Perníkový táta

• USA Breaking Bad (více)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Série(5) / Epizody(62)

Philcze

Když to za velkou louží vyhypeovávali do nebes jako nejlepší seriál v televizi, nevěřil jsem a ignoroval jsem. Teď, po zhlédnutí pěti řad, jen velice tiše souhlasím... aneb když seriál skutečně splní veškerá očekávání, která ho předchází. Proměna Waltera Whitea ze zapšklého učitele chemie do bad-asse první kategorie lze označit jen jedním slovem, které se však v posledních letech až trestuhodně zneužívá. Geniální. ()

Vampireman

Vynikající seriál, co je skvěle napsaný. Furt je na co se dívat - postavy procházejí přesnou, uvěřitelnou psychickou proměnou, režie je nápaditá (píseň od mexikánců shrnující příběh, zpravodajství pádu letadla) a hrátky s kamerou hypernápaditý a důraz na detail je vysoce potěšující. Vztahy postav a celkový příjemný feel, kde starej Bryan Cranston je ten cool, je velice osvěžujícím přírůstkem do žánru krimi. Po čtyři série Breaking Bad nenudí, na velké ploše dokáže zaujmout dost přesvědčivě po stránce psycho/soc drama, vyšetřovací krimi, thriller aj. Já se u toho dost často chechtám. Hodně. ()

MATADOR

1. série * 70%, 2. série * 80%, 3. série * 85%, 4. série * 92%, 5. série * 100% # Je těžké psát o tom, o čem bylo tolik napsáno. Přes spoustu kladných ohlasů jsem se přeci jen dokázal dokopat k Breaking Bad, ve snaze se ponořit do tohoto seriálu. Častokrát jsem si říkal, že to prostě není ono. To, co bych hledal, ale nutkání pokračovat v dalších díle bylo stále silnější a silnější. I když se najdou menší negativa ohledně rodinných vztahů atp. Proměna Waltera H. Whitea v průběhu seriálu je tak nevídaná a především uvěřitelná, že si marně vzpomínám na postavu, která by něco podobného dokázala. Po shlédnutí mohu konstatovat, že se jedná o nejlepší postavu, s jakou jsem měl tu možnost prožívat její životní příběhy, v tomto případě spíš však traumata! Bryan Cranston tady dokázal, že by si zasloužil více, než ty malé, sporadické role, co povětšinou dostává. THX, Heisen ... vlastně Walte, díky! ()

Helo

Od začátku do konce naprostá špička. Jediné, co mě trošku mrzelo, bylo, že se po první řadě téměř vytratila ta lehce komická nálada, ale je pravda, že s tím co přišlo pak, už by to nešlo příliš dohromady. Perfektní scénář, režie, přerod hlavních postav, pomalé tempo které přesně kontrastuje s šíleným tempem ve vypjatých situacích a ještě je tak zvýrazňuje a o posledních čtyřech dílech ani nemluvě, páč ty byly naprosto dokonalé. A nejhorší na celém seriálu je, že člověk ani neví komu fandit a komu ne a zde to zrovna většinou vyjde tak, že zdechne ta postava, kterou si člověk právě oblíbí. ()

gegina31

Nevím, jak to dokázali, ale na tenhle seriál si člověk vypěstuje stoprocentní závislost. A navíc si udrží kvalitu a úroveň do poslední série, což se málokterému seriálu povedlo. Dále musím velebit hlavní postavy. Zastavím se u Aarona Paula. Ten kluk je opravdu dobrej. Tahle role mu sedla jak prdel na hrnec. Já si nedokážu vysvětlit, jak ho mohli obsadit do filmu Need for speed. To mu naopak vůbec nesedlo a možná proto mě ten film tak nezaujal. On prostě musí hrát takovéto kokůtky. Kdo se mi tam moc nelíbil byla Anna Gunn, ale to může být tím, že jej postava byla prostě kráva. Po dlouhé době opravdu povedený seriál. ()

Trevor

Dlho odkládaný seriál je napokon momentálne tým najlepším aký som videl a to som si na napísanie recenzie pre istotu nechal pár dní, ale svoj názor som nakoniec nezmenil. Tak skvelý seriál nemá príliš veľký význam komentovať, stačí povedať že obsahuje pravdepodobne tri najlepšie epizódy zo všetkých seriálov ktoré boli kedy natočené (Pekabbo, Phoenix, Dead Freight) a aj keď som ani jednej zo sérií nenadelil v každej epizóde plný počet bodov ako tomu bolo napríklad pri poslednej sérii Bates motel je pre mňa momentálne Breaking bad najlepší seriál. ()

hunty

Seriál si mě zatím drží, nápad je originální a snad žádná postava mi není vyloženě protivná. Napětí je stále přítomné, jen by se to mohlo pohybovat ve vyšších sférách (k čemuž se asi opět dostane..). ()

Toj

Bomba! Naprosto geniální seriál, který zdánlivě nabízí jako svojí přednost pouze kontroverzní téma obchodu s pervitinem, vražd atd. Ve skutečnosti se jedná o naprosto perfektní obraz (americké) společnosti. Kvůli množství akce a napětí je mnohými seriál dle mého názoru chápan špatně. Ve skutečnosti se zde nenabízí téměř jediná ztotožnění hodná postava (a zároveň jsou ztotožnění hodné všechny). Hlavní hrdina je od pohledu nesympatický a jeho jednání a chování je mnohdy odpudivé. Tento zcizovací efekt pomáhá klasicky prokouknout za příběh a hledat příčiny, přemýšlet nad systémem, který je nastavený uplně děsivě. Zároveň se zde vyskytuje velmi často mnoho odkazů na klasickou kinematografii a schopnost zpracovat některé díly s žánrovou zručností vlastní starým mistrům.. Člověk si tak často vzpomene na Orsona Wellese, Alfreda Hitchcocka, Billyho Wildera. Jindy zas převládá kontrola vizuální složky a převážně černobílé flashforwardy z druhé série mají blízko až k nějaké abstrakci. A v neposlední řadě je seriál geniální v postavách,, které se zde vyskytují. Pominu hlavní dvojici (která je samozřejmě vynikající). Postava Hanka je velmi originální, velmi uvěřitelná a lidská.. A pak tu je naprosto perfektní právník, který mě neustále baví, nebo například zabiják Mike, jehož civilní stoické vyprávění příběhu z dob, kdy dělal u policie patří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy viděl.. (of course) Právě postavy dokazují promyšlenost seriálu, nikdo tu není plochý a vlastně žádná postava není jen černá, nebo bílá... Asi to nejlepší, co jsem v současnosti na seriálovém poli viděl.... Chci víc! ()

grogodil

-"Yeah, Mr. White! Yeah, science!" ...s Breaking Bad je to trošku beh na dlhšiu trať, pokiaľ ide o definitívne podľahnutie mu. Hlavne pre človeka, ktorý od seriálov očakáva večernú jednohubku s automaticky plytšou čierno-bielou typizáciou postáv a väčšiu dynamikou so všemožnými zvratmi na konci každého dielu, môžu byť začiatky vyslovene nezáživné. Táto seriálová partička na to ide poctivejším spôsobom, rozhodne sa nikomu nevnucuje a neskuhre o nejaké sympatie, nikam sa neponáhľa a celý seriál vlastne stojí len na perfektne do hĺbky vykreslených vzťahoch, situáciách a hlavne postavách, ktoré pripomínajú skutočných ľudí a vďaka hereckým výkonom (Cranstonov "Emmy hat trick") a luxusným dialógom im človek verí prvé-posledné. V súčasnosti moja osobná seriálová srdcovka. ()

Petaxis

Ještě nikdy se mi nestalo, že bych tak šíleně nesnášela hlavní postavu a přitom seriál měla tak strašně ráda. Breaking Bad je jedním z těch seriálů, u kterých hltáte celou řadu za dva dny, protože se prostě nemůžete odtrhnout od obrazovky, aniž byste se dozvěděli, co tam bude dál. Taky je to jeden z mála seriálů, kde s postupným přibýváním sérií, nedochází k úbytku kvality, spíš naopak tu kvalita exponenciálně roste. A finále mě tady nenasralo, ba dokonce mě i potěšilo, což už se vůbec o ostatních seriálech říct nedá. Nakonec ještě přehled mých oblíbených postav: Jesse, Hank a Saul. ()

marleyy

100% Neskutečná jízda. Bryan Cranston, Bob Odenkirk, scénáristi, režiséři a vůbec všichni kdo se podíleli na tomto skvostu si zaslouží metál. Klaním se a čučím s otevřenou pusou. ()

lucifrid

Zhlédla jsem jako maraton a byla jsem překvapená, že je to ještě lepší, než jsem čekala. Tudíž excelentní. Vývoj postav je geniální, konec naprosto perfektní a z much jsem teď pěkně nervózní. Ano, nebude to seriál pro každého, ale kdo mu propadne, nebude moci přestat. ()

Foma

Katarze posledních dílů je dobrá, i když vzhledem k předchozímu ději a nenavratitelnosti, nenapravitelnosti některých činů je omezená. Sledovat Walta (B. Cranstona) během seriálu bylo chvílemi až odporné, což hovoří o kvalitě scénáře i herce. Skvělá Skyler, i Hank, Marie, Mike, Gus, Walter Jr. a ti dva Jesseho kámošové. Vlastně celé to bylo k pokoukání, jen neveselé. Opravdová katarze nastane, když zkouknete El Camino, pak to celé nějak secvakne, morální pachuť zřídne, rozpustí se a přišel mi pocit zadostiučinění. Asi ho potřeboval i scénárista :-). ()

Fanucci

Naprosto brutální seriál. Drsný černý humor, tragikomické situace, parádní dialogy, výtečně napsané postavy, věrohodné prostředí drogového kartelu a podsvětí (Mexičané mezi sebou hovoří ESP - žádné debilní přecházení do AJ aby se líný americký divák nemusel namáhat se čtením titulků - paráda:)...A také odporné a vypočítavé chování hl. postav. Nemůžu se od toho odrhnout. Od plného počtu 5 hvězd mě odrazuje čistě iracionální věc a tou je, že hl. postava je někdy tak nehorázná a sobecká svině, že mně je odporná:-)) 95% P.S Perníkový táta...super překlad:-D ()

Petroff

Všichni už to vychválili, já nemusim. Takže jen můj postřeh: Stejně jako v Dexterovi tu "záporáky" hrajou manželky. Ty ženský jsou v těchhle seriálech fakt asi naschvál nudný, na pěst a člověk si přeje co nejmíň scén s nimi... ale tak, víme jak dopadla žena Dextera, že jo... ()

GILLWANDER

Seriálový opus, ktorý nastavil latku neprekonateľne vysoko. Doslova seriálové šialenstvo som počas piatich sezón zažíval, každá séria seriálu bola pre mňa nervy drásajúca, to nehovorím o štvrtej a tej najlepšej piatej, ktorá ma do slova a do písmena naveky pochovala s týmto seriálom. Proste najlepší, najpravdivejší, najzaujímavejší, jednoducho najlepšie seriálové počínanie si v histórii seriálov ako takých. Pre mňa best of TV series, najlepšie čo mohla seriálová celosvetová distribúcia ponúknuť. 101% 11/10 * ()

kapsomut

Velice dobře propracovaný seriál, který jsem dal celý během asi 2 týdnů. A co mě udivuje ještě víc je to, že to bylo sérii od série lepší! Opravdu hodně sílná záležitost. Jen škoda toho rychlého konce ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis