Hlavní postavou je idealistická, romantická a nesobecká Jane (K. Heigl), věčně obětavá společnice svých kamarádek – nevěst, jejíž vlastní štěstí je ovšem v nedohlednu. I když – zamilovaná vlastně je. Jenže do svého šéfa, který se do vztahu dvakrát nežene a do svatby už vůbec ne. Tedy jen s Jane... ale to ona ještě netuší. Jane se vždy skvěle starala o druhé, horší už to bylo s péčí o ni samotnou. Celý život se snaží, aby učinila druhé šťastné a sedmadvacet „družičkovských“ šatů v jejím šatníků to jasně dokazuje. Jednoho večera Jane zničeně pendluje mezi dvěma svatebními oslavami na Manhattanu a v Brooklynu a v patách jí je otravný novinář Kevinem (James Marsden), který píše články o svatbě, i když by se radši věnoval něčemu serióznějšímu. Kevin cítí, že článek o Jane – coby svatebním maniakovi – je výborný materiál. Ale mezi Jane a Kevinem to zrovna dvakrát nejiskří. Spíš naopak. Kevin se vysmívá tomu, co je pro Jane tak důležité – tedy svatbám, což vede k tomu, že ti dva se pořád hádají. Už tak těžký večer ještě zhorší příchod Jeniny mladší sestry Tess (Malin Akerman), do které se okamžitě zamiluje George (Edward Burns), onen Janin šéf, se kterým měla Jane v plánu zůstat celý život. Jenže z ničeho nic Tess zaúkoluje svou vždy ochotnou sestru, aby naplánovala další svatbu – její a Georgovu. Ale city Jane k Georgovi vedou k šokujícím odhalením… a možná k začátku nového života... Lehká romantická komedie už úspěšně vstoupila do filmové distribuce například v Austrálii a stala se nečekaným hitem. Důvodů je hned několik. V hlavních rolích se objeví vynikající herci Katherine Heigl (Chirurgové, Zbouchnutá), James Marsden (X-men, Kouzelná romance) a Edward Burns (Zachraňte vojína Ryana, Prázdniny). Hlavní hrdinka svým naturelem připomene Bridget Jonesovou, ale v daleko laskavějším a zároveň bojovnějším provedení. Scénář pochází z pera autorky úspěšného filmu Ďábel nosí Pradu a režisérkou je Anne Fletcher (Lets Dance). Ve filmu 27 šatů navštívíme svatbu v kovbojském, bikinách a nebo třeba indických sárí. A to vše na nejrůznějších a často velmi obskurních místech. Zároveň se ale setkáme s hrdinkou, která i přes všechnu tu parádu vnímá svatby jako magické okamžiky v životě dvou lidí a snaží se pro jejich štěstí udělat maximum. I v tom je síla jedné z nejlepších romantických komedií poslední doby. (oficiální text distributora)

lesumir

From women with love :-) Tvůrkyně se snažili opravdu o jedno, vytvořit romantiku. Ostatní jim bylo šumák, ale proč teda obsazovali Heigl, která rozhodně není typickou romantickou postavou, s tím ať na mě nikdo nechodí. OK, Kath je milá, hezká, trhlá a vtipná, nikoliv však přehnaně romantická, její grimasy ani hlas se mi k tomu prostě nehodí. Kasovní trhák z toho sice byl, ale nikoli kvůli kvalitě, ale právě díky hlavní protagonistce. Akerman hezká, o něco lepší než když hrála dou se Stillerem. Marsden trosku slizkej, ale dal se vydržet. Burns byl hodně ulízanej a trošku i oplácanej, moc se mi do té role nehodil. Mega zklamání! ()

burina

Jedno klišé strieda druhé a pri polovici scénok máte pocit, že ste to už niekde videli. Ale aj napriek tomu je to celkom milá, pohodovo plynúca romantická komédia. Len nerozumiem, ako vôbec môže hlavná hrdinka pomyslieť na nudného Edwarda Burnsa keď je nablízku James Marsden?! :) ()

ajuska

Poctivé tři hvězdičky za zručně zpracovanou klasickou romantickou šablonu. Nechce se od Vás nic víc než se naladit na příslušnou vlnu a neočekávat nic víc. Od prvních minut přesně víte, jak to skončí, a konci jste spokojeni, protože tak to zkrátka mělo být a člověk takovéto příběhy občas potřebuje. ()

Pepinec

Ono je to všechno strašně moc hezký, ale jen do doby, kdy na vás holka z vedlejšího pokoje nehoukne: "Pojď mi poradit, co si mám vzít na ples!" Načež rozevře skříň a tam je...jo, přesně 27 šatů. ()

hippyman

pár vtipných momentů, ale jinak nudný, otravný pytel plný klišé, čitelný od začátku do konce, nezachraňuje ani poměrně sympatická katherine heigl... dejte na mě, to nejlepší (a že toho opravdu moc není) je už v traileru, takže s tím neztrácejte čas... nic nového pod sluncem, bohužel... 30% ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Prostředí 4/10/// +určitě Katherine Heigl, dobře zahrané, často úsměvné, snad i docela dobrý scénář -žánr svatební komedie, nezajímavý Edward Burns, protivná Malin Akerman/// Důvod proč na film koukat je hlavní představitelka. Důvod proč nekoukat je samotný žánr, který je snad nejméně inovativní ze všech žánrů (nebo přesněji pod žánrů). Prostě už mě všechny ty svatby nudí nebo v lepší případě ničím nepřekvapí. Výjimkou snad jen ty, které víc sází na komično nebo víc na romantiku. Jenže mix který není dobrý ani v jednom je předem promarněný film. To naštěstí není úplně případ filmu 27 šatů. Ten se alespoň jednou zkounout dá a je dost možný, že mu i přijdete na chuť. Snad jen tvůrcům bych vzkázal, že když se mizerně bude cítit jejich/naše hrdinka, bude se tak cítit i divák, což není úplně dobře./// Celkem 57%/// ()

kingik

Pro Katherine Heigl je i 27 šatů málo. Vypadalo to, že se v žánru romantické komedie konečně dočkám něčeho nového, ale zase chyba lávky. Stejné situace, jaké už tady byly nesčetněkrát, ale jen je tvůrci šikovně zakamuflovali. Jejich dovednost jim přesto vydrží asi jen do poloviny poměrně dost obsáhlého filmu. Dobrou ruku měla režisérka při volbě hlavních představitelů. Herci si nijak nepřekáží a dokonce se dá napsat, že hrají a ne jen odříkávají texty za honorář. Přesto film mohl být sestříhán na kratší stopáž, aby vynikly některé zábavné pasáže, které při svém potenciálu mohly být ozdobou snímku. Vyšel z toho celkem ucházející film, u kterého se zrovna smíchy nepotrháte, a jak už jsem se zmínil, ani nějakou mimořádnou tvůrčí invenci nelze čekat. Film si celou dobu pluje v jednom pohodovém tempu, ale dvě tempa neudělá ani za nic. Takhle se připravil o to zařadit se ve svém žánru na předních příčkách. Na své zdatnější žánrové soupeře se ještě má co dotahovat a to hlavně ve finiši, protože tam mu znatelně došly síly. Mé hodnocení: 60% ()

HoneyBunny

Tenhle film vypadá, jako by vypadl ze sterilního stroje vyrábějícího filmy s předvídatelnou zápletkou. Dejme k sobě blonďatou sympaťandu a fešáka s vyběleným chrupem. A pak postupně přidáváme klišé č. 5 (ona miluje svého šéfa, ale bojí se mu to říct), č. 8 (ona potkává fešáka s vyběleným chrupem, který se do ní zakouká, ale ona si ho nevšímá), č. 11 (přijíždí sexy mladší sestra), č. 12 (sympaťanda a fešák se opijí a stráví spolu noc), č. 15 (fešák nechtíc provede podraz a sympaťanda se urazí) a č. 15 (sympaťanda běží/jede taxíkem/škáče na loď za fešákem, aby mu sdělila, že ho miluje). Omlouvám se, pokud předchozí řádky někdo považuje za spoilery, ale já osobně jsem tenhle vývoj tušila už v patnácté minutě a vy na tom asi budete podobně. 27 šatů těžko obstojí - i pokud máte malá očekávání a těšíte se na průměrnou romantickou komedii. Pokud jste zběhlý divák, spíš se rozčílíte nad tím, jaké z vás tvůrci dělají blbce. ()

Ellesime

Původně průměrná romanťárna, kterou určité maličkosti, např. dokonalá nálada na takový film, žádné zbytečné americké žvanění, žádné omlouvání a dávání rozeštvaných milenců dohromady, závěrečný nástup družiček a hlavně Katherine Heigl, povýšily do lehkého nadprůměru. ()

Tsuki

O něco málo slabší, než jsem čekala. Že to bude předvídatelné a asi trochu klišovité, s tm jsem samozřejmě počítala. Ale je škoda, že to jinak nemělo moc čím zaujmout. Katherine Heigl mě jako herečka v hlavní roli nijak neokouzlila, snad jen trochu zaujala některými svými vtipnými výrazy. Jinak ale žádná více zajímavá scéna, ani nic, u čeho by se člověk válel smíchy (i když jsem se zasmála třeba "bridezille"). A ani soundtrack neměl nic moc chytlavého. Něco mezi průměrem a slabším podprůměrem. ~(2,4)~ ()

Anderton

Keď som niekedy pred pár mesiacmi išiel variť, tak som mal zapnutú náhodou tv a práve začalo 27 šiat. Takže som pri tom varil, upratoval, obedoval a nakoniec aj umyl riady. Takže nemôžem povedať, že by bol tento film pre mňa stratou času. A navyše to išlo v HD. Ak by ale po mne niekto chcel, aby som na podobný film musel ísť do kina a platil si za to, asi by sme sa nepohodli. ()

boshke

Dokonalá průměrnost. Nijak urážející, Heigl je sympatická, ale krom ní je film dokonale nezajímavý a obyčejný... 50% ()

teutates

O čom to vlastne bolo!? O ničom! 27 šiat wtf??? Už dlho som sa tak nenudil ako tuna, dokonca celých 107minút... Úboha atmosféra, ešte horší scénar a Anne Fletcher (nevyšlo no! už 2x) Nič som nečakal, nič som nedostal. No proste "vážne" veľká NUDA. 2*dávam? sám neviem... bleeee ()

mil@n.fanatik

Po pravdě prvních cca 15 minut filmu jsem si říkal, to je ale blbost, to mě nebude bavit, komedie, co mi nesedne.. Pak se to rozjelo a koukat se dalo, ke konci filmu špetky i té dramatičnosti a lásky... Ale víc jak 2* prostě nedám. Jsou to lepší 2*, ale na 3 to u mě není. Je to čistý průměr, pro mě ale slabší podprůměr. Viděl už jsem víc "lepších" romantických komedií, takže proto.. 50% ()

Eawy

Na tomto som sa naozaj pobavila.....Hlavná postava bola zlatučká. James Mardsen bol pekný ako vždy..........Príbeh nápaditý a koniec, keď sa všetky kamarátky objavili na jej svadbe v tých šatách, čo mala ona ako družička, to ma dostalo. Plus pesnička, ktorú spievali na bare Benny and the Jets bola taká chytľavá, že celé kino si ju spievalo. Jediné, čo sa dá vytknúť boli trošku zlé scény vďaka scenáru. 75% ()

nash.

Jedna sympatická Katherine Heigl na film nestačí, ani kdyby těch šatů měla milion. Romantická komedie nemusí být třeskutě originální, když funguje, jenže to chce trochu víc než jen tak poslepovat motivy starších žánrových úspěchu a obalit otřepanými žánrovými klišé. ()

dopitak

Za zvuků svatebního pochodu filmovou bažinou až k oltáři. Označí-li nám film jako komedii, očekáváme alespoň trochu té legrace. Ve skříni se spoustou šatů se však nezasmějeme ani jednou. Neexistuje primární cílová skupina, na kterou by se tenhle film mohl zaměřit. ()

klerik

Pohodovka dodržiavajúca všetky pravidlá. Neoriginálna romantika, ktorá vašu krajšiu polovičku vždy poteší... rovnako ako napr. podobne ladené SVADBY PODĽA MARY Sympatickí herci... Katherine Heigl začína byť stávkou na istotu... ()

iamek

Klasický romantický příběh bez překvapení a nápadu. Jen díky krásné Katherine Heigl jsem vydržel koukat až do konce. ()