Třetí díl série Underworld, která ve světě vydělala přes 200 milionů dolarů, se zabývá podstatou krvavého boje mezi aristokratickými upíry a barbarskými Lycany (vlkodlaky), který se táhne už po staletí. Mladý Lycan Lucian (Michael Sheen) se ujme role mocného vůdce a sjednotí vlkodlaky v boji proti Viktorovi (Bill Nighy), démonickému králi upírů, který je po stovky let pronásleduje. K Lucianovi se připojí i jeho tajná láska, krásná upírka Sonja (Rhona Mitra), aby se společně pokusili osvobodit Lycany z jejich krutého otroctví. (oficiální text distributora)

Psema

Vyloženě z toho čumí propálený potenciál. Středověká stylizace byla cool už v prologu dvojky a natažená na celovečerní stopáž má rozhodně co nabídnout. Navíc se třetímu dílu evidentně dostalo i slušné dávky peněz, tudíž kulisy nevypadají úplně papundeklově (studiem páchnoucí les je jiná liga) a triky se dají v pohodě snést. To je z "kladů" asi všechno. Tatopoulos je totiž strašný dřevo a když režíruje sebekratší stupidní dialog, je to jednoduše k smíchu, vyleštěné kontaktní čočky jsou na vykašlání bránice a ze řetězu utržený střih je vysloveně na facku, jak pro pana režiséra, tak především pro zkouřeného střihače, který zazdil i to poslední, čím byl Underworld vždy trochu zábavný. Wiseman měl - když už nic jiného - cit pro dynamiku a jakmile se chopil akčních otěží, lítal adrenalin vzduchem. Tatopoulos připomíná leda snaživého žáka po obrně. ()

somnar

Průměr. Love story i celá zápletka kolem vzpoury Lycanů moc nefunguje, na třetím Underworldu je ale patrná určitá tvůrčí snaha neupadat do čiré debility a neproměnit sérii v totální béčko. Zkrátka a dobře, tenhle Underworld se drží těsně nad vodou i kvůli nečekaně navýšenému rozpočtu, jež se projevil na technické stránce a Billu Nighymu, který špatně hrát neumí... 50% ()

genetique

Zavŕšenie mojej obľúbenej série nedopadlo najlepšie, ale mohla z toho byť aj väčšia fraška. Len Wiseman dohliadal na priebeh natáčania už len z postu producenta a film musel mať teda statočne na háku, keďže celý dej bol tak zmätený a nemožný, že robil neskutočnú hanbu prvým dvom častiam. Záporák Bill Nighy ostal sám v poli, pretože ani Mitra ani Sheen nepredviedli to, čo som od nich očakával a samotného Nighyho to muselo neskutočne frustrovať, keďže mu z toho neraz zmodraveli oči. Samotným tvorcom potom už nezostávalo nič iné, len vsadiť na opačnú kartu, prihodiť viac brutalít, sťatých hláv, vysatej krvi, aby aspon ako-tak zaplátali tie hrozné diery, ktoré sa im podarilo zaplátať asi tak, ako našim cestárom tie naše na cestách po zime. Slabšie tri hviezdičky, vydreté, ošúchané, nezaslúžené. 55%. ()

sniper18

Je to vydarený historický horor, ktorý je zaujímavým dielom tejto slušnej série. Má veľmi dobrý príbeh, ktorý radikálne predchádza udalostiam prvých dvoch dielov, zobrazuje stredovek, kedy boli upíri vládnucou vrstvou a vlkodlaci žili ešte za hradbami ako divá zver. Dcéra upírskeho vládcu a prvý vyspelý vlkodlak sa do seba zamilujú, ale vlkodlak je za to uväznený a tak začne chystať vzburu svojho druhu. So spracovaním som nadmieru spokojný, síce v prvej polovici sa ešte nájde niekoľko slabších miest, ale inak je dej väčšinu času dosť zaujímavý, či už samotným stredovekým pojatím, ale hlavne tým, že sa venuje samotnému začiatku vojny so zapojením dôležitých vedľajších postáv z jednotky. Akcie je tu dosť a je na tom dobre. Je takmer totožná s bežnými historickými filmami, takže boje bojovníkov v brnení, len protivníkmi sú vlkodlaci, som spokojný s jej rozmanitosťou, nechýbajú súboje jeden na jedného, boje s presilami a aj rozsiahle akcie s množstvami bojovníkov. Poteší aj celková krvavosť a niektoré slušné nápady, len škoda horšieho strihu, niektoré scény sú pomerne neprehľadné. Najviac sa mi páči záverečný boj o hrad, streľba kolov cez okná alebo aj úvodná akcia. Herecké obsadenie je výborné, Rhona Mitra a Michael Sheen v hlavných úlohách, plno dobrých vedľajších postáv, a Bill Nighy ako hlavný záporák. Réžia je celkom slušná, aj keď v pár detailoch by sa ešte dala vylepšiť a čo sa týka technickej stránky, tak tiež nie je zlá, ale mám problém s dvomi stránkami, až prílišná tmavosť, je mi jasné, že film s upírmi má byť tmavší, ale tu je to až moc a tiež to, že je jedno, či sa dej odohráva v miestnostiach, pri hradbách alebo v lese, stále z toho cítiť štúdiovosť. Som spokojný, konečne môžem pochvláliť aj scenár a aj s tými spomínanými zápormi je to najlepší diel celej série. Objektívna kvalita filmu- 68%, film sa páči mne na 77%. ()

Hakha

Nic moc, digitální vlkodlaci vypadají srandovně, akce je roztřepaná, chaotická, bez nápadů a nezajímavá, Rhona Mitra je sexy a asi největší průšvih je Michael Sheen, který se do role likvidátora Luciana absolutně nehodí. Bill Nighy opět příjemný výkon, ale ostatní herci už tak výrazní nebyli. Mezi Rhonou a Sheenem to nikterak nejiskří a tak celkově jsem toužil, aby aspoň závěr byl dobře rozparáděný, ale chtěl jsem asi moc. Pro mě zklamání, Cesta Bojovníka s upíry a vlkodlaky, nic víc, mé hodnocení 1 hvězdička… ()

Arachneuss odpad!

Ne, prostě ne! Rhona Mitra absolutně nedosahuje sex appealu Kate Beckinsale! To samé platí pro funebráka Luciana v podání MIchaela Sheena, dokonce ani Bill Nighy se nijak zásadně nepřevedl. K tom ještě triky, jenž by byly dech beroucí v době mého příchodu na svět a scénář tak dementní, že jsem se cítil hůře jak při sledování HSM3. Já chci zpátky Wisemana! Já chci zpátky krásnou Kate! ()

hellstruck

Pokud jste viděli první dva díly, tenhle opomenete a rovnou přeskočíte na nejnovější, myslím, že se naprosto nic nestane. Šla jsem na Underworld do kina bohužel neinformovaná a dost mě tedy zaskočil směr, jakým se příběh ubíral (dějově je to vlastně před všemi díly) a hlavně absence Kate Beckinsale, která pro mě byla docela klíčová. Určitě zajímavé zpracování, akce, ale ta hlavní představitelka mě tam docela s*ala.Celkově obsazení zkrátka nic moc. ()

NinadeL

Nápad natočit celý díl série jen jako jeden velký flashback není tak úplně mimo a navíc jsem si docela pošmákla herecky. Rhona Mitra je na pohodu už od 3. série Nip / Tucku, zvažuju kvůli ní i The Gates. Elizabeth Hawthorne vždycky ráda uvidím i mimo seriálovou produkci a největším hitem Rise of the Lycans se samozřejmě stala hra "najdi všechny záběry s Craigem Parkerem". ()

Kaka

Jako prequel to není úplně zlé. Rhona Mitra byla sázka na jistotu a i zbytek hereckého osazenstva je víceméně pořád stejně kvalitní. Co se ve třetím upířím dobrodružství už tolik nepovedlo byla atmosféra a celkové výtvarné zpracování. Přece jen tma a dunivá hudba mi jdou spíše do moderního nočního velkoměsta, kde to působí mnohem přítažlivěji a atraktivněji, nežli do středověkého hradu s katapulty obehnaný zdmi. Ani triky nebyly zrovna výstavní, ale už od prvních momentek bylo jasné, že se šetřilo kde se dalo. Několik scén bylo originálních (scény s dřevěnými kopí) a překvapila závěrečná čtvrtina filmu jejíž dějové zvraty byly značně nečekané a dobře vpasované do příběhu. Jestli bude čtyřka, zajímalo by mne o čem. Působí to na mne jako uzavřená trilogie, která je kvalitativně tak tak ve standartech. ()

akisha

První dva Underworldy úspěšně spojovaly Bladea s Matrixem a společně tvořily celkem snesitelné vykradené béčko, těžící hlavně ze sexy vzhledu obou hlavních protagonistů, ucházející "drsné" hudby a zdání, že to je pohled na upíry a vlkodlaky zatím neviděný a zajímavý. Jo, a taky z Billa Nighyho. Takže třetí díl by měl být to samé, akorát o pár set let dřív. Proč to tak není? Trojka se prostě tváří moc vážně, což znamená, že většinu času je směšná. Všichni víme, že to je snůška nesmyslů, tak se to vážně ani brát nedá. Lucian možná vypadal jako leader, když měl vizáž Pepy Vojtka a kožený kabát, ale tady jako nabušený vlkodlak dost pohořel. K tomu ultra směšná sexuální scéna na kraji propasti, kde Sheen vlaje s výrazem jak kdyby byl na Ruským kole. Navíc se z dobrých důvodů neobjevila ani Kate, která určitě vynášela svou krásou první dva díly výš, než by si možná zasloužily. Zbyl nám jen obvykle výborný Bill Nighy, ale ani v jeho silách není, aby tohle zachránil. ()

Falko

Viem si predstavit, ze pre mnohych uzivatelov, ktori nemaju radi ani prve dve casti, je trojka Underworldu rovnako slaba alebo najslabsia cast, avsak ja vidim medzi nimi velke rozdiely, aj ked vsetky tri maju akysi modry filter. Pokial ma prve dve casti bavili vdaka akcii, pribeh sa odohraval v sucasnosti, hrala tam Kate Beckinsale tak trojka pokazila vsetko, co sa dalo. Nudny pribeh, akoby sa odohraval v neviem akom storoci niekde na hrade medzi upirmi a v lese s vlkodlakmi nepriniesol nic, co by aspon trosku dosahovalo kvality jednotky a dvojky. Druha tretina - este väcsia nuda a v tretej tretine sa tam nejaky ten boj objavil a zrazu bol koniec. 2 hviezdicky davam za dobry zvuk a krvave zabijanie, inac je to pre mna velke sklamanie. _________ Michael Sheen - (Lucian) +++ Bill Nighy - (Viktor) +++ Rhona Mitra - (Sonja) +++ Steven Mackintosh - (Tannis) +++ Kevin Grevioux - (Raze) +++ David Aston - (Coloman) +++ ()

viperblade

Řekněme si to na rovinu, jednička ani dvojka nejsou žádné zázraky, přesto mě tyto ryzí céčka neskutečně pobavily. Ale tady, ať se snažím sebevíc, nevidím důvod, abych dal víc, než tři. A proč? Zřejmě je to kvůli tomu, že tady mě ty akční scény nebavily tolik, jako právě u dvou předchozích dílů (anebo jsem vyrostl, kdo ví). Rhona Mitra sice naprosto skvěle zastoupila chybějící Kate, ale vše ostatní je zde na levačku. Příběh je takový nijaký, stejně jako většina herců (teda ještě Bill Nighy se snaží) ale to je vše. Body plus dávám za to, že jsem si to pustil v noci a neusnul jsem. Takže mi přijde, že 50 % je tak akorát. ()

Rex Mundi

Cervenak má pravdu, zbytočné pokračovanie zbytočnej série. Napriek všetkému pri tejto časti som sa aspoň nenudila a zabúdala som hľadať chyby, čo je u mňa spoľahlivým znakom znechutenia. Kým prvému Underworldu som dala 1*, druhému 2*, tu som skončila na veľmi lichotivých troch - všetká tá gýčovitosť, pozérstvo aj štylizácia sa mi už zdá normálna - príčinou môže byť zvyk, akési otupovanie požiadaviek po tom, čo už divák strávil prvé dva diely... na druhej strane to bol aj slušný nářez, také akčné fantasy béčko (priznajte sa, že ste videli aj oveľa horšie) a rýchlo to odsýpa (milosrdných 92 minút poteší). Aj keď na čudne prerastený pršinos Michaela Sheena som si veru zvyknúť nevedela. ()

Spooner

Dalo se to, na to jak je tahle série bídná a zbytečná, jsem se u tohodle dílu moc nenudil. Příběhově je to sice pořád hodně blbý a snaha přesunout to všechno na úplný začátek, aby se tím podbarvila ta jejich mytologie mě úplně míjela, páč si toho z předchozích dílů moc nepamatuju. Ale akce byla obstojná, Rhona Mitra tam byla naštěstí méně než jsem čekal a Nighy s Sheenem jsou pro tyhle filmy až moc dobří.50% ()

Artran odpad!

Oproti prvním dvěma Wiesmanovým filmům, které přes nezastíranou béčkovou prvoplánovost hlavní dějové linie a eklektičnost mnohých detailů dokáží vyvolat pocit určitého kompaktního fikčního celku, ve kterém se potenciálně mohou líhnout další příběhy a který má dostatečný šarm, aby vzbudil jistý, byť jen prchavý, zájem, je Tautopoulosův prequel monotónní a řemeslně stupidní zbytečnost, kde se režisérská impotence vyjevuje o to více, že divák zná díky pokračováním rozuzlení a zažívá tedy pocit, jako by mu někdo strčil hlavu pod vodu a on, dusíce se po dobu devadesáti minut, uzřel v okamžiku nadechnutí v záblesku osudově nutný konec, který ukončí jeho makabrózní utrpení. Točit prequely je tuze, tuze nevděčné... ()

petero

Túto sériu mám rád. Komu neučarovala, RISE OF THE LYCANS to určite nezmení. Zmena režiséra nie je vôbec badateľná čo má za následok zrejme prenesenie deja do minulosti. Moderné strelné hračky nahradili hračky zastaralé ale na tú dobu samozrejme hi-tech, sadomaso oblečky ostali, návrat postáv z jednotky a dvojky tiež potešil ako i nájazd lycantov na upíriu pevnosť, len to nevyužitie potenciálu Rhoni dosť zamrzí, hlavne po jej skvelej „one woman show“ v DOOMSDAYi. ()

Mahalik

Na rovinu: pokud chcete vidět vlkodlaky, kteří se zahryzávají do krků nebohých upírů, udělejte si výlet na Konopiště, poněvadž tamní (brutální) sbírka uřízlých hlav lesní zvěře, je Lycanům dost podobná. Možná tam někde uvidíte i Patricka Tatopoulose, jehož skalpovaná hlava bude mít to nejčestnější místo, v jakékoli síni. Stvořil totiž ten nejzbytečnější film, co jsem kdy viděl. P.S. Michaela Sheena nechte, prosím, být. On je jediná světlá vzpomínka, co mi z Underworldu zůstane. ()

Xmilden

Překvapivě se jedná o možná zajímavější díl než předchozí dva. A i tempo je mnohem lepší, hlavně tedy díky faktu, že to má bez titulků 80 minut, což je pro podobné béčko dar z nebes. Velkým plusem je příběh, který je nejlepší. Dále pak absence Speedmana a naopak velká role pro Michaela Sheena, který se ukázal být nejlepším hercem, který se v sérii kdy mihnul. "To je teprve začátek" na konci prostě muselo zaznít. 55% ()

lesumir odpad!

Při vzpouře Lycanů nastala vzpoura tvůrců. Pokud jsem u Nového Punishera napsal, že všichni prošli lobotomii, tak tady to platí dvojnásob. Nastalo to, co se u těhle blockbusterů, které se nakonec blockbustery nestanou, děje pořád. Nastalo to, čemu se říká forma nad obsah. Trošku si pohráli s nasvícením, herci dostali modré kontaktní čočky, přihodili Rhonu Mitru a místo kvalitních záběrů bitvy jsme dostali detailní záběry stříkající krve, uříznutých rukou, hlav a zbičovaných zad. To může pobavit maximálně podivíny a 14 letý děcka, který si k tomu vyhoní nad nádhernou Rhonou, která je vlastně jediným důvodem proč film vidět. Ale když umře, už Vám nic nebrání vypnout to a zapomenout. A největší perličkou je casting, který je nejvíce lol lol lol lol za poslední léta. Michael Sheen, který se dokonale hodil do role premiera Británie v Královně a baviče Frosta v Howardově Duelu s Nixonem, ale obsadit ho jako milence hlavní upírky s dlouhými vlasy a lykanskou krví? No to je džouk. Bill Nighy se sice snaží být co nejvíc strašidelný, ale vypadá jenom jako po tuberkuloze. Za tenhle film neplatit. Za tehle film peníze dostávat! ()

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

11.08.2009

Třetí Underworld s podtitulem Vzpoura Lycanů sice nevydělal tolik jako předchozí dvě části, ale při rozumném rozpočtu 35 miliónů dolarů jsou i tržby v celkovém souhrnu 91 mega docela potěšující. Něco… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

03.05.2009

Prezident v ohrožení. Už zase.

Prezident v ohrožení. Už zase.

17.11.2008

Len Wiseman se po úspěchu Smrtonosné pasti 4 vykašlal na sérii Underworld a třetí část za něj natočil trikový mistr Patrick Tatopoulos. Len očividně čekal na mnohem atraktivnější nabídky. Jedna… (více)