Hlavní postavou je idealistická, romantická a nesobecká Jane (K. Heigl), věčně obětavá společnice svých kamarádek – nevěst, jejíž vlastní štěstí je ovšem v nedohlednu. I když – zamilovaná vlastně je. Jenže do svého šéfa, který se do vztahu dvakrát nežene a do svatby už vůbec ne. Tedy jen s Jane... ale to ona ještě netuší. Jane se vždy skvěle starala o druhé, horší už to bylo s péčí o ni samotnou. Celý život se snaží, aby učinila druhé šťastné a sedmadvacet „družičkovských“ šatů v jejím šatníků to jasně dokazuje. Jednoho večera Jane zničeně pendluje mezi dvěma svatebními oslavami na Manhattanu a v Brooklynu a v patách jí je otravný novinář Kevinem (James Marsden), který píše články o svatbě, i když by se radši věnoval něčemu serióznějšímu. Kevin cítí, že článek o Jane – coby svatebním maniakovi – je výborný materiál. Ale mezi Jane a Kevinem to zrovna dvakrát nejiskří. Spíš naopak. Kevin se vysmívá tomu, co je pro Jane tak důležité – tedy svatbám, což vede k tomu, že ti dva se pořád hádají. Už tak těžký večer ještě zhorší příchod Jeniny mladší sestry Tess (Malin Akerman), do které se okamžitě zamiluje George (Edward Burns), onen Janin šéf, se kterým měla Jane v plánu zůstat celý život. Jenže z ničeho nic Tess zaúkoluje svou vždy ochotnou sestru, aby naplánovala další svatbu – její a Georgovu. Ale city Jane k Georgovi vedou k šokujícím odhalením… a možná k začátku nového života... Lehká romantická komedie už úspěšně vstoupila do filmové distribuce například v Austrálii a stala se nečekaným hitem. Důvodů je hned několik. V hlavních rolích se objeví vynikající herci Katherine Heigl (Chirurgové, Zbouchnutá), James Marsden (X-men, Kouzelná romance) a Edward Burns (Zachraňte vojína Ryana, Prázdniny). Hlavní hrdinka svým naturelem připomene Bridget Jonesovou, ale v daleko laskavějším a zároveň bojovnějším provedení. Scénář pochází z pera autorky úspěšného filmu Ďábel nosí Pradu a režisérkou je Anne Fletcher (Lets Dance). Ve filmu 27 šatů navštívíme svatbu v kovbojském, bikinách a nebo třeba indických sárí. A to vše na nejrůznějších a často velmi obskurních místech. Zároveň se ale setkáme s hrdinkou, která i přes všechnu tu parádu vnímá svatby jako magické okamžiky v životě dvou lidí a snaží se pro jejich štěstí udělat maximum. I v tom je síla jedné z nejlepších romantických komedií poslední doby. (oficiální text distributora)

Ak.žena

Nemůžu uvěřit, že mi tenhle film byl doporučen jako "zábavná a poučná romantika" (no fakt!). Krčila jsem nos od začátku do konce (když krčím u filmu nos, znamená to, že mi prostě nevoní), od poloviny jsem toužila, aby už někdo konečně té družičce vylil kýbl bláta na hlavu (a ona trochu povolila uzdu svým emocím). nelíbilo. ()

lucieK

Když jsem tento film viděla poprvé, tak se mi hodně líbil. Katherine Heigl podala fantastický herecký výkon a samotný film měl zajímavý a originální děj. Po druhém shlédnutí jsem z něj už tak dobrý pocit neměla, ale pořád se mi celkem líbil. Sice to není žádné mistrovské filmařské dílo, ale je to příjemný a oddechový film, který si vždycky, když se nebudu chtít dívat na něco náročného ráda zapnu. ()

Sfinkter

Chemie mezi hlavní dvojicí podle mě příliš nepracuje, mnohem více mě bavily scény se sestrou a šéfem. Těch hluchých míst tam bylo až příliš. ()

st.jim

Klasicka americka tuctova komedie. Videl si jednu, videl si vsechny. Velke plus je Katherine, ktera ma opravdu komedialni talent. To je ta hvezdicka navic. ()

Beky

Slušná nuda!! Tzn. nemluví se sprostě a nemáme žáné sprosté scény!! Spousta komedií totiž staví pouze na těchto dvou atributech, vzniká tak neslušná nuda!! Ale výsledek je naprosto stejný, pořád se budete nudit!! Tak to by bylo k nudě asi všechno!! Heigl+Mardsen = slušná chemie, v lepším filmu by byli parádní dvojkou!! Zbytek mě vůbec nezaujal, počítám i zápletku a všechny ty věci co tvoří film!! Momentálně romantické komedii byl zasazen další hřebík do rakve, poslední rok je tragickou ukázkou scénáristické blitkosti, nikdo neni schopen vykřesat jediný originální prvek, který by tento žánr opět pozvedl nad úrověň dětinské zábavy pro nepolíbené holky a kluky:)!! V tomto směru vám doporučim klidně filmové Bobule (***), kde je romantiky na čtyři takovéhle americké produkce!! Jednou větou: Romantiko krásná...vrať se!!...a buď opět jasná. ()

oveckaoa

Je pěkný že je v žánru napsané komedie/romatický ale když už je to tam napsané neuškodilo by aby se to dodržovalo. K žánru komedie zasmál jsem se jednou. K žánru romantika moc mě to romantické nepřišlo jen samé kecy já se nikdy nevdám ale vdáš a tak dokola hrůza. Když to sledujete pořád dokola skoro celý film je problém to i shlédnout celé. A to natočila režisérka podle mne dobrého Lets dance no potěš. ()

lennyd

Je hezké, že má Jane (Katherine Heigl) spoustu kamarádek, ale když se postupně začnou vdávat, a ona už je po dvacáté sedmé jen družičkou, a na toho svého pravého stále jen čeká, začíná jí to docela mrzet. Navíc její šéf, do kterého je potajnu zamilovaná, se zamiluje do její sestry, a Jane chystá další svatbu. Naštěstí pro každého existuje ten druhý, a i Jane se snad brzy dočká svatebních zvonů... 27 šatů je dokonale průměrný romantický film - určitě žádného romantika (natož romantičku) nezklame, na druhou stranu asi ani neohromí - zhruba od páté minuty filmu se dá velmi snadno odhadnout, jak to vše bude pokračovat i skončí, a i přes nutné zádrhele (bez nich by film měl maximálně půl hodiny) se vše dosune ke zdárnému konci (sorry za prozrazení, ale čekal snad někdo něco jiného?). I po herecké stránce je film průměrný (snad bych jen vyměnil Edwarda Burnse, jako ideál všech ženských srdcí ... no nevím), jen u hlavní hrdinky jsem si pořád říkal, odkud ji znám - a ona to holčina z dávného Seagalova Přepadení 2... ()

Thommie

Už hold ty romantický komedie nejsou co bejvaly... Mělo to sice zajímavej nápad... ale šťáva nějak chyběla... ()

Phietros

Příjemná záležitost o životě jedné družičky, kterou štěstí a láska obchází obloukem ! A tak se v jejím šatníků střádá 27 šatů, kterých se nechce zbavit a doufá, že jednou všechny tyto šaty v podobě ostatních příjdou i na její svatbu. Zamilovaná do svého šéfa George a žádnou jinou vidinou kolem sebe se poznává s jedním novinářem, který o ní píše článek.. Když se dozvídá že se její sestra zasnoubila s jejím vysněným šéfem, dá mu to jasně na jevo jaká sestřička doopravdy je! Bohužel jí tím zkazí nechtěně život a sobě ho po ztráveném večeru s Kevinem(novinářem) obrátí naruby... ()

Pavlínka9

Příběh o dívce, která na sobě nechá dříví štípat zabalený do družičkovských šatů a všech těch věcí kolem svatby :) Nemám ráda takové postavy, ale Malin Akerman toto prostředí skvěle doplnila svou typickou "rozmazlenou" postavou :) ()

asirtes

Mierny trapas, ale vďaka chémii C & J, ale aj vďaka mrche Malin a tiež záverečným titulkom jedna hviezda navrch. Na štandardný romcom dobrá práca. ()

OHI

Katherine Heiglová má obrovský talent pro komedii, tak nevím, proč toho režisérka nevyužila...film by byl daleko zábavnější. Takhle zbylo jen klišé. ()

Diego

Uprimne mam slabost pro romanticky filmy, ale tento je nejhorsi,co jsem kdy v kine videl. nuda, klise, a ustredni par se k sobe absolutne nehodil. ()

Natabar

První polovinu to vypadá, že se zase někdo přiblble vyřádil a domníval se, že kategorií roman. komedie bude automaticky bodovat aspoň u některých skupin diváků (-ček). Naštěstí to nakonec není až takový propadák, ale pořád hluboký podprůměr. ()

svobik

Vykrádačka všemožných romantických komedií od Lásky nebeské po Nesvatbovi. Poměrně dlouhá stopáž ale vcelku příjemně ubíhá, i přesto ale 27 šatů nemá čím moc zaujmout. Zmíním snad jen Malin Akerman, které to NESKUTEČNĚ seklo. Humoru ale jinak velmi poskrovnu, zasmál jsem se všehovšudy dvakrát. Stručně a jednoduše - další průměrný a poměrně zbytečný film. ()

blackJag

Skrz na skrz průměrná romantická komedie, kterou lehce zabijete nudou opředený letní večer a na druhý den se probudíte s nezatíženým vědomím. Asi by se dalo uvažovat o 2*, ale pokud jsem třeba filmu "KNĚZ JE PODĚS" dal 2*, tady chtě nechtě jednu musím přidat, protože film je to rozhodně zábavnější, má i sympatičtější postavy (krom sestry hlavní hrdinky, která neskutečně prudí - ve zjevném úmyslu) a celkově měl i pár povedených momentů (zástup 27 družiček na molu). II Scénář: Aline Brosh McKenna. 50% ()

Guzo

Nic nového pod sluncem, ale to asi ani nikdo nečekal. Nakonec se z toho ale vyklubala alespoň nadprůměrná romantická komedie. V porovnání s Going the Distance (ano, viděl jsem dvě romantické komedie v jeden den a přežil :) je to ale o fous horší. Přesto je minimálně Katherine sympatická a celý film docela rychle a příjemně utekl.. ()