Perníkový táta

• USA Breaking Bad (více)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Série(5) / Epizody(62)

Falanx

89%. Příběh o slušném, spořádaném občanovi, otci rodiny, učiteli na střední škole, který se změní, když mu onkolog sdělí termín smrti. Pan učitel si prožívá jistotu smrti a trýzeň závazků, starost o rodinu. Morální a etické zábrany se krůček po krůčku posouvají, přesouvají a ejhle ... máme výrobce drog.*****Možná to bylo i o tom, že po letech sebeobětování pro rodinu, ponižujícího vedlejšáku (mytí aut na pumpě) a "naplňujícího" hlavního zaměstnání (výuka vzpurných arogantních debilů - upřímně se omlouvám za nekorektní označení středoškolské mládeže), po těchto rodinných letech, cítil, že skutečně žije. Možná? ()

Jandr

Definitivně nejlepší a nejvíc geniální seriál pod sluncem. 5 hvězd rozhodně nestačí. Viděl jsem nespočet seriálů, ale žádný pocit jako u epizody Ozymandias jsem ještě nikdy neměl. Jako jedinému seriálu dávám zcela oprávněně 11/10. ()

noelgallagher

Dlouho jsem tomuto seriálu odolával kvůli názvu a odporu k drogám a ejhle první díl začíná záběrem na karavanovou varnu, vypnul jsem to, protože drogy ne-hnus, čau. Dal jsem si rok pauzu a znova to zkusil, v půlce opět vypnul, o půl roku později jsem si řekl. že seriál o vaření drog nemůže mít takové kladné hodnocení a chtěl se přesvědčit co na tom každej má. Zvládnul jsem to, první díl jsem zvládnul a pak jsem se už jen vezl....Tohle není seriál pouze o vaření perníku, je to velodrama, je to kua srandovní občas, je to akční a cool, je to emočně strhující.....Tohle je seriál s velkým S, herecké výkony na top úrovni, přeměna Waltera z joudy na hovado je tu vystiženo fakt dokonale, nemusí se o tom ani v seriálu mluvit, jen se na to koukat... Všechno na tomto seriálu je úžasný, kamera, soundtrack, herci, prostředí...Ze všech dílů mě nudil jeden jediný a při druhém sledování jsem jej už skipnul, ale to se dá tomuto masterpiecu odpustit. Víc takových seriálů. ()

martin00lvr

Tohle jen tak něco nepřekoná, o genialitě příběhu je myslím zbytečné se bavit ale to jak perfektně a  autenticky je to natočené to se opravdu u seriálů s takovýmto rozpočtem opravdu nevídá často.  Paul a Cranston budou už nadosmrti Jesse a Walt, ale i touhle jednou rolí se navždy zapsali do dějin kinematografie. Tenhle skvost si zaslouží 6 hvězdiček a všechny seriálové ceny světa. ()

mapollam

Myslím si, že tento seriál je to najlepšie, čo sa kedy objavilo na obrazovkách. Napríklad: druhá séria je doslova majstrovské dielo, ako scénarom, tak réžiou. Postavy ostali ale konzistentné až do konca, akokoľvek sa zrýchľovalo ich kĺzanie. Proste topka. ()

Charliesed

Úžasný seriál. Pro mě je jeho hlavní přednost to, že není nijak zvlášť přehnaný nebo nabitý obsahem. Některé filmy či seriály jsou překombinované nebo něco moc zveličují, nafukují a působí wow efekt. Tenhle se po celou dobu drží a pomalu a trpělivě vypráví svůj příběh – zjistil jsem, že mi to vyhovuje. Je dobrý tím, že má silný příběh, dobré postavy a vhodný soundtrack; a komorní styl mu sluší. Formátem či stylizací mi nepřijde nijak zvláštní nebo výjimečný, obsah a zpracování je ale super. Prostě poctivý a kvalitní seriál, který věděl, co je pro něho dobré a na nic si nehrál. Čímž může sloužit jako učebnicový příklad, podle kterého se dají točit dobré a originální filmy/seriály. ()

sniper97

Tomuto seriálu nejvíce ubližuje délka, 62 dílů je prostě strašně moc, protože se ve většině prakticky nic neděje. Koukáte na díl a říkáte si - hej vždyť to už jsem viděl, to už tam bylo. A pak znova a znova stále se opakující nudné situace a scény. Tvůrci se měli držet konceptu 1. série, kde se pořád něco děje a má jen 7 dílů, nebo to mělo mít jen 3 řady. Třeba taková Skyler dostává zbytečně moc prostoru, stále mele to stejné dokola, Waltovi se nedivím, že není furt doma 😁. Hank mě bavil, hlavně ze začátku, pak už se začne taky chovat nelogicky, Jesse je otravnej pořád, Walt se chlubí, jak všechno sám vybudoval a přitom může bejt rád, že není dávno mrtvej a to klidně několikrát, málokdy měl věci pod kontrolou. Nejvíce ale obdivuji, jak se z jednoho nevinného vaření všechno začne sypat a ovlivňovat životy tolika lidí. Závěrem, Todd měl dostat více prostoru, prvotřídní psychopat 👍. ()

vorvexCZ

Seriál "Perníkový táta" není jen dalším klasickým US seriálem, ale zkoumá problémy Waltera Whita, jeho rodiny, peněz atd. Seriál okouzlí diváka svou originalitou a emoční hloubkou. Hlavní postavy v podání naprosto dokonalých herců zaujmou diváka už v první sérii, což přináší nezapomenutelnou vzpomínku na celý seriál. To jsou důvody proč Breaking bad, je pro mě jeden, neli vůbec ten nejlepší seriál, co jsem kdy viděl. Celkově vzato, je to seriál, který si ode mně odnáší 5 z 5ti, a to naprosto zaslouženě. Nemluvě o triologii Better Call Saul a taky El Camino, který skvěle podtrhují seriál Perníkový táta. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis