Tlačítko "REC" stiske mladá televizní reportérka a její kameraman, kteří natáčejí noční směnu v místní požární stanici. Po chvíli přijímají hasiči tísňovou výzvu staré ženy, která je uvězněna ve svém domě. Když dorazí na místo, ozve se strašidelný křik. Tím začíná dlouhá noční múra a unikátní dramatická televizní reportáž. (oficiální text distributora)

MickeyStuma

Měla z toho být obyčejná reportáž o práci hasičů jedné všední noci. Všechny zúčastněné by v životě nenapadlo, co je v danou chvíli čeká. Španělská kinematografie už nejednou dokázala překvapit a platí to i pro tento snímek používající velice známé found footage. Filmový záznam je tentokrát veden z kamery kameramana zaznamenávající mladou reportérku. Španělé se na samém počátku vyvarovávají zdlouhavého vyobrazení hasičské stanice a hasičů samotných a poukazují jen na to nejnutnější. A tak netrvá dlouho do vyhlášení výjezdu k případu. A po příjezdu na místo se hrůza rozjíždí na plný kotel. Živá amatérská kamera a dlouhé záběry dodávají na autentičnosti a tak mnohé scény skutečně šokují. Co se týče hororových snímků na téma ´zombie´, jedná se prozatím o nejděsivější zombie thriller, jaký zatím kdy vznikl. Napětí a hrůza se drží do poslední minuty stopáže, která není nijak dlouhá, což žánru velice pomohlo. Rozhodně to není pro slabé povahy. Tento snímek je další v řadě hororové vlny, kterou započali tvůrci velmi známého a průlomového počinu ´Záhada Blair Witch´. Dabing jako obvykle přemíru autentického zážitku zazdil a tak nelze jinak, než doporučit původní zvuk. ()

domirovec

REC [Rec] je velmi povedená hororová záležitost pocházejíc ze Španělska na styl found-footage. Mně osobně se film líbil především kvůli tomu, že je poměrně originálně zpracovaný. I když jsem většinu scén s odporem přeskočil, jelikož mi lezlo na nervy vždy, když se paní reportérka spletla a řekla něco blbě. To by nebylo samozřejmě to nejhorší, jenže když se pánům hasičům a ostatním vyděšeným lidem plete reportérka s kameramanem pod nohama, může to být poměrně otravné. Kór když se reportérka několikrát po sobě splete a chce to mít za každou zatracenou cenu natočené. Co se týče samotných monster, tak ty už zas tak originální bohužel nejsou. Jedná se prostě o infikované lidi, ze kterých se pomalu, ale jistě stávají takoví zombíci. Nicméně film jako takový je zpracované opravdu děsivě a depresivně, když si uvědomíme jak se ti lidí bojí a co se vůbec kolem nich děje. Za mě zajímavá a dobrá, trochu kratší záležitost s dobrými lekačkami. 5/5 :) ()

panvasik

Jeden z mých nejoblíbenějších hororů a můj nejoblíbenější zombie film. Asi první zombie film, který jsem kdy viděl a od té doby se nadšení z takového hororu neopakovalo a možná už ani nepodaří... Film působí naprosto fantasticky z pohledu mladé reportérky Angely a posádkou hasičů. Film má super atmosféru, depresivního a malého panelového domu, kdy se soustředí na klaustrofobické a malé prostředí a funguje to líp, než jsem myslel, sice ani jedno pokračování nemá šanci dohnat úspěch jedničky. Zombie vypadají děsivě a je tam KREV, která v některých podobných filmech chybí, nejsou tam žádní paraziti a jiná monstra, na rozdíl od dalších nevýrazných pokračování. Kamera ve stylu, že jí někdo drží a běh s ní je věc, kterou vidíme úplně minimálně a prakticky, to jsou vyjímečné filmy, které většinou mají dobré hodnocení. 8,5/10 ()

Shona

Další horor natočený ve stylu Blair Witch, tentokráte mnohem podařenější než Cloverfield. Dost možná nejlepší z celé trojky. Film s pomalu houstnoucí atmosférou, která v posledních asi 15 minutách graduje neskutečným způsobem. Škoda toho poněkud rozvláčnějšího začátku, jinak bych s maximálním hodnocením neváhal. Přesto ho musím za ten závěr dát :) Španělé začínají nějak podezřele dobře točit horory, předtím neméně dobré Orphanage. Bravo amigos. ()

fog

Neni to dlouho, co jsem psal, ze jsem dlouho nevidel poradny horor. A jako bych si to privolal! Opravdu prvotridni horor, a dle meho nazoru jeden z nejlepsich za posledni roky. ()

Liduskaa

Uf...já se ráda u filmu příjemně bojím,ale čeho je moc - toho je příliš...a ten závěr..jasných 5 hvězdiček.. ()

Kalimero13

Porovnávat z Blair jedině ve smyslu převzetí kamery, jinak v žádném případě. Na to má REC moc béčkovej podklad. Tam kde Blair děsí nevěděním, tam REC nechá pobíhat zombie (aneb nechme křesťanům jejich posedlé satanem :)), tam kde Blair ohromí tajemným závěrem, o kterém se ještě několik měsíců mluví, tam REC hodí krásně vtipnou scénu. Některé aspekty má ale REC velice dobře propracované a film jako takový značně pocuchá vaše nervy. První mohla ale zemřít reportérka. Ty její ustavičné kecy...brrr...A na závěr prosba. Kdo by věděl kontakt na tu sympatickou slečnu s nevelkým poprsím a mírně vytahanými gaťkami, dejte mi prosím vědět ;-) ()

n3uro

Nuda, nuda, nuda... Proč se do zombie horrorů pouštějí amatéři, kteří se z toho snaží udělat ještě větší blbost? V závěrečných titulkách na 28 Weeks Later (nebo v jiným zombie movie) překladatel doporučoval tenhle film, že je to nejlepší ze zombie filmů. Facepalm jak vyšitej... Fraška na G. A. Romera :/ ()

Blaogranas

Nikdy jsem neviděl Blair Witch, protože mě prostě nezajímala parta lidí běhajícíh po lese s kamerou v ruce. No a pak se mi na monitor dostane tohle. Kamoš mi říká, super nářez a tak i přes to, že moc horory nemusím zkusím tenhle, že to bude fakt scary zážitek. A ono ne, nuda, humus, nějaky zombie, žádny vysvětlení, žádná příčina, žádnej konec, debilní reportérka, vypatlanej kameraman, spousta krve, ... Nevím jak líp popsat co se dělo. Prostě špatná volba. ()

kuces

Povedená jízda,která nenechá člověka v klidu sedět... Pokud máte rádi horory, tak todle není možno minout!!!! 8/10 ()

Yojimbo

Díky bohu, že to netrvá nikterak dlouho. Tedy ne, že bych to nemohl vydržet strachy. Z té realisticky rozklepané kamery mě chvílema až bolela hlava, z dialogů a některých scén na mě zas přicházely návaly smíchu a skutečná hrůza mě jímala z některých hereckých výkonů. Ta hysterická reportérka mi chvílemi skutečně překážela a držel jsem jí palce, aby byla nakažená mezi prvními. Ale není to tak špatný film, chválím za dobrý konec, který si udržuje napětí. Jenom tam na mě bylo příliš hysterie (až jsem měl problém rozpoznat nakažené zombíky od zdravých lidí). ()

guri

Film nasnimany rucnou kamerou a snaha o autencitu tu uz bola. Zahada Blair Witch bola nudna, Dennik mrtvych iba o kusok lepsi, Monstrum zaujimavy, no [Rec] je iny. Je jednoducho lepsi! Uzavtreta budova, neznama choroba ci infekcia, coraz menej zivych a coraz viac (ne)mrtvych a minimalne moznosti schovania sa... ()

Márduk33

Prý se to hodně podobá Blair Witch, ze kterého jsem viděl tak posledních 30 vteřin, takže srovnávat moc nehomu. Každopádně po pomalejším začátku se věci dají pomalu do pohybu a začne to být docela maso. I když né zas takové maso, protože jsem se ani moc nebál, ale přece jenom ta kamera vytvářela takovou tužší atmosféru. Rozhodně fajn je, jak se napětí směrem ke konci zvyšuje. Jinak při jedný scéně jsem skoro sletěl z židle, jak sem se lekl. Kdo film viděli asi ví, o jaké scéně je řeč;) ()

Dimo

Ufff. To teda bylo, hutné, lekačky nelaciné a opravdu lekavé. Krátká délka ještě víc napresuje atmosféru a drsnosti si divák užívá hned po příjezdu "na místo činu", žádné polevení atmosféry se nekoná, stejně jako nějaké mazlení se s představiteli. Celé se to semele tak rychle, že není prostor pro přemýšlení nad logikou, čili, další chytrý tah. Pár momentů ve filmu si snadno zapamatuju a řeknu vám, že tohle je vážně horor, který si zaslouží uznání, ne jako známé americké rádobyhorory, které uměle vyvolávají atmošku jen tmou, strašidelným prostředím lekačkama, nebo hudbou... 75%. ()

desolator6

Hororová nádielka, ktorá necha málokoho klľudným. Niikdy som nedopozeral tento film na jeden krát, pretože záver je taký hustý že som si vždy musel dať pauzu! Vynikajúce dávkovanie mrtvých ktoré ukazuje, že postupne sa situácia vymyká kontrole. Len tak ďaľej, takéto filmy človeka vedia rozprúdiť! ()

Ziggy Zagg

Tak to byla super rychlá hororová jízda. Zpočátku jsem pochyboval nad formou snímání jakoby televizního štábu, ale po půl hodině mě práce s kamerou začala bavit. Umocnila totiž napětí a šoking v mnoha scénách. Po dlouhé době jsem si u hororu rozsvítil ... ale jen proto, abych neklepal popel z cigaret na zem :o) ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Španělský král hororu chystá další film

Španělský král hororu chystá další film

03.11.2014

Jaume Balagueró je pevně spjatý se španělskou produkční společností Filmax, která se specializuje na žánrové filmy a pod jejíž hlavičkou si udělal mezinárodní renomé hororovou sérií REC. Poslední díl… (více)

Amy Adams terorizovaná duchy?

Amy Adams terorizovaná duchy?

03.09.2011

Emmerich a „skromná sci-fi“?

Emmerich a „skromná sci-fi“?

02.11.2010