Akta X: Chci uvěřit

• USA The X-Files: I Want to Believe (více)

Fox Mulder a Dana Scullyová už delší dobu nejsou v žádném spojení s FBI. Mulder se skrývá kdesi v ústraní a Scullyová se zaměřuje na lékařskou praxi a snaží se pomáhat potřebným. Do hry je však vrací agentka Dakota Whitneyová, která obdivuje práci Foxe Muldera a věří, že právě on jim může pomoci s vyřešením případu zmizelých žen, mezi nimiž figuruje i mladá agentka FBI. Jak se záhy ukáže, v případu má přeci jen svou roli tajemný element. Tím je bývalý farář, který má vidiny týkající se zmizelých žen. Tento zvláštní muž se zdá být jediným klíčem k vyřešení případu. Vzhledem k jeho pedofilní minulosti mu ale věří jen málokdo... (TV Prima)

eraserhead666

Na Aktech mě vždycky nejvíc bavili takové ty samostatné (místy hororové, místy sci-fi, místy thrillerové) díly, a i některé díly o ufonech, ale když se tam stále víc začala tlačit taková ta ufo/vládní teorie spiknutí, začalo to slábnout a být až moc překombinované. Možná na tom Akta pak už stály, ale první dvě série se bez toho, myslím že obstojně, obešly a fungovaly i tak. Snad i právě proto mě tenhle film docela bavil. Možná byl zbytečně moc dlouhý a místy nastavovaný (zápletka by se v pohodě vešla do jednoho dílu nějaké série), ale dejchaly z toho na mě starý dobrý Akta bez posedlosti spikleneckého spiknutí, bez ufonů za každým rohem.... ()

Sofia

Odfláknutý scénář, odfláknuté herecké výkony (Xzibit jako věčně naštvaný agent FBI, proboha!). S původním seriálem to nemělo společného vůbec nic. Každá seriálová epizoda byla komplexnější než tento výtvor. Když uprostřed ruské laboratoře zazněla čeština, už jsem jen čekala, kdy se objeví Vašut nebo Roden. Já chci zpátky mimozemšťany! ()

ARI50

Kdo čeká moc dostane málo já ve směs skoro nic a dalo se to přežít ale na to do kina v žádném případě. ()

Bauer odpad!

Nuvěřitelná stupidita! Dlouhých 10 let museli fanoušči čekat na druhý díl celovečerního filmu Akta X. 10 let!! Člověk by čekal, že se tvůrci vytasí s nějakou nehoráznou peckou. Místo toho se vytasili, ale s totalní hovadinou, jakou jsem už dlouho neviděl. Vypovídá o tom i místní hodnocení. První film má úctyhodných 76% a druhý díl má zaražejících 57%! Proč zarážejících? 57% je dost hodně na něco takovéhleho. 40% by bylo akorát. Absolutně debilní scénář bez hlavy a paty je tak něčím nudným, že bych se u toho ukousal nudou. Je to rádoby drsné jakoby se to snažilo napodobit různé brutální thrillery jako je třeba SAW a S7DM, ale ve finále to působí jako jedna velká tragédie. Dokonce ani ta zasněžená krajina nevytvořila žádnou atmosféru. Jediný, kdo to zachraňuje je David Duchovny a sexy Gillian Anderson, které dlouhé vlasy vůbec nesluší. Zvláštní je, jak se tito dva herci vůbec nezměnili a dokonce ani nezestárli. Kdybych mohl vrátit čas, tak bych se na tuto slátaninu vůbec nepodíval a šel bych dělat něco jiného. Cokoliv, než se koukat na tohle. A co je mi otázkou, jak se může takovýto film dostat do kin!? To bych viděl spíš na video film, který bych si půjčil v půjčovně a bylo by mi líto těch peněz, co bych za to dal! ()

JASON_X

Moje velké zklamání, a to jsem dal tomuhle filmu šanci několikrát. Nevím co originálního sem napsat, vše podstatné už bylo mnohokrát řečeno i napsáno. Celý tenhle film (jeho děj a zápletka) vydá za jednu průměrnou epizodu z nějaké průměrné řady seriálu. Mulder a Scully jsou zde naprosto zbyteční, tohle mohl řešit třeba i Poirot nebo rada Vacátko. Snaha producentů filmu namastit si kapsu na dobře zavedené značce X-Files? Dost možná. ()

Lucasion

"So you believe in these kind of things? - Let's just say that I want to believe..." Akta X jde do definitivního konce a hledání pravdy je u konce. Scully a Mulder se přeci jen po šesti letech vrátili v dalším filmu. Chci věřit, byla moje vstupenka do příběhu Akta X. Ano jako mnozí jsem očekával zelené mužíčky a paranormální jevy či monstra. Dočkal jsem se pouze jakéhosi média. Nicméně i před lety v kině mě dokázal tento snímek nalákat na tento strhující příběh temnoty. Film na rozdíl od prvního můžete sledovat bez ohledu na to, zda jste srozumněn s mytologii seriálu či ne. Jasně, když na to koukáte jako na završení celého příběhu, je to emoční drama, které rozvijí příběh obou hrdinů. Ale film si užijete, i když vlastně neznáte, to co se stalo v seriálu. Příběh odsýpá rychle, Duchovny hláškuje a strach se opět šíří tmou. Sněžné a mrazivé prostředí jen umocňuje temnou atmošku. Jako závěrečná kapitola a finální tečka je to více než dobré. Je to prostě perfektní. (98 procent) ()

Richie666

Žádný kiks to není, ale sláva taky ne. Příběh je tuctový, tempo pomalé, kouzlo pominulé a z Akt, jež kdysi bývala X, se stala jen vyčpělá snaha o "not giving up". ()

Mordenroth

Pravda je taká, že Mulder a Scullyová majú najlepšie časy už dávno za sebou. Naposledy sme si ich užili (teda poniektorí z nás) pred 10 rokmi . To už sa bohužiaľ nezopakuje. Naši hrdinovia síce (viditeľne) zostarli, ale stále majú dosť síl (psychických aj fyzických) na to, aby sa podieľali na riešení nejakého nevysvetliteľného a sofistikovaného prípadu. Problém je v tom, že im to ich "duchovný otec" tentoraz neumožní. Carterovi evidentne dochádzajú nápady a okrem toho sa rozhodol ignorovať mytológiu, s ktorou ako scenárista tak dokonale pracoval v prvom celovečernom filme (a predtým v seriáli). Akty X: Chcem uveriť sú tak len elementárnou kriminálkou, kde paranormálne javy v podstate absentujú a celé to vyzerá (ako konštatuje užívateľ Adrian) ako priemerná epizóda zo seriálu len s tým rozdielom, že má 100 minút. Pre fanúšika seriálu (a prvého filmu) je to sklamanie. Mimochodom, ak si nechcete pokaziť aspoň aký taký zážitok z filmu, odporúčam opustiť kinosálu pred koncom záverečných titulkov... Na záver jeden detail - Mulder drží na filmovom plagáte v pravej ruke zbraň, vo filme sa (strelnej) zbrane ani nedotkne. 70%. ()

ScarPoul

Akta X chcem uveriť je rozhodne skvelá kriminálka z trochou tajomna. Atmosféru dotvára všade padajúci sneh a samozrejme dvojica hlavných hrdinov, ktorých kultový status doslova srší z plátna. Osobne nemám voči tomu nejaké výhrady, preto som si príbeh užil, aj som sa pri ňom zabavil a aj som hlavným hrdinom držal palce aby sa to všetko končilo happyendom. Pretože predsa len, kvôli všetkým sračkám, ktorými si prešli si to predsa len zaslúžia. nie? Ale sériu Aktou X som nikdy nesledoval( hodlám to ale v dohľadnej dobe napraviť) takže pokojne súhlasím, že tento diel je len natiahnutá priemerná epizóda s minimom tajomna, ale z pôsobivou atmosférou. Ja som ale osobne sklamaný nebol. Myslím si že vo filme fungovalo všetko tak ako malo. Rovnako si myslím, že pre tých, ktorý sa vo svete X - files nejako nevyznajú, slúži tento film - rovnako ako prvý filmový príbeh - ako taký dráždič, ktorý nás v konečnom dôsledku nejako prinúti siahnuť po seriály. A v tomto smere funguje perfektne. Vedľajšie postavy rovnako dôležité ako hlavné - čo sa cení. A osobne si myslím, že ako rozlúčenie z hrdinami aj so sériou to nemohlo dopadnúť lepšie. ()

GeusX

V podstatě ničím nevýrazná standardní kriminálka s frankensteinovskou tématikou o které v hospodě diskutovat nebudete. Tajemna je tu poskrovnu. 60% ()

