Hlavní postavou je idealistická, romantická a nesobecká Jane (K. Heigl), věčně obětavá společnice svých kamarádek – nevěst, jejíž vlastní štěstí je ovšem v nedohlednu. I když – zamilovaná vlastně je. Jenže do svého šéfa, který se do vztahu dvakrát nežene a do svatby už vůbec ne. Tedy jen s Jane... ale to ona ještě netuší. Jane se vždy skvěle starala o druhé, horší už to bylo s péčí o ni samotnou. Celý život se snaží, aby učinila druhé šťastné a sedmadvacet „družičkovských“ šatů v jejím šatníků to jasně dokazuje. Jednoho večera Jane zničeně pendluje mezi dvěma svatebními oslavami na Manhattanu a v Brooklynu a v patách jí je otravný novinář Kevinem (James Marsden), který píše články o svatbě, i když by se radši věnoval něčemu serióznějšímu. Kevin cítí, že článek o Jane – coby svatebním maniakovi – je výborný materiál. Ale mezi Jane a Kevinem to zrovna dvakrát nejiskří. Spíš naopak. Kevin se vysmívá tomu, co je pro Jane tak důležité – tedy svatbám, což vede k tomu, že ti dva se pořád hádají. Už tak těžký večer ještě zhorší příchod Jeniny mladší sestry Tess (Malin Akerman), do které se okamžitě zamiluje George (Edward Burns), onen Janin šéf, se kterým měla Jane v plánu zůstat celý život. Jenže z ničeho nic Tess zaúkoluje svou vždy ochotnou sestru, aby naplánovala další svatbu – její a Georgovu. Ale city Jane k Georgovi vedou k šokujícím odhalením… a možná k začátku nového života... Lehká romantická komedie už úspěšně vstoupila do filmové distribuce například v Austrálii a stala se nečekaným hitem. Důvodů je hned několik. V hlavních rolích se objeví vynikající herci Katherine Heigl (Chirurgové, Zbouchnutá), James Marsden (X-men, Kouzelná romance) a Edward Burns (Zachraňte vojína Ryana, Prázdniny). Hlavní hrdinka svým naturelem připomene Bridget Jonesovou, ale v daleko laskavějším a zároveň bojovnějším provedení. Scénář pochází z pera autorky úspěšného filmu Ďábel nosí Pradu a režisérkou je Anne Fletcher (Lets Dance). Ve filmu 27 šatů navštívíme svatbu v kovbojském, bikinách a nebo třeba indických sárí. A to vše na nejrůznějších a často velmi obskurních místech. Zároveň se ale setkáme s hrdinkou, která i přes všechnu tu parádu vnímá svatby jako magické okamžiky v životě dvou lidí a snaží se pro jejich štěstí udělat maximum. I v tom je síla jedné z nejlepších romantických komedií poslední doby. (oficiální text distributora)

Chrustyn

Naprosto standardní romantická komedie, která ničím nepřekvapí a bohužel ani moc nerozesměje. Poměrně vysoké hodnocení dávám za sympatickou Katherine Heigl, která film vyzvedává na slušný průměr. ()

Arsenal83

Ja už keď vidím Heigl, tak mi kyseliny pažeráku začnú automaticky bublať. Ale zas je pravda, že jej výraz tváre sa dokonale hodí k stupídnym scenárom a malým nárokom na herecké umenie. Je však šťastím, že tu k nej dali ženské role, ktoré pôsobia ešte stupídnejšie. Niektorí tvrdia, že Heigl nemusí byť dokonalá herečka, ale že má charizmu. Nuž keď na kladné hodnotenie stačí charizma zvonu do hajzla, potom proti gustu žiaden dišputát. ()

heyda

Vůbec ne špatná romantická komedie s jako vždy úžasnou Katherine Heigl. Hodnocení zde je příliš nízké, takže dávám hvězdu navrch a určitě doporučuju všem, kteří chystají svatbu nebo rozněžněným dívkám :) 65% ()

jojinecko

27 Dresses je nenáročná romantika, menej komediálna ako by sa patrilo vzhľadom na potenciál Katherine Heigl, ktorú považujem za dobrú a sympatickú herečku do podobne "lightkových" filmov. Film plynie stráášne pomaly a vyšumí z hlavy už počas záverečných titulkov... ()

Ivoshek odpad!

NÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ OK, nebyl to film pro mne a věděl jsem to, ještě než vůbec začal. Koukal jsem na to s přítelkyní. Ale sakra když napíšu, že je to KOMEDIE, tak bych se měl sakra obtěžovat dát tam aspoň jeden vtip. Aspoň jeden. Copak tvůrcům nedochází, že na tyhle filmy občas koukají PÁRY? A že i ten chlapík by se chtěl občas zasmát? Je to fakt tak přehnaný přání? Nebo tam ty fóry někde byly, a já si jich, tupec, nevšimnul? Teď jsem kouknul, co ještě režisérka tohohle veledíla natočila a vida - Step Up! Tak tím se to vysvětluje... Jediné pozitivum je, že při tomhle trendu už to snad nemůže být horší. ()

Jinny

Komedie, která zapadla přesně do toho, co alespoň zpočátku kritizuje hlavní mužská postava - svatební průmysl. ()

rikitiki

Nudný neromantický snímek s dvojicí nesympatických hrdinů, kteří se oba zachovají jako podrazáci, takže nakonec by se dalo říct, že se k sobě opravdu hodí. Odpudivá byla hrdinčina záliba v sebeponižování, ať už na svatbách, při svlékání v taxíku, nebo při veřejné zpovědi před cizími lidmi. /26. 11. 11./ ()

eraserhead666

Předvídatelné a nepřekvapivé. Ale od podobných filmů skoro nelze čekat nic jiného a právě tohle dělá ty filmy. Navíc, právě proto to nemůže zklamat. A když na to koukáte ve čtyři ráno, protože nemůžete spát, tak vám to prostě sedne. Zaujme minimálně zajímavým obsazením (hodně nepříjemná sestra hlavní hrdinky nebo její kamarádka v parádním podání Judy Greer, Marsden mi konečně nebyl protivný, jen ten Edward Burns je stále nemastný neslaný, ale ten už asi jiný nebude). Dokonce jsem se i několikrát zasmál. ()

Ilicka

Katherine Heigl je sympatická mladá dáma, ale s romantickou komedií, kterou táhne na svých bedrech sama, jsem se nějak nedokázala sžít. První polovinou jsem se protrpěla, zatímco Jane pobíhala po svatbách a vzdychala nad svým dokonalým(?) šéfem, ale po seznámením se sympatickým(!) Kevinem mi začaly cukat koutky. Dokonce jsem se začala i bavit, postupujíce přesně podle šablonky dokonalé romantické komedie, kterou sbírka šatů rozhodně je, vysoustružená, učesaná, líbivá jednorázovka. A navíc s originálně pojatými závěrečnými titulky. ()

claudel

Na Valentýnka zhlédnout 27 šatů není žádný hřích a nic, za co by se člověk mohl stydět. Katherine Heigl je sympatická, Malin Akerman nesnesitelná a oba pánové trochu do počtu. Zbytečně dlouhé, ale v rámci romantických komedií solidní. ()

Sawy

Máma to chtěla vidět,no... :-) Ale ne,27 šatů je docela příjemná komedie,u které jsem se solidně pobavil a další den už jsem zapomněl,že jsem ji viděl.Holky můžou obdivovat ty krásné šatičky,kluci zase krásnou Katherine Heigl a navíc tady je největší sympaťák všech dob James Mardsen,který už u mě pozvedl několik dvouhvězdičkových filmů výš.Takže se mi to nakonec vážně docela líbilo.Co se to se mnou děje?! 60 % ()

Kamca_

K filmu 27 šatů se hrozně ráda vracím. A přijde mi, že čím víc na něho koukám, tak tím víc se mi líbí. Dřív jsem pořád váhala, jestli dát 60% nebo 80% a je to tak nějak mezi, ale ty 4 hvězdičky stejně dám. Moc se mi líbilo, jak to mezi Katherine a Jamesem jiskřilo a nej scéna byla karaoke. To mě vždycky dostane a mráz po zádech samozřejmě nesmí chybět. Když to dávali naposledy v TV, tak jsem se opět u tohoto filmu zasnila ... ()

ScarPoul

Nápad to bol celkom jednoduchý, prečo nenatočiť komédiu , na ktorú by išli zamilované páry a , ktorá by možno zarobila aj ten dolárik? Je to celkom jednoduché. Nájdime priemerného režiséra/ ku , obsadme sympatických ľudí a roztomilú ústrednú dvojicu, napíšme klišovitý scenár do ktorého vhodme zo dva alebo tri podarené fóry šak nech vidia aký sem kreatívny neee? A človek sa ani nenazdá a už tu má úplne ďalší film, ktorý neprináša absolútne nič nové, herci sa vo svojej kariére neposunuli ďalej dokonca im hrozí že zostanú zaškatuľkovaný v podobnom type filmov? Lenže na druhú stranu je to farebné a ústredná dvojica je naozaj sympatická a hlavne to drží nad vodou, či už Hiegl so svojim šarmom a dobročinosťou alebo mardsen so svojim povestným úsmevom a ostrou kritikou. A verte mi keď poviem že oni vlastne ťahajú tento film dobredu lebo inak všetci tam pôsobia samoúčelne. Dávam slabé 3* , ktoré od tých zaslúžených troch odradil stupídny koniec vystrihnutý ako z nejakej fantasmagórie od Daniel Steelovej. A aj keď som k tomuto filmu možno trocha hrubý viem že tieto filmy nie sú úplne zbytočné hlavne ak niekoho ľúbite , tak potom neváhajte a kukni te si ho. Rozhodne je to lepšia voľba než trebárs zbytočný rafťáci. ()

BigDeal

Tak táto romantická komédia mi teda absolútne nesadla. Minimum humoru, maximum presladenosti, šablónové postavy a dej jasný už po prvých minútach. To, čo drží film pokope je sympatická hlavná predstaviteľka a zopár (naozaj len zopár) vtipných miest ako je napríklad prehliadka družičkovských šiat. Inak možno pre niekoho príjemný oddych- pre mňa strašná nuda. ()

MoiJe

Slabucke 2. Romanticke komedie mam rada a prenesiem sa aj cez vacsi naval klise, ale 27 za to proste romantikou ani humorom nestoji. ()

Mononoke.

Když od tohoto filmu nic nebudete očekávat, děj uplyne jako voda a ačkoliv se jedná o klišoidní příběh s průměrnými herci, tak si na konci aspoň můžete říct, konec dobrý, všechno dobré. A pro mojí 13letou sestru to byla naprosto skvělá romance, kterému neměla co vytknout. ()

moviesfan

Asi budu zaujatý, ale já tu holku (Katherine Heigl) miluju. Nejlepší je scéna se zkoušením svatebních šatů. Ale k filmu. Ten na mě působí milým, oddechovým dojmem. Často jsem se i zasmál. Teda předpokládal jsem, že to nebude vyložená suchárna. V ,,Šatech" najdeme sice dost typických amerických scének, jako jsou hádky a usmiřování, ale mě to u tohohle filmu neva. Hlavně, že jsem se bavil. Hodnocení: 70% ()

Crazer

Jo, můžu říct, že toto se mi líbilo. Sice na P.S. I love you, to má daleko, ale i přesto tenhle všemožný mix romantických situací, posbíraných ze všech možných filmů mi udělal radost. Docela příjemné překvapení a byl jsem zde mile okouzlen Malin Akerman. ()

Torision

Sorry, ale tohle od odpadu dělí jen dost málo. Pěkná Katherine Heigl, sympatickej Mardsen ale na takhle debilní film pro ženský prostě nestačí. Vzhledem k tomu, že jsem od toho nic nečekal, nepíšu, že jsem zklamanej, ale těch 110 minut nehorázný nudy dost lituju. Mažu a už o tomhle nechci slyšet. ()