John a Kate tvoří navenek idylický manželský pár. Zdánlivě jsou šťastní a bezstarostní, ale ztráta nenarozeného dítěte je chtě nechtě bez přestání pronásleduje. V minulosti obou manželů se skrývají temná místa, zejména Kate si má co vyčítat. Aby alespoň zčásti zmírnila své utrpení, rozhodne se spolu s manželem k synovi Danielovi a jeho sestřičce, hluchoněmé Max adoptovat třetí dítě. Sirotek Ester ve svém rodném Rusku osiřela, její adoptivní rodina zemřela při požáru. Ušlechtile působící a inteligentně se vyjadřující dívka si ihned získá jejich srdce. Zdá se, že je pro narušený domov přímo požehnáním. Postupně ovšem začíná vycházet najevo, že s osobností Ester to není až tak jednoduché. Je prostě "jiná". V jejím podání to znamená skryté, manipulativní a krvavé zlo, jehož hranice lze těžko odhadnout. (TV Nova)

Trevor

5050 hodnotenie som pridelil filmu, ktorý som videl už dávno a spomenul si naňho až pri prezeraní čsfd s odstupom času. Príbeh Siroty Orphan ma bavil, takýto štýl hororu mi vyhovuje, človek proste vypne, vo filme nehľadá chyby a iba si ho užíva na maximum... ()

Eldrick

Dějově nudný, klišoidně stupidní až iritující nelogický chování postav. Natahovaný a neškodný. Pointa ale dobrá. ()

GILLWANDER

Je to v podstate tá istá preverená voda no tentokrát sa preverila k unikátnej čírosti. Sirota ako mysteriózny thriller ponúka bežnému konzumentovi podmanivú atmosféru, ktorá sa od jemného úvodu prepracuje k neľahkému boju o holý život. Čím ďalej sa dozvedáme niečo nového o dievčati, tým viac sme zdesený. So spádom deja prichádzajú aj prekvapivé rozuzlenia a jedno tesne pred koncom takmer odrovná zapozeraného diváka. Dozvedáme sa totiž s kým máme tu česť. A nie je to ten za koho by sme ho za všedných okolností považovali. Ale démon s tvárou obyčajného dievčatka... Pre mňa osobná záležitosť, po prvej polovici vrch tobogánu, druhá polovica už ponúkla zmysluplnejšiu jazdu, ktorá ako keby nechcela skončiť. Vo chvíli keď čakáte, že už je konečne po všetkom sa adrenalín vo vašej krvi ešte viac stupňuje. Koniec napokon príde no obetí je príliš veľa. Režisérsky perfektne natočené mysteriózne dielo. Aby ma niečo nechávalo tak dlho vo vytŕžení sa nestáva každý deň. Sirota je desivá a desivejšia a ku koncu aj vražedná. Plánovačná sviňa so všetkým čo zvrhlá žiarlivá beštia potrebuje. Zmanipulovať a privlastniť. Nemám čo vytknúť iba možno detail a to taký, že to začalo byť zaujímavé až od druhej polovici. Objektívne obyčajný, subjektívne perfektne funkčný film.90% ()

OG_Swifty

Co začalo jako nevinná hra, to se poměrně rychle vyvinulo v solidní horor. Když jsem to kdysi viděl, říkal jsem si, že já bejt ten fotr, tak bych do ní šel (aka stokrát viděné téma). Na druhou stranu když se potom Esther odmaskovala, tak jsem pak uznal, že měl fotr dobrej čuch a já bych byl debil - bylo to monstrum. Když se nad tím tak zamyslím, asi by bylo lepší mrdat kamarádky dcery (např. Poison Ivy) než "nezletilou", adoptivní dceru. Ale když bych to přetočil znovu na třetí stranu, kdybych Esther ukojil, tak by mě třeba pak nevykuchala jak Depardieu grilovaný kuře... prostě dilema. Esther se poměrně rychle odkope a pak sledujeme, jak šikanuje / likviduje rodinu a bylo to docela strašidelný, takže ve finále jsem byl do konce napjatej a přál si, aby už toho mutanta zlikvidovali... kdyby tak ten Roden zavolal dřív!! ()

maverick10

Ne ne ne tohle drasa i me oci filmem tak zhyckane. Dalsi vykradacka vsech ruznejch hororu. Kdo ceka neco noveho, tak bude zklamany. Trapne lekaci sceny se zrcadlem dneska uz nikoho nevylekaji. Zabehla kostra pribehu je porad doblba stejna. Sporadana americka rodinka stredni tridy, ukazujic na venek prave americke rodinne hodnoty je jednoho dne postavena tvari tvar desive osobe s tajemnou minulosti, jejiz pravdu odhali clen rodiny a ostatni mu cely film neveri. Az na to nakonec taky zaplati zivotem. Konci to opet obvykle, kdy proridla cast rodiny nakonec zvitezi nad tyranii bestie, ktera ma ke konci opravdu velmi tuhy korinek. To co tomu Orphan dava navic (dokonala mala holcicka jako hlavni zruda, Karel Roden) to vsechno rozhodne nezachrani. S litosti mohu tedy oznamit, ze me ocekavani se nenaplnilo a Sirotek rozhodne nesaha ani na tkanicky od bot Sirotcinci, ktery ma vsechno to co Sirotek nema, tedy krome Karla Rodena. ()

ilemas

Vynikající horor s psycho atmosférou a šokujícím závěrem. Horory tohohle typu mám rád. Byl jsem od začátku napnutej jak struna. ()

SonG

Ze stokrát omleté zápletky se vyvinulo trochu něco jiného v tom smyslu, že jsem čekal démona, dostalo se mi nečeho úplně jiného (a musím říct, že v jistém smyslu nudnějšího). Což ale o to, Vera Farmiga hraje výborně a té malé hluché holčičky mi bylo už od pohledu líto. Průměrný horor s klasickou šablonou, který sice trochu vybočuje ze zavedených pravidel, v konečné důsledku je to ale stejně na jedno brdo. ()

berusche

Krucinál, tak to bylo teda něco!!! Pokud si myslíte, že v reálném životě nemůže být něco jinak než jak to vypadá, tak jste zmýlili :) a já evidentně taky. Celou dobu jsem čekala, že to bude podstatně horší napodobenina Dobrého synka, kde Culkin dokázal, že umí zahrát slušného psychopata. Nicméně tahle sirota rozhodně výkon Culkina potopila a film je daleko zdatnější a vydatnější. Tatínkovi bych dala pěstí v půlce filmu, aby se vzpamatoval, páč ten mě teda iritoval, což byl asi záměr, jinak by to nemohlo dopadnout tak, jak to dopadlo. Rozhodně se vyplatí čekat na rozuzlení dvě hodiny! ()

Fíla

Nedá pokoj, nedá pokoj a nedá pokoj. Ze začátku milá, přívětivá holčička. Ale co když to není holčička. Co kdy je to psychopat který utekl z psychiatrické léčebny a jenom se za holčičku vydává kvůli velice vzácné chorobě? Vynikající drama! Myslím, že nejsem sám kdo si tohle myslí. 5* ()

hhannie

Jaume Collet-Serra příjemně překvapil. Až na několik absurdních okamžiků a toho pro mě směšného zápasu v závěru, skvělé. Isabelle Fuhrman předvedla na svůj věk výborný herecký výkon a já doufám, že ji brzy zase někde uvidím. Pro mě 85 %. ()

easaque

Na tento film bych se těžko podíval, protože se nerad bojím, ale když byl doporučován pro svou atmosféru a styl, tak jsem do toho šel. A nelituju - líbil se mi příběh i zpracování a bez větších problémů jsem se přenesl i přes naivitu některých postav. Připoměl mi podobný snímek Dobrý synek i jednu slavnou českou kauzu, která ho třeba inspirovala (ale tu však neupřesním, protože bych prozradil pointu :-). Konec sice přináší klasické americké protahování, ale troufám si dát slabší 4 hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

honajz2

Ocením leda tak nápad a pár scén, při kterých jsem se docela vyděsil. Ale ten zbytek... Za celou hodinu se nestane skoro nic a vy se jenom kopete nudou do zadku. Pak už Ester začne blbnout a jenom čekáte na konec. Postavy dementní (kromě té hluché holky, jediná normální postava filmu). ()

