Hluboko v lesích žije kmen lovců a sběračů. Lovci jsou udatní muži, jejichž povinností je lovení divoké zvěře. Jedním z nich je i Zed (Jack Black), který není až tak šikovný jako ostatní. Mezi sběrače ovoce a různých plodin patří ženy a někteří slabší nebo mladší muži. Například Zedův kamarád Oh (Michael Cera). Zed jednou omylem na lovu trefí kopím jednoho kolegu, a když navíc ochutná zakázané ovoce, musí v důsledku těchto chyb nakonec z kmene odejít. Při odchodu se mu ještě podaří založit ve vesnici požár, a tak je siláky z kmene nemilosrdně vyprovozen a pronásledován. Oh nejdřív odejít se Zedem nechce, ale nakonec se k němu přidává a na dobrodružnou cestu se vydávají spolu. Oba muži ale stále myslí na dvě ženy z kmene, do kterých jsou zamilovaní. Oh miluje Zedovu sestru Eemu a Zedovi se zase líbí Maya, kterou si ovšem přivlastňuje lovec jménem Marlak. Po odchodu z lesa začnou muži na své cestě potkávat biblické postavy. Nejprve se stanou svědky vraždy, kdy Kain zabije svého bratra Ábela. Sice mu slíbí, že si vše nechají pro sebe, ale Kain nedá jinak, než že muži půjdou s ním. Kain je odvede do vesnice, kde žije se zbytkem rodiny. Rodina muže pohostí, Kainův otec nabídne Zedovi, že se může klidně vyspat s jeho dcerou, ze které se ovšem vyklube lesba. Kainův otec zjistí, že Ábel byl zavražděn, a obviní Kaina z bratrovraždy. Ten spolu se Zedem a Ohem utíká do nejbližšího města. Muži si všimnou, že mezi otroky, kteří se zde nabízejí k prodeji, jsou Marlak, Maya a Eema a další obyvatelé jejich původní vesnice. Maya sdělí mužům, že po požáru ve vesnici, který založil Zed, napadly vesnici horské kmeny a obyvatelé byli zajati do otroctví. Zed slíbí Maye pomoc, ale Kain Zeda a Oha zradí a prodá je také do otroctví. Při cestě pouští ale dojde k přepadení obchodníků s otroky vojáky, dojde k bitce, všichni jsou zajati, jen Zed a Oh utíkají. Oba muži se schovají za kopcem a chtějí své lásky zachránit v noci. Mezitím ale oba usnou a vojáci s otroky odcházejí. Jejich cesta vede do Sodomy, a tak dva kamarádi po probuzení ví, kde ženy hledat. Cestou do Sodomy narazí na Abrahama, který zrovna plánuje obětovat Bohu svého syna Izáka. Zed a Oh Abrahama zastaví a přesvědčí ho, aby syna nezabíjel. Odcházejí spolu s nimi do jejich vesnice. Abraham mužům oznámí, že všichni muži ve vesnici si v ten den odřežou předkožky z penisů. Zed a Oh mají podle Abrahama tento rituál podstoupit také. Oba neváhají a z vesnice okamžitě utečou... (TV Prima)

Jazzzz

Ze začátku to není vůbec špatné, ale čím dál se do filmu dostanete tím je to horší... Jack Black je pošuk a celý film je střešťěnou místy až uboze fekální komedi. Trochu fekálního humoru z Klubu Sráčů, trocha pravěku z Rrrr... a pokus vystavět film podobným zbůsobem jako Život Briana bohužel nedopadl dobře. Nemluvě o tom, že neustále nechápu romantické zápletky, které se napřklad do komedie naprosto nehodí pokud jako např. v RRrr nejsou pojaty komicky. ()

oveckaoa

Průměrná komedie Jacka Blacka taky nemusím fekální humor mě nevadí ale tady už je to uvalené (žraní hovna mě teda nebaví a zvracení teda taky ne) Vtipné situace - předkožky Abrahám Kain a Ábel zbytek nuda ()

KitFisto

Tohle mi delší chvíly unikalo. Myslel jsem, že to bude větší kravina a měl jsem z toho ze začátku strach. Film se dá kupodivu celkem vpohodě skouknout, až na ty hnusne fekalní vtípky, kterých tam díky bohu není zas tak uplně moc. Hlavní dvojku moc nemusím, ale tady mi nijak výrazně nevadili. Pobavil jsem se, ale jednou bylo až až. ()

majxik

Uff, Jack Black a Michael Cera nezklamali, sice to byla spíše průměrná komedie, ale to co měla udělat, udělala, pobavila mě i moji přítelkyni. Jen tak dale :) ()

lennyd

Zed (Jack Black) a jeho jediný přítel Oh (Michael Cera) mají spoustu nápadů, jak svoji vesnici vyvést z bídy a strádání (zvlášť po snědení jablka poznání). Jenže jejich nápady vždy končí pořádným průšvihem, a tak jsou z vesnice vyhnáni. Při putování za lepším potkávají bratry Kaina a Abela, padnou do otroctví a navštíví Sodomu, kde musí osvobodit ze zajetí své milované ženy Mayu a Eemu... Uh, uh, .. obrovské zklamání. Parodie, zvlášť s nádechem historie (ať již skutečné či alternativní) mám vcelku rád, a autoři se musí hodně snažit, aby mne zklamali. Co se ale nepovedlo ani RRRrrrr ani Manitouvě botě, to se povedlo Roku jedna. Harold Ramis vsadil vše na Jacka Blacka s tím, že ten sám film utáhne. Chyba lávky - Jack Black sice dokáže filmu sám utáhnout, ale ne kokotinu jako bylo tohle. Splácanina všech možných nápadů bez ladu a skladu, s nezbytnou prdící scénou, ach jo. Potěšil snad jedině David Cross aka Kain, který v každé době dokázal pro sebe vytřískat to nejlepší... ()

Bobik9

Pobaví, ale plně nenadchne. Jack Black ve své klasické roli exceluje. On nic jiného asi ani hrát nemůže. Michael Cera mu docela zdatně sekunduje a doplňující hvězdy jako Jones, Azaria, Platt nebo Wilde tomu trošku přidávají koření. Nicméně příběh je vskutku hloupý a místy dost nechutný nebo brutální. Harold Ramis na stará kolena docela klesl s kvalitou filmů, na kterých se podílel. Za docela dost peněz málo muziky. Neříkám, že je to úplný propadák a hodněkrát jsem se i upřímně zasmál, ale rozhodně ten nápad šel vyjádřit jinak a lépe. ()

geklon odpad!

Rok hovna, teda jen 93 minut, v porovnání s rokem. Ale na rok mi to zkazilo chuť vidět cokoliv z ranku bláznivá komedie. ()

yeniczek

Slabé tři hvězdičky a nebo silné dvě... Nakonec jsem se přiklonil ke dvěma a to z mnoha důvodů. Film, který si Black dovolil porovnat s Brianem, nemůže být z velké části tak nudný a utahaný. Přemíra fekálních vtípků také nepřidává punc nějaké inteligentní zábavy, což jsem od tohoto filmu bohužel čekal a těšil jsem se. Pár dobrých vtipů je zabito tunou špatných a člověk si říká, že z tohoto námětu šlo vytěžit mnohem mnohem více.. Jack Black a Michael Cera jsou sice schopní utáhnout film, ale scénář jim hází klacky pod nohy každých pár minut.. Škoda - 5/10 ()

Brain-D

Sněs toho hada, dřív než sní on tebe :D:D:D. Teda nevím jak jiní, ale já se celkem bavil a Jack Black je celkem zábavnej. ()

hroubek

Na tento film jsem se těšil a poté co jsem ho viděl musím uznat,že to mohlo dopadnou o dost lépe i hůř.Nechci tady vykládat o tom,že prdicí vtipy jsou trapné ale film si o to koleduje hodně často a zbytečně moc tlačí na pilu, některé scény si mohl odpustit.Ale nadruhou stranu jsou tam vtipy které jsou hodně dobré.Tak jako tak Jack Black je řízek a Michael Cera je talentovaný.Škoda je to,že tenhle ten nápad mohl být lépe realizován. ()

Timak

Slibný začátek, ale to je tak vše. Párkrát jsem se zasmál a to je málo, i když na druhou stranu - na Jacka Blacka je to až moc. Zabiják času ()

Compadre

Nehorázná ujetina :D tohle je snad i na Jacka Blacka moc...dobrá sranda, ale chvílema jsem fakt nevěřícně čuměl, co se to vlastně děje... ()

Ceres

Jack Black tentokráte moc nezabodoval. Jeho vtipky byla spíše nuda než sranda. M. Cera opet suchar a vůbec jeho hraní nemusím. Jediné klady asi ženské herecké obsazení v podobě krásné Olivia Wilde a Juno Temple, dále výborný Oliver Platt...a to je asi tak vše. Celou dobu jsme se ale u filmu hodně nudil, takže mé hodnocení je 25%. ()

Andreas83

Celkem mě to bavilo, některé hlášky jsou přímo úchvatný a je jasný že tahle komedie stojí na výkonu Jacka Blacka, bez něj by spadla do šedivého podprůměru. ()

Danny F.

Slabší komedie z dob dávno minulých. Jack Black se snažil a dělal ze sebe debila, jak už to taky umí. Dost přízemní. 50% ()

MIGHTTREE

Uhozené komedie dokážou výborně uklidňovat. Jack Black sice není zcela duševně zdraví, ale o to více hraje to co umí. No kdybych se chvílemi nezasmál tak rozdávačný bych nebyl. Možná to byla chyba, ale líbí se mi to proto, že už vím co si tvůrci myslí o náboženství. Uznávám jeho lehkou podprůměrnost, ale dá se zde i něco málo naučit. Bohužel znám i horší filmy. ()

VasaX

Divím se, že jsem to tu zapomněl okomentovat a ohodnotit... i když možná že ani ne. Paměť mě už klame, ale co si pamatuji, tak se zde mísily jak prvky vtipnosti, tak i trapnosti. Sesbírali komediální partičku z vedlejších kolejí, k tomu dodali herce více či méně dobré, ale z té samé koleje asi s tím, že ono to nějak vyjde. Ale to málo kdy. Spíš má člověk pocit, že to nesměřuje nikam, je to takové strnulé a nemastné/neslané. ()

Master19

Byl jsem na to zvědavý hlavně proto, že za tím stojí Harold Ramis. Je to překvapivě moderní komedie, bohužel postavená hlavně na Blackovi a středoškolském (no spíš základoškolském) humoru. ()

VanTom

Tento způsob pravěkého (respektive starověkého / biblického) humoru zdá se mi býti poměrně nevtipným. Bohatá výprava, kostýmy a obsazení přicházejí vniveč v přinejlepším občas úsměvném řádění ukecaného neřáda Jacka Blacka, které se bez ladu a skladu posunuje ze scénky do scénky. ()

Krotitelé duchů 3 budou perfektní

Krotitelé duchů 3 budou perfektní

04.07.2012

Fámy, drby, klepy

Fámy, drby, klepy

07.09.2008

Krotitelé duchů 3, Ritchieho Sherlock Holmes, Ghost Rider 2 a čtvrtý Shrek se setkali v dnešní novince, která je sice plná různých dohadů, ale bulváru a bizarnostem typu „Cher v roli Catwoman“ se… (více)

Zbouchnutá Bible

Zbouchnutá Bible