Po celém světě začínají mizet vzácné kousky z muzeí a na místě činu je vždy jen vizitka známého zloděje Tornáda. Byl tudíž sestaven takzvaný Dream Team z detektivů různých národností. Za Francii byl vybrán Clouseau, což nelibě nese inspektor Dreyfus, který Clouseaua přeřadil k dopravní policii, kde vybírá pokuty za špatné parkování. Tým se má odebrat do Japonska, kde řádil Tornádo naposledy. Ještě než Clouseau odletí, je ve Francii ukraden vzácný diamant Růžový panter, a tak se celý tým sejde právě zde. Za Velkou Británii je to inspektor Pepperidge, za Itálii Vicenzo, za Japonsko počítačový expert Kenji a tým doplňuje krásná spisovatelka a expertka na Tornáda Sonia z Indie. Clouseau s sebou vzal ještě svého spolupracovníka Pontona a také asistentku Nicole, do které je Clouseau zamilovaný, ale nedokáže jí to sdělit. Po první schůzce se tým přesouvá do Říma, kde žije Alonso Avallaneda, který s Tornádem obchodoval. Tým dokonce přišel s myšlenkou, že Avallaneda by sám mohl být Tornádo, ale vzhledem k tomu, že nemá na pravém rameni jizvu po kulce, tato možnost padá. Clouseau přesto v domě cítí přítomnost Tornáda. Nicméně ho tam nenalezli. Když detektivové odejdou, objevuje se Tornádo. Ponton dostává za úkol Avallanedu sledovat. Zjistil totiž, že se má večer sejít s někým v restauraci, kterou shodou okolností před několika měsíci Clouseau nešťastnou náhodou vypálil. Ponton, po domluvě s personálem, umístí pod Avallanedovým stolem odposlouchávací zařízení, ale není to nutné, protože má schůzku s nějakou ženou, která evidentně není Tornádo. Zato se ke Clouseauově nelibosti v restauraci objevuje inspektor Vicenzo s Nicole. Žárlivý Clouseau by rád věděl, co si povídají, a v přestrojení za tanečníka se snaží přemístit odposlouchávací zařízení od Avallanedy k Nicole. Opět, kvůli jeho zbrklosti, dochází k požáru. A Tornádo řádí dál. Okradl spícího papeže a Clouseau zcela nezvládl vyšetřování. Detektivové ho už mají dost a chtějí, aby opustil tým. Jediná Sonia ho brání. Bylo nalezeno tělo muže, který je s největší pravděpodobností Tornádo. Spáchal sebevraždu a nechal dopis na rozloučenou, ve kterém mimo jiné uvádí, kde jsou k nalezení ukradené předměty a také, že zničil diamant Růžový panter. Testy DNA potvrdily Tornádovu totožnost, přesto Clouseau nevěří, že by Tornádo ukradl diamant, a kvůli své hlouposti je opět poslán vybírat pokuty, a není ani pozván na oslavu, která je uspořádaná pro Dream Team... (TV Prima)

freddy

Než cokoliv napíšu, tak se musím přiznat, že tohle bylo mé vůbec první setkání s filmy o růžovém panterovi. Jako dítě jsem snad kdysi dávno nějaký z těch filmů viděl, ale vůbec si nepamatuji podrobnosti, a tak tohle beru jako že je to mé první setkání s touto sérií. A myslím si, že to bylo setkání vcelku vydařené. Přiznávám, že ke sledování filmu mě přilákaly hlavně televizní upoutávky, díky nimž to vypadalo, že tohle bude vtipná záležitost. V tomto ohledu film nikterak výrazně má očekávání nezklamal, u některých scének a hlášek jsem se opravdu pobavil, za což může tak trochu šílený scénář, ale především za mé pobavení vděčím Steveovi Martinovi, který je ve své roli skutečně perfektní a přirozený, jeho hlášky, jeho grimasy, to jak si se svou postavou vyhrál, to všechno mě dokázalo hodně pobavit, obzvláště tedy scéna v restauraci (mám na mysli scénu s vinotékou) byla geniální. A nakonec trochu toho detektivního napětí zde bylo také a film vlastně dokázal na konci trochu překvapit, i když kdo bude zlodějem jsem tak trochu tušil už když se tato postava na scéně objevila poprvé (jen jsem nevěděl, jak to udělala a jak se na to přijde, a právě v tomto spočívala ona překvapivost), a nakonec právě ona předvídatelnost děje rozhodla o tom, že filmu udělím jen lepší tři hvězdy. ()

Ded@M@tes

Neříkám, že se nezasmějete, ale opravdu vtipných scén tu není moc. Jak je zvykem trapnost vyšetřování zůstala. Film měl spád a i nečekaně v mezích pobavil. ( Hodnocení: 3/10 ) ()

Xmilden

Při sledování prvního dílu restartovaného (restaurovaného) nebo (retardovaného), jak by se vyjádřil jistě Steve Martin, sem si jako jeden z mála nestěžoval. Kouzelné se jevily přežblepty Jacquese Clouseau. Bohužel v druhém díle již kouzlo pominulo a komických situací je tady jako šafránu. Jean Reno tentokráte nemá co hrát. Hvězdný Dream Team žádnou špetkou humoru nepřispěje. Těžko se smát scéně kdy někdo strčí hlavu do dortu nebo spadne ze schodů. Celý film je tentokráte tedy opřen o našeho geniálního inspektora Popletu. Pro mě osobně se jedná o dost prázdnou a ne moc povedenou komedii, která se jeví maximálně jako mile hloupoučká. 40% ()

-bad-mad-wolf-

Házená s lahvemi a odražená kulka mě rozesmály, další dva nebo tři momenty lehce pobavily. Vše ostatní je většinou děsivě trapné, o strašidelně otravném Martinovi ani nemluvě. Danému tématu předváděný humor vévodit nemůže, pokud může vévodit vůbec něčemu. ()

Phobia

A to bylo vtipné, jo? Aha... tak haha... Vydržela jsem ten destilát trapnosti s nejvyšším úsilím jen v průběhu večeře a přemýšlela, jestli radši nepřepnout na nějakou zasranou "Pojišťovnu neštěstí", "Ordinaci v růžové prdeli" nebo podobnou telehovnelu. Fakt nevím, jestli byl ten lovecký salám tak hnusný už z výroby, nebo mi zhořknul na jazyku při sledování mdlé taškařice slavného jména, která snad může potěšit jen duchem nejprostější případy ve cvokhauzech. A to nejsem fanoušek jiných výtvorů s tímto názvem, neadoruju předchozí filmy, ale tohle byl skutečně "humor" nejprimitivnějšího ražení, homo habilis by u toho s nadšeným hýkáním mlátil prackama o zem v pravěké imitaci "standing ovations". 20% za obsazení (tím nemyslím Stevea Martina), i když se některým hercům opravdu divím, že do toho lejna dobrovolně šlápli. ()

lesumir

Trapný Steve Martin a velká porce primitivního humoru, který není zrovna mým šálkem. Zajímavé herecké složení a pár vtipných momentů nemá šanci zachránit hodinu a půl dlouhé nic, které zvedá z hlubin odpadu snad jen závěr... ()

nunka

Ružový panter 2 je formálne o triedu lepšia jednotka pri stabilne nevzrušivom hereckom výkone Steva Martina. Po jednotke som si povedala nikdy viac. Dvojka sa ku mne priplietla viac menej náhodou a očakávala som gýčové postavy, plochý silený humor, dementne vyznievajúce scény a pár ďalších pokusov o vtip, na moje prekvapenie pokračovanie ružového partnera bolo síce rovnako gýčové a silené, no o triedu lepšie. O niečo sviežejšie, farebnejšie a miestami sa vtípky naozaj vydarili. Človek proste musí porovnávať s pôvodnou sériou Panteroviek, tieto chabé groteskné pokusy sa na originál nechytajú ani zďaleka. ()

Beckett51

Samozřejmě, že je to sračka, ale ještě teďka vzpomínám na hlášky, který nám nabídnul pouze špičkový český dabing (a to jsem anti-dabingista). ()

666teen

Věta z obsahu: Film Růžový panter 2 je pokračováním úspěšného hitu z roku 2006. Svět se v prdel obrací. O zesnulém Sellersovi nemluvě. ()

Allien.9

Vtipnější, nápaditější, hvězdnější a romantičtější než první díl. Jen to konečné rozuzlení nedosahuje "kvalit" prvního dílu. A že by byl film trapný? Ani náhodou. Ale i kdyby byl tenhle snímek sebeblbější, stojí za zhlédnutí... Už jen kvůli metroušskému Garciovi nebo chlupatému Molinovi v růžové baleťácké sukýnce - zážitek k nezaplacení!:-D ()

kingik

Takže ono to jednou nestačilo. Steve Martin coby slavný inspektor Jaques Clouseau se vrací, aby podruhé zprznil nepřekonatelnou legendu. Navíc, je to ještě horší než minule. Smutné je sledovat Johna Cleeseho v roli Dreyfuse, smutné je sledovat Alfreda Molinu, smutné je sledovat Andy Garciu, jak jsou ve svých rolích trapní. Snad jediný, kdo si tu roli vysloveně užívá, je Steve Martin, a aby taky ne, když si sám k téhle kravině napsal scénář. Na Petera Sellerse opět nemá a asi mu to ani nikdo neřekl. Snaží se ho imitovat, jak to jen jde, jeho mluvený projev, komolící každé druhé slovo, je přímo otřesný. A pokus navrátit legendu v režii Haralda Zwarta, to snad ani nešlo. Ale abych jen nehanil. Jsou zde i scény, které pobaví - výslech papeže, Clouseauovo obhlížení terénu, nebo Clouseauovo tančení v masce toreadora v luxusní restauraci jsou tím lepším, co tahle slátanina nabízí. A koneckonců, i ta Aishwarya Rai v záporné roli má něco do sebe. Ale celkově je to pěkná trapárna. Clouseau nakonec případ ztraceného vzácného diamantu zvaného Růžový panter zdárně vyřeší, stane se hrdinou, ožení se a snad už dá pokoj. 40% ()

Smok

Mám rád aj pôvodných panterov, ale nebezpečne sa dokážem pobaviť aj na hláškach v americkej sérii. K tomu skvelý Steve Martin, ktorý sa neľahkej úlohy nástupcu Petra Sellersa zhostil dokonale. Dúfam, že amíci ešte nejaký diel na trh hodia, ešte nechcem prísť o pantera. ()

swamp

Stejně příjemně odpočinkové jako jednička. Když filmu odpustíte hanobení původní série s Peterem Sellersem, tak se i pobavíte. ;) Překvapením pak bylo řekl bych hvězdné obsazení: John Cleese, Andy Garcia a Alfred Molina. "tada tada tadatadatadatadadaaaaaaa tadada.." ()

DwayneJohnson

Kupodivu celkem uspokojivé. Dokonce jsem uvažoval i o trojce, ale ve srovnání s "originálem" je to přece jen slabší odvárek, to se musí nechat. Asi tomu uškodilo i víc známějších herců a hlavně Steve Martin, který už za svůj život sřihl určitě lepší role. Tak dva a půl, ať nežeru. ()

predators odpad!

Vrhnout se na druhý díl po skoro totálním neúspěchu dílu prvního, to chce slušnou dávku odvahy. Nebudu se opakovat, platí zde to samé, co před lety. To, že herecké výkony jsou na samém dnu...hereckých výkonů :-), to bych ještě pochopil. Ale, proč Clouseau mluví jak dement, to nepochopím... 10% ()

Zodd

To cameo na konci... to mě poser! Ne že by bylo nějak nové, ale takhle nenápadně... Škoda, že nezahrnul více stopáže, měl bych důvod dát aspoň o hvězdu víc. xD ()

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

18.05.2023

Před časem jsme zde psali zprávu o tom, že studio MGM nyní spadající pod Amazon pracuje na rebootu několika svých slavných značek. Patří mezi ně i Růžový panter, a právě tento projekt se nyní začíná… (více)

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi