Třetí díl série Underworld, která ve světě vydělala přes 200 milionů dolarů, se zabývá podstatou krvavého boje mezi aristokratickými upíry a barbarskými Lycany (vlkodlaky), který se táhne už po staletí. Mladý Lycan Lucian (Michael Sheen) se ujme role mocného vůdce a sjednotí vlkodlaky v boji proti Viktorovi (Bill Nighy), démonickému králi upírů, který je po stovky let pronásleduje. K Lucianovi se připojí i jeho tajná láska, krásná upírka Sonja (Rhona Mitra), aby se společně pokusili osvobodit Lycany z jejich krutého otroctví. (oficiální text distributora)

Eawy

Nuž. Opäť som očakávala horšie ako sa mi dostalo. Príbeh veľmi zrozumiteľný, jasný a dáva pekný úvod do série. Soundtrack príznačný, scenáru nič nechýbalo. Ale! Bitky boli natočené takou trhanou kamerou, že ako divák z toho máte polovičný efekt.Herecké výkony? Celkovo v poriadku až na hlavnú hrdinku. Snažilo sa dievča snažilo avšak nepomohla ani snaha. Veľmi pekné efekty, boli ruinované temnotou a tou KAMEROU. Nedá sa nič robiť. S prekvapením prisudzujem 50%. Možno keby natočili toto ako jednotku dala by som viac, lebo by to bol nový nápad. ()

PetrPan

Vcelku zbytečný prequel, kde se pozornost hodně soustředí na Billa Nighyho jako alfaupíra.  Osobně mi příliš nesedl už ani v jedničce, ale tam měl toho prostoru mnohem míň. Rhona Mitra  je pak o dost slabší náhradou dokonalého vampa v podobě Kate Beckinsale a celá ta romantická balada se známým koncem, vyřčeným již v prvním Underworldu, moc netáhne.  Potěšila finální bitva vlkodlaků s upíry a pousmál jsem se i nad splněnou kvótou alespoň jednoho černocha v každém americkém  mainstreamu,  a to nezávisle na místním či dobovém zasazení.  Bezbolestně trhám tři vlčí chlupy. ()

Vitason

Underworldu bych klidně odpustil jednoduchý příběh (Uteče-Oni ho dostanou.-Uteče-Oni ho dostanou.- bla bla- zaseknutý kolovrátek), který je formován stupidními dialogy. Underworldu bych klidně odpustil nevýrazné herecké výkony (Na Rhonu se alespoň hezky kouká). Underworldu bych klidně odpustil i to, že výprava vypadá jako zbytky z natáčení Pána prstenů. Underworldu bych klidně odpustil slabší triky. Underworldu bych klidně odpustil nevýraznou hudbu. To všechno bych Vzpouře Lycanů odpustil KBYBY film netrpěl nešvarem akčních filmů z poslední doby, kdy je veškerá akce natočená tak, že člověk kvůli rozklepané kameře a chaotickému střihu nevidí skoro nic. Mít film lépe zvládnutou akci, tak ho označím za příjemné béčko, které navíc nešetří krvavými efekty, takhle je to jen nevýrazná nuda, kde mě bavil snad jen ten černošský hromotluk a soulož hlavních hrdinů. ()

iamek

Podle očekávání zbytečná nastavovaná kaše. Bez Kate Beckinsale jsem měl hodně co dělat, abych film vydržel do konce. Trošku jsem doufal, že nové prostředí a postavy tenhle díl zachrání, ale nezachránil. ()

klerik

Je to vlastne remake. Rovnaká romeovská téma, iné prostredie. Všetko je vlastne na svojom mieste. Rhona je ako vždy cool, len škoda, že je vedľajšou postavou. Sheen nepôsobí práve sympaticky ani akčne, ale svoju úlohu odvádza v pohode. Keby to nebolo všetko také predvídateľné, dal by som aj tri... ()

Chrustyn

U pokračování známých nebo alespoň úspěšných sérií se občas stává, že se režie ujme někdo, kdo už dříve pracoval na předchozích dílech. Ať už jako producent, scénárista nebo jako v tomto případě filmový výtvarník. Bohužel málokdy to dopadá dobře, jelikož reřie je o něčem úplně jiném. Stejně jako v případě nejnovějšího "Underworldu", který ctí novodobé tradice, kdy už nejsou v kurzu pokračování ale "restarty". Rozhodně netvrdím, že by předchozí díly byly nečím vyjímečným nebo snad špičkovým ve svém žánru ale dokázali zabavit. V tomto případě nikoliv. Reřisér nám ukazuje, jak začala známá válka dvou klanů, (vlkodlaci, upíři) kterou známe z předchozích dílů. Vydáváme se tedy do minulosti, (nejspíš se jednalo o středověk) kde se střelné zbraně mění za sečné, sexy Kate Beckinsale za (prsatější, méně sexy ale hlavně hrozně nevýraznou) Rhonu Mitru a zábava za nudu. Mohlo to být zajímavé alespoň ze začátku to tak trochu vypadalo, ikdyž diváka vyděsí špatné triky a podivné masky, které vypadají hůře než kdy předtím. Problém je v tom, že příběh je obyčejný až hanba, (zakázaná láska) herci se pitvoří více než kdy předtím (je vtipné jak se herec seriózních rolí Michael Sheen snaží zahrát hrdinu, který vede armádu zvlášť ,když má výraz jak kokršpaněl a to ani nemluvím o Billu Nighyovi) a už zmíněné triky a akční scény jsou na velice špatné úrovni. Dá se říci, že Tatopoulos sérii pohřbil, tak doufám, že se nikdo nebude pokoušet jí vyhrabat. ()

korbitch22

Třetí pokračování Underworldu zůstalo určitě za očekáváním a to i přesto,že scénárista s režisérem měli vyšlapanou cestičku od prvních dílů,které víc než jasně nastínili kudy vede cesta,začínající režisér Tatopolous ovšem tropí chybu za chybou.Když pominu některé děsivě tupé dialogy,udělal režisér chybu v nulovém zapojení nějakých zajímavých exteriérů,i přes stylizaci která je opět naprosto úžasná,kostýmy geniální a herci legendární :) je příběh dost fádní.Režisérský Benjamínek chtěl naprosto detailně popsat zrod Lucianova rodu a zakázané lásky se Soňou,ale kdy je veškerá akce na jednom místě v lese,kdy navíc digitální efekty nejsou teda moc dobré a akce je strašně nepřehledná ( důkaz že tvůrcům efektů,kteří se porvé posadí na režisérskou stoličku erekcí odumře mozek a chtějí toho tam nasrat tolik,že ve finále vidíte hovno... viz. bratři Strausové a jejich AvP2 ) Kdyby se stopáž natáhla na 120 minut a na konci by nám ukázali jak Victor k Selene přišel,mytologie Underworldu by byla pro fanouška určitě vděčnějším zářezem k celkové legendě.Co se ovšem musí Vzpouře nechat,kromě úžasných kostýmů a vizuálu,jsou naprosto dokonalé herecké výkony,Rhona Mitra nahradila Kate samozřejmě minimálně,jelikož dostala neuvěřitelně málo prostoru,ovšem vůdci klanů...to je jiná,už od jedničky je můj favorit Lucian,takže si umíte představit že nad hereckými eskapády geniálního Michaela Sheena jsem skoro slintal a co se týče Nighyho....k tomu snad jedno velké,démonické WOW! :) Když točíte příběh,o kterém z nějakých důvodů víte jak dopadne ( knižní předloha,historická událost,prequel... ) musíte se sakra ohánět,abyste diváka jakkoliv zaujali a příběhove ho neiritovali,bohužel tady je iritujících wtf momentů až moc ( vše kolem Luciana a Sonjy,situace do které se dostali z nich dělá tragikomické hlupáky a Lucian mohl Sonju zachránit okamžitě a ne tam běžet sám vomastek :D ) Škoda že tenhle zajímavý projekt dostal vizuální řecký patlal.Lehce nadhodnocuju kvůli historii Underworld,jinak ale solidní béčko,které je ovšem ze série jedinné,které mě k srdci moc nepřirostlo a viděl jsem ho jednou v kině a jednou doma,což se o pravidelném každotýdením sledování prvních 2 dílů říct nedá :) 60% ()

Ghoulman

Nejlepší Underworld. Největší plus vidím hlavně v absenci Kate Beckinsale (nebo lépe řečeno v absenci "její" postavy) a taky se mě líbí více vyvážené boje. Ovšem efekty jdou na druhou stranu dolů... ()

Marze

Herecký výkon nové hvězdy Underworldu nepřesahuje základní zadání: aby jí to slušelo a nepletla se do cesty trikařům. Soně to ovšem v jejím podání nesluší zdaleka tak, jak bychom si přáli, což patří k hlavním problémům nové akční fantasy. Sex bez vášně, upír bez krve. Ještě žalostněji než Soňa dopadl hrdinčin milenec; ani on se nevyrovná svému předchůdci v sérii - Seleninu příteli Michaelovi v robustnímu podání Scotta Speedmana. Lucian postrádá mužské, hororové či jakékoli jiné charisma, i když jeho představitele Michaela Sheena si pamatujeme coby znamenitého představitele Tonyho Blaira z životopisného snímku Královna. Sheenovi sluší spíš komediální nadsázka a především jeho vinou Lucianovy milostné scény se Soňou připomínají reklamy na laciný deodorant. A prostocviky tajných milenců na hradním cimbuří pod úplňkovým měsícem tak působí až nechtěně směšně. ()

Scalpelexis

Proč musel tento díl vzniknout? Naprosto zbytečný náhled do minulosti, u kterého jsem díky paralelnímu sledování olympiády nevytrpěl každou minutu. Tento díl si vzal to nejhorší z předchozích epizod a nepřidal tomu vůbec nic. Herecké výkony by se daly nejlépe popsat jako mdlé, triky slabé, příběh smutně hloupý *SPOILER* kdy vlastně se upíři nechali dobrovolně přejet, aniž by hli brvou *KONEC SPOILERU*. Touhle už nikdy. ()

heyda

Předchozí díly nic moc a ani tento se úplně nepředvedl. Každopádně za atmosféru a výbornou kameru dám 2 hvězdičky. ()

Stanislaus

Nápad s natočením prequelu k prvnímu a druhému dílu Underworldu jsem uvítal s otevřenou náručí, jelikož nebylo od věci se vrátit k počátkům konfliktu mezi upíry a lycany. Rovněž jsem přivítal návrat Billa Nighyho, kterému role Viktora, jednoho z nejstarších upírů, prostě sedla na jedničku. Z obsazení Rhony Mitry do hlavní role jsem byl trochu rozpačitý, jelikož mi není zrovna sympatická, avšak na druhou stranu musím uznat, že se castingu podařilo vybrat herečku, která je velice podobná Kate Beckinsale, což měl být účel - opravdu vypadají skoro jako sestry nebo sestřenice. Film nepostrádá akci, pár dobrých lekaček a v tomto případě ani početnou hordu řádně krvelačných vlkodlaků. Sem tam se našla nějaká do očí bijící scéna - například sexování na vrcholku hradu či Lucianův proslov k ostatním lycanům v celách - nicméně to k této sérii už tak nějak patří. Ve výsledku slušné pokračování (či spíše předkračování) k prvním dvěma dílům, které má díky zasazení do dávných dob vskutku dobrou atmosféru. ()

Darneth

Je videt, ze na efektech nesetrili a pekne je vypilovali napr. sidlo vampyru a vlkodlaci, kteri v predchozich dilech byli ukazani jen z casti (taky si hezky nahrabali z 1 a 2, kde o kvalite efektu nemohla byt ani rec)..kazdopadne to nemeni fakt na tom, ze na to ostatni se uz proste vykaslali. Scenar byl opravdu udesny, vetsina hercu bylo prkenych a vystacili si jen s par vyrazy obliceje, ktery opakovali neustale dokola. Jediny, kdo to drzel byl tak Sheen a Nighy, kteri se opravdu setsakra snazili a byli hereckymi piliri filmu (coz se o Mitre neda rict). Avsak 2 herci to nezachrani a kdyz uz romantika, tak ne tahle boze. Mitra vypada jak kdyby ji vytahli z mrazaku a az nakonci ji ukapne slza aby se nereklo. Kamera byla dobre rojeta, zahy film ale v par usecich nestastne dostala do klipovych bloku.10x sejmout obraz co nejefektivnejc aby to bylo cool. No dal...ty extremne modry cocky...to byla katastrofa:-[ a myslim si, ze mohli vyuzit ty prostory co se jim naskytaly. Les, hory a ten paloucek pred hradem. Skoda toho. Dost me to zklamalo, nerikam ze jsem od toho cekala buhvico (je to preci jen Underworld), ale skoda tak dobryho nametu ktery zdimali v rukach a zcela nevyzdimali do posledni kapky. Clovek se nedozvedel nic novyho, ani o histori, kdy se to odehravalo, o Viktorovi, Kravenovi, Williamovi, Marcusovi a Alexandru Corvinovi (stacil by jen malej navrat do minulosti na zacatku filmu) atd. Tohle, ze mela bejt ta slavna bitva? Bitva, o ktery se jen tak okrajove zminil prvni dil a byla popsana jinak? Do vzpoury to melo opravdu ale opravdu daleko...ono stacilo zhlidnout trailer a stacilo by to...bohuzel.. ()

HellFire

Film o upírech (tedy spíše Lycanech, upíři jsou tady jen na ozdobu a moc toho nezmůžou), ve kterém se většinu času jen tlachá a tlachá. Když už dojde na akci, je nevýrazná a těžce předvídatelná. Není o co stát. ()

SOLOM.

Ukázalo se, že nápad zasadit děj do minulosti nakonec nebyl zas až tak špatný, jak jsem si zprvu myslel. Přemrštěné akční scény s nekonečným proudem kulek mě totiž nikdy nebraly a i to byl jeden z hlavních důvodů, proč jsem oběma předchozím dílům dal jen průměrné ohodnocení. Navíc Tatopoulos dokázal natočit docela působivé souboje vlkodlaků s upíry, které i přes slabší efekty (u této série se z toho stal jakýsi rituál) přece jenom nakonec nevypadali zas až tak špatně. Zoufalejší už to sice bylo s přeměnou člověka v lycana, ale na to jsem si už u Underworldu zvykl. Samozřejmě ani v tomto příběhu nesměla chybět romantika a zakázaná láska. Další prvek, který je pro tuto sérii typický. Jen tu Kate nahradila Rhona Mitra. Obě sice patří mezi moje oblíbenkyně, ale Rhona mi tu tentokrát moc neseděla. To větší prostor pro Michaela Sheena jsem přivítal s velkou radostí. Nicméně i tentokrát se ukázalo, že Bill Nighy je prostě nepostradatelný. Hlavně tedy pro Underworld. Jasně zbytek herců převyšoval a nebýt zde, tak půjdu s hodnocením určitě dolů. Docela mě totiž zarmoutila absence Marcuse a Amelie. Přece jenom bych tuto trojici vyšších upírů viděl rád pohromadě. Vzpoura Lycanů tak svým předchůdcům rozhodně ostudu neudělala, ba si spíš myslím, že je na naprosto stejné úrovni jako oba předchozí díly. 50% ()

claudel

Mám pro sérii Underworld slabost a trojka byla asi sice nejslabší, přesto mě bavila. Já v tom věčném lykansko-upířím boji totiž stále vidím určitý přesah, který mi nepřipadá okatý a stupidní jako v jiných snímcích podobného ražení. Chyběla mi tu však Kate Beckinsale, na konci jsem si však uvědomil, že zde ani hrát nemohla, proto se těším na čtyřku. ()

Necrotongue

Vzpoura Lycanů je vlastně prequelem k předchozím dvěma dílům, takže pokud jste viděli původní Underworld věděli jste předem, jak to dopadne, ale i tak byl děj jasně předvídatelný. Chápu, že upíři nesmí na slunce, ale přece jen si myslím, že tma nemusela být až tak neproniknutelná a už vůbec nemuselo pršet. Kdyby alespoň sněžilo, mohl se obraz trochu projasnit. Chtěl jsem udělit jen dvě hvězdičky, ale Bill Nighy a Rhona Mitra. ()

ARI50

Pokud půjdeme každým dílem víš a akce efekty a vlkodlaci budou takhle super budu rád za každý masakr tohohle filmu, protože příběh je super herci pořád dobře zapůsobí a zbytek je lepší a lepší. ()

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

11.08.2009

Třetí Underworld s podtitulem Vzpoura Lycanů sice nevydělal tolik jako předchozí dvě části, ale při rozumném rozpočtu 35 miliónů dolarů jsou i tržby v celkovém souhrnu 91 mega docela potěšující. Něco… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

03.05.2009

Prezident v ohrožení. Už zase.

Prezident v ohrožení. Už zase.

17.11.2008

Len Wiseman se po úspěchu Smrtonosné pasti 4 vykašlal na sérii Underworld a třetí část za něj natočil trikový mistr Patrick Tatopoulos. Len očividně čekal na mnohem atraktivnější nabídky. Jedna… (více)