Silence

Odhlédnu pro začátek od přidané hodnoty 3D efektu, který tento film, jako jeden z prvních v našich kinech využívá. Sám o sobě totiž trochu klame tělem... Monstra versus Vetřelci? Už název člověka připraví a natěší na akční jízdu - epickou bitvu o planetu Zemi... jenže místo toho na nás čeká jen jedna větší Bitva o Golden Gate Bridge a několik komorních mlátiček v podstatě jeden proti jednomu... Téměř stejný prostor tak dostává příšerně otravná, zbytečná a nezajímavá "manželská linie". Hodinu a půl dlouhý animák se tak překvapivě protahuje... přestože monstra jsou fajn, jsou vtipná a vypiplaná. Narozdíl od vetřelců... ehm.. vetřelce, který byl na první pohled dodatečně vymyšlen jako protivník k mnohem lépe propracovaným monstrům, jež jsou základním kamenem celého konceptu filmu. Samotný 3D efekt nechci brát jako nějaké plus v celkovém hodnocení - promítá se i klasická verze a tudíž by měl film zaujmout sám o sobě a nesnažit se diváky chvilkově opít záběry, které tuto technologii využívají. Každopádně potěší milé detaily, kterých bych ale ocenil klidně více na úkor klasických lekacích - z plátna vystřelovacích věcí. 6.5/10 ()

BigDeal

Klasický Dreamworks- perfektná akcia, humor, zábavné postavičky....ale veľmi slabý príbeh a moralitka, ktorú je vidno už od začiatku. Film tým pádom ubehne veľmi rýchlo (úvod, akcia, zoznámenie sa s postavami, akcia, smutná časť, záverečná akcia, moralitka na záver), no keďže išlo o vcelku originálny nápad a postavičky sú skvelo nadabované (nemyslím len Boba- Setha, ale aj napr. sladkú Reese), priklonil som sa k vyššiemu hodnoteniu. ()

Terva

Hned úvodní demoliční scéna "Nevěsta přichází", navodí akční atmosféru. Snímek je plný odkazů na různé filmy, zvláště na ty Spielbergovi, což se nikdo nemůže divit, protože má v tomto filmu produkci. Tak jsem se docela bavil, i když jsem čekal něco horšího. E.T vrať se domů a já se k tomuto filmu do konce roku taky ještě vrátím. ()

moviesfan

Tři hvězdy dávám z jednoduchého důvodu. 3D jsem v kině ještě neviděl, a tak mě podívaná velmi uspokojila. Příběh není bohužel příliš zábavný, i když se o to velmi snaží. Někdy se humor vydaří, jindy srší nudou. Příběh je prostě průměrný. Bodíky navíc dávám za celkový dojem. ()

Padme_Anakin

Myslím, že mě právě zasáhl meteorit, pronese Susan a vzápětí začne zářit, bohužel ne štěstím. Krapet vyroste a ojehličkovaná uspávačkou se probudí v ne příliš útulném zařízení. Její noví přátelé jsou sice trochu jiní, než bývá obvyklé, nicméně o to větší je s nimi zábava. Úžasný rozběh přichází s mimozemským robotem… Vymazlená animovaná sci-fi je plná milého humoru, proložená parodií a ironií, zahuštěná akcí a napětím a celá je prostoupená zvukovodům lahodící hudbou. Monstra, jsem na vás tak pyšný, že bych plakal, kdybych ve válce nepřišel o oční kanálky. ()

Revanx

Nulový príbeh dostatočne zapĺňajú jednotlivé vtipné scénky, vďaka ktorým je tento film príjemným pobavením a odreagovaním. Pripočítajte skvelých hrdinov, odkazy na množstvo starších a novších filmov a celkom príjemnú animáciu a máme tu jeden z tých lepších animákov posledného roka. P. S. : Samozrejme najlepší je B.O.B. s hlasom Setha Rogena, naopak trochu ľutujem nedostatočné využitie Stephena Colberta, ktorý nadaboval prezidenta. ()

liquido26

Skvělá parodie na béčkový scifárny. Sranda od začátku až do konce a několik hlášek mě totálně sejmulo. Hlavně prezident hrající před kosmickým robotem na klávesy byl skvělej. Taky ta scéna u Golden Gate, kdy proti sobě stál ten robot a hmyzák byla skoro jako vystřižená z nějakýho pořádnýho béčka. ()

Ajinka126

Já se tak ráda bavím a animované filmy mi tuto rozkoš poskytují. Monstra vs. vetřelci jsou vtipné sice prostým humorem, ale účinným :) ()

corpsy

Odkazy na sci-fi pecky, ako sú japonské kaiju, VEC, NETVOR Z ČIERNEJ LAGÚNY, MUCHA (58), ATTACK OF THE 50 FOOT WOMAN či E.T. sú na tomto priemernom animáku to najlepšie. Nie je to nič náročné, nie veľmi vtipné a hlavne nič okúzľujúce. ()

sidzej

Animak, ktoremu najviac podraza nohy scenar nesuci sa v duchu katastrofickych sci-fi beciek. Celkova formalna stranka vsak vynahradzuje co sa da. Nadpriemerna animacia, naslapane akcne sceny, skvela kamera, roztomile filmove odkazy (Akty X, E.T., Blizke stretnutie 3. druhu) a absencia nudy mi v konecnom dosledku dovoluju udelit 75%. ()

prkalil

Kdo nemá rád Ameriku (USA) a Američany, ocení parádní parodii na am. prezidenta. Mně nevaděj, ale smlsla jsem si taky. Ale i dalších skvělých gagů je v tomhle filmu jak naseto - pro mě i do budoucna jednoznačný evergreen. ()

yakoob

Za hodně peněz málo muziky...Sem tam se člověk zasměje, ale jinak slabší animák na trhu...Cinestar 3D nepodporuje, tak jedna hvězdička by možná přibyla právě za třetí rozměr... ()

Kryton

Přímočarý a jednoduchý animák, který má však sympatické hrdiny (vyjma té hlavní ženské). Bavil mě Blob (Rogen), Dr.Šváb (Dr.House) a taky emzácký ničitel Gallaxhar (Rocker). Takže mě bavily hlavně vedlejší postavy. To není tak překvapivé, když tohle je od tvurců Shreka a ten v posledních dílech má klesající úroveň. Chcete-li hlubší animák koukněte na Vzhůru do oblak. Pokud však něco na relax a jednoduchou zábavu tak Monstra vs. Vetřelci. Tento rok je pro mě však nejlepší Vzhůru do oblak. P.S.: Viděno v originálním (skvělém) znění! ()

Anchi

"E.T. go home" raketky mě pobavily, vytuněný čtečky otisků, pan prezident taky nemá obdoby, příšerky taky vtipný charaktery, a prostě se mi to líbilo :-)) ()

hous.enka

Jeden z těch nejslabších animáků, které jsem zatím viděla. Zážitky z vesmíru se dají zpracovat rozhodně lépe - ť už je to Megamysl nebo Vzhůru do oblak. Tahle monstra mají být asi roztomilá, ale nejsou (s výjimkou toho želé, ale to je tím, že mám ráda želoidní jídla :D) a děj stojí taky za málo. Záporák je vlastně chudák, který nakonec dostane, co si zasloužil. Narážky na jiné filmy (Superman, Star wars) bijí do očí a vtipné hlášky vlastně nejsou vtipné. ()

baribal

ve 3D by to bylo určitě lepší, i tak to byla ale pořádná zábava :)... věřím, že bude i pokračování, protože monstra byly fakt super :D ()