John a Kate tvoří navenek idylický manželský pár. Zdánlivě jsou šťastní a bezstarostní, ale ztráta nenarozeného dítěte je chtě nechtě bez přestání pronásleduje. V minulosti obou manželů se skrývají temná místa, zejména Kate si má co vyčítat. Aby alespoň zčásti zmírnila své utrpení, rozhodne se spolu s manželem k synovi Danielovi a jeho sestřičce, hluchoněmé Max adoptovat třetí dítě. Sirotek Ester ve svém rodném Rusku osiřela, její adoptivní rodina zemřela při požáru. Ušlechtile působící a inteligentně se vyjadřující dívka si ihned získá jejich srdce. Zdá se, že je pro narušený domov přímo požehnáním. Postupně ovšem začíná vycházet najevo, že s osobností Ester to není až tak jednoduché. Je prostě "jiná". V jejím podání to znamená skryté, manipulativní a krvavé zlo, jehož hranice lze těžko odhadnout. (TV Nova)

FromHell

Naozaj dobré psycho,ktoré po celú stopáž šlape jak hodinky.Žiadne otrepané klišé.Jeden z mojich najoblúbenejších hororov!A samozrejme Vera Farmiga zase raz TOP! ()

mysiak

Pre mňa je tento koncept stále o tom isto a stále dookola...jedno hnusné decko, ktorý by si zaslúžilo nakladačku terorizuje ľudí, deti..ale pri tom je niečo za tým..Sirota nie je výnimka..ale je to presne to čo som čakal...pár krát lakačka, nič viacej... ()

katasta

Orphan je bezesporu horor, který nezklame. Rozjíždí se pomalu, nevinně, ale jak příběh plyne dál, přicházíme na to, že ne vše je tak, jak by asi mělo být. Na rozluštění toho, co že se to vlastně děje si ale musíme počkat až na konec, o nějakých předtuchách, jak to celé skončí nemůže být řeč. Osobně by mi nevadilo trochu více mrtvých, ale nestěžuji si. Moc se mi líbí téma, nápad, provedení, užila jsem si dvě hodiny zvědavosti, dostala jsem více, než jsem čekala, a tak jsem spokojena :o) ()

Praxis

Takovýhle zmrdský holčičky by potřebovaly pořádně prokopnout hlavu. Božská Fuhrman si tu svoji roli exkluzivně vyžívá a zpočátku uvolněná atmosféra postupně graduje do velmi napínavého finále plného typických hororových trademarků. Jo, má to koule a řádné napětí a vůbec mě to dost bavilo. 80% ()

Sandiego

Thriller jak má být - s pomalým poklidným rozjezdem, který nenásilně přechází v rodinné drama, jež se záhy začne měnit až v krvavé orgie. A závěrečná pointa je sice dost exotická, ale i tak neotřelá. Právě ona dává vyniknout neuvěřitelnému herectví dvanáctileté Fuhrmanové, které zvláště vynikne ve vypjatém závěru, o němž samozřejmě niv cív prozrazovat nebudu, jen že její počínání opravdu budí až úžas. Famiga skvěle ztvárnila roli matky, které nikdo nevěří a v očích druhých je právě ona zdrojem zla. I po technický stránce film vyniká, ale s těma lekačkama se přece jen tvůrci moc nepředvedli. Stejně jako se neubránili řadě klišé i nelogickým situacím, i trochu protahovanému závěru. Ale když má jít o poctivou žánrovku, tak jsou to jen drobné vady, kvůli nimž bych si tohle dílko bez váhání klidně adoptoval :) ()

fremy

Velmi podařený thriller, né-li jeden z nejlepších v posledních letech. Opravdu zajímavý námět i zpracování. Příjemným překvapením bylo obsazení Karla Rodena i výběr ostatních představitelů byl podařený. Příběh, který mě zaujal už na svém začátku vyprávění, přestože jsem musel chvíli čekat než začnou poodhalovat tajemství Esther. Znovu se podivuji co všechno dokáže udělat hudba s původně jinou scénou. ()

