Hamaradža

Sympatická letná komédia, ktorá nepôsobí preplácane a trápne ako by človek čakal, ale nesmierne pohodovo a osviežujúco. Presne takéto "priatelské" uvolnenie som potreboval :) Ďakujem :) ()

gegina31

Znám ldi, kterým se líbila první půlka a druhá ne, protože to bylo předvídatelný. A znám lidi, kterým se líbila druhá půlka a první ne, protože to pro ně bylo nudný. Mně se ten film líbí od začátku do konce. Dnes jsem zahlídla kousek v telce a hned mě to přikovalo a bavila mě každá v vteřina. Je to prostě vtipný. Ano, druhá půlka je celkem předvídatelná, ale proč by to mělo někomu vadit. Skvělé herecké obsazení. Každému jeho role sedla jako prdel na hrnec. A hlavně tam byly super hlášky. ()

Trevor

U ě dobrý bolo U mě zlý. Napriek plejáde skvelých hercov aj s ich dobrými hereckými výkonmi mi film príliš v pamäti nerezonuje a pamätám si iba to, že me nebavil. Nie však až tak, aby som mu udelil iba jednu hviezdičku, ktorú som mimochodom ako správne postrehol najlepší filmový fanúšik nedal už veľmi dlho. ()

kajas

Stejně jako u Hřebejkovy "Nevinnosti" jsem měla pocit, že místo jednoho sleduji filmy dva. Ten první mě svým vyjádřením pomalu plynoucího života v zahrádkářské kolonii málem unudil k srmti, ale ten druhý, to byla taková pecka! Na současné české poměry nesmírně zábavná i napínavá záležitost. Tu čtvrtou hvězdičku jsem přidala s oběma očima přimhouřenýma, ale Polívkova parta si ji zasloužila. ()

Frenegonda

Vlak by měl jet tak pomalu, aby motyli mohli volně okny vlétnout dovnitř i ven, jak praví klasik. Přesně takhle na mě poslední počin pana Hřebejka a jeho partičky působil. Nenuceně a uvolněně. V klidu rozehraná partie se najednou rozjede a ukáže svoje karty. A dáme si pořádně OSTREJ desetníčkovej mariáááš.:-) ()

Dubro

Že rybolov nie je nudná záležitosť, ale je to životu nebezpečná akcia a že od predajcu ekologicky nezávadnej kozmetiky ku šlapke až tak ďaleko nie je, ma pán Hřebejk hravo a s nadhľadom presvedčil. Podobne ako Bolek, ktorý opäť ukázal, že vie aj z nudnej záležitosti navariť vynikajúcu Polievku. To sú jednoznačné prednosti tejto príjemnej komédie, pričom zadností je tu pomenej. U mě za 4. Dobrý. ()

Petroff

U mě to teda až tak dobrý není, ale taky mohlo bejt mnohem, mnohem hůř. Divnej dějovej slepenec, vytaženej jako nějakech chrchel až z paty... Pár vtipnejch scén, ale v globálu to ve mě nenechalo vůbec, ale vůbec nic... ()

kinderman

Důkaz, jak prozřetelné bylo rozhodnutí po Pupendu na další Hřebejkovy filmy v kině rezignovat. Hodinu se bez náznaku zápletky figurkaří a pak se vše podstatné odehraje podle Šabachovy povídky, která by sama o sobě vystačila tak na epizodu z televizních Bakalářů (daleko lépe se to čte, než se na to kouká). Na závěr divákovi zamává z okna samotný pan režisér. Mávám též a dodávám sbohem. ()

Petfruf

První půlka filmu za dvě * (hodně pomalý rozjezd, po kterém jsem měla chuť užuž odejít), ta druhá za tři a půl * (naštěstí svižná a vtipná), takže průměr. Potěšilo mě, že to není zase další hřebejkovina/slámovina s kombinací Macháček-Gaislerová-Vilhelmová-Liška-Holubová..., pač ti už mě opravdu nebaví... ()

OG_Swifty

Přestože parta kolem Bolka už stárne a je to znát, blýskne se ve filmu i několik zástupců mladší generace (např. brankář ze Slavoje Houslice nebo Hanka Vilímková) a světe div se, nakonec to i fungovalo. První část filmu utahaná a druhá, věnující se podfuku podvodníků, měla zase příjemný spád. Půl na půl tedy znamená 3 hvězdičky a příjemný pocit z filmu k tomu :o) ()

maverick10

No priznavam se ze po prvnich 60 minutach jsem byl uz dost utahanej vlekouci se pripravou na zaverecnou pulhodinu. Ta ovsem byla uzasna, na ceske pomery dost originalni, za nitky tahala tak aby provazek byl vzdy napnuty. Film jako celek naprosto postradal nejaky vyraznejsi rytmus a prave v tom to bylo asi perfektni. No a neodpustim si poznamku, o reziserske (Hitchcockovske) sekundove pidiroli v zaveru filmu . ()

kagemush

Asi nejmíň pokrytecká záležitost kterou jsem od teamu Trojan-Jarchovský-Hřebejk viděl. A ten kalkul ,pojďme se hořkosladce smát, mě kupodivu tentokrát ani moc nekakal. ()

ilemas

U mně nedobrý. První půlka neskutečně nudná, že už jsem to chtěl vypnout, druhá polovina to trochu napravila, výsledek rozpačitý. ()

BoredSeal

První hodinu nezáživná nuda, snad až příliš velká. Poslední půl hodinu ale dostaneme jiný film z postavami z předchozí části a dočkáme se zábavné napínavé akce s analýzou principu "skořápek" a pomstou, které herecky vévodí Polívka (nevím, kdo jiný by to měl hrát). Takže moje hodnocení je za celkový film, zmíněná zábavná půlhodina je za tři. ()

honajz2

Já nevím, vždycky jsem kousek zahlédl v televizi a asi po šesté už jsem to konečně dokoukal... Prostě mě to nikdy nezaujalo tak, abych to zhlídl najednou a to je špatně. V rámci komedií nic moc. 2* ()

easaque

+1* tak co čekat od Hřebejka a Jarchovského a Šabacha jiného než návrat do starých časů. Tentokrát to není tak moc a porevoluční atmosféra taky skýtá mnoho nápaditého pro zfilmování a autory zaujali skořápkáři a proti nim postavili partu kamarádů ze zahrádkářské osady. Zajímavé téma? Moc ne, ale byl jsem zvědav, co se z toho vyvine. Na pár zajímavých momentů jsem si musel počkat až na konci, jinak to byla jen utahaná čecháčkovská šeď a ani slušné obsazení nenadchlo. Celé se to tvářilo jako od Hrabala, ale to by muselo mít nějakou šťávu. Prý komedie a přitom taková nuda ... zbytečně natočená nuda a mé zklamání se odrazilo i v mém hodnocení. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 0 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

HappySmile

Tak hlásím, že u mě dobrý! ;-) Vynikající česká komedie, jenom škoda, že se ta hlavní zápletka nerozjela trochu dřív. Ale i v první půlce byly dobré scény jako kominíček, návnada nebo paní s kosmetikou, ovšem až ta hlavní linie jak okrást zloděje, tak ta mě dostala. Měli to hoši dost dobře promyšlený. Skvělý Polívka a Schmitzer. ()

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr