Po celém světě začínají mizet vzácné kousky z muzeí a na místě činu je vždy jen vizitka známého zloděje Tornáda. Byl tudíž sestaven takzvaný Dream Team z detektivů různých národností. Za Francii byl vybrán Clouseau, což nelibě nese inspektor Dreyfus, který Clouseaua přeřadil k dopravní policii, kde vybírá pokuty za špatné parkování. Tým se má odebrat do Japonska, kde řádil Tornádo naposledy. Ještě než Clouseau odletí, je ve Francii ukraden vzácný diamant Růžový panter, a tak se celý tým sejde právě zde. Za Velkou Británii je to inspektor Pepperidge, za Itálii Vicenzo, za Japonsko počítačový expert Kenji a tým doplňuje krásná spisovatelka a expertka na Tornáda Sonia z Indie. Clouseau s sebou vzal ještě svého spolupracovníka Pontona a také asistentku Nicole, do které je Clouseau zamilovaný, ale nedokáže jí to sdělit. Po první schůzce se tým přesouvá do Říma, kde žije Alonso Avallaneda, který s Tornádem obchodoval. Tým dokonce přišel s myšlenkou, že Avallaneda by sám mohl být Tornádo, ale vzhledem k tomu, že nemá na pravém rameni jizvu po kulce, tato možnost padá. Clouseau přesto v domě cítí přítomnost Tornáda. Nicméně ho tam nenalezli. Když detektivové odejdou, objevuje se Tornádo. Ponton dostává za úkol Avallanedu sledovat. Zjistil totiž, že se má večer sejít s někým v restauraci, kterou shodou okolností před několika měsíci Clouseau nešťastnou náhodou vypálil. Ponton, po domluvě s personálem, umístí pod Avallanedovým stolem odposlouchávací zařízení, ale není to nutné, protože má schůzku s nějakou ženou, která evidentně není Tornádo. Zato se ke Clouseauově nelibosti v restauraci objevuje inspektor Vicenzo s Nicole. Žárlivý Clouseau by rád věděl, co si povídají, a v přestrojení za tanečníka se snaží přemístit odposlouchávací zařízení od Avallanedy k Nicole. Opět, kvůli jeho zbrklosti, dochází k požáru. A Tornádo řádí dál. Okradl spícího papeže a Clouseau zcela nezvládl vyšetřování. Detektivové ho už mají dost a chtějí, aby opustil tým. Jediná Sonia ho brání. Bylo nalezeno tělo muže, který je s největší pravděpodobností Tornádo. Spáchal sebevraždu a nechal dopis na rozloučenou, ve kterém mimo jiné uvádí, kde jsou k nalezení ukradené předměty a také, že zničil diamant Růžový panter. Testy DNA potvrdily Tornádovu totožnost, přesto Clouseau nevěří, že by Tornádo ukradl diamant, a kvůli své hlouposti je opět poslán vybírat pokuty, a není ani pozván na oslavu, která je uspořádaná pro Dream Team... (TV Prima)

kapsomut

Stejná blbost jako jednička... v každý minutě alespoň jeden trapnej přeřek, nevtipný ale rádoby vtipný scény. Ani jednou jsem se od srdce nezasmál. ()

maverick10

Hvezdami obsazeny panter neskytal toliko legracna co jeho prosluly predchudce s Peterem Sellersem. Ba dokonce i min, nez v jednicce noveho nastupce. Tvurcum chybi predstavivost a originalita. Vsechno jede podle zabehle nudne sablony, ktera nenadchne ani lemuří samicku v dobe pareni. ()

HappySmile

Rozhodně lepší než jednička, která mě až tak nenadchla. Tady jsem se ale musela opravdu celou dobu smát. Steve Martin opět hraje blbečka (tahle role to ovšem vyžaduje), Jean Reno je roztomilý, John Cleese dokáže dělat neuvěřitelné grimasy jen pomocí očí a překvapilo mě tak silné herecké složení - kromě již vyjmenovaných i Andy Garcia, Alfred Molina, Aishwarya Rai nebo Jeremy Irons. Nabyto skvělými hláškami a rozhodně nesmím zapomenout pochválit české titulky (kino verze) - ten kdo je překládal ten film dovedl k dokonalosti, opravdu si s těmi slovy, co Clouseau komolí, skvěle pohrál a připravil tak divákům skvělý zážitek! ()

M.i.k.e

po úplně dementní jedničce sem díky příznivým kritikám dal dvojce šanci a žádného zásadního posunu sem se nedočkal.Dvojka je sice míň dementní a dokonce by se i pár úsměvných momentů nešlo,ovšem ani tak to nestačí.Prokletím budiž pro Pantera fakt,že se jedná právě o Pantera a ruku na srdce Clouseau (který je v Martinově provedení pouze nesympatickým idiotem) je pouze jeden a Petra Sellerse prostě nahradit nelze.Jediným kladem tak budiž hvězdné obsazení.Aź se člověk diví,kolik opravdu dobrých herců se dokáže propůjčit podobným "skvostům"...20% ()

SallyZen

Tenhle humor mi vážně problém nedělá, akorát Reno mohl dostat více prostoru. Martin je dobrej Clouseau a normálně bych dal dvě hvězdy, ale ten konec byl docela dost zábavnej. Jinak je to samozřejmě ujetá komedie, kterou stačí vidět jednou. 60% EDIT: Po shlédnutí starých Růžových Panterů snižuju o hvězdu. Zde vyprchává dost příběh a je tu až moc snaha napodobit staré Pantery. 40% ()

Martin741

Reziser Harald Zwart /Zacalo to jedne Zhave Noci/ natocil bohuzial len podpriemerny film, ktory u mna stale zaostava za vybornym The Red Panther z roku 1963. Hoci Steve Martin /Planes, Trains, Automobiles, Maly Kramek Hruz/ je schopny a podla mna nadpriemerny komik, tu sa sekol s tymto filmom a sliapol trochu vedla. 30 % ()

bourec

První Růžový panter se Stevem Martinem nebyl vůbec povedenej a bohužel i dvojka padá spíš do podprůměru.Peter Sellers byl v týhle roli geniální,Steve ale přehrává,pitomě se pitvoří a když k tomu přidáme českej dabing,je to hrůza.Film sám o sobě nefunguje,kromě dvou scén ani gagy nejsou nijak povedený a originální a jediný plus je,že film je krátkej.Dám 30% a Růžovýho partnera nechci ani koukat. ()

JohnRambo

Za jednotkou zaostáva ale aj tak bomba. Asi uškodilo aj originálne znenie, ktoré sice je dobré ale dabing na tento film (samozřetelne český:) veľmi poohol predchodcovi. ()

campix

Druhý díl dále posouvá hranici nevkusu zavedenou prvním dílem a Jacuese Clouseau se nám přesouvá z USA do Evropy. Film plný hloupých vtipů, tragického českého dabingu a překvapivě také známých hereckých person. Opravdu nevím jestli mají pánové Martin, Reno, Garcia nebo třeba Cleese zapotřebí. Dokonce bych řekl, že nová série inspirovaná legendární původní sérií jí dělá více než ostudu. Doufám, že dalšího dobrodružství světoznámého detektiva se již nedočkáme. ()

Juto

Steve Martin je nadaný fyzický komik. Zaslúži si originálnu rolu šitú na mieru jeho vlastným talentom. Pri sledovaní mi zamrzol úsmev na tvári od hrozí. Nuda!!! 1/10 ()

c.tucker

Pobavilo mě to více než první díl. Bylo zde opravdu pár velmi silných momentů, ale fil jako celek je na podobné úrovni jako díl předcházející. ()

WolfR

Pokračovaní Růžového pantera je si myslím o třídu níže, než minulý díl, a to ve všech směrech. Pravda, přidalo se pár ostřílených a vynikajících herců; Garcia, Molina, Cleese, Irons. Ale ti se do takového filmu, fakt moc nehodí. Jinak, co se týče Steva Martina alias Clouseau, tak ten je opět vynikající a roli si evidentně užíval, ale ty skopičiny, co musel dělat, už mi nepřijdou, tak vtipné, jako v jedničce. Tak ano, pár opravdu vtipných momentů tu stále ještě zbylo, ale přibylo těch trapných a nudných, ikdyž Clouseauovo brblaní, špatnou angličtinou mě stále ještě neomrzelo. Prostě hlavním problémem tohoto filmu, je strašný úbytek opravdových vtipných momentů oproti prvnímu dílu. Děj ani tak moc nerozebírám, protože je klasický. Panter zmizel a Clouseau se vydává do akce. Závěrečné vyřešení případu (TOHLE SNAD ANI NEMŮŽE BÝT SPOILER), mě dosti zklamalo a navíc přišlo jen tak zničehonic. Bída, bída. 2 hvězdy jsou adekvátní vzhledem k tomu, že aspoň ten Steve Martin se snažil. ()

Šimpy

Tak jsem se bál tohohle filmu, protože pro mě je Růžový Panter jen jeden a to s Peterem Sellersem a nakonec jsem se velmi dobře bavil. Film se chová k původním verzím s úctou a je nabit místy sice laciným, přesto humorem a i přes otřesný dabing jsem se smál i Clouseaovým přeřekům nebo možná jejich stupiditě v překladu. Ale jo, bylo fajn u toho vypnout a A. Molina se svým naprosto bezprostředným úsměvěm v samém závěru mě absolutně odzbrojil ;-). ()

Radiq odpad!

To, co bylo tak trapný v jedničce, se opakuje i tady. Sranda z francouzskýho akcentu, ježíši! Lepší snímek bych natočil doma s igráčkama místo postav. John Cleese je už starej chudák a je mi líto, že takhle upadá. Na to, že se to tam hemží samejma známejma jménama, je to totální šit a všichni si u mě vysloužili telátko za to. Ne, tohle nikdy nikomu neodpustím. Je to zřejmej padělek Růžovýho pantera, kterýho by neukradl ani čím dál trapnější Stíf Martyn... Jo a zloděj Tornádo byl sice lepší než všichni ostatní, ale na libinský Tornádo nemá... ()

otík

Co naplat, že do filmu byly angažovány ještě větší hvězdy než v jedničce, že pár scén je opravdu vtipných (jenže hlavně kvůli své stupiditě) a že film celkem drží pohromadě, když vyznění je naprosto prázdné. Tento obnovený Panter prostě nefunguje a není se co divit. Jednou pozřené lahodné sousto už tak dobře prostě znovu nechutná. Hudba: Christophe Beck. ()

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

18.05.2023

Před časem jsme zde psali zprávu o tom, že studio MGM nyní spadající pod Amazon pracuje na rebootu několika svých slavných značek. Patří mezi ně i Růžový panter, a právě tento projekt se nyní začíná… (více)

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi