Mistr v jiu-jitsu Mike Terry (Chiwetel Ejiofor) vyučuje bojová umění, ale sám nehodlá zápasit kvůli penězům. Přesto se kvůli záchraně své školy ocitne ve světě promotérů, a protože musí splatit dluhy a získat zpět svou čest, poprvé v životě vstoupí do ringu.
Učitel bojového umění Mike Terry (Chiwetel Ejiofor), který s manželkou Sondrou (Alice Braga) provozuje vlastní školu jiu-jitsu, učí své žáky základům boje, jemuž věnoval celý život. Škola však nevydělává a další ránu mu zasadí nervózní právnička, která v afektu vystřelí z pistole jednoho ze studentů. Mike je posléze nucen požádat o půjčku, aby školu udržel, ale zaplete se v baru do rvačky mezi filmovou hvězdou Chetem Frankem (Tim Allen) a několika místními. Vděčný herec ho pak pozve domů na večeři, nabídne Mikeovi práci na filmu a také Sondra se domluví s Chetovou manželkou na spolupráci v módní firmě. Mike však netuší, že toto setkání ho přiměje změnit pohled na svět, v němž žije, a že nahlédne do světa, jehož součástí nechtěl nikdy být. Jeho ideály o bojovém umění a učení však musejí jít částečně stranou, aby zachránil, co mu zůstalo. (oficiální text distributora)

Lichty

David Mamet, známý coby mistr scénářů, se pro tentokrát pořádně utnul. Do poloviny je jeho Redbelt slušně rozehrané drama ze staré školy, kterému však v druhé půlce dojde znatelně dech. Skoro mě až zarazilo, jak zbytečná nakonec byla zajímavě vypadající postava Tima Allena a jak scénáristé naložili s hrdinovou manželkou. Konec je příliš křečovitý a unáhlený a ze sympatické hlavní postavy (mimochodem výborný Ejiofor) se stane člověk, do jehož duše při posledním záběru nevidíte ani trošku. A to je na pořádné drama z ringu málo. ()

crjules

Na prvni pohled jasne ctyrhvezdickovy film, hezky popsany od Malarkeyeho , ale bohuzel, konec filmu byl vylozene slaby, odflaknuty a podobny beckovym martial arts filmum... ()

Agipov

Za "prvú" hodinku a pol dávam 50%, len dúfajme že sa dočkáme aj "druhej", alebo aspoň nejakého alternate ending-u. ()

BaronX

Slabší 3* ... ano film je hlubokou sondou ponořenou do lidského nitra hledající jeden prostý orgán, který ustupuje neustále do pozadí zájmu - srdce. Jistě hudba skvěle doplňuje situace převalující se v běžném dni, jak párek nad roštem ... nicméně, jistá statičnost a přílišná "užvaněnost" hlavně ve střední části filmu dokáže člověka lehce znudit a připravit ho o dojemně nestandartní závěr. Nenalhávejme si, že je film kdo ví jak přelomový, ... po pravdě není, zápletka je prostá, nicméně dobře zpracovaná, akce sem tam nějaká ... pro mě buhužel v zatraceně malém množství. Slabinou a to velkou, je obsazení, vůbec nechápu co ve filmu dělal Allen (po pravdě nikdy jsem ho neměl rád :-) a spousta dalších osob, všechno to byly figurky které někdo rozestavil na place a nechal je ... vyšumět, a hlavní hrdina ... no, možná jen můj problém, ale jeho neustále vykulený pohled na svět (jakoby se právě vylíhl z nějakého absurdního kinder-vajíčka), mě po 15 minutách tak deptal, že jsem až do konce filmu čekal jestli mu přeci jen někdo ten výraz v obličeji neupraví. Škoda toho policajta, tam sem viděl lepší příběh, bohužel Mamet tuhle silnou linii poslal celkem brzy do kytek. Teď když nad tím s odstupem času uvažuji, snižuji hodnocení na lepší 2* s přáním, aby někdo odstranil pod filmem napsané zařazení AKČNÍ. ()

aik

Skvělý film a pro mě osobně asi jedna z největších poct bojovým uměním na filmovém plátně jakou jsem doposud viděl. V podstatě se všemi myšlenkami ve filmu vyřčenými prostřednictvím hlavního hrdiny souhlasím a to jak po lidské stránce, tak po stránce člověka, který se již od útlého věku těmito uměními zabýval. Možná, že pro diváky není tento způsob jednání a přemýšlení v dnešní době moc atraktivní, ale velmi dobře vystihuje podstatu bojových umění (tedy alespoň některých). Malé výtky bych měl možná jen k některým vedlejším postavám, ale čert to vem. ... 80% ()

SKreyn

Najprv hodinu sa nič nedeje, potom sa to trošku rozbehne a za chvíľu je koniec. Zo začiatku mi to pripadalo ako dokument o filme, neskôr to už malo znaky drámy. Bolo tam málo akcie, nudné scény, celkovo to hodnotím menej ako priemer. Očakával som niečo iné aj vzhľadom na to, že film sa nachádza v červenej zóne. 2* ()

Looka

50% psychologický film o bojovém umění? - nudáááááááááááááá!!! navíc celá zápletka působí uměle a vykonstruhovaně. ()

Clark_Kent

Chiwetel Ejiofor v roli učitele bojového umění je velmi přesvědčivý.Nemá peníze na rozdávání, přesto se snaží udržet fungující školu svého milovaného bojového umění.Přesně tak jak už bylo vícekrát řečeno- Ten, kdo pochopí podmínky boje najde rovnováhu. ()

glide4ever

To jsem snad ještě nezažil. Když se film konečně rozjížděl, začínalo to být zajímavý, zčerná obrazovka a vyjede první titulek... 50% za půlku filmu, zbytek doufám vyjde časem! ()

ewing

Chiwetel mi velmi pripominal Laurence Fishbourna z Matrixu - kludny hlas, vyrovnany, schopny dotiahnut veci do konca a hlavne verit tomu co robi. Ludia vzdy mali radi filmy o hrdinoch, o ludoch, ktori veria svojim idealom tak velmi, ze obetuju takmer vsetko pre spravnu vec. Takychto filmov je malo a je to skoda, pretoze keby sa takto spravali vsetci, svet by bol rozhodne prijemnejsie miesto akym je teraz. Mozno som tiez naivny ale verim tomu, ze to ma svoj zmysel... ()

vlKousek

Tak k tomuto filmu asi nemám co dodat, snad jen úžas!! To je příklad, jak z mála vytěžit opravdu hodně. Tento film je jako černá a bílá. Na straně bílé je čest, poctivost, upřímnost a čistota a na té černé je strana peněz, podvodů a zla ve všech podobách, kde nemůžete věřit ani své manželce. Opravdu film, který si užijete od začátku do konce, to vám slibuju:)) ()

LukeKiller

Trailer na tento film vyzeral super... Ale preboha, o čom bol tento film??? Pripomína mi to dadaistické básničky, kde sa z náhodilých slov utvorili slohy a potom celá báseň. Tu sa z náhodilých scén dal dokopy neuveriteľne nudný, španielskou gitarou otravujúci a bez atmosférny snímok bez jediného kvalitnejšieho súboja. Rešpektujem, že iný hodnotiaci môžu mať iný názor, ale tomuto dať 5 hviezdičiek... Nechápem. Edit: Po tom čo som sa na to vyspal, nemôžem inak, než odobrať ešte jednu hviezdičku. ()

koudi

Celkem rychlý spád filmu, kdy se hlavnímu hrdinovi bortí jeho život a ideály jdou postupně vniveč. Svou vůlí a přesvědčením si nakonec vybude kýžený cíl i když ho to stojí hodně odříkání. Hezký i když smutný snímek s lehce nadprůměrnými hereckými výkony. ()

DJ Kritik

Konečne príbeh z prostredia bojových športov, kde hlavný hrdina, ktorý ovláda umenie boja vsádza skôr na ovládanie mysle a vyzdvihnutie cti než na tvrdé údery a chvaty. Je tu ukázané, že vedieť neznamená len udierať............................................................ Akčnosť *** Myšlienky ***** Reálnosť ***** ()

Mes-siah

Tak tento film by som prirovnal k azijskej kinematografii. A vlastne nie, výstižnejšie by bolo prirovnať to k ayijskej filozofii. Nádherne silný, emotivný a do kosti čistý, ale pritom nenápadný snimok. Dostal som sa k nemu náhodne, no dnes zistujem, že to bola priam osudná záležitosť. Toto drama, ktoré je o čistote bojových umení a čistote ludí ktorí bojové umenie nemajú len ako spôsob sebaobrany, ale spôsob existencie, ma tak silno chztilo za srdce, že sa dostal do mojej top10 za príbeh. Nehovorím, že film je dokonalý, no mne dalo viac ako som potreboval,a za to som režisérovi vdačný a priam dlžný. Jediné čo filmu vytýkam, sú na začiatku divné dialogy. ()

Pharlap

Nic světobotného jsem v tom bohužel nenašel :-/ Ani napětí, ani vyvolání pocitu dobra, resp. jeho uchování, a spravedlnosti.. Film plynul klidně, a až na minimálně viděné scény jiu-jitsu.. to byla spíše filosofická freska o hodnotách, které by měli bojovníci vyznávat. ()

TemnyRytir

Nebejt toho ujetýho konce, dal bych o hvězdu víc. Jinak se jedná o celkem zajímavé drama, kde zase tolik zápasu, kolik byste čekali, neuvidíte... ()

skalicky

Ach jo,tento fil byl velice dobře rozjetý,hltal jsem ho plným dechem,i když nejsem fanouškem bojovích filmů,tak do půlky filmu to vypadal na 5 hvězdíček,ale potom se něco jaksi pokazilo,ani by mě nevadilo že dějová linie filmu byla narušena,ale spíšě to že dívakovi se nedostavovalo otázek co se to vlastně začalo dít???Druhá půlka ztratila štávu a ukončení byly rána pod pás......přesto přezevšechno dánam 65%, především za dobré herecké výkony hlavního představitele! ()