ilemas

Snad nejlepší animák co jsem dosud viděl. Skvělá parodie na různé sci-fi , dokonalá animace, spousta humoru a hlášek, akce... ()

easaque

průměrný animák ničím nevybočující z běžných kolejí. Pro mně však málo zábavné, i když jsem to očekával a žádnou bombu nečekal a proto slabší dvě hvězdičky si zaslouží. ()

HelloNiky

Opravdu vydařená kreslená komedie... člověk se nenudí a je čemu se smát:D v době kdy jsem to viděla v klasickém rozlišení jsem dala 5* ... po shlédnutí ve 3D v Imaxu bych jich dala mnohem více... opravdu skvělá podívaná... ()

M.i.k.e

povedený dreamworks animák...pár nedostatků by se sice našlo,ale já se bavil.škoda,že filmy,u kterých by se člověk zasmál aspoň jako tady nevznikají v hrané podobě...70% ()

Joe321

Svižné a vtipné. Nápad je sám o sobě dobrý, trošku zaostává provedení. Aliens jsou hodně okleštění. Jinak je to paráda. Hlavně díky dabérům. Rogen, Sutherland, Wilson a Colbert rocks. K tomu celkem slušně hlášek a vtipných scén (dva stejné obrovské červené čudlíky - jeden na kafe, druhý na atomovky :D, prezident na klávesy atd.). Zasmál jsem se často. -"You must forgive my friend, but as you can see, he has no brain." -"Turns out, you don't need one. Totally overrated!" ()

Martin741

Po kvalitnej Kung Fu Panda zas dalsi kvalitny animak od studia Dreamworks. A ja mam animaky od chvile, ako som videl Miyazakiho Princeznu Mononoke velmi rad. 86 % ()

rakovnik

Výborný akční sci-fi animák, který potěší každého fandu tohoto žánru. Ať již skvělým zpracováním, tak dostatkem vtipu, akce i příjatelné dávky dojemnosti. Trochu se mi do příběhu nehodily výstupy pana prezidenta a invaze, což mělo být vyvrcholením filmu, byla příliš okleštěna. Nicméně jsem se dobře bavil a jsem zvědav, zda je "monstršnek" "skutečný". ()

MrPierc

Viděl jsem to bez 3D a přesto je to velmi zábavný animák, který staví hlavně na vtipech o absurditě. Když ten příběh oholíte, tak vám vznikne zápletka o tom, jak žena přišla ke svému sebevědomí. ()

shyster

Jeden z těch lepších animovaných filmů, který mi hodně připomínal Úžasňákovi. Hlavně postava prezidenta je nabitá mnoha vtipy. 70% ()

Petoss1

Dokonalá zábava na odreagovanie. Parádne hlášky, rôznorodé postavičky a krásna akcia. Smial som sa od srdca. Narážky na scifi klasiky nemajú chybu. A Reese Witherspoon si ma získala aj v jej animovanom prevedení. Pozrieť si to ešte niekedy? S radosťou. 85% ()

selviskhed

Většina animovaných filmů je napsána pro chlapce a pracuje s hrdinou mužského pohlaví, který je skrz příběh hnán úsilím o uspokojení typicky mužských potřeb (nejčastěji získání vysokého sociálního statutu). Film Monstra a vetřelci je zajímavý právě proto, že jde o čistokrevný animák pro dívky. To se neprojevuje jen v ideologii filmu, ale i ve stylu humoru. Zdá se mi například, že typická humorná situace ve filmu pro ženy spočívá v tom, že se hrdinka snaží vypadat na úrovni, ale stane se něco, co ji poníží a to nejlépe před zrakem lidí (mužů), na kterých jí opravdu záleží. Film v podstatě ideologicky demaskuje dívčí sny o lásce jako projev nízkého sebehodnocení ("nikdo mne nemiluje a proto nemám žádnou hodnotu, když mě ale bude někdo milovat, budu mít absolutní hodnotu") a vyzívá dívky k tomu, aby svou vlastní hodnotu hledaly mimo oblast romantické lásky - v oblasti přátelství a v rozvíjení vlastních schopností. To je v zásadě mnohem přijatelnější a zdravější ponaučení, než ponaučení většiny filmů, které dívčí představy neproblematizují, ale naopak jim vycházejí vstříc. ()

Streeper

Je to vtipné, je to originální, je to animované sci-fi, spousta skvělých postav, které jsem si zamilovala hned. B.O.B je pro mě nejlepší postava na celém filmu a zasadil se o většinu nejvtipnějších hlášek. ()

Nach

Dream Works animation se nám rozhodlo odpovědět na otázku, co byste mohli dělat s přítelkyní, která by měla dvacet metrů. Bohužel ale, rozhodli se použít jiný žánr, než jsem doufal, a tak tu máme akční animovaný nářez, kde se šílenost střídá s podivností s tu a tam vtipnými scénkami. Opravdu si na mnohé nepamatuji, ale tekoucí a mluvící želé nezapomenu do konce života (dopsal autor komentáře poslední větu a ukrojil si další kus zelené, průhledné hmoty). 65% ()

DruidKarel

854. hodnocený film: Kdybych byl krutej, tak řeknu, že tohle byl nejhorší z animáků, kterej jsem za poslední dobu viděl. Nebudu to ale víc zmiňovat, protože jsem si těch animáků moc nevybíral ke shédnutí. Jistě to byl vtipnej a hlavně originální příběh, ale nic víc mi toho nenabídl. závěr byl očekávatelnej a co mohu na druhou stranu vyzdvihnout, tak to byla rozhodně grafika. 3* jsou teda maximálním hodnocením. 3* ()

Wladi.mir

Taková průměrná pohádka od Dreamworks, ale rozhodně se pobavíte. Zkrátka animák, který nikterak zvlášť nezaujme. ()

C0r0ner

Postupem času, se stovkami viděných filmů, mi začalo vadit, když si něco pustím a během prvních pěti minut vím, jak bude celá stopáž probíhat a co se přesně stane. Tenhle animák je dost průměrnou záležitostí, která vlastně nemá moc co nabídnout kromě parádní animace. Svojí prázdnotou mi to hodně připomnělo Pana Včelku. 55% ()

Flynn

Docela pěkný animák, bylo to veselé, hezky animované, ale nějak nevím. Pixarovky na mě vždycky zanechají větší dojem. Tady to bylo fajn, ale třeba asi pro mě nejzábavnější postava v podobě gelu byla zničena tím, že drtivou většinu forků použili v traileru :o( Pro menší diváky to však musí být podívaná. ()

lakikaki

Nebudem ich vymenúvať v komentári k tomuto filmu, ale Monštrá vs. Votrelci mi dali takých 10–20 dôvodov, prečo považovať Pixar za neporaziteľnú jedničku na poli animovaných filmov. [46%] ()