Třetí díl série Underworld, která ve světě vydělala přes 200 milionů dolarů, se zabývá podstatou krvavého boje mezi aristokratickými upíry a barbarskými Lycany (vlkodlaky), který se táhne už po staletí. Mladý Lycan Lucian (Michael Sheen) se ujme role mocného vůdce a sjednotí vlkodlaky v boji proti Viktorovi (Bill Nighy), démonickému králi upírů, který je po stovky let pronásleduje. K Lucianovi se připojí i jeho tajná láska, krásná upírka Sonja (Rhona Mitra), aby se společně pokusili osvobodit Lycany z jejich krutého otroctví. (oficiální text distributora)

TommyDiamond

V prvním díle Underwordu byl tento příběh lehce zmíněn. Láska mezi prvním lykanem a upírkou Sonjou je potrestána nejvyšším řádu Viktorem (Soňin otec), který se bojí mezidruhového křížení. Nebyl vůbec špatný nápad vrátit se až k samým kořenům, kde započala válka mezi lykany a upíry. Pro mě je v tomto případě lepší dívat se na upíry a lykany, kteří drží v ruce meče a kuše, než automatické zbraně. A v jistém ohledu se i víc podobný příběh hodí do středověku než do dnešní doby. Dávám čtyři hvězdy.... ()

Knor

Změna času a nakouknutí do ponurý historie týhle mytologie byl určitě fajn nápad. Ale jelikož je celá tahle zápletka nebo příběh shrnutej a vysvětlenej v prním díle myslím, tak to celý tak nějak ztrácí smysl. Od začátku všichni ví jak to dopadne a co se stane, takže se očekává jen akce, který tolik zase není a bylo zajímavý sledovat začátek několika známých postav z předešlých dílů, ale to je prostě málo, určitě se dalo vytřískat víc a zajímavější příběh. Nechápu jak se může mrhat takhle dobrým námětem a mytologií celýho tohodle světa. ()

Cortesz

To se hned jednoduše filmuje, když už je cestička vyšlapaná. Tvůrci zde měli jednoduchou práci. Z předešlých dvou dílů vytáhli vše co bylo řečeno o minulosti a splácali tento prequel. Příběhově sice tak nějak zapadá, vypadá to, že ani nic nenarušuje, ale i tak je dost jednoduchý a klišovitý, snad až ve stylu Romeo a Julie. Akce nic moc, Tatopoluous (mimochodem příšerné jméno) měl zůstat u svého řemesla a necpát se na režisérskou židli. Škoda, že na ní nezůstal Wiseman, nechci říkat, že předešlé Underworldy byly nějaké zázraky, ale po režisérské stránce byly rozhodně zvládnuté lépe než zde. ()

honeybunn2

Joj kvalita tohto filmu sa skončila skoro na úrovni filmov o princeznej Fantagiro. Mala som pocit že po technickej stránke to bolo horšie ako prvý natočený film Underworld a ten už má 6 rokov. Toto je asi dobre len pre skalných fanúšikov ja som v tom nenašla skoro nič čo by ma oslovilo. A kolagénova huba Sonji ma celý film tak iritovala, že som sa nemohla sústrediť na dej. ()

dolin1

Rhona Mitra je za Kate Beckinsale naprosto odpovídající náhrada - vzhledem téměř totožná a hereckejma (ne)schopnostma také. Michael Sheen je mi ve svý roli krajně nesympatickej (ani nedokážu říct čím,ale prostě je) a nudící se Bill Nighy už jen dokumentuje, že po herecký stránce nic moc. Když se k tomu přičte už stokrát ohranej scénář, standartně odvedený počítačový triky, modelky v latexovejch oblečkách a stupiditou zavánějící dialogy častěji, než by bylo milo,máme tu adepta na Růžovou malinu za rok 2009. Dát víc než 30% (=* ,zaokrouhleno dolů),musela by mi ruka upadnout... ()

Mr.Roman

O niečo lepšie než dvojka, ale stále podpriemerné - chabá výprava a triky, väčšinou neprehľadná akcia, obstojný, no neoriginálny príbeh, sexi Rhona Mitra a dobrý Bill Nighty. ()

Pharlap odpad!

Absolutní propadák!! Žánrově se to snaží být jakýmsi dějinným vstupem, "jak to asi chodilo na Transylvánsku v oněch dobách..". Akcí málem mutant Matrix a vampire horroru. Romantika alá Rosamunde Pilcher.. :-) Příběhem unylé a nudné, hloupé a předvídatelné. Herci.. vzhledem k tomu, že 60% filmu je v PC animovaných.. tak jaký herci..? Copak není nikdo schopen natočit pořádně vampire akci ve filmu? Tohle je fakt hrůza! Je neskutečné, jako drzost mají producenti a režiséři sázet lidem k očím takovýhle sra*ky.. :-( ()

Bigfuckman

Pro mě asi nejlepší díl celé trilogie. Rhona Mitra je krásná vampírka. A děj vystvětlující starší (novější) díly též není špatný i když krapet jednoduší. ()

piglit

Proč ten film neměl žádný děj? Sorry - to byla jenom řečnická otázka. Akční / Fantasy / Horor / Thriller? Ne! Byla to poctivá tragédie a pomsta na divácích. :´-( ()

migele

Opravdu jsem si užil ...Je pravdou že tmou se zde neplýtvá, ale třeba Van Helsing byl na tom podstatně hůř se mi zdá. 75% částečně za tu tmu a některé scény s těmi vlky. Ale celkově kvalitní film.. ()

Soubi

Škoda Luciana, který se z temného démonického vůdce vlkodlaků stal uslintaným bišonkem na růžovém vodítku, které třímá Sonja ve svých pěstěných rukách :( ()

xxlch

Solidní béčkový upírák,dobré efekty, to je tak vše.Takže kouknout a dost,určitě se k tomuto výtvoru nebudu vracet,ještě že to bylo jen 90´ ()

Jara_II

Taková krátká jednohubka, u které pokud pominu nemastný neslaný děj (bohatě by stačil jako prolog - né jako celovečerák) mě zarazil vizuál a efekty. Pokud totiž na něm někdo chce film postavit (jakože Vzpoura Lycanů nestojí na ničem jiném) tak bych čekal něco daleko více propracovanějšího, efektnějšího a věrnějšího. ()

Achilleus1

Zábavné asi tak na prvých 10 minút. Potom mi to pripadá ako rekapitulácia prvého a druhého dielu. Navyše Rhona Mitra mi bola dosť nesympatická. Slabé efekty a scenár. ()

Pai-Mei

Dúfam, že bude aj ďalšia časť a dúfam, že sa dá nahovoriť aj Kate pretože bez nej to neni ono. A Viktor mohol aspoň raz ukázať krídla. ()

LukKon

Prekvapivo som sa bavil viac ako pri "dvojke", keďže som čakal niečo oveľa horšie. Rhona celkom slušne zastúpila Kate a Bill Nighy to tam slušne rozprúdil. Akcia bola robená skôr na kvantitu ako na kvalitu, a preto dávam tak isto ako pri dvojke len 2*. ()

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

11.08.2009

Třetí Underworld s podtitulem Vzpoura Lycanů sice nevydělal tolik jako předchozí dvě části, ale při rozumném rozpočtu 35 miliónů dolarů jsou i tržby v celkovém souhrnu 91 mega docela potěšující. Něco… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

03.05.2009

Prezident v ohrožení. Už zase.

Prezident v ohrožení. Už zase.

17.11.2008

Len Wiseman se po úspěchu Smrtonosné pasti 4 vykašlal na sérii Underworld a třetí část za něj natočil trikový mistr Patrick Tatopoulos. Len očividně čekal na mnohem atraktivnější nabídky. Jedna… (více)