filmmovier

Tohle se teda povedlo, což jsem sice čekal, ale na druhou stranu já prostě nemůžu dát plný počet hvězd. Očekával jsem o trochu víc, to prvně, jsou i lepší animáky, to za druhý a zdemolovali San Francisco, to za třetí, a taková věc se prostě nedá odpustit. Ovšem teda animace je naprosto úchvatná, hlavně na úplném začátku, příběh je mega vtipný a mega zábavný, postavy jsou senzační a ani chvíli se nenudíte. Fakt opravdu dobrej scénář a ještě lepší film. Pecka, až na to zničení Golden Gatu. Mě se to líbilo, bavil jsem se ohromně a příjemně mi to uteklo. Ty monstra jsou fakt povedený, ale záporák byl krapet slabší. Co naplat, nezbývá než doporučit. Já to tedy doporučím a navrch přihodím 85%. ()

Mrkvič

Poprvé na 3D projekci a dost unešenej :) ale bohužel ne filmem. Ten byl místy vtipný, místy slušně akční, ale jinak nic moc. Když se něco malého pohybovalo nebo Bob něco želatýnoval, tak jsem se bavil, ale když šlo o něco vážnějšího, kdy postavy byly statické a jen se bavily o ničem, tak to byla docela nuda. Ale zase dobrá příležitost vyzkoušet 3D brýle i obráceně obraz pro levé oko na pravé a naopak a zaměřování pohledu na vzdálené respektive blízké předměty. ()

st.jim

Když opomenu ofláknutý příběh, který nenabídne nic nového, tak nám zbude koukat na animaci. Ta je samozřejmě na úrovni a nutno podotknout na skvělé. Veškeré příšerky jsou vymazlené do posledního chloupečku a želé. :-DDD Bohužel tam taky skončíme, protože ikdyž se jedná o celkem milou, tak první 45 minut nudnou podívanou. Skoro žádný vtip, který by ohromil. Celý film se rozjíždí až v posledních 30 minutách, což je velká škoda. Suma sumárum.....slabší průměr ()

DaUr

Nuda, nuda, a ještě jednou nuda. Nevýrazné postavy, neoriginální příběh bez nosnější myšlenky (kde jsi, Pixare, když tě děti potřebují), průměrná animace. Obávám se, že zásobu kvalitních animáků jsem již vyčerpal, protože to, co sleduji poslední dobou (vyjma How to train your Dragon) se s těmi staršími nedá srovnat. Jistou formu chvály si zaslouží Seth Rogen, jehož Bob vypadá jako psaný na tělo, a také to, že děj poměrně odsýpá a vyhýbá se přílišné infantilnosti a trapnosti. Nicméně zklamání a slabých 50%. ()

Qitek

80% za slušnej odpal, luxusní hlášky a osobnosti monster! Mám chuť jít dokonce na 90% za nejlepšího Amerického prezidenta ve "filmu". Ten prostě nemá chybu... ()

kinghome

Tenhle animák mi ze začátku přišel takovej lehce zapomenutelnej, ale postupem času se mi zarejval víc a víc do paměti a pamatuju si z něho víc scén, než z celé doby ledový nebo Shreka. Skvělej vtipnej a úžasně vymyšlenej animák, který je právem v červených číslech. Pro mě 80% ()

Lachtaan

Krátká animovaná kravinka, s níž jsem se rozhodl zahájit letošní pohádkovou sezónu, do které tak trochu neurvale řadím i zahraniční animáky, nejen československé hrané adaptace děl od Erbena a dalších. Nejednou jsem se od srdce zasmál, najde se zde spoustu narážek na podobné filmy, co tohle téma berou vážně, ve finále jde ale opravdu o rychlokvašku, co v celku pobaví spíš menší publikum. Té akce tu na mě bylo až zbytečně moc. [viděno na HBO Max 2.12.2023] ()

T-pack

Boží animák, který k titulu boží vlastně ani tolik toho 3D nepotřeboval. Moje oblíbená inteligentní příšerka jednoznačně Dr. Šváb a to jsem ho ještě neslyšel v originále! Ale nejlepší na filmu byl Hmyzosaurus. ()

tnp101

Původní komentář: Dle mého názoru vcelku dost přeceňovaný film. Po velice pozitivních ohlasech jsem čekal animák srovnatelný s tím nejlepším od Pixaru, ale dostal jsem polotovar. Film má potenciálu habaděj, kterého však využívá jen zřídka. Opravdu vtipné zasmání hodné momenty napočítám na prstech jedné ruky. Musím však uznat, že když už se nějaký objeví, stojí za to. Příběh není nejgeniálnější, ale neurazí. To samé bohužel nemůžu říct o výpravě. Film sice patří mezi průměrně dlouhé, ale v závěru jsem již znuděně vyčkával konec. Jakmile jsem postřehl první písmena závěrečných titulků, urychleně jsem vypínal a ani nečekal, zda bude na úplném konci nějaké drobné překvapení. Už jsem na to zkrátka neměl výdrž, jelikož od druhé poloviny to bylo strašně natahované. Velice mě potěšil původní anglický dabing, tady to tvůrci s výběrem dabérů zvládli na jedničku. To samé mohu říci o animaci, která je jedním slovem dokonalá a i ve 2D jsem se jí nemohl nabažit. Bohužel právě 3D je asi jediný důvod, proč bych se na film koukl sám od sebe znovu a je to škoda. Takhle to jsou jen tři slabší hvězdičky hlavně za podařenou prezentaci. Současný komentář: Jeden z mála animáků a v této míře vlastně i filmů obecně, který mě napoprvé nechal velice chladným, až negativním, a však napodruhé otočkou téměř o 180° velice potěšil. Nevím, zda jsem měl tenkrát nějaký extrémně špatný den, ale mé předchozí tvrzení o zdlouhavé výpravě, či slabosti humoru je milné. Ano, je zde pár trapnějších (ne)vtipů, ale všeobecně jsem se tentokrát k mému překvapení bavil velice dobře (jen pro doplnění, nebyl jsem pod vlivem žádných omamných látek). Pokud se na trojku monster (nepočítám k nim teď Susan, resp. Ginormiku) správně naladíte, určitě jim těch pár slabších chvilek odpustíte. Kupodivu mě tentokrát bavil i americký pan prezident. Musím navíc pochválit nespočet odkazů na jiné snímky a to nejen na ty první pohled zřetelné a také mnou již dříve chválený originální dabing. Je to zkrátka nadprůměrně dobré a i přesto, že jej stále neklasifikuju na úroveň těch nejlepších animáků, bez problému jej mohu doporučit. Snad se vám bude líbit na první pokus. RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Počítačově generované animáky jsou všeobecně uznávané svými referenčními přepisy jako stvořené pro Blu-ray disky. Jsou „Monstra vs. Vetřelci“, kteří se v našich končinách dají na BD sehnat, v tomto směru výjimkou? Co se týče obrazu, tak určitě ne. I přes přítomnost 3D brýlí v krabičce, je samotný film prezentován ve 2D. Poměr stran je v tomto případě seříznut do širokého 2,35:1 a plní přesně to, co se od něj dá čekat. Co se týče detailů, je využívaný každičký pixel, co se týče barev, každý možný odstín, včetně těch tmavých a jedním slovem je to prostě nádhera. Jedná se o referenční materiál se vším všudy. Zvuk prezentovaný formou Dolby TrueHD 5.1 u originální stopy je na tom z technického hlediska také dokonale, a však já osobně jsem měl menší problém s celkovým mixem, jenž mi zrovna moc nesednul. Je sice hezké, že na hlubokých tónech, při kterých je využíván subwoofer, se v tomto případě nešetřilo, ale i v té největší akci mi často připadalo, že jsou svou úrovní hlasitosti mnohem majoritnější, než zbytek. Nemluvím zde jenom o docela tichých dialozích, na něž jsme u TrueHD zvyklí, ale obecně o hlasitosti ostatních prvků akce, včetně hudby, která to podle mě schytala nejvíc. I přes nabušené basy a docela dobrou prostorovost pak paradoxně kvůli tomuto neduhu není zážitek z akčních scén a celkově z filmu tak intenzivní, jak mohl být. Možná to je ale pouze můj dojem. I přes tento problém je však celková audiovizuální na hodně vysoké úrovni. Nyní již k bonusům, které odstartujeme audio komentářem tvůrců, jež je docela nezvykle vybaven i českými titulky, což je v našich končinách velice ojedinělý jev. Hodnotu, kterou získává na jazykové výbavě, bohužel lehce ztrácí na jeho celkové informační hodnotě. Dalším obdobným bonusem je tentokrát PiP stopa s animátory, jež vám dá mnohem víc, a však české titulky již chybí. Posledním „in-movie“ bonusem je fíčura, s níž se vám na obrazovce objevují různé poznatky ve formě textu (příklad – narážky na jiné filmy). Ani tak však není vybavena českou lokalizací, což však v tomto případě myslím zas tak tragické není. Dále se na disku nachází 3D sekce, v níž přijdou na řadu čtveřice papírových 3D brýlí, kterými je BD krabička vybavena. První je 13 minutový krátký filmeček „B.O.B.’s Big Break“, který docela obstojně ukazuje kouzlo 3D zobrazení, i když už je z důvodu použitých brýlí se zeleno-růžovými sklíčky nečekejte nějaké obrovské zážitky. Druhým 3D bonusem je hra, u které se mi bohužel nepodařilo dostat přímo k samotnému hraní, ale nečekal bych, že to bude o moc lepší, či horší než předchozí filmeček. Odhoďte brýle, protože se dostáváme k dalším bonusům. Je jím ten samý krátký filmeček, tentokrát v klasickém 2D a dále trojice 2 minutových karaoke videí, které můžete v klidu vynechat. Dále se můžete podívat na tři vystřižené scény o celkové délce 5,5 minuty, jež jsou prezentovány pomocí rozpohybovaných storyboardů, či rané, nedokončené animace. Na řadu přichází 18 minutový „making of…“ filmeček, v němž se mluví více o 3D, než o samotném filmu, takže nečekejte, že se v něm dozvíte něco podstatného. Jako by toho nebylo dost, další, 6 minutový, filmeček se znovu zabývá hlavně 3D technologií a všechno je to spíše velká reklama, než dokument o slušné informativní hodnotě. Posledním bonusem na disku je také spíše propagační. Jedná se šestici hudebních videí z animáčů od Dreamworks o celkové délce 10 minut, v podobném duchu, jako známý písničkový závěr Shreka, který je mimochodem také obsažen. Všechny tyto bonusy jsou vybaveny českými titulky (u hry bohužel nevím) a prezentovány v HD. Jedná se z technického hlediska o podařený titul. Bonusy sice nejsou informativně nejobsáhlejší, ale maličkosti jako 3D bonusy, či titulky u komentáře to vcelku zdařile napravují. 80% () (méně) (více)

Pavlínka9

Výrobná animovaná komedie pro lidi různého věku. Příjemná oddychovka, která má ale přesto něco do sebe. Nejlepší je úžasná urážka a parodie na amerického prezidenta a celou jeho vládu :D Celý film je trošku něco jiného než jiné animované snímky. Přišlo mi to na takové průměrné úrovni, ale přesto velmi kvalitní. Kdybych to měla porovnávat s jinými animovanými snímky, tak existuje velké množství promakanějších filmů (tedy aspoň podle mě), ale tento má opět jiný a myslím si, že originálnější námět, který tu ještě nebyl :) ()

Maki89

celkom podareny animak so zaujimavym napadom na pribeh, ale mohlo to byt trosku lepsie, obcas to bolo zbytocne zdlhave, obcas trapne... animacia prekvapivo priemerna, hudba nic moc a efekty tiez nedotiahnute.... 6/10 ()

lennyd

Měl to být nejšťastnější den v jejím životě, ale shoda okolností a hlavně velký meteorit nabitý nejsilnější energií ve vesmíru změnily život Susan navěky. Díky působení oné energie vyrostla do neuvěřitelné výšky, což její nastávající, a ani americká vláda nehodlá překousnout. Když je armádou zajata a převezena do supertajné laboratoře, zjišťuje, že v podobném osudu není sama - jejími novými přáteli se stávají superinteligentní doktor Šváb, rosolovitý B.O.B, Chybějící evoluční článek mezi rybou a člověkem a stometrová larva. Když ale na Zemi zaútočí mimozemský vetřelec, jsou tato monstra tím jediným, kdo může planetu zachránit ... I když jsem od tohoto nečekal žádnou inteligentní zábavu, docela příjemně jsem se bavil. Ve filmu nejsou žádná hluchá místa, a od počátku do konce se stále něco děje, a celkově vtipných scén je zde vcelku dost (i když některé působí trochu prvoplánovitě - např. láska mezi B.O.B.em a rosolovitým dortíkem). Co mi ale trochu vadilo byly scény s americkým prezidentem - sice chápu, že prezident nemusí v každém filmu sednout do stíhačky a zachraňovat planetu, ale takového xxx z něj taky dělat nemuseli. Ale to není tak důležité, podstatné je že se při sledování budete bavit, ať chcete nebo ne .. ()

Jazzzz

Opravdu spíše děcké nebo rodiné pokoukání. Co se týče animace, příjde mi, že ustrnula a neposouvá se v před, chtělo by to nějaký převrat (třeba animace z filmu WallE se mi líbila). A děj je jednoduchý, čitelný, s průměrným množstvím vtipu. President USA mě třeba nepřišel vůbec zábavný. ()

Kmotr76

Slabší animák, který se s filmy od Pixaru nedá srovnávat...slabší po dějové i technické stránce. Ale parodie na Blízká setkání třetího druhu mě pobavila! ()

Allenka

Ta třetí * je vyloženě jenom za Boba a jeho vztah se želatinou, neboť při vzpomínce na něj se musím smát jako blázen. ()

Schobul

Shlédnuto v kině v Žilině, starém asi 40 let a navíc jsme tam byli úplně sami. Zážitek perfektní, umocněný tím, že nás nikdo nerušil. ()

skretik

Úžasná blbosť, tak dobre som sa nezasmiala... od... dobre, nebolo to tak dávno, ale aj tak to bolo super, len tá animácia ma štvala -> Animácia ala Horton a Bolt v kope? Dosť som sa zdesila, či pozerám správny film, keď tam nabehla dievčina z Bolta. Aspoň jej potom zmenili farbu vlasov... Tá krásna paródia americkej vlády ma dostala... :D korčule sa mi tiež páčili... :) rozhovor so želatínou... hahaha "-Chcete aj zbraň? -Áno, chcem. -Aha, chlapci, pozrite..." :DDDDD Len Insectosaurus ma sklamal, presne to som čakala... Mali spraviť niečo nečakané... želatína ruleeezzz :DDDD ()