Dvoudílná minisérie natočená podle populárních fantasy románů anglického autora Terryho Pratchetta. V první části je naivní turista Dvoukvítko (Sean Astin) na dovolené v Ankh-Morporku. Vzplane oheň a on uprchne z města s nekompetentním čarodějem jménem Mrakoplaš (Sir David Jason). Dvojice se vydá na dobrodružnou cestu, aniž by si byla vědoma, že se ji pokouší vystopovat arcikancléř Neviditelné univerzity, aby znovu zachytil silné kouzlo v Mrakoplašově hlavě… Ve druhé části naivní turista Dvoukvítko (Sean Astin) a neschopný čaroděj Mrakoplaš (Sir David Jason) spojí síly s úctyhodným hrdinou Cohenem (David Bradley) a zachrání obětní pannu Bethan (Laura Haddock). Sledováni čaroději a žoldáky, které vyslal nelítostný nový arcikancléř Neviditelné univerzity se tito čtyři vydali do Ankh Morporku. Mezitím se zlověstná červená hvězda zvětšuje… (TV JOJ)

cogi

Naštěstí jsem dřív četla knížku než film. Kdybych to udělala naopak, knížku bych si asi nepřečetla. Filmu chyběla taková ta šťáva, napětí. I mrakoplaš mi 100% neseděl. Naopak kvítek byl parádní, přesně tak jsem si ho při čtení knížky představovala. Jinak byly úplně zbytečné scény ohledně Tim Curryho, jak se snažil dosáhnout místa nejvyššího kouzelníka. Terry Pretchett by si zasloužil lepší zpracování. ()

Mandalorian

Po té co jsem viděl Zaslanou poštu, jsem čekal minimálně dokonalost samu. Ovšem to co přišlo, bylo dosti pod průměrem. Netuším, jaký měl film rozpočet a zda je i kniha stejně mizerná, ovšem tady to bylo na pytel. Tupej čaroděj, kterej neumí ani h..vno a čert ví proč si šíleně váží svýho života, Návštěvník, jenž má PODSTATNĚ víc štěstí než rozumu a v hlavě nasr..ný.. No a moc fajn smrt, jež je jeden z důvodů, že mé hodnocení není odpad. Celkově si člověk připadal jako v České republice: Taky jsem jen kroutil nevěřícně hlavou a nechápal, za co že ten film dostal tolik... ()

madejja1

Když jsem se dozvěděl že Dvoukvítka hraje Samvěd Křepelka tak sem se zaradoval, ale casting je jen jedna z mála kvalit tohoto filmu. Dalším je docela pěkný vizuál ale to už bude tak všechno. Ten film je absurdně dlouhý a po chvilce člověk nechápe. Snažil sem se nijak neporovnávat s předlohou a stejně jsem ji četl dáávno, ale film prostě sám o sobě nedává moc smysl a není dobře sestříhaný. Nedalo se to dokoukat, raději doporučuji Zaslanou poštu nebo Otce prasátek ()

lickerman

Dvě knihy do 180ti minut, slušná výprava i technické zpracování? A ono to jde, ne že ne:) Velice solidní adaptace prvních dvou knih ze zeměplošské série .. jo a doporučuji nejprve přečtení knižní předlohy .. ()

Dartdevil

Stále zůstává ve stejných kolejích, ale docela pomohlo, že tentokrát jsou na stopáž využity knihy dvě (Barva kouzel a Lehké fantastično). Hodnotit bych měl tedy stejně jako Otce prasátek, ale tu hvězdu přidám. První dvě knihy ze Zeměplochy jsou stále moje oblíbené, konečně se někdo po čarodějkách a smrťovi pustil i do mágů a Mrakoplaše samotného. Barva kouzel mě prostě bavila o kousek víc, a to nejen proto, že vás vezme dál - přes Wyrmberg, okrajové krullské království až ven z Plochy. ()

RajAthen

Zfilmovat Pratchetta je jednoduše nemožné, jelikož autor si předně své čtenáře získává svými průpovídkami, zkrátka tím JAK je kniha napsána. Děj bývá kolikráte podařený, ale není to hlavní. Na druhou stranu klobouk dolů před tímto, navíc televizním pokusem o ztvárnění. Líbila se mi hudba, výprava i herci (no možná Twoflower působí krapet křečovitě a Patricij zase zbytečně šišlavě), zvláště barbar Cohen a Mrakoplaš (ani nevadí že má nějaký ten rok navíc). V úvodu i závěru filmu si pam můžete povšimnout samotného tvůrce Zeměplochy jako jenoho z vědců. Jakkoli je mi provedení líbilo, pokud se chcete vydat do této Říše, vemte si nejprve knihu. ()

Tamten

Z filmu je sice znát, že rozpočet na něj byl pouze "televizní", a tak triky jsou prostě slabší, než na co jsme zvylký z mega fantasy projektů, ale příběh je pojmutý velice dobře a atmosféra zeměplochy z něj pěkně čiší. ()

Nocturno culto

myslím že to naplnilo mé představy po přečtení knížky :-)) hezká fantasy pohádka...Tim Curry nemá chybu,po Pánovi temnot z Legendy jeho nejlepší role...Mrakoplaš mi hodně připomínal podobného kouzelníka jakým byl Čáryfuk :-)) ()

Shakaar

Pratchettem jsem zakončil minulý rok a Prachettem jsem začal i ten nový. Vcelku jde o třetí snímek podle předlohy tohoto autora, který jsem viděl a zaroveň v porovnání s předchozíma asi nejslabší. Zatímco u předchozích dvou filmů jsem viděl jakýsi spád, The Color of Magic měl pomalý rozjezd. Co se týče britského humoru, přišel jsem si na své, efekty, ikdyž si na ně výrazně nepotrpím na to že to točila televize byly velmi dobré. Příkladem je závěr, který byl po vizualní stránce velmi povedený na to že to právě točila televize. V konečném důsledku jsem tedy byl spokojen. Jen jsem si zcela nemohl zařadit některé narážky. Snad proto že kompletně neznám svět Discwordu a proto občas některé věci ve filmu nepochopím, přesto jako lákadlo pro potencialní nové čtenáře rozhodně splnilo svůj účel. Kéž bych to mohl říct o filmech jako je Harry Potter. Update: Po přečtení pár knih od Prachetta s tématikou zeměkoule jsem pochopil, že jeho knihy těžko lze přenášet na filmové plátna. A chápu i tvůrce, že se značně vyhýbá, aby z toho nevznikl nějaký paskvil. Přesto si myslím, že 3* je odpovídající hodnocení a může nalákat nové potencionální čtenáře, stejně jako mě. ()

Oonika

Vcelku zdařilé zpracování, některé postavy (např. Dvoukvítek) se opravdu povedly, jiné už tolik ne. Ale celkově bych udělila pochvalu za jen málo zprzněné zfilmování těchto knih. (Takových moc není) ()

josieaddms

Celkem sranda lidi! Kdo má rád Terryho Prachetta, pohádky, fantasy, Seana Astina, anglický humor a trochu té absurdity pak jsi zde přijde na své, kdo ale tyhle věci nesnese, tak ať ti film ani nepouští... ()

Kritik.

Negatíva: Absurdný humor sa nie úplne hodí do tohoto žánru. Okrem toho, vždy si veľmi dlho zvykám na postavy nesympatických "blbečkov", ktorých je aj v tomto filme niekoľko, a ktorí mi hneď zo začiatku znepríjemňujú celý filmový zážitok (napr. turista). Pozitíva: Celková fantazijno-humorná atmosféra, predloha, scenár a filmový príbeh, originálne osobnosti aj rekvizity. Jednoduchosť kulís či počítačových efektov nemá vplyv na dojem z filmu, ide o vtipne šibnutý príjemný filmík. ()

-tHESWINe-

Podle mě rozhodně jde oproti předchozí adaptaci knihy Terryho Pratchetta, Otci prasátek, o znatelné zlepšení. Film sice sem tam pokulhává a určitě by bylo co zlepšovat, ale s přihlédnutím k tomu jak nezfilmovatelné knížky to jsou ... je to velmi dobrý výkon a rozhodně jsem se dobře bavil. ()

nenet

Tohle velice kvalitní a velice detailní televizní zpracování prvního a druhého dílu zeměplošské ságy skvělého britského spisovatele Terryho Pratchetta jsem si opravdu užila :). Bylo příjemné setkat se s filmovým Mrakoplašem, Dvoukvítkem a Zavazadlem, stejně jako s Patricijem, Smrtěm, Barbarem Cohenem a bandou šílených akademiků z Neviditelné univerzity. O to víc je mi líto, že před pár dny odešel na věčnost náš dvorní překladatel Pratchettova díla Jan Kantůrek, kterého považuju za naprostého překladatelského génia, jehož vyladění na spisovatelův styl a humor bylo skoro až zázračné. ()

_-0-_

Produkce Sky One, předchozí úspěch Hogfathera a avizovaná role pro Pratchetta (de facto supervize) by měly ve spojení se slušným rozpočtem zajistit nevšední zážitek. Doufejme, že se do filmu vejde co nejvíce z předlohy. Premiera je ohlášena na duben 2008. Dodatek: okouzlení, jako po shlédnutí předchozí adaptace ( Hogfather), se nekonalo. Škoda. ()

Hanussen

Vcelku slušná adaptace, ale chybí mi tam některé detaily, jako například chrám Bel-Shamharota, o kterém se pak jenom mluví. Ale myslím si, že člověka, který knihy nečetl, tento film zaujme. ()