Reklama

Reklama

Danger Close: The Battle of Long Tan

  • Austrálie Long Tan (pracovní název) (více)
Trailer 1

Jižní Vietnam, pozdní odpoledne 18. srpna 1966 - tři a půl hodiny v lijáku, uprostřed bláta a roztříštěných stromů plantáže zvané Long Tan, se snaží major Harry Smith a jeho rozptýlená rota 108 mladých a většinou nezkušených australských a novozélandských vojáků bojovat o svůj život. V cestě jim stojí drtivá nepřátelská přesila jednotek Viet Congu a severního Vietnamu, která čítá přes 2000 mužů. Po vyčerpání munice, nárůstu obětí a obklíčení nepřítelem si každý člověk začne hledat svoji vlastní odpověď na to, jak triumfovat nad nejistou budoucností se ctí, slušností a odvahou. (Michnak)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (58)

Maynard. 

všechny recenze uživatele

Enem kvůli Travisovi (hlavní viking) sem se mrknul na tenhle kousek, jo a taky kvůli tomu, že je to o Vietnamu, což až zas tolik filmů není... Tenhle nepřináší vůbec nic novýho, nic novýho sem se nedozvěděl, všecko už sem viděl nebo věděl :o). Prostě průměrnej válečnej film, kterej není ani kdoví jak dějově vymazlenej a taky není kdoví jak perfektně udělanej co se týče vizuálku. Přestřelky sou většinou nepřehledný a nedokáže to vzít za srdce. Asi jediný, co si budu pamatovat, tak práce dělostřelců, kluci do půl těla jen nabíjej pěkně z povzdálí děla a samotnej boj se jich moc netýká, i když sou vlastně ohromně důležití pro přežití. Fimmel - ještě nevím, esi je dobrej nebo špatnej herec, dejme mu ještě čas :o) ()

TheEvilTwin 

všechny recenze uživatele

Po delší době zajímavá, akcí nabitá a atmosfericky povedená válečná smršť, která už od začátku vytasí na válečný film dost slušný a poutavý příběh a do konce diváka nepustí. Vojáci ve Vietnamu jsou 70% filmu pod palbou a akce filmu vůbec nechybí, ale co mě na filmu zaujalo daleko více byl příběh a hlavní parta asi 30ti lidí, ke kterým si divák běhěm filmu vytvoří pouto, a to se často nestává. S tímhle obsazením a dialogy bych si to dokázal představit i na delší seriál, na konci filmu režisér ždímá emoce a mě se chtělo skoro brečet:D Být krvavější akce, většího gore a nějakých close knife combatů, dal bych tomu plných 5, ale tyhle věci mi u válečného filmu místy chyběly na doplnění excelentního celku. Nečekaně dobrá záležitost ,kterou by si měl každý alespoň trochu zapálený fanoušek žánru pustit. ()

Reklama

Lacike 

všechny recenze uživatele

Veľké sklamanie. Od tohto režiséra som čakal oveľa viac. Film o vojne vo Vietnamu plný prestreliek, ale vôbec ma nezaujali postavy a aj tie prestrelky sa mi po pár minútach zdali strašne monotónne. A aj keď to, že sú po technickej stránke kvalitné dnes nie je samozrejmosť, tak to mi proste nestačí. Asi najviac mi vo filme chýbala dobová atmosféra. Aj dialógy a herecký prejav hercov pôsobili strašne súčasne. Keby tam nebol titulok Vietnam a asi 2 dobové pesničky, tak by ma nenapadlo o akú vojnu sa jedná. 4/10. ()

Hollohlaway 

všechny recenze uživatele

Určitě musím pochválit neotřelou produkci a obsazení. Austrálie ve Vietnamském konfliktu je zajímavý úhel pohledu a určitě za originální ztvárnění si to zaslouží plus. Zbraně, organizace vojska, určitá vyhlášená nevázanost i ty jejich sranda klobouky. Akční část je pozoruhodně zábavná, byť to rozpočtem určitě neohromilo a v podstatě se to odehrává v jednom lese. Třeba dělostřelecká příprava a podpora vynikající. Ale postavy mě v podstatě ničím nezaujaly a herecky tady není moc co vypíchnout. Jinak je to celkem svěží a zábavná věc. ()

laik_60 

všechny recenze uživatele

Zaujímavý austrálsky snímok z bojov austrálskych vojakov vo Vietname. Réžia a scenár sa venoval hlavne bitke, streľbe, delostrelcom a trocha situácii vo veliacom štábe. Postavy vojakov a jednotliví ľudia tam robili skôr kulisu. Žiadny "príbeh". Vo filme sa zdalo že padlo viacej vojakov ako v skutočnosti (18- uvedené na záver filmu). ()

Galerie (21)

Zajímavosti (7)

  • Při příletu vrtulníku hraje „These Boots Are Made For Walkin'“ od Nancy Sinatra. (Duoscop)
  • Tento film je založen na skutečném příběhu. (Rominator)
  • I přes značné ztráty prohlásil Viet Cong bitvu o Long Tan za vyhranou, jelikož to bylo součástí jejich povstalecké propagandy. Některé jejich zdroje dokonce hovořili o 500 mrtvých Australanech, zničeném americkém letadle a 3 zničených australských obrněných vozidel. (Michnak)

Reklama

Reklama