Tommassi3

"Znám Muldera, neudělá žádnou hloupost !! Žádnou velkou hloupost.." ;) Pro shippery i fanoušskovské fetišisty téměř orgastická záležitost.. Chris Carter se syžetem Mlčení jehňátek i malým rozpočtem dokázal téměř nemožné, stvořil výtečný příspěvek xfilesovskému universu i opravdu nesmírně zajímavý biják, který nasere téměř každého..;) Zejména ta práce s časovými rovinami ruku v ruce s geniálním invenčním střihem mi snad ke Carterovi ani nepasuje.. ()

Hwaelos

Fajn spestření večera. Je sice trochu líto, že nový film nedosahuje kvality těch lepších dílů X-files, ale to, že jsem si mohl zavzpomínat na kdysi "nejlepší seriál všech dob", budiž mi útěchou. ()

st.ranger odpad!

Podle toho jakým směrem se vyvíjel seriál, není tento film žádným překvapením. To, ce dělalo Akta X již dávno zmizelo. ()

murakamigirl

Tak som včera v temnote kinosály chcela uveriť. Chcieť vždy nestačí............... Na hodnú chvíľu som zamrzla:). Chcem vytiahnuť pár slov z toho kvanta, čo ma prenasleduje, ide to ale až prekvapivo ťažko. Ako x- filesový priaznivec by som bez zábran mohla dať Carterovmu celovečeráku 4* (a starú dobrú sedemdesiatku). Mohla. Lenže toto nie je X- files. A toto je problém. Začína to kultovou zvučkou, je tam Mulder aj Scully, vzhliadneme i plešinku Mr. Skinnera, ale X- files to nie je. Pedofilné katolícke médium (al. inak kňaz s prekliatím "od Boha"- "trochu iným" apetítom a s darom "od Boha"- "osvietenými" videniami), znelka pri pohľade na Busha (???... to snáď nie...), krvavé slzy, prehnaná koncentrácia na zrážky vedy a náboženstva, momenty skutočnej nudy..... To nie je X- files, kde všetku nadpozemskosť a paranormálnosť personifikuje pedofilný(!) kňaz(!) s "prorockými"(!) videniami, navyše s nepôsobivými (iný výraz pre nezáživné, čo je iný výraz pre nudné, čo je eufemizmus pre otravné, čo je.....) Z tohto mi je najsmutnejšie. Ak idem na X- files, nechcem žiadnu reálnosť, nechcem pedofilného kňaza, ani kňaza s videniami..... a už vôbec nechcem také silené a nízke žarty ako ten s Bushovou podobizňou. Tu ale zrejme nebeží o žart. (Píšem "zrejme", lebo tomu nemôžem uveriť. Je jasné, že Carter to mienil úplne seriózne. Ehm.) Týmto u mňa I Want To Believe hneď v prvej tretine bolestne kleslo. Aspoňže na tie belasé scenérie a husto zasnežené zábery sa tak rada dívam- hlavná vizuálna "atrakcia" filmu popri Andersonovej vlasoch:). V skutočnosti je príbeh hanebným tieňom Aktov X a nezaslúži si ***, film ich však u mňa dosahuje, predovšetkým vďaka stále fungujúcej dvojke dvoch stále zaujímavých charakterov. S horkou pachuťou, že chcieť vždy nestačí..... s pravdou, že toto nie je X- files..... Mulderova skvelá irónia a Scullyovej prvotriedny, sympatický skepticizmus mi ale poriadne chýbali! Nevzdávam to, prajem si a verím v rehabilitáciu. ()

Johny_fork

Ubohé vaření z vody někdejší slávy, Akta X bez mimozemšťanů jsou poloviční, dejme tomu, přesto bych se dokázal přenést, ale ani jako napínavý thriller úplně nefungují, jelikož scénář je opravdu podprůměrný a ono nepříjemné mrazení, které pamatujeme ze seriálu se nedostavuje, pár trefných narážek a odkazů na seriál už toho moc nezachrání, nicméně doufám, že se natočí další film, že bude o mimozemšťanech, a že bude dobrý. ()

Terva

Ačkoliv to není již dobré jako první příběh a deset let rozdílu by mělo spíše do příběhu přinést více tajemna a mystérie, stejně je to pro fandy žánru lahoda. Chci věřit, že další celovečerní film bude lepší. ()

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část