opět roztočil jak káča. Něco takového přebije i skuhrajícího Otu Skleničku. ()

arcticsky

Trochu překombinované vyšetřování. Podivné - drzé, ale tehdy obvyklé chování slavných příslušníků Veřejné nebezpečnosti zde bylo znázorněno docela přesně. Film, kde jsou skoro všechny postavy nesympatické... ()

mh.mail

40% - Průměrná detektivka mírně podprůměrně natočená režisérem Sokolovským tak, aby s tím neměl moc práce, bez vložené tvůrčí invence. Komu nechybí akční scény, může se věnovat příběhu. ()