Miseet

Velmi povedený snímek, který patří mezi mé nejoblíbenější horory. Po všech stránkách úžasný herecký výkon Isabelle Fuhrman. Jako malá Ester mě šíleně drásala nervy, úplně jsem se nechala do děje ponořit a přepadávala mě chuť ji pořádně proplesknout. Mrazivá hororová atmosféra fungovala dokonale. ()

M.i.k.e

Orphana sem (čert ví proč) poměrně dlouho odkládal a teď po shlédnutí mě napadají jen dvě slova a to hustý a masakr.Výborně obsazené,napínavé,vynikající atmosféra a jako bonus navíc ještě chytré.Dvanactiletá Isabelle Fuhrman je na jednu stranu okouzlující a na druhou stranu asi nejděsivější zlé dítko co sem v poslední době viděl.Jediným drobným mínusem budiž pro mě fakt,že hlavní pointu sem odhadl zhruba 20 minut předtím,než mi jí tvůrci vyjevily,což ovšem filmu jako celku neubírá na působivosti a můžu s klidným svědomím říct,že se Orphan zařadí mezi to nejlepší co sem měl letos možnost vidět.90% ()

Caminzind

Líbila se mi hlavní představitelka, a okouzlující byla i ta nejmenší. Obě měly jiskru, jakou děcka ve filmu mají málokdy. Příběh se ale odvíjí dost klišovitě, což platí i pro závěrečnou akci. Celé to vlastně zachraňuje titulní role. ()

HappySmile

Velice se mi líbilo, že film začal nenápadně jako rodinný filmeček o milé holčičce, kterou adoptují milující rodiče a postupně se z toho pomaloučku vyklubává drama, až je z toho nakonec velice slušný horor. Isabelle Fuhrman svoji roli zahrála naprosto bezchybně - myslím, že o ní určitě ještě uslyšíme. Pointa filmu je taky velice zajímavá a originální a mini rolička Karla Rodena mě opravdu potěšila. ()

Chen

Je pravda, že spousta věcí se dá lehce odhadnout, slušné procento ze stopáže je nepřekvapivé, ale o to tu nejde. Hlavní je, že záporačka funguje přesně, jak má a je více než snadné ji nenávidět a pointa je opravdu překvapivá. Hodně napínavá záležitost, která mile překvapila. ()

rakovnik

Zajímalo by mě, kolik dostal Karel Roden za svou roli, kdy řekne v minutě několik vět do telefonu :-) Slušný horror, kde od začátku do konce (sic!) čekáte, co se stane a jak se děj vyvine. Nicméně, vyrchol a závěr filmu je originální, což ho vytahuje z dlouhé řady velmi podobných snímků. Vera Farminga a Peter Sarsgaard jsou skvělí herci, ale nejvíce na mě zapůsobil bezchybný výkon roztomilé Aryanay Engineer. ()

Jonash87

WOW... nečekaně dobrý snímek. Skvěle gradující atmosféra, která vás pohltí, příjemný hudební doprovod, slušně napsaný scénář, v němž tolik logických chyb není (jak bývá u spousty hororů zvykem), a hlavně výborná Isabelle Fuhrman v roli sirotka Ester! Trochu jsem se bál závěru, avšak naštěstí jsem zklamán nebyl - vyvrcholení, jak má být. Prvotní dojmy jsou tak silné, že musím dát maximální hodnocení, ač to není "čistých pět hvězd". Jo, a malá role Karla Rodena potěšila! ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

03.11.2020

Horor Sirotek z roku 2009 vyprávěl o páru (Vera Farmiga a Peter Sarsgaard), který po smrti svého nenarozeného dítěte adoptoval záhadnou devítiletou dívku jménem Esther (Isabelle Fuhrman) pocházející… (více)

Hororový Sirotek dostane prequel

Hororový Sirotek dostane prequel

21.02.2020

Hororový tvůrce William Brent Bell (Brahms: The Boy II, Ďábel v těle) se upsal režii pokračování thrilleru Sirotek od režiséra Jaume Collet-Serry. Nebude se však jednat o klasický sequel, nýbrž o… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak