Fr

,,Tak co doma Kájo?“ ,,Dobrý“….“ Osvědčené duo tvůrců nám nejdříve zobrazuje aktéry jako lidi, kteří trpí různými úchylkami (no co, každej jsme nějakej), aby nás připravilo na největší akci v dějinách čtvrtě Košíře. Plastik Schmitzer a mág Polívka jsou výborní a hlavně díky nim se dá vydržet těch 55 minut do příprav dne ,,D“. O to tu konečně přece jde! Rekvizity, zbraně a hlavně plán s velkým P! Vše klape v pohodě, třeba jako u jiné party, která se pouští do kasin. Tohle plánování je zde to nejzajímavější. A že bude zlo potrestáno není třeba dodávat. Myslím, že kdyby se přidalo více vtipných situací a o trochu zkrátilo, mohla by to výborná malá televizní komedie. Takhle jen… no dobře, stejně jako u vás – průměr. PŘÍBĚH**** HUMOR** AKCE* NAPĚTÍ * ()

viperblade

Překvapení. Čekal jsem (podle hodnocení) průměrný film, ale na Čechy je tohle dost dobrý nadprůměr. Je fakt, že prvních 30 minut je prakticky o ničem, ale i tyhle scény tam musejí být, abychom pochopili, jak se tam ti lidé nudí a proč se pak chopí šance jít do takové akce. Ta druhá část mi pak přišla jako (dost dobrá) variace na film Podraz. A musím říct, že jsem se pobavil. Zvlášť některé vtípky byly povedené (kalhotková scéna aneb Jak to udělal? :-)). Takže… ano, u mě taky dobrý. 80 %. Co to piješ, vole? -Prosím? -Co to je pijete, pane vole? ()

Slartibarkfast

Hodně smutný pokus o konkurence schopnou komedii, která by diváky nějak výrazněji zvedla ze židlí. Obsahuje pár vydařených frků, ale jinak je to děs běs a odporná nuda, která se nedá vydržet. Jak už je v české kinematografii trendem v posledních letech, zdá se, že režie a scénáristé vsázejí na zázračné umění herců, kteří přetvoří kdejaký škvár či ubohou sračku ve veledílo. Omyl, pánové.. 35% ()

dopitak

U mě taky. Jakž takž. Polívka v dobré roli, Forman o půl třídy nad ostatními. Reminiscence na Rozmarné léto, akorát v podání Hřebejkově. Opravdu od srdce jsme se zasmáli jen při hodinkách a kalhotkách, ovšem celá ta část s "plánem", jakkoliv je to populární a opakovaně využívaný motiv, nebyla zlá. Vladyka ani (jinak vždy výborný) Javorský neselhali, ale ani nenadchli. Skvělá atmosféra pražské Vltavy. A trojháček na štiku si radši do pusy nestrkejte... ()

Gilmour93

Zažloutlý český "The Sting" z blešího trhu potvrzující skutečnost, že Hřebejk potřebuje v českém filmu zvýšenou konkurenci jako sůl. První polovina ze "stojatých" libeňských vod nedostatečná, Jarchovský se svým vypointovaným humorem dostatečný, Schmitzer s vizáží vietnamského veterána chvalitebný a eskamotér Polívka, jakožto tažná lokomotiva celého filmu, výborný, ale bohužel, ty ostatní vagóny za ním seřazené už vypustily nerušeně ven jen minimum motýlů.. Většina z vás tady do školy chodila, takže si výslednou známku na Jendově vysvědčení lehce spočítáte. ()

• Když Andula (Lenka Vlasáková) přijde převlečená jako prostitutka do baru, tak v jednu chvíli nasype barmanovi do piva prášek na spaní. Půllitrem začne masivně třepat a tím se tam vytvoří velmi vysoká pěna. Když přinese barmanovi pivo, tak jde vidět, jak je pěna velmi nízko. (Jimmy15)
  • Na konci filmu, když hlavní postavy plují na loďce, je záběr na dům na břehu, kde se z okna dívá režisér Jan Hřebejk. (žblabuňek)
  • Tonda (Jiří Schmitzer) měl v kriminále přezdívku „Francovka“. Nabízí se důvod, že ji pil, stejně jako jiní muklové, cezenou přes cukr. V jeho případě však nešlo o lásku k alkoholu, ale ke skupině The Plastic People Of the Universe, „Francovka“ je totiž jejich píseň a ve filmu také zazní. (sator)

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr