Třetí díl série Underworld, která ve světě vydělala přes 200 milionů dolarů, se zabývá podstatou krvavého boje mezi aristokratickými upíry a barbarskými Lycany (vlkodlaky), který se táhne už po staletí. Mladý Lycan Lucian (Michael Sheen) se ujme role mocného vůdce a sjednotí vlkodlaky v boji proti Viktorovi (Bill Nighy), démonickému králi upírů, který je po stovky let pronásleduje. K Lucianovi se připojí i jeho tajná láska, krásná upírka Sonja (Rhona Mitra), aby se společně pokusili osvobodit Lycany z jejich krutého otroctví. (oficiální text distributora)

Crazer

Žádné velké výhrady nemám, to co jsem viděl, jsem zhruba tak očekával až na 90ti procentní tmu. Asi nezbyly finance na natáčení a celý film se odehrával v jenom a tom samém místě. Michael Sheen byl výrobný a velmi zastínil výkon Bila Nightyho. Spíš bych ale uvítal, kdyby tento díl vzniknul jako první ... ne jako skládačka, aby si divák musel domyslet to, co viděl před dvěma lety. ()

corpsy

Automatické strelné zbrane vystriedali meče a iné bodné zbrane. Prequel, ktorý si svoj účel spĺňa, ale mohol to spraviť razantnejším dejom a akciou. ()

PauloZ

Tak tohle ne, to je opravdu špaténka. Ne že by se na to nedalo podívat, ale první 2 díly jsou někde trošku jinde. Ani hlavní herečka mě tu moc nevzala a rozhodně si to zasloužilo alespoň lepšího režiséra. ()

ConanVJ

Děj tohoto filmu se vrací před původní dva filmy do dob, kdy začne válka lykanů a vampírů. Filmek se mi hodně líbí a je to pěknej začátek k původním filmům :) Za mě 90% ()

Kryton

Celkem koukatelné a na nic si nehrající béčko. Oba dva Underworldy se mi líbili a tak tento prolog mě zaujal. Nighy je krásně démonický, Rhona sexy prdelka a celé to má středověký feeling. Film, na který se můžete dívat i se svým pejskem. ()

nirvana91

Tomuto hovorím nepotrebné pokračovanie. Dej filmu sa odohráva predtým ako sa udiali udalosti z jednotky a dvojky a tým pádom bola väčšina vecí už dávno povedaná. Síce detaily sa troška zmenili (Sonyine vlasy v prvom dieli boli plavé až blond a zrazu sú čierne; Lucian sa zrazu rozhodne odtrhnúť len časť prívesku zatiaľčo v prvom dieli si ho vzal celý; Sonyine šaty záhadne zmenili farbu a Victor sa rozhodol, že sa na smrť svojej milovanej dcéry nemusí pozerať, atď atď) ale pointa ostala. A aj keď som bola najpr rozčúlená, že čo to zase vymysleli a kde je Selene a Michael, nakoniec som sa odhodlala si to pozrieť a celkom ma to prekvapilo. Teda hlavne Michael Sheen (stále vyzerá sexi s tými dlhými vlasmi :)). Bez neho by ma ten film určite moc neoslovil. Takže aj napriek tomu, že toto "pokračovanie" je zbytočné, myslím si že nikomu neublížilo a spĺňa to taký štandartný priemer. Preto dávam 3 hviezdičky :) ()

agentmiky

Změna režiséra filmu nijak zásadně neprospěla, ale hlavně mu také nepodkopla nohy a svou laťku si dokázal film udržet i pod taktovkou jiného jména. Celá tato sága by si zasloužila lepší scénář a trochu tučnější rozpočet, protože ta mytologie je fakt skvělá. Nechci tím říct, že by se film nepovedl, to vůbec ne, ale prostě vám nezůstane navěky ve vaší paměti. Zasazení do raného sporu vlkodlaků a upírů filmu dodalo punc novoty, bylo zajímavé sledovat, jak se tvůrci poperou s autentičností tehdejší doby, a nutkno podotknout, že se jim to vskutku vydařilo. Filmu vévodil u pozice herce jednoznačně Bill Nighy, jeho postava je tak chladná, až vám místy přijde dokonce i sympatická (což je dost divné). Rhona Mitra coby jednodílný záskok zahrála slušně. Jednu věc ale pořádně nechápu, a to, že s přibývajícími díly mi přijde, že vizuální zpracování dle mého subjektivního pocitu upadá. Je to k nevíře, ale je to tak. Je to horší než předchozí díly, má to děravější scénář, jednání postav je čím dál tím víc nelogičtější, ale pořád si film užijete. A to je to hlavní. Za mě dávám 62 % ()

Premiere_*

Brutálně derivativní běčková fantasy, jež ale dobře doplňuje zavedenou mytologii. A v níž opět řádí božský Nighy. ()

SaNcHeZ_cz

Zdánlivě zdařený pokus o důkaz, že to jde i jinak. Pohled na začátky celého sporu je místy vydařeným a místy těžce nevydařeným dílem, který představuje kvalitativní horskou dráhu. Místy slušná akce ale nulová dávka adrenalinu. ()

javak810i

Třetí Underworld a zároveň prequel k předchozím dvěma dílům - tentokrát tedy (bohužel) bez Kate Beckinsale. Ubylo akce a lokací, ale na druhou stranu zase přibylo Billyho Nighya. Příběh zná nazpaměť každý, kdo viděl předchozí díl, takže film nemá v čem překvapit. A kupodivu i přes příjemně krátkou stopáž se našly hluché momenty. Nemůžu jinak, než 2* - sice velmi dobré 2*, ale na 3 to prostě nemá. ()

GodComplex

Takze aby bylo jasno, Rhona Mitra na Kate Beckinsale jednoduse nema. Nejde ani tak o to, ze zde nepobiha v sexy latex obleccich jako jeji predchudkyne, ale spis o to, ze zaostava jak ve sve prirodni krase, tak predevsim v hereckych schopnostech. Aby to nebylo tak napadne, byl zde vic nez na ni, kladen duraz na lycana Michaela Sheena, coz je ale problem, on to sice neni spatny herec a ocividne se i tady snazi, ale do tehle role se absolutne nehodi. Mozna jsem trosku ovlivnen jeho nedavnym vykonem ve Frostovi, ale Sheen jako vlkodlak proste ne e. Vsechno tak musi zachranovat vampiricky veteran Bill Nighy, ktery je zde jednoznacne nejsilnejsim hereckym faktorem, pusobil stylove, ale ani u toho uz to neni to co byvalo, ty prepiskle kontaktni cocky a jeho over-the-top stekani pusobilo misty vic komicky, nez demonicky. Potencial solidni, ale stupidni scenar a hlavne neschopny reziser to cele prubezne velmi schopne pohrbivali. Na dvou hvezdach to tak krome Nighyho drzi i pro tuto serii typicka dark stylizace, nekolik velmi peknych lokaci, jako interier korunniho salu a obcasne cameo kolemjdoucich sexy upirek. Kazdopadne v ramci serie opet o uroven horsi. 3/10 ()

UncleG

Rečnická otázka pro tento den zní: Jak zábavný může být film, jehož celý obsah známe z předchozích dvou dílů? Ano, správně.... Retrospektiva zvaná "život a dílo upíra Viktora" je pouhým mlácením prázdné slámy ve snaze vytřískat z už tak dost vymletého Béčka nějakou další kačku. Nuda - Nuda. Šeď - šeď. ()

Freemind

Hodně špatné. Temné, rozmazané něco - scénář natahující desetiminutovou frašku na hodinu a půl, otřesné masky (za použití těch "upírských" barevných kontaktních čoček by se mělo maskéry bičovat), velmi primitivní počítačové animace, všechno utopené v modrošedém hnusu, který měl vytvořit atmosféru, ale vytvořil bezbřehou nudu. ()

blackrain

Příběh je opět velmi jednoduchý a vše už je řečeno v samotném názvu filmu. Kate vystřídala Rhona Mitra. Upíři jsou ukázání jako krutá rasa, která nerada jedná v rukavičkách. Kdo by chtěl pod jejich krutovládou sloužit, asi nikdo, že ano. Nějak jsem nepostřehla hororovou atmosféru. Ona, tam stejně žádná nebyla. ()

Bat55

Tri hviezdičky som dal len za skvelú Rhonu Miltra a zasa dobre zahraného Victora, kráľa upírov stvárneného Billom Nightyom. Michael Sheen celkom dobrý. S hercami v tomto treťom pokračovaní nemám problém, len ten príbeh mohol byť dlhší a naozaj sa z toho dal vytrieskať dobrý film. Námet je zaujímavý, scenár je nudný a spracovanie sa nijako nelíši od svojich predchodcov. Temné uličky a stála tma je skvelý nápad, hlavne keď sa vlkolaci bijú s upírmi, tak to má akúsi šťavu a štýl, ale jednoducho už to nenadchne a ani nepobaví .Efekty sú slabé, oproti predchodcom je trojka ozaj shitovská. A všetko to zachraňujú dialógy so Sonjou a s Victorom, ktoré ma tu aspoň trocha bavili, ale inak tento diel nič nového neprináša, ba prináša ešte menej akcie a slabšie efekty, ako mala jednotka a dvojka. A k príbehu, z ktorého sa dalo čerpať ako z ropného vrtu, sa už radšej nevyjadrujem. Ach jaj! /50%/ ()

kaylin

Sice je hezké, že se svět "Underworldu" rozrostl i o pořádné akční fantasy, ale to neznamená, že by se jednalo o něco, co stojí až tak za pozornost. Klasický mainstream, co se moc nesnaží o příběh, děsivé už to není vůbec, bohužel ani ty efekty nejsou něco, co by stálo za pozornost. Pokud máte rádi "Underworld", asi vás to trochu potěší, ale možná ani vás ne. ()

Mikita

Díl nijak převratný, přesto docela povedený. Ono je těžké překvapit, když tuto pověst už všichni z půlky znají z předchozích dílů. Je těžké soucítit s Lycany, když jste lidé, kteří jsou v této hře na konci potravního řetězce. A je těžké se ubránit přehnaně melodramatickým záběrům, když jde o vzpouru utlačovaných a zneužívaných otroků. Přesto jsem se bavila a sexy Rhona Mitra (i když méně sexy, než Kate Beckinsale) upoutala mou pozornost stejně, jako kupodivu také docela sexy Michael Sheen. ()

movieband

Třetí Underworld je asi tím nejlepším ze série. Rozvíjí mytologii Wisemanova světa a otevírá legendu o Lucianovi a Soně, dceři knížete upírů. Na postu režiséra se změnilo jméno a Kate Beckinsale není hlavním tahounem filmu. To ale nijak zvlášť nevadí, protože Michael Sheen je dost solidním hercem na to, aby dokázal po boku Rhony Mitry utáhnou celé dějství a Tatopoulos není jen zdatným výtvarníkem, ale také solidním režisérem. Navíc je pěkným bonusem i to, že masky na filmu dělal právě on, takže, i když je ve filmu použito víc CGI, než v předešlých dílech, pořád to nevypadá ujetě (Underworld: Probuzení) a na samotné masky vlkodlaků dojde taky relativně často. Co se mi na filmu líbilo, tak byl povedený děj, který měl spád, nenudil a zasazení do doby středověku filmu jen prospělo a vytáhlo ho na další úroveň. Kvality se oproti předešlým dílům o něco zvedly a snímek vyšel z temné monotónnosti. Za mě rozhodně spokojenost a stoprocentní návrat ke snímku někdy v budoucnu. 78% ()

m@rz

Popcorn, pivo a U3 je parádní kombinace na večer. Rozhodně nedoporučuji se na to dívat jako na celovečerní film, ale spíše jako na chvilkové odreagování nebo obyčejnou zábavu. Určitě je mé hodnocení ovlivněno i atmosférou, při které jsem se na to díval, ale mně se to prostě líbilo. ()

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

11.08.2009

Třetí Underworld s podtitulem Vzpoura Lycanů sice nevydělal tolik jako předchozí dvě části, ale při rozumném rozpočtu 35 miliónů dolarů jsou i tržby v celkovém souhrnu 91 mega docela potěšující. Něco… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

03.05.2009

Prezident v ohrožení. Už zase.

Prezident v ohrožení. Už zase.

17.11.2008

Len Wiseman se po úspěchu Smrtonosné pasti 4 vykašlal na sérii Underworld a třetí část za něj natočil trikový mistr Patrick Tatopoulos. Len očividně čekal na mnohem atraktivnější nabídky. Jedna… (více)