Hlavní postavou je idealistická, romantická a nesobecká Jane (K. Heigl), věčně obětavá společnice svých kamarádek – nevěst, jejíž vlastní štěstí je ovšem v nedohlednu. I když – zamilovaná vlastně je. Jenže do svého šéfa, který se do vztahu dvakrát nežene a do svatby už vůbec ne. Tedy jen s Jane... ale to ona ještě netuší. Jane se vždy skvěle starala o druhé, horší už to bylo s péčí o ni samotnou. Celý život se snaží, aby učinila druhé šťastné a sedmadvacet „družičkovských“ šatů v jejím šatníků to jasně dokazuje. Jednoho večera Jane zničeně pendluje mezi dvěma svatebními oslavami na Manhattanu a v Brooklynu a v patách jí je otravný novinář Kevinem (James Marsden), který píše články o svatbě, i když by se radši věnoval něčemu serióznějšímu. Kevin cítí, že článek o Jane – coby svatebním maniakovi – je výborný materiál. Ale mezi Jane a Kevinem to zrovna dvakrát nejiskří. Spíš naopak. Kevin se vysmívá tomu, co je pro Jane tak důležité – tedy svatbám, což vede k tomu, že ti dva se pořád hádají. Už tak těžký večer ještě zhorší příchod Jeniny mladší sestry Tess (Malin Akerman), do které se okamžitě zamiluje George (Edward Burns), onen Janin šéf, se kterým měla Jane v plánu zůstat celý život. Jenže z ničeho nic Tess zaúkoluje svou vždy ochotnou sestru, aby naplánovala další svatbu – její a Georgovu. Ale city Jane k Georgovi vedou k šokujícím odhalením… a možná k začátku nového života... Lehká romantická komedie už úspěšně vstoupila do filmové distribuce například v Austrálii a stala se nečekaným hitem. Důvodů je hned několik. V hlavních rolích se objeví vynikající herci Katherine Heigl (Chirurgové, Zbouchnutá), James Marsden (X-men, Kouzelná romance) a Edward Burns (Zachraňte vojína Ryana, Prázdniny). Hlavní hrdinka svým naturelem připomene Bridget Jonesovou, ale v daleko laskavějším a zároveň bojovnějším provedení. Scénář pochází z pera autorky úspěšného filmu Ďábel nosí Pradu a režisérkou je Anne Fletcher (Lets Dance). Ve filmu 27 šatů navštívíme svatbu v kovbojském, bikinách a nebo třeba indických sárí. A to vše na nejrůznějších a často velmi obskurních místech. Zároveň se ale setkáme s hrdinkou, která i přes všechnu tu parádu vnímá svatby jako magické okamžiky v životě dvou lidí a snaží se pro jejich štěstí udělat maximum. I v tom je síla jedné z nejlepších romantických komedií poslední doby. (oficiální text distributora)

koniklecka

Pokud ho chcete zkouknout za stejným účelem jako já, tak určitě nedáte jiné hodnocení. Jsou to sice jiné 4 hvězdičky než u jiných filmů, ale bylo to, expr. řečeno, roztomilé. A jak už tu píše Psema, zbytek večera byl hned o něco veselejší a to byl ten účel :) ()

Gedes

Film se mi moc líbil, i kdyz davam "jen" 3 hvezdicky... tak to byla příjemná komedie na odreágování. Opravdu doporučuji. Mírně střeštěné, v prostředí svateb s klasickou romantickou zápletkou. Kde vystupují dva chlapi mezi úžasnou ženskou, která dokáze zářídit nemožné, ale chlapa si najit ne a ne... Jednoho miluje, ale ten o tom neví, druhého nesnáší, ale je to ten pravy... Samozřejmě nechybí kreace různých šatů a trochu humoru. ()

Ippolito

Po dlouhé době jsem si pustila zas nějakou tu oddechovku v podobě romantické komedie a můžu říct, že jsem se celkem bavila. 27 šatů je další z množství romantických komedií, které jsou všechny na jedno brdo, jen některé jsou o něco málo horší, jiné zas o něco málo lepší, než ty druhé. 27 šatů se pohybuje někde v mezích průměru. Nezaujme osobitým humorem (jako třeba Deník Bridget Jones), ani není ničím originální, ale zároveň ani nepatří do skupiny stupidních, nechutně přeslazených dojáků (jako Krásná pokojská), nebo jiných filmů tohoto žánru bez hlavy a paty (například Báječný svět shopaholiků). Zajímavý příběh, který není přehnaně přitažený za vlasy, celkem realistický pohled na vznikání romantického citu, sem tam scény, při kterých se divák zasměje, ale i pár nastolených otázek ponoukajících k zamyšlení. Takže 3* jako vyšité. ()

J. T. Kirk

Aha takže takhle to je další trapný slaďáček který stojí za co??? No přece za nic! Konec no ten konec ano přece ten niko neočekával uz od samého začátku tohoto 106 minut trvajícího čehosi pro co opravdu nemám slova... jedna * za Katherine Heigl a Malin Åkerman, protože jinak zde nebylo nic jineho.. Kdyby raději tyto dvě herečky stály celou dobu před kamerou a nic by nedělaly určitě by to bylo ještě lepší.. ()

hazaba

Přiznávám, třetí hvězdička je za Jamese Marsdena, mezi kterým a Katherine Heigl to pěkně jiskří. Jinak mě u tohoto filmu zarazila až podobnost s The Ugly Truth, kde je jejím spoluhráčem Gerard Butler - zápletka v podstatě stejná, akorát se odehrává v jiném prostředí. Od romantických komedií tohoto typu se nedá pravědpodobně očekávat nic nového, jen prostě hodit nohy na stůl a relaxovat... ()

Dejnasp

Ach, ty romantické filmy.Asistentka zamilovaná do šéfa,ten o tom však nevím.Potkává zajímavého mladíka,ten se do ní zamiluje,ale ona ho nechce...Typický romantický film. Nápad dát do toho ještě ty šaty a její sestru,která jí přebere lásku byl docela dobrý.Sice takové ty "mrchy" které přeberou chlapa té druhé,jsou skoro v každém druhém takovém filmu,ale tentokrát to aspoň byla její sestra,což tomu dodalo nějaké to vzrůšo. Co se těch šatů týče,nějaké modele byly docela dobré, ale si tak z 70% to byly příšerné hadry,ovšem ty ,co si chtěla vzít na svatbu její setra byly úžasné... No,co k tomu dodat,nějaký ten vtip tam byl,ale moc jím nerozhazovaly.Opět to mělo takový konec,jaký jsem čekala.Proto moje hodnocení je 3. ()

MickeyStuma

Romantický film, který rozhodně není pro mužskou část diváků, neboť takovýto příběh plného svatebních radovánek, sentimentu a ponurého štěstí nikdy nemohou pochopit. Ona ta zápletka děje už hovoří sama za sebe a tak byť je příběh plný realistického klišé a jiných růžových podivností, jedná se o zábavu zcela přirozenou dle zavedené šablony pomalu se rozvíjejícího vztahu, který náhle dostane trhliny, aby nakonec stejně skončil, jak jinak, svatbou. Usměvavé tváře, sem tam slzy, ale happy end je jasný a daný. Romantická pohádka ryze pro dámské publikum jako dělaná. ()

bend-ik

Koniec romantickeho filmu= svadba.. klasika, ci nie? Nech si kto chce hovori co chce, bolo to svojim sposobom ine, hoci mierne trafene. Ved, kto by si uz len v satniku skladoval druzickovske veldiela a na zaver donutil "postnevesty", aby si ich navliekli?! Pocas celeho filmu mi prebleskovalo hlavou, ze keby tak do ulohy Jane obsadili heeeerecku Lindsay Lohan, stratila by postava vsetko caro a pravdepodobne by som si snimok ani nekuk, ale takto.. A James Marsden? Po X-Menoch bolo prijemnou zmenou vidiet okrem pekneho usmevu aj jeho oci ;). Kazdopadne, aj vdaka vhodnemu obsadeniu oddychovka na nedelne popoludnie. A...vydavat sa budem v dlhych satach, aby som ich mohla skratit a nosit aj inde :)! ()

darkreider

Prežil by som fakt, že je to chodiace klišé, ale absenciu humoru neprekusnem. Za dve, slovom dve, uchechtnutia dávam hviezdu a za to, že mojej priateľke sa to páčilo, dávam druhú. Inak slabota. ()

Mr.FreeZer

Jeden z příjemně laděných romantických snímků s Katherine Heigl. Opravdu všechny šaty jí sluší to bezesporu. Tak v půlce filmu už všichni víme jak to dopadne a i proto se rád na tyto komedie dívám. ()

Eki

Kritická je první čtvrt hodina, kdy jsem měl sto chutí to vypnout. Potom se ale film přijemně rozjede a je fajn sledovat hlavní pár. Katherine Heigl a James Marsden jsou opravdu sympatičtí a jejich vztah fungoval. ()

Torgal

Nebyť toho že mi tu bola Katherine Heigl sympatická (čo nie je pravidlom) a James Marsden bol taký frajer (to rozhodne nie je pravidlom) a spolu im to tak svedčalo, išiel by som s hodnotením nižšie. Mňa už tieto generické romantiky vyložene nebavia. Vždy sú predvídateľné na hodinu dopredu a keď im chýba poriadna dávka humoru (čo našťastie nebol tak úplne tento prípad, ale mohlo ho tu byť aj viac), tak je to na nevydržanie. V rámci žánru nadpriemer, v mojich očiach ale žiadna sláva. 6-/10 ()

Tiffany

Zvyčajne nemám problém s neoriginálnymi námetmi, ale pokiaľ navyše ide o tak ZLÉ spracovanie, ako v tomto prípade, tak s nimi problém mám. Tento film totiž nebol ani vtipný, ani romantický, namiesto toho bol trápny a predvídateľný a hlavní hrdinovia boli nanajvýš nesympatickí... V skratke: tá jedna * je za šarmantného Eda Burnsa (ktorý by si zaslúžil aj dve, ale v prípade tohto filmu sa inak fakt nedá) a vlastne, "normálnym" filmom zo zásady odpad nedávam, ale toto sa k nemu vážne nebezpečne blížilo. ()

chrispe

Příjemná.. .taková ta typicky "knižní" romantika. Jedna z těch lepších, které stojí za shlédnutí. Ale nic navíc od toho vážně nečekejte :-) ()