Olík

Už to vypadá, že meteoritem zvětšená Susan stráví celý svůj život společně s dalšími monstry nedobrovolně uvězněná na přísně utajeném místě. Vše se změní v den, kdy vládě nezbude než povolat obří dívku a její nové kamarády na pomoc při obraně země před vesmírnými vetřelci. Vtipná a hravá animovaná nakládačka parodující roky zažitá sci-fi témata – něco mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. ()

Faila

Je to těžké, vymyslet něco nového a udělat to tak, aby to bylo zábavné - ale tady se to podařilo. Některé vtípky prostě stojí za to a sympatické obludky tomu příjemnému pokoukání dodají ten pravý šmrnc. A že dobro zvítězí a že ti oškliví nemusí být vždycky ti špatní je tu taky řečeno, takže Monstra vs. Vetřelci je prostě ideální animák. ()

Ukubumbahoo

Kód Nimoy, opakuji Kód Nimoy! Naprostá bomba se spoustou narážek na klasické sci-fi snímky, ten kdo je zná si film užije ještě víc a 3D projekce v kině byla také povedená. ()

Rokle

Zrovna u tohoto animáku mi neseděla ta úvaha Susan, co se svým životem, svojí velikostí a vztahu k Derekovi. Bylo to zbytečné a pouze to ubíralo prostor, jenž měl být spíše určen zábavě. Parta divnejch monster je dobrá (jo jo, Seth Rogen v originálním znění je bombastickej), ale mám pocit, že za pár dnů si na to ani nevzpomenu. ()

BeranSon

Dějově obyčejná třaskanina zaobalená do obyčejné akce. Na rok 2009 to ještě ujde, tempo to drží, ale i jsou Monstra vs Vetřelci pozadu oproti jiným velikánům tohoto roku. Dabing ještě ujde. Ovšem tvůrci zase poodhalili jinou možnost vyprávění animáků a od studia DreamWorks se už můžeme dočkat jen kvality. -6/10- ()

baiskon108

Hlavní hrdinka je sice z celé skvadry nejméně zajímavá a nejvíce nudná, ale to nejde říct o ostatních. Seznamovací začátek byl skvělý, ale od zničení robota se příběh, bohužel, nezajímavě vlekl až do konce. ()

pilarius

Ten název mě v době vydání přímo odrazoval, ale když jsem tomu dnes dal šanci, musím uznat, že šlo o pěkný film pro děti, který dokáže mnoha referencemi pobavit i dospělé a který ani po tolika letech nijak zvlášť nezastaral po stránce CGI. Nevím, jak to znělo v českém dabingu, ale originální znění bylo rovněž hvězdnou pastvou pro uši. What do people scream when they see you coming? Like "Look out! Here comes...?" - Susan. ()

Skleni

Pekná a navyše príbehovo zaujímavá rozprávka z pera niekoho kto nechcel byť komerčný a tak vytvoril toto. Mne sa páči nápad votrelci vs. príšerky:). Celým filmom sa tiahne aj vedľajší dej a to začlenenie podivných ludí do spoločnosti. i keď je to braté velmi okrajovo je to milé spestrenie filmu. Aj koniec ma pobavil. Nikdy som sa nesmial ako blbý, ale nikdy som sa ani nemračil. Milý film pre kľudný večer s vyšperkovanými postavami príšerok a krásnym vyobrazením amerického prezidenta v závere.(viď pár sec. v titulkách!!)74% ()

darkreider

tri a pol. Nie som úplne odvarený, ale niektoré vtipy boli neskutočne trefné. Vtipu je tam plná poľná, niektoré horšie iné lepšie. Ako animovaný remix všetkých scifi blockbusterov to funguje a kto by sa nezasmial na Bobovy, ktorý balí želé? ()

Dimo

Zklamání. Příliš mnoho nudného povrchního plynutí a přitom tak dobrý nápad. Je to přehlídka ne moc vtipných, ale hlavně povrchních hlášek, ultra jednoduchého příběhu s extra předvídatelnými charaktery plus nějaké to moralizování a poučování. Prostě nuda. Jen jsem to sledoval, neusmíval jsem se, nebavil jsem se. Jasně, pár sladkých drobků tam bylo, ale málo. Ale zoufalá ani trapná Monstra nebyla, želé borec byl vtipný, vykreslení prezidenta jakbysmet, akce taktéž. Celkově jsou Monstra pro mladší publikum. Hodnotím 50%, ale za zklamané očekávání se přísně přikloním ve hvězdičkách níž. P.S. : Druhé skouknutí dopadlo dobře, vtipy mi přišly dobré, takže zasloužené tři. Nevím, proč mi to poprvé přišlo tak špatné. ()

Torgal

Nemastné-neslané s pár výbornými vtipmi. Celkovo ale pomerne nudné a hlavne detinské. Za posledné roky asi najslabší animák čo som videl. 5+/10 ()

pepa3rd

Krásně vizuálně zpracované, výborné triky, prostředí, ani námět by nebyl špatný a v 3D kině to musí být vizuální orgie. Ovšem na to, že tenhle filmeček rozhodně nemá v úmyslu tvářit se vážně, mi tam chyběl alespoň náznak humoru, který by fungoval. Já se prostě nezasmál ani jednou. 40 % ()

Yojimbo

Dobrý pocit z některých vychytávek a nápadů bohužel kazí řada nevtipných trapností cílených na dětské publikum. Jenže on to prostě film pro děti je, chtělo by se říci bohužel. Takže diváka čeká naprosto přímočará podívaná s jasně danými charaktery a dobrým koncem. Jako akční pohádka dobré, na dospělou scifi komedii málo nápadité. ()