poster

Perníkový táta (TV seriál)

 • USA

  Breaking Bad

 • Slovensko

  Perníkový tatko

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2008, 62x48 min

Hrají:

Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte, Giancarlo Esposito, Jesse Plemons, Bob Odenkirk, Steven Michael Quezada, Jonathan Banks, Krysten Ritter, Christopher Cousins, Mark Margolis, Raymond Cruz, Louis Ferreira, Bill Burr, Jeremiah Bitsui, John de Lancie, David Costabile, Maximino Arciniega, Tess Harper, Jessica Hecht, Jere Burns, Danny Trejo, Emily Rios, Sam McMurray, Grizelda Quintana, Adam Godley, Seri DeYoung, Dale Dickey, Louis Herthum, Michael Shamus Wiles, Loren Haynes, Lora Martinez-Cunningham, Nate Mooney, Caleb Landry Jones, Ryan Lee, Maurice Compte, Blake Berris, Laura Fraser, Frederic Doss, Carmen Serano, Matthew Page, Juliet Lopez, Steven Bauer, Carl Savering, Drew Waters, Kyle Bornheimer, Paul J. Porter, Damon Herriman, Jolene Purdy, Julia Minesci, Kevin Rankin, Keith Jardine, Matt Jones, Phil Duran, Michael Bofshever, Charles Baker, Luis Moncada, Daniel Moncada, Marius Stan, Ray Campbell, Robert Forster, Jamie McShane, Jeremy Howard, Hank Rogerson, David Ury, James Martinez, Tait Fletcher, Brennan Brown, Lavell Crawford, Kevin Wiggins, Eddie J. Fernandez, Geoffrey Rivas, Saginaw Grant, Tom Kiesche
 • MoRTy
  *****

  Do tý doby, než sem dokoukal Breaking Bad sem měl za nejlepší seriál Dextera.. Už je sesazen z trůnu, tohle je prostě klenot ! Hlavně uplně geniální herecký výkony Bryana Cranstona.(5.11.2011)

 • Phobia
  ****

  Jsem závislá. Když přinejmenším jednou do týdne nevidím "Perníkového tátu", dostanu absťák - jsem podrážděná, nervózní, musím na něj pořád myslet! Na další dávku musím čekat až do pátku, ale pak mi dealer, Nova Cinema, šlehne rovnou dvojitou. Ještě nejsem úplně přesvědčená, že jde o drogu naprosto dokonalou, ovšem kvalitní teda je: má grády, má potenciál, má zajímavé postavy (především hlavního hrdinu - chemikáře s rakovinou a potřebou zabezpečit rodinu). Kdy už, sakra, bude ten zatracený pátek?! 85% EDIT: Dealer mě fakt nasral, začal nabízet dvě dávky až od půlnoci - to se na něj můžu vyflatulovat a začnu nakupovat přes jiné obchodníky. Šlehnu si z torrentů! EDIT2: Zabiju dealera! Nevíte někdo, kde sídlí HovNova CypNema? Vyvinu nějakou hnusnou biologickou zbraň, po které chlapům upadnout klacky a ženským kozy a pošlu to tam! Hajzli, jeden díl dají o půlnoci, pak nějaký film a POTOM ve 2:45 další díl "Perníkového táty"! Dva díly po sobě po půlnoci se ještě zvládly, ale tohle?!! Mám absťák a chytá mě amok, jdu dotyčnému zasranému TV kanálu napsat nějaký hodně sprostý e-mail... EDIT 3: V průběhu třetí série můj zájem přece jen upadá, s Waltem je čím složitější ztotožnění, takže zůstanu na čtyřech hvězdičkách, ovšem zatraceně silných!(28.2.2011)

 • Segrestor
  *****

  Breaking Bad (česky rádobyvtipně přeloženo jako Perníkový táta) je přesně tím typem seriálu, který vyplňuje mezeru v jinak relativně prázdném prostoru televizní zábavy pro muže středního věku. Pro muže středního věku, kterému Hvězdná brána líbá zadnici a na Matlocka má ještě nějaký ten pátek čas, je právě Breaking Bad jediným východiskem. Seriál pojednává o čerstvém padesátníkovi, který se spolčí se svým bývalým (ne zrovna nejlepším) žákem, aby se společně vrhli do výroby metamfetaminu (pervitinu) tedy povzbuzující drogy, sice nezpůsobující fyzickou závislost, leč přesto s možnými devastujícími účinky, drogy, která je světu známá i jako ryze československá droga a v dobách ne-úplně-dávných zcela legální. Na americkém středozápadě ovšem pod přísným drobnohledem DEA (Národní úřad pro kontrolu obchodu s drogami). Tím se zpět dostáváme k našemu hrdinovi Walteru Whiteovi, středoškolském učiteli s rakovinou plic, jež se stala mezníkem v jeho jinak poklidném životě. Jako odborník na chemii vaří 100% čistý pervitin s vidinou obrovského zisku, zatímco chodí do nemocnice na chemoterapie. Postupně zjistíme, že jeho skutečnou (chemo) terapií je právě výroba onoho pervitinu. Tohle všechno jsou pilíře rozvrstveného vztahově-dramatického seriálu s prvky humoru i akce a to si k tomu všemu připočtěme ještě jeden pilíř a to ten, že Walterův švagr Hank je právě agentem výše zmíněné DEA. Tvůrci promyšleně odkrývají následné události jako jakousi skládanku a dávají tak prostor skutečné mysterióznosti a provázanosti skutků a činů. Něco takové jsme občas nalezli například v LOST, ale zde to dostáváme bez oné smyšlené mystiky a fantazie. Je jasné, že ona Walterova nelegální činnost je nejen startérem veškerých dalších událostí, ale i motorem samotným, ženoucí celý seriál kupředu. Klidně by Walter White mohl legálně podnikat a seriál by byl i tak bezesporu přitažlivý, neboť je výborně obsazen a vůbec skvěle zpracován (ty dlouhé, tiché a zdánlivě nic neříkající záběry mají oproti jiným hektickým a užvaněným seriálům svůj půvab), ale právě ta nelegálnost z toho teprve dělá po čertech napínavou show, která dokáže strhnout každého. A to je koneckonců i nepsané motto tohoto seriálu: Zakázané ovoce chutná nejlépe. Doporučuji jako skvělou podívanou, kdy prostě dáte celý seriál za víkend, ale i jako návod pro ty, co neví, jak naložit se svým jinak šedým životem, když se dozví, že to mají "za pár".(4.5.2012)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - V první sérii tvoří převážnou část Jesseho (Aaron Paul) šatníku  mikiny značky Volcom. Vždy je část jeho oblečení žlutá. Žlutá barva symbolizuje jeho "osvícení" Walterem (Bryan Cranston). (TheDon)

 • - Kameraman sa pri natáčaní poslednej scény medzi Skylar (Anna Gunn) a Walterom (Bryan Cranston) rozplakal. (fo_ruM)

 • - V posledním díle páté série ve finálním zúčtování Walter White (Bryan Cranston) použije lehký kulomet belgické armády M240. V americké armádě, která jej také používá, si zbraň pro svoji spolehlivost, razanci a kandenci vysloužila přezdívku bestie. (Yoshitsune)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace