Třetí díl série Underworld, která ve světě vydělala přes 200 milionů dolarů, se zabývá podstatou krvavého boje mezi aristokratickými upíry a barbarskými Lycany (vlkodlaky), který se táhne už po staletí. Mladý Lycan Lucian (Michael Sheen) se ujme role mocného vůdce a sjednotí vlkodlaky v boji proti Viktorovi (Bill Nighy), démonickému králi upírů, který je po stovky let pronásleduje. K Lucianovi se připojí i jeho tajná láska, krásná upírka Sonja (Rhona Mitra), aby se společně pokusili osvobodit Lycany z jejich krutého otroctví. (oficiální text distributora)

Molly

Pánové žehrají, že jim sebrali krásku v latexu, a dámy si stýskají nad absencí namakaného hezounka. A Molly? Ta je v sedmém nebi, protože se hlavní postavou stal někdejší záporák z jedničky, od něhož by se klidně nechala pokousat, a proto uděluje velmi subjektivní čtyři hvězdičky:-))) ()

Ernia

Hlavní dojmy z filmu? Nepříjemná hlavní hrdinka, vykulené oči Luciana, divně mluvící černoch, prapodivná krev, samá tma.. prostě takový maškarní. Naštěstí to mělo jen hodinu a půl. Jediným světlým bodem by byl Bill Nighy, ale ten tu neukazuje nic, co bychom od něj už dávno neviděli. Přijde mi, že hraje furt stejně a to mě tady už nebavilo. Stejně jako celý film ()

Shakers

Underworld je pre mňa jedna s tých sérii, ku ktorým sa rád vraciam, pretože ma skratka baví ten príbeh a tie postavy. A čo sa týka tohto dielu, tak aj keď to pod dohľadom nemal Wiseman, tak to nieje také zlé. Wiseman bol tento krát iba ako producent a zároveň pracoval aj na príbehu, čo je aspoň menšie plus a film funguje a zapadá do serie celkom dobre. To čo bolo spomenuté v predošlých Underwoldoch, je tu roztiahnuté na 89 minút a rytierska doba je pre mňa osobne ešte zaujímavejšia ako súčasnosť. Samozrejme že všetci zhruba vieme čo sa tam udeje a ako to skončí, ale pri tom zbesilom tempe sa snáď ani nedá nudiť. Michael Sheen, Bill Nighy, Steven Mackintosh, či Kevin Grievoux sa vracajú späť do svojich postáv, čo je tiež jeden s kladou. Celý film je dosť tmavý, ale našťastie to tvorcovia moc neprehnali. Akcie sú fajnové a nie nepriehľadné, efekty a masky rovnako na vysokej úrovni (keď to mal na starosti Tatopoulos, tak je to samozrejmosť). Kate Beckinsale tu nechýbala ani náhodou a Rhona Mitra ženskú rolu prebrala ľavou zadnou (myslím že to bola dobra volba). Dokonca aj Paul Haslinger, ktorý vystriedal Beltramiho sa opäť sa vracia k hudbe. Mne sa to páčilo, nemôžem sa stažovať. Obľúbený soundtrack: The Rise Of The Lycans. 75% - 4* ()

Arkos

Asi nejslabší ze všech dílů, chvílemi se jedná spíše o dobrodružnou pohádku. Herecké obsazení je dobré, ale samotný příběh není žádný zázrak. Pro mně trošku zklamání, pouze průměr. ()

sheen

Třetí díl není o nic lepší nebo horší než předešlé dva. Je jiný ato díky prostředí ve kterém se odehrává. Tím jsem byl nejvíce zasažen a uchvácem, brnění, kuše, meče, hrady to je moje. K představitelům nemám žádné výhrady, hrají dobře a uvěřitelně. Rhona sice není Kate a Kate zase není Rhona, obě jsou to půvabné a šarmantní upírky. Největší a nejlepší podívaná je ta řežba, kosička, mlátička, krvavá lázeň, půlení, čtvcrení, rozsekávání, odsekávání, nabodávaní a už nevím, co ještě xD Prostě parádní bitky, na ostří nože (spíše teda meče), bitky jsou efektní a celkem přehledně natočené. Příběh vyprávěn poutavě, film utekl jako voda, mohlo to být o něco delší. Je to klasická "bezmozková" efektní upíří režba z prostředí středověku? se špetkou té romantiky:) Krásný začátek a zároveň konec trilogie. ()

Deimos

KINO/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 4/10/// +pěkná řezačka a krvavá, hudba, řev, kamera, příběh -především ve tmě laděné do modra toho opravdu není moc vidět a tak se návštěva kina kvůli obrazu zdá býti zbytečná (jednoduše řečeno:mohlo to jít rovnou na DVD), jinak standartní a ničím vyjímečný film nepřekonávající předešlé díly/// A příběh pokačuje. Tentokrát pěkně od počátku na něž příběhově navazují předešlé dva díly. A protože jsem v kině byl i na nich, tak mi návštěva třetího dílu připadá jako samozřejmost, nebo chcete-li povinnost. I když důvodu věru mnoho není. Původní herecké obzasení tu až na výjimku v podobě Victora (Bill Nighy) není. Půvabnou sexy Selenu (Kate Beckinsale) nahradila celkem průměrná Soňa (Rhona Mitra-více jí to slušelo v Soudném dni) a po technické stránce jsme zůstali na stejném místě jako před pěti lety. Je sice pravdou, že souboje sou promakanější a šťavnatě krvavé a slušná akce se tu taky najde, ale za 1. je to potřetí to samé, za 2. první dva díky se odehravali v moderní době a tento se ještě více podobá "vlkodlačím" filmům, a to je žánr, který nevyhledávám a za 3. díky šikovně laděnému obrazu do studené modré barvy je kulový vidět a divák si to na plátně prostě neužije. Třetí Underworld není zklamání. To proto, že jsem od něj nic moc nečkal a taky jsem dostal jen to, nic víc./// Celkem 65%/// ()

666teen

Vrchní upír Viktor se jedné krásné noci rozhodl geneticky modifikovat pejsky a trošku se mu to vymklo ze spárů. Hlavní mutant Lucien mu zprznil dceru a vyvolal válku mezi krvesaji a vlkodlaky. Toť vše. ()

Ruut

Brrr. Underworld potřetí a potřetí v bleděmodrém to samé a to doslova a do puntíku. I ta modrá tu straší znova. Nevím moc v tuhle chvíli co na tomhle pokračování mám hodnotit, jelikož se série vůbec nikam neposunula - rádoby cool obrázky hezké na pohled, nezvládnuté akční sekvence, nulové napětí, o hororovosti ani nemluvě, strašná kupa logických chyb, debilní chování postav. A pozitiva? No mělo to jen 90 minut, nudné kecy o mytologii vystřídali hloupé dialogy "rozvíjející děj" (ano to tady považuji za pozitivum) a ty vychrtlé modelky v kožených oblečcích alespoň občas trošku pobavili, jelikož nadhled je přesně to, co téhle sérii chybí ze všeho nejvíc. ----- A propo, co tu má znamenat ten zástup najednou se vyrojivších pětihvězdičkářů? ()

Allien.9

Oproti prvním dvěma filmům (obojí pětihvězdičkové srdcovky) rapidní pokles. Jako tajemný mastermind, který posílá na špinavou práci nasvalované lykany, byl Lucian poměrně cool. Ale utáhnout vlastní film? Co se kdysi odehrálo tak nějak víme/tušíme již od prvního dílu a upřímně, jedná se spíš o materiál pro flashbacky než pro celovečerák. Zábavné to není, emotivní to není... nuuudááá. ()

Javert

Je opravdu dost poznat, že Tatopoulos moc zkušeností nemá. Celkovému vyznění filmu nepomůže ani sic přitažlivá, ale svojí pseudodrsností spíše k smíchu, Rhona Mitra. ()

mzss1

|62%| Třetí Underworld. Avšak dějem se nám to posune o dost nazpět. Toho jsem se právě obával. K této sérii jsem se teprve nyní dostal. První díl mě bavil, nebyla to žádná extra pecka, ale trochu mi to Bladea a i RE připomnělo – to se cení. Dvojka byla slabší a právě tahle trojka je asi tak na tom podobně, možná o něco lépe. Děj je tu opravdu prostý, není na rozdíl od druhého filmu těžko stravitelný, ale to není také všechno. Čekal jsem ke konci aspoň nějaké to rozuzlení či lepší a dramatičtější finále. Krom toho mi tu zde chyběla Kate Beckinsale. I tak nehodlám nic víc kritizovat. Akce byla dobře natočená, postavy mě celkem bavili, prostě taková nenáročná zábavná jednohubka. Hudba byla ok. U dvojky mě mrzelo, že to šlo kvalitou trochu dolů, když mě první snímek zaujal. Zde mě to moc netrápilo. I dějem se to posunulo skoro na začátek. ()

kingik

Nejsem nějak příznivcem této série, protože předchozí díly mně přišly výrazné jen díky Kate Backinsale, na jejímž sexy looku oba filmy dost stavěly, ale v podstatě nic moc zajímavého nepřinesly. To tohle pokračování, či spíše prequel, je z jiného soudku, a i když přišlo o svůl největší trumf, zářnou Kate Backinsale, nutně to neznamená, že by to film položilo. Spíše naopak, a dozvídáme se něco víc o původu Lycanů, protože se ocitáme v době, která předchází oběma filmům a prožijeme takovou drsnou pohádku o lásce, zradě, vzpouře a pomstě. Jako nepřímá náhrada za Kate je zde herecky většinou nevýrazná Rhona Mitra. Ta se jí sice nápadně podobá, ale není tak dobře herecky (a ani fyzicky) vybavena. Mužskou chrabrou část zde reprezentuje Michael Sheen v roli Lycana Luciana a zápornou roli Viktora si opět užívá démonický Bill Nighy. Pečlivě maskovaná béčkovost bez účasti Backinsale zde vystupuje na povrch v celé své kráse a ke střídání stráží došlo i na režisérské židli. Unylého Wisemana nahradil říznější Patrick Tatopoulos a výsledkem je akcí nabitá jízda, která na rozdíl od svých předchůdců, už má i nějaký ten zajímavý děj a Kate Backinsale se objeví v samotném závěru, aby to jejím fanouškům nebylo líto. 6/10 ()

Aknah

Mě se to líbilo. Příjemná změna sledovat upíry a monstra po těch všech akčňácích z dnešní doby :) Film nezatěžoval dlouhou stopáží, příběh odsejpal, akce byla slušná a herci skvělí. Hlavní plus je to, jak to pasuje do příběhu a navazuje přesně tam, kde začíná nová linie s Beckinsale. Takováhle jízda s ostrozubatci mě holt bude bavit asi pořád a Rhona Mitra se očividně pro roli upírky narodila. Mimochodem Michael Sheen má naprosto boží hlas! ()

Sinecod

Něco trochu jiného než z minulých dvou dílů. Teď už aspoň definitivně vim, že fandim Lycanům. První film, kde se mi Michael Sheen líbil. Ať jak hrál, jakou postavu ztvárnil i vzhledově. Škoda za tu ošklivou lokaci a za sex hlavních hrdinů, který byl vyloženě směšný a působil jak ze špatný telenovely. ()

Frajer42

Tak z těch tří dílů je tento jednoznačně nejlepší. Příběhem i akcí. Meče jsou trošku jiný šálek kávy než střelné zbraně, které stejně nikomu neubližují. V tomto filmu pěkně lítají ruce, nohy, hlavy a další části Lycanských těl. A konec je konečně docela slušný. Takže z mé strany panuje převážně překvapení a spokojenost. 2* ()

Kothy

Prequel celé této série. Tentokrát je tu místo Kate Beckinsale Rhona Mitra. Vlkodlaci musí upírům ve středověku sloužit, aby byli přes den chránění. Ale upírka se samozřejmě zamilovala do vlkodlaka. Málem se jim povedlo přivést na svět prvního křížence. Její otec na to však měl jiný názor. Nejlepší je závěrečná bitva mezi vlkodlaky a upíry. ()

Smok

Ako už užívateľ Dubro vtipne podotkol, vizuálny zážitok z filmu by som prirovnal ku sledovaniu nočného temného lesa z okna horskej chaty. Tým pádom mi mierne unikalo všetko ostatné, hlavne Kevin Grevioux sa naozaj vo filme dosť strácal. ()

teutates

Pre mňa osobne v celku príjemný prolog... Rise of the Lycans ma na krátky čas "úplne" pohltila. Underworld opäť o niečo temnejší, akčnejší, rýchlejší... a ja som zasa o niečo "múdrejší". Rhona Mitra, moja nová platonická láska a Michael Sheen trochu inak... V tomto snímku som sa doslova "prekúsal" všetkým a preto 7/10 super B... ()

predators

Sračka! I tak by se dal charakterizovat poslední počin války mezi upíry a vlkodlaky. Nebýt některých zajímavých soubojů mezi oběma rasami, vykašlal bych se na celou Vzpouru. Nudný děj, nudní herci a všude samá tma, pro kterou není skoro nic vidět. Tohle nebrat! :-) 35% ()

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

11.08.2009

Třetí Underworld s podtitulem Vzpoura Lycanů sice nevydělal tolik jako předchozí dvě části, ale při rozumném rozpočtu 35 miliónů dolarů jsou i tržby v celkovém souhrnu 91 mega docela potěšující. Něco… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

03.05.2009

Prezident v ohrožení. Už zase.

Prezident v ohrožení. Už zase.

17.11.2008

Len Wiseman se po úspěchu Smrtonosné pasti 4 vykašlal na sérii Underworld a třetí část za něj natočil trikový mistr Patrick Tatopoulos. Len očividně čekal na mnohem atraktivnější nabídky. Jedna… (více)