Mistr v jiu-jitsu Mike Terry (Chiwetel Ejiofor) vyučuje bojová umění, ale sám nehodlá zápasit kvůli penězům. Přesto se kvůli záchraně své školy ocitne ve světě promotérů, a protože musí splatit dluhy a získat zpět svou čest, poprvé v životě vstoupí do ringu.
Učitel bojového umění Mike Terry (Chiwetel Ejiofor), který s manželkou Sondrou (Alice Braga) provozuje vlastní školu jiu-jitsu, učí své žáky základům boje, jemuž věnoval celý život. Škola však nevydělává a další ránu mu zasadí nervózní právnička, která v afektu vystřelí z pistole jednoho ze studentů. Mike je posléze nucen požádat o půjčku, aby školu udržel, ale zaplete se v baru do rvačky mezi filmovou hvězdou Chetem Frankem (Tim Allen) a několika místními. Vděčný herec ho pak pozve domů na večeři, nabídne Mikeovi práci na filmu a také Sondra se domluví s Chetovou manželkou na spolupráci v módní firmě. Mike však netuší, že toto setkání ho přiměje změnit pohled na svět, v němž žije, a že nahlédne do světa, jehož součástí nechtěl nikdy být. Jeho ideály o bojovém umění a učení však musejí jít částečně stranou, aby zachránil, co mu zůstalo. (oficiální text distributora)

Johgas

Velmi zajímavý film, který mi byl doporučen, sama bych si k němu cestu nenašla. Je ze sportovního prostředí, ale sbíhá se v něm několik linií, které se nakonec sejdou v závěrečném zápase-o peníze-o čest-o ideály.Hlavní hrdina, čestný a zásadový majitel sportovní školy, náhodou zachrání kůži známému herci. Za to je po zásluze potrestán. A nejen on. Žádná červená knihovna, v dnešním světě happy endy nejsou. Jen krutá realita toho, že peníze převažují nad ideály, na které nikdo, ale opravdu nikdo není zvědavý. Nebo je? ()

Lore

"Nečekat nic a totéž taky dostat". Tak by se daly popsat mé dojmy s filmu:-) Redbelt jsem zhruba před 3 roky načal a asi po půlhodině s tím, že je to nudná slátanina, jsem šel od toho. Dneska jsem dospěl k repríze a čekal, jestli mi to přecijen nesedne. Nesedlo. Chaotický scénář, nedotažené zápletky, slabé dialogy, nevyvážený příběh. Občas se tam mihly scény, kdy jsem uvažoval o 3*, ale nakonec se z toho vyklubalo opravdu jen plytké béčko, dávám 2* za místy jakžtakž zajímavou atmosféru, celkem příjemný herecký výkon Ch. Ejiofora a vcelku padnoucí hudební doprovod. Ostatní nicmoc a závěr opravdu zklamání. ()

lvi_psouk

Čekal jsem jednu velkou mlátičku, nakonec se z toho vyklubala nádherná podívaná ve stylu filozofie přístupu k lidem a k životu - o úctě, pokoře, důvěře... I kdyby na chleba nebylo, přeci nezaprodám svou duši ďáblu! ()

pesbara

sladkobolná nesrozumitelná sračka o tom jak si klucka kradou kuličky a jak jsou ženy prodejné kurvy a jak čest vždy vyhraje:o) ()

flouny8

Hotový orgasmus pro každého intouše a sračko mluva. Nejnudnější film s bojovou tématikou ever. Od začátku jsem čekal, že se začne něco dít a marně jsem čekal až do závěrečných titulků. Nuda, kecy, doják a na závěr místo souboje objímačka a ještě hodně špatně natočená. Hrůza. ()

Breaker

Po filmařské stránce nejde o nic převratného, ale pointou filmu je hluboká myšlenka, které neporozumí každý. ()

rengaru

Tak tenhle film mi přišel naprosto o ničem. Chybí mu děj. Sice je prostředí školy bojových umění atraktivní a nesnáze učitele perfektní látka, ale toto bylo naprosto nevyužité. Škoda. ()

majklfly

Občas se mi stane, že si jen tak sednu k nějakému filmu apomlu zavírám oči, abych usnul. Nějak takhle to mělo vypadat i u něj. V jedenáct večer, další den do školy...nic jsem nečekal. Po hodině a půl absolutní bdělosti jsem si uvědomil, že něco není v pořádku. Prostředí bojového umění je samo o sobě lákavé, ale červen pás měl něco jiného. Nebyl to Chuck Norris ani Steven Segal. Byl to pro mě dosud neznámý Chiwetel Ejiofor(až na potomky lidí, ale to mě moc nevzalo), který pracoval se svým tělem a díky dokonalému scénáři i duší. Byla to symphonie a na konci jsem nechal svou duši pomalu plynout dál. Pan Mamet zréžíroval asi životní film a já mu za něj moc děkuju! ()

maart

Bol som trošku sklamaný, akcia žiadna, nepresvedčivé a strašne neskutočné čo by až tak nevadilo, ale snaha presvedčiť diváka že ide o realitu bola priliš veľká a celé to nejak nefungovalo. ()

Kovy-11

Červený pás je film s bojovou tématikou na který se dalo koukat nejen jednou ale i podruhé. Film mě nadchnul ale i zklamal. Některé scény byly různorodě sestříhané a někdy do sebe nezapadaly. Jinak když pominu toto tak mě film uchvátil, poněvadž bojovné filmy miluji. Ale najít filmy s bojovnou tématikou od roku 2005+ je po skromnu. Takže 78%. ()

ghostwo

Tento film má několik kladů a několik záporů. Příjemně se dívá na hlavního hrdinu, mám takové postavy rád. Po technické stránce to natočeno špatně není,líbila se mi kameru a vůbec celkové pojetí. Jinak film absolutně postrádá logiku a dialogy jsou úplně na hlavu. Jeden o koze (a to ještě nesmysly ) a druhý o voze (a to ještě větší nesmysly, nejlépe bez souvislosti s tím co řekl ten druhý). Dobře to vystihl třeba 4daPeace,BuryGol,Jelly,Morholt , za což děkuji, protože když tu čtu X komentů, jak je to kvalitní snímek, tak bych vyskočil z okna. Vám to jako nevadí, že tam je tolik logických děr a mraky nedotažeností??A celé to hlavní spiknutí je také takové...no...divné. ()

Figuto

O mistrovi bojového umění jiu-jitsu, který dostojí filozofii tohoto umění v penězi a zradou ovládaném světě. Tento film mohl být velmi silný, představitel hlavní role Chiwetel Ejiofor podává velmi vyrovnaný, nenucený výkon, ale něco chybí. Možná je ten svět až moc špatný, co se dělo kolem "vyřizovacího" souboje mohlo být jinak pojato, samotný závěr nic neříká... ()

bertrand

Mamet. Většina jeho filmů nadsazuje detaily nad celek, ale při všech vadách jsou takové, že na ně nikdy nezapomenete a často a rádi se k nim vracíte. Tentokrát Red Belt: coby film má k dokonalosti hodně daleko, Mamet šil hodně horkou jehlou, události jsou dost násilně překrucovány a roubovány na sebe, aby splnily svoji dramatickou funkci a Mamet mohl říci, co potřebuje. Samotný závěr už má tolik děr, že by je nerozchodila ani Bertrandova máma, ALE - co je to platné, když je to Mamet. Možná nejslabší (z viděných) ale stejně si ho jednou zase rádi pustíme znovu. Když nepustíme, budeme na něho myslet. ()

JARDAHONDA

Redbelt je příběh mistra v Jiu- Jitsu Mikea Terryho ( Chiwetel Ejiofor ), který se ze zásady vyhýbá zápasení za peníze a jako majitel studia na výuku sebeobrany se snaží žít počestným životem. Dojem z filmu hodnotím velmi kladně. Líbilo se mi, že ve filmu není k vidění jen bezhlavé mlácení v ringu, ale že příběh má hezkou myšlenku a k vidění jsou i lidské cnosti, disciplína a respekt. Skvělou atmosféru dotváří příjemná hudba, která je balzámem na duši. Závěr = 100% ()

hajner

Nestačí vedieť sa brániť či útočiť jiu-jitsu. Stačí ak si Vás vyberie partička podvodníkov ktorý sa živia a bohatnú na klamaní poctivých ľudí. Tak to koniec-koncov funguje aj v realite prečo inak by bolo toľko bohatých hajzlíkov,politikov a iných „poctivých" ľudí. Film to bol slušný s veľkou dávkou drámy čo ma prekvapilo,nebolo to len bezduché bušenie do súpera. ()

flegmos

artovny film o trenerovi jiu jitsu, jeho zivote a pravidlach niekde v californii. Akcie je tam malo ale stoji za to. Dokonale dielko kde zivotne nazory bojovnika su preverovane v realnom zivote plnom skusok moralnych ako i bojovych. 100% ()