cypp

Zklamaní. Po celou dobu hrozně zmatené. Důležité informace jsou vyzrazeny v posledních pěti minutách. ()

Castorr

Skvělý drama z vězeňského prostředí. Hlavně mě překvapil Kilmer, do této doby jsem ho moc v lásce neměl, ale v tomto snímku mě ohromil. 4* za film + 1* za Kilmera ()

MaaaR@

Nejedná se o převratné téma, nenajdeme tu žádné převratné myšlenky ani nijak dokonale napsané a zahrané postavy, ale jako celek působí film skvěle. Ukazuje, kam až se člověk může propadnout během krátkého okamžiku. Lehce mě zklamal happyend, podle mého by se sem více hodil pochmurnější konec. Na druhou stranu, po těžkých chvílích které snímek zobrazuje, jsem mu ten návrat k rodině přál. ()

divak84

skěvlý film. takový upgrade "lock up" se Slyem. přímé, jednoduché, kontrastní (dozorce jackson ve vězení a v obchodě). konec trošku nebo spíš až příliš jel jak po másle. fajn zažitek. pěkná Laura a val kilmer vypadal uplně jak dude z big lebowski.. ()

Holina

Ta tísnivá atmosféra je až neskutečná. A neskutečné je i to, že tady lze pochválit Val Kilmera za herecký výkon. ()

ElChe26

Felon se nijak nevymyká z řady vězeňských filmů a sám staví na ději plném klišé, přesto mě díky vykreslení beznaděje a všemocnosti systému maximálně vtáhl do sebe. Určitě doporučuji. :-) ()

Speedy01

Sice teď (v době kdy píši tenhle komentář) jsem dlouho film neviděl, přesto jsem se právě odhodlal ho napsat. Myslím, že tenhle film je důkazem toho, že naprosto úžasné a dokonalé filmy se můžou točit i když film nemá příliš velký rozpočet. Film mě naprosto strhnul, stal se jedním z mých úplně nejoblíbenějších a kdybych mohl, tak dám 6hvězd... Nemám ale takovou možnost, takže dávám "jenom" 5/5. ()

aquiver

Strhující vězeňské drama, jedno z nejlepších svého žánru. Můžeme jistě dlouze spekulovat, nakolik film může být blízký realitě, toť asi jediná výtka na tomto nevšedně silném filmu. Osobně jej vnímám jako studii lidského chování v kritických situacích, s nepřeberným množstvím fyzického hereckého umění. Poctivá old school režie. Sociální kritika. Syrovost, která nikdy nepřekročí samoúčelnost. 90 % ()

Ondis

Tak na tenhle film asi dlouho nezapomenu. Opravdu skvělé drama z té nejkrvavější věznice. I když hlavní hrdina Wade, je jasně nejslušnějším vězněm,a do vězení se dostává nešťastnou náhodou, je mu to houby platný a do rasových bitek se pravidelně zapojuje. Stává se nenáviděným, přesto si najde přítele, s kterým vytvoří užásný tandem(Dorff a Kilmer- cool herci) a "nějak" se z těchto pekelných šlamastyk dostává. Doporučuji, skoro 5*. ()

Crackonosc

V podstatě takový obyčejný malý film o vězení a životě v něm, který ale možná právě tím, že si na nic víc nehraje, získává nejvíce kladných bodů. Připočtěme dobré herce a schopnost strhnou a získáme nadprůměrný snímek s možná trochu přehnanym poselstvím, které v dopise zanechává postava Val Kilmera - snad se ho moc lidí nebude doslovně chytat... ()

iampatrik

80% Přesto, že se jedná o známý omletý typ příběhu s mírně infantilním závěrem, Zločinec skvěle vykresloval vězeňské prostředí, život důležitých postav v něm i mimo něj, s výbornou ústřední hereckou dvojicí (obzvlášť sympatický Val Kilmer vypadal jako skutečný vězeň). Příběh se zbytečně nikde nezadrhával, rychle odsypal a já se skvěle bavil. Pro mě jeden z nejlepších filmů s vězeňskou tematikou. ()

Teabag

Slušný kousek s (překvapivě) dobrým Valem Kilemerem a zajímavým realistickým zpracováním. Na 4* hvězdy to ale není, a to hlavně kvůli (až televiznímu) vizuálu a ne zcela přesvědčivým hereckým výkonům. S tím ostatně souvisí i určitá plochost postav. Srovnání s American History X podle mě není namístě, páč tenhle film je herecky, scénáristicky i režijně někde úplně jinde. Spíš mi Felon svými kvalitami připomíná španělský snímek Celda 211. Za mě sice ve výsledku opatrný palec nahoru, ale do nebe to vychvalovat nebudu. Čisté 3*. ()

Ixbalanke

USA prostě neumí vytvořit realistický film. O realističnosti nás asi měla přesvědčit roztřepaná kamera. Ale co se týká ostatního... Klasicky hlavní postavy rozděleny na dobré a zlé. Vězňové se chudáčci, kteří se dostali do vězení, z důvodu obrany své cti a jsou tak vlastně dobří, i když povraždí nevinné lidi. ()

eratni

Film z vězěňského prostředí, který ukazuje, že hodní a zlí mohou být na obou stranách (vězeň/dozorce) a že dobro a pravda nakonec stejně zvítězí. Komorní snímek, jednoduchá zápletka, ale hrozně pěkně se na to koukalo. Nikdy bych nevěřil, že 17-násobný vrah může být takový sympaťák. 90% ()

Lefty86

3 místnosti, 5 herců a dá se natočit slušný film, se zajímavým příběhem. Nicméně mě to asi nechytlo až tak jak by možná mělo. Val Kilmer je v roli výborný, neměl toho moc co předvést, role kterou měl se ale zhostil dobře. za mě takových 70%, jsou lepší filmy z vězení. Vlastně je to hodně podobný s Peklem s Van Dammem. Podobný postavy i námět. Možná že mi v zadu v mysli vadila jistá neoriginalita. ()

peetriss

Nadprůměrné vězeňské drama, které diváka dokáže úspěšně vtáhnout do světa před veřejností skrytého za ploty a zdmi, což je výživným prostředím pro lidi chovající v sobě sadistické a násilnické sklony, což platí stejně pro vězně, jako pro bachaře. Člověk si tak musí svou důstojnost a přežití takticky, a mnohdy ne morálně čistě, obhájit. Zločinec, přestože občas vzdáleně připomíná televizní look, je řemeslně dobře budovaným schopným příběhem, který umí trvale udržovat patřičné napětí a obavy z věcí příštích. Povedlo se obsazení stojící zejména na Stephenu Dorffovi a výborném Valu Kilmerovi. Harrold Perrineau se do své role vžil natolik, že se ukázal jako výborná záporácká volba a Marisol Nichols je v tomto nelítostném světě překrásným zněžněním. ()

Shimargh

Ultimátní záležitost a brilantní Dorf a ještě lepší Val Kilmer.....celej film jsem měl stažený půlky, sotva jsem decjhal a prožíval to s ním, peklo. ()

angloumene

Vlastně ani nevím, jak se to stalo, ale Zločinec mě nakonec dokázal nadchnout. Představte si tuctový příběh o chlápkovi, který omylem zavraždí zloděje u něj doma. No jasně, jde sedět a tam... No jasně, prostě se nestane nic, co bychom nečekali. Do toho levně působící herci i celé zpracování. Neuvěřitelně otravná kamera, která se hýbe jako při běhu i při úplně stabilních scénách. No prostě... Ale nakonec musím uznat, že tenhle jednoduchý příběh prostě baví. Nedokážu říct, jestli je to akorátní dávkou adrenalinu, testosteronu nebo krve, ale prostě to tak nějak zapadá do sebe. Takže jestli máte zrovna náladu na svaly nabitou vězeňskou záležitost, není na co čekat... ()

Rozjimatel

[2,5*]     Trendová ručná kamera a trendové farbičky zakrývajú dramatickú a emocionálnu prázdnotu filmu. Silne šablónovitý scenár a postavy sú povrchné, všetko je robené na efekt (chlapácke reči a pózy). Herci sú nevýrazní, ešte aj ten Val Kilmer, ktorý ako jeden z mála ťahal film hore, bol tak zamaskovaný, že ťažko hovoriť o nejakom herectve. Asi jedinú vec, ktorú chválim, je výborná záverečná katarzia, za ktorú pridávam pol hviezdičky (na ČSFD sa to ale žiaľ neprejaví). Lenže ešte aj cesta k tomu výbornému záveru je tak krkolomne vykonštruovaná, že vlastne si ani nie som istý, či je ten záver dobrý. ()

The Rock zůstane akční

The Rock zůstane akční