UncleG

Ale jo. Klasický, dobře odvedený škvár, v němž je sice od úplnýho začátku jasný, o čem to celý bude... Ale na druhou stranu je to natočený tak zručně, že se u toho člověk nenudí. Jinak jak by řekl pan Adorno: televize nás opět utvrdila v tom, že všichni cizinci jsou podezřelí a všechno neznámé je důvodem ke strachu :) ()

GodComplex

V podstate kvalitni detsky horurek s dostatecne hruzostrasnou holcickou a kvalitnimi herci, ktery se sice odehrava presne podle ocekavane sablony, ale misty se najde prijemne prekvapko, ktere to povysuje nad standard - at uz se jedna o reziserske lahudky, pointu, nebo Rodena v typicke vychodoevropske cameo rolicce. Bylo by to tedy na slabsi 4*, ale zpet na 3* to srazi neskutecne klise v podobe typicke hororove hysterie na zaver, kterou jakoby si tvurci 90% vsech hororu z nejakeho duvodu nemohli odpustit.6/10 ()

Freemind

Velké ambice, které bohužel nebyly naplněny. Všechno tady bylo "skoro", takže jsem zažíval klasickou cimrmanovskou frustrační kompozici (prvky očekávání / prvky zklamání). Jak již zde bylo napsáno - vcelku originální pointa si zasloužila mnohem lepší zpracování. ()

Macejko

Dokonalá žánrová perla. Do špiku kosti mrazivý hororový triler, ktorý potvrdzuje, že Španieli sú súčasní majstri filmovej hrôzy bez akejkoľvek konkurencie. Orphan je vynikajúco zrežírovaná a sebavedomá hra s hororovými klišé (žena prichádza ku chladničke, otvára ju, dvere nám zakrývajú výhľad, žena dvere zavrie a tam stojí... nikto!) ktorá drží diváka priklincovaného do sedačky a neschopného odtrhnúť oči od obrazovky. A tie herecké výkony, to je niečo neuveriteľné. Nehovorím teraz o absolútne dokonalej Vere Farmige, ale predovšetkým o malej Isabelle Fuhrman, ktorú si okamžite zaraďujem do vlastného rebríčka najlepších filmových záporákov. Výkon tejto slečny je dychvyrážajúci a prorokujem jej skvelú budúcnosť. Bez srandy: z jej Esther by sral Maggi v kockách aj sám Hannibal Lecter. Ale úplne vážne! ()

Pragrik

Na to že tenhle žánr nemusím, je zde výborná atmosféra, skvělá role holčičky, scénář v průběhu filmu graduje.Výtečně pojaté. ()

Makky

V prvej hodine som mal nutkanie tú malú obhajovať. Bola celkom zlatá a evidentne veci vyviedla až z vyprovokovania. Lenže od toho zlomového incidentu so sestrou by som tú malú kurvičku najradšej len bil. A silno! Tá malá sa môže kľudne zaradiť medzi najväčších hajzlov filmového plátna. Výborné herecké predstavenie. Hoci mi dĺžka filmu neprekážala a z pochopiteľných dôvodov sme sa museli k všetkému postupne dopracovať, išlo to vláčne. Navyše chýbalo mi viac desivých, hororovejších momentov... Ide však o neskutočne kvalitný psychologický thriller, ktorý veľmi potešil. ()

Lulu13

Film, ktorý predčil moje očakávania. Tak skvelá atmosferická záležitosť sa v novších hororoch/thrilleroch vidí už len zriedka kedy. Najlepšie je, že rovnaký podiel na tom mal ako režisér, tak aj hudobný skladateľ a samozrejme herci na čele s Isabelle Fuhrman. V mrche Esther ako by sa priam našla a zahrala ju absolutne dokonale. Až som mala chuť jej už v polke filmu vpáliť guľku do hlavy. Obrovský mladý talent o ktorom dúfam v budúcnosti budeme ešte počuť. Jediné čo trochu nabúralo moje vnútorné ovácie zo snímku bola záverečná pointa. Síce stavila na originalitu, no vo mne vyvolala dosť rozporuplné dojmy. 4,5*. ()

SarumanKo

Veľmi pôsobivý a precízne zrežírovaný psychothriller, ktorý má síce neoriginálny a prvoplánový námet a pomerne slabé hororové ľakačky (fungujú na báze zdarilej hry s (ne)očakávaným žánrovým klišé, čo mi osobne nestačí), ale Jaume Collet-Serra vo filme už od prvého záberu budoval takú mrazivú a všeopantávajúcu atmoséru, že som miestami skutočne mal zimomriavky. A to rovnako zo začiatku, keď som zlo len tušil, ako aj neskôr, keď na nás záporáčka v podaní excelentnej Isabelle Fuhrman vybafla v plnej nekompromisnej paráde. Hlavná hrdinka v podaní Very Farmingy je taktiež skvelá, akurát postave otca som to neuveriteľné chovanie fakt nežral. Skvelá realistická pointa a už o poznanie menej zaujímavý záverečný zápas ma utvrdili v tom, že Orphan nie je dokonalý film, ale veľa mu k tomu nechýba. (8/10) ()

IllIlIlIIl

Po delší odmlce opět kvalitní horor. Celý příběh začíná v mírném, ale přesto příjemném tempu. S citem vybraní herci společně s dobře vystavěným scénářem pomalu rozjíždějí slušné tempo s mrazivou atmosférou. I když poitna filmu je chytrá (ale nikterak geniální) a nepříliš ,,provařená,,, tak přesto se dá s mírným důvtipem odhadnout, což mně osobně trochu ubírá na hodnocení. ()

Kaluž

Celou dobu jsem se domníval, že ona dívenka je zplozenec pekla, který terorizuje lidstvo už několik staletí a pak zatelefonuje Roden a celé to rozsekne tak, že mi to téměř vyrazilo dech. Vskutku pamlsek. ()

K.I.N.G.

Jistě to není příliš originální. I já sám jsem už na podobné téma viděl několik filmů, ale přesto tleskám, co se tady podařilo. Atmosféra naprosto mohutná a z té devítileté dívky jde opravdu strach. Vůbec není divu, že se jí bála celá rodina. Esther je totiž nebezpečná svině z Ruska, která si tu se všema zahraje ruskou ruletu a vy budete jenom rádi, že nejste postavy v ději a zároveň, že máte tu čest přihlížet jejímu geniálnímu počínání. ()

Remedy

Skvostné, nápadité, v jistých směrech neokoukané a výborně vygradované. Na většinu dnešních psychothrillerů/hororů se dívám s notným odstupem, protože téměř v žádném nechybí sexy hlavní hrdinky (budoucí oběti), které samozřejmě svými vizuálními přednostmi zaujmou a to zejména v okamžicích, kdy se před kamerou potácí ve spodním prádle – obvykle plné zoufalství a zalité krví. Orphan pracuje s konceptem kulminujícího teroru (a to jak fyzického, tak psychického) a z hlediska atmosféričnosti je nesmírně působivý, v jistých ohledech až opravdu mrazivý. Scéna na dětském hřišti se skluzavkou je pak démonicky vytříbenou ukázkou tvůrčího potenciálu, který (světe, div se!) režisér House of Wax využívá do posledního detailu. Několik (určitě více než tři) nezapomenutelných scén posouvá tento film v konečném výčtu do žánrové špičky a opravdu musím říct, že podobně poctivý snímek vystavený zejména na napětí a na nutných divákových obavách o hlavní postavy jsem již dlouho neviděl. ()

topi

Špičkovej psychothriller s nečekaně zajímavou pointou. Všechny role perfektně zahrané, práce kameramana výborná, hudební podklad nápaditý. Noční scéna na zamrzlém rybníku se mě hodně vryla do paměti. Pěkná práce celého tvůrčího týmu!! ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

03.11.2020

Horor Sirotek z roku 2009 vyprávěl o páru (Vera Farmiga a Peter Sarsgaard), který po smrti svého nenarozeného dítěte adoptoval záhadnou devítiletou dívku jménem Esther (Isabelle Fuhrman) pocházející… (více)

Hororový Sirotek dostane prequel

Hororový Sirotek dostane prequel

21.02.2020

Hororový tvůrce William Brent Bell (Brahms: The Boy II, Ďábel v těle) se upsal režii pokračování thrilleru Sirotek od režiséra Jaume Collet-Serry. Nebude se však jednat o klasický sequel, nýbrž o… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak