Perníkový táta

• USA Breaking Bad (více)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Série(5) / Epizody(62)

EnaXtou

První série skvělý čtyři hvězdy, pak to chvilku klopýtne, aby to pak vylítlo na jasnejch pět. Finále seriálu těch pět hvězd mimořádně potvrdilo! ()

IEO10

Dlouho sem odkládal tento seriál a asi sem udělal dobře, protože si neumim představit, že bych čekal celej rok na další sérii. Nepamatuju si kdy naposled sem viděl z televizní produkce něco tak skvělýho, no moc toho opravdu nebude jestli vůbec něco. Pozvolna rozjíždějící se veledílo, který s vývojem postav zraje jako víno, lepší vykreslení přeměny postav sem snad ještě neviděl. K hercům se asi ani nemá cenu vyjadřovat o nich toho bylo napsáno mnoho, i samotným Anthony Hopkinsem, takže člověk si udělá obrázek sám. Doteď nedokážu pochopit jak někdo dokáže zvyšovat kvalitu seriálu po celou dobu, připravovat si pozvolna půdu pro závěrečnou sérii, která je jednoduše vyústěním skvěle odvedené práce v předešlých seriích. Nemá cenu tady vyzdvihovat BB do nekonečna, na to mi slova nestačí, jednoduše je to bezkonkurečně nejlepší drama seriál jaký sem kdy viděl, to že tohle řeknu, by mě před začátkem ani nenapadlo. SCIENCE BITCH !!!!!! ()

HarqAlAda

Ako naložíme so svojím životom? Čo a koho po sebe zanecháme? Ako na nás budú spomínať tí na ktorých nám záleží? Čo chceme pred smrťou dosiahnuť? Máme na to? Máme gule na to čo sme sa rozhodli vykonať? Ako silno sme zaviazaní? Aké sú naše priority a zásady? Tieto otázky a mnoho ďalších mi napadalo pri pozeraní tohto seriálu. Heisenberg dokázal brilantne kľučkovať okolnosťami. Myslím, že on by si na všetky tieto otázky vedel odpovedať bez mihnutia oka, preto ma to ani moc neprekvapuje ;) Scenár spravil z tohto seriálu jeden z mojich TOP 10. V tomto opuse je toľko hlavných postáv, ktoré si zaslúžia vyzdvihnúť, že ich ani nebudem menovať. Divoká jazda. Mám chuť si to dať všetko znova na jeden záťah. ()

vetsinezobri

Po páté sérii zvedám hodnocení ze čtyř na pět. Málokdy se mi stane, že naprosto souhlasím s rozuzlením a koncem takového seriálu. Vyhlašuju taky první cenu v kategorii nejotravnější postava ever a tou je tetička Marie. ()

departed

Naprostá špička mezi seriály, a to teď nehledím na žánry. Příběhově pohlcující, s pečlivě vybranými herci (z nichž Cranston samozřejmě vládne), zvraty, které dokáží nejednoho opravdu zaskočit, a navíc i s perfektní návazností na předešlé díly dotažené k takové dokonalosti, že bych se klidně obešel i bez "Previously on AMC's Breaking Bad", neboť díky intenzivnímu vyprávění děje v každém díle, bych si jasně pamatoval, co se v předešlém díle událo, aniž by mi to někdo musel připomínat. Jak říkám - špička, rozhodně nepřehlédnout. Hodnoceno: 5 sérií. ()

pekl

Těm s absťákem po utnutí pravidelných dávek Waltera Whita a Jessyho doporučuji urychlený přechod k drsných hochům jménem Rust Cohle a Martin Hart a jejich Temnému případu... ()

dj_kure

Ještěže jsem si všiml tý nepřehlídnutelný reklamy na super akci od netflixu, zaplať dva měsíce, dostaneš tři :D. Takže Waltera Whita jsem sjel celýho asi za 5 dní, hodně náročnejch a popravdě moc nespavejch pět dní, ale stálo to za to! Dokonalej seriál!!! ()

Rimland

1. série: 85% - První tři epizody jsou geniální. Luxusní směsice tragédie, kriminálního dramatu a černé komedie (nepamatuju se, že by na mě kdy nějaký seriál vybalil hned takhle ze začátku tolik pamětihodných scén, jako byla zdejší likvidace mrtvoly v kyselině nebo Waltovo dilema zabít/nezabít dealera). Další dva díly se nesou v pomalejším tempu zaměřeném na "co dělat když dostanete rakovinu", aby se v posledních svou dílech opět začal projevovat Waltův potenciál (viz jeho návštěva Tuca) a navnadil na pokračování... 2. série: 80% - Stabilní kvalita, ale po epizodách s Tucem tam není nic moc, co by seriál hnalo kupředu (jak Walt vystihne později v jedné scéně: "Je to vždycky jeden krok kupředu, dva kroky zpátky."). Každopádně scény jako Waltův rozhovor s Gretschen či konkurencí na parkovišti jsou geniální. O té s želvou ani nemluvě :-) Jinak ale by mě zajímalo, jak by tahle série vypadala, pokud by se tvůrcům vydařil původní záměr s Tucem jako hlavním záporákem celé řady... 3. série: 85% - Lepší. Hlavně první polovina, ve které se vyskytují bratranci, je skvělá. Ale pak je tempo, s výjimkou posledních dvou epizod, zase o něco upadne.. 4. série: 95% - Podstatné zlepšení. Epizody s kartelem jsou zvlášť vítanou vzpruhou a hlavně druhá polovina série je skvělá, i díky tomu, že doposud otravný polofeťák Jesse konečně dostane trochu "rozumu" a chová se snesitelně (ba co víc, je ryze sympatický! - Paul tu roli zkrátka zvládá skvěle). A Walt ke konci konečně naplno přechází k temné straně :-) 5. série: I. část: 100%; II. část: 100% - Geniální!!! Pátá série je neskutečná jízda a dost možná to nejlepší, co jsem na poli seriálů kdy viděl. Silné, emotivní, prakticky jsem nedýchal a celou dobu civěl s otevřenou tlamou. Obsah druhé části bych nejlépe přirovnal k pomalu se hroutícímu domečku z karet. Finále uspokojivé a nadmíru adekvátní, ale přiznám se, že jsem čekal nějakou pamětihodnější/údernější pasáž. Každopádně jako komplexní celek je Breaking Bad fantastické dílo s kvantem nezapomenutelných scén. Ten přerod Waltovy postavy (a nejen jeho) je skvěle zahraný a podaný, a tak už jen díky tomu stojí za to tenhle seriál vidět. Je neuvěřitelné, jak člověku při jeho sledování přeskakují sympatie k té či oné postavě. Bohužel na můj vkus jsou tu poměrně znatelné rozdíly v kvalitách jednotlivých řad, tedy co se obsahu a spádu týče... Nicméně tenhle seriál musel učitelům chemie sakra zvednout prestiž :-D Oblíbené postavy: Walter White, Mike Ehrmantraut, Saul Goodman ()

RajCZitko

Je to dobrý, ale o absolutní 5* záležitost, kterou jsem tady po tomto hodnocení čekal, opravdu nejde. Líbí se mi ta syrovost, kterou je celá story podaná s minimem podkladové muziky. Někdy to na mě působilo ale až moc nereálně a zcestně, jen aby lidem předvedli nějaký ten další zvrat. A u posledních 2 sérií bylo vidět, jak to zase už jen natahovali a natahovali, je to vidět i už na netrefných dialozích. Kdyby to podle mě skončilo po 3. sérii, nechali otevřený konec, udělali by líp. I tak to ale stálo za investovaný čas. ()

Rodin

Mám za sebou teprve dvě série, takže hodnocení bude jen dílčí. Moc se mi to líbí, seriál sleduji s chutí, je to takový svěží vítr v zaprděném rybníčku zavedených seriálových formátů, ovšem zatím pokládám zdejší průměrné hodnocení za trochu přepálené. U mě je to dosud tak na úrovni pěkných 80 - 85 procent. Co opravdu oceňuji (kromě výborného scénáře) jsou herecké výkony Bryana Cranstona, Aarona Paula a Deana Norrise. To je opravdový koncert. Na druhou stranu Anna Gunn je asi opravdu výborná herečka, páč bych jí nejradši profackoval. Navíc mám pocit, že její postava je opravdu špatně napsaná, její duševní přemety se mně zdají nepravděpodobné až absurdní. Zatím také postrádám jakoukoli paralelu se zde několikrát zmiňovaným Dexterem. Ten má úplně jiný scénáristický koncept (více méně jednotlivé epizody, kdy je potřeba někoho odkráglovat, volně propojené spojovacími linkami v pozadí, takový americký standard) a hlavně Dexter je od samotného počátku jasný sociopat, který sice žije dvojím životem, ale ten jeho druhý a falešný život je právě ten "normální", společensky přijatelný, do kterého se v zájmu utajení velice úporně nutí. Čili za prvé Waltův přesný opak, za druhé vývoj jeho postavy je ve srovnání s Waltem minimální. Vypíchnul bych ještě rafinovaně vtipné Waltovo alter ego, tedy nenásilné připomenutí pozapomenutého génia a nositele Nobelovy ceny za fyziku Wernera Heisenberga, jehož Teorie neurčitosti prostupuje vlastně celým seriálem. To je docela bonbónek. ()

mirak2

1. seria: 80%; 2. seria: 85%; 3. seria: hrozna nuda, pomale tempo, roztahane dialogy, epizoda o muche to podciarkuje, poslednych niekolko dielov to ale dviha 70%; 4. seria: az tu som pochopil, preco tomuto serial radi pripisuju titul najlepsi serial vsetkych cias 100%; 5. seria: niekolko novych postav, ktore neboli vobec odveci a prirodzeny posun deja serialu vobec neuskodil 100%.... celkovo to vychadza spriemerovane na 87%, co je myslim adekvatna cifra vzhladom k celemu serialu... ()

Colchack

Remember my name...Breaking Bad je podľa môjho názoru jeden z najlepších seriálov vôbec, avšak posledná 5. séria je proste DOKONALOSŤ sama. Geniálne. Bravó. Tlieskam. "I am not in danger Skylar, I am the danger!" ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis