Perníkový táta

• USA Breaking Bad (více)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Série(5) / Epizody(62)

Copysan

Původní 4* jsem po shlédnutí druhé série musel změnit na plný počet. Děj má spád aniž by byl zamotáván absurdními zvraty, všechno se zdá přirozené, všechno probíhá tak nějak hladce, na rozdíl od jiných seriálů, kde jsou dějové zvraty tak přitažené za vlasy, že Vás to tahá za zdravý rozum. Co se mi ale na seriálu líbí nejvíce je pozvolná změna hlavní postavy, stejně jako postava samotná. Volba herce mi přijde velmi vhodná, žádný hezoun ani svalovec, ani hnusák ani sympaťák, prostě normální chlapík od rodiny, přesně jak by měl být. Z počátku zdrženlivý a opatrný otec rodiny se během seriálu změní v suveréního vařiče zrychlováků, a to jak chováním, tak vzezřením. Když v jednom z posledních dílů druhé série přišel k potencionálním konkurentům se slovy "Vypadněte z mýho rajonu", naběhla mi husí kůže a musel sem se pousmát, jak moc sem Woltovi jeho proměnu přál :-) ()

Carfait

Americké veledílo z produkce televize AMC. Nejspíš to nejlepší co bylo mezi nekomediálními seriály v posledních deseti letech natočeno. Brilantní akční scény střídané někdy přes míru dialogy. Proto některé díly vyzněly tak, že po úvodní akční scéně musíte přetrpět až k závěrečně akci. S Gustavem se zase vrátil na vrchol. Úžasné zakončení. ()

lada32

Skvost,kde rázem zapomenete na Trávu,Dexter,Mad Men a jiné povedenosti.Tenhle je výš.Mnohem výš.Tráva si z drog v podstatě dělala prdel,líbilo se mě to,nepopírám.Ale tady,aspoň po 2.sérii co jsem viděl,jdou tvůrci setsakramentsky do hloubky dějem i vykres.postav.Nejen že nemůžete otrhnout oči,znovu a znovu ládujete další díly.Je to droga. ()

goldhawk

Poprvé jsem viděl tento seriál někdy v nočních hodinách a už po několika minutách jsem věděl, že i když se mi chtělo spát, u tohoto seriálu rozhodně jen tak neusnu. První sérii jsem viděl během několika týdnů, druhou během několika dnů a třetí se čtvrtou mě také nedala spát. Chvílemi jsem až nechápal, kde se ten nekonečně zábavný a napínavý scénář bere. Do toho vynikající kombinace hereckých výkonů dvou charakteristicky absolutně rozdílných postav, jejich komplexní proměny a přizpůsobení se stále více návykovému ději. ()

koci

Fu*k status quo, yo. Breaking Bad se od ostatních liší právě bouráním zaběhlých kolejí a nekompromisním vývojem děje i postav kupředu. Tvůrci se neptají "co kdyby", oni vám to natvrdo ukážou. Oni vám přenádherným záběrem červánek oznamují, že příchod drsné reality zítřka je stejně skutečný, jako ta rozpálená hlína, ve které se válí vaše držka. Následky přijdou, status quo neexistuje, odnesete si to, schytáte to, vy nejste Elvis, abyste žili věčně. Neptáte se, jestli zemřete. Ptáte se "kdy". ()

Zizou_

Rozepisoval jsem se tady o jednotlivých řadách a rozdíly mezi nimi atd. Pak jsem ale zjistil že to nemá cenu a tak napíšu jen tohle: Breaking Bad je absolutní dokonalost mezi krimi-drama seriály! Úžasný herecký výkon Bryana Cranstona. To jak se postupně Walter White během celého seriálu mění je něco nevídaného. Zbytečná epizoda "Fly", jinak špička. -- Spolu s Game of Thrones pravděpodobně jediný seriál, který mě nikdy nezklamal. Seriálový kult. 100 %. -- Na druhé zhlédnutí: Hail to the King! ()

DelMann2

Seriál perfektní. Neříkám, že ne. Každopádně nevím. Na to, jak moc je to hodnocené, mě to nebylo schopno pravostně přikovat. Rád se podívám. Zvratové epizody perfektní a emoce vrčí, ale nevím, prostě to není úplně ono. Ještě jsem se s ničím takovým nesetkal - na jednu stranu není co vyčítat, na druhou mě to příjdě průměrnostní, ikdyž vím, že to není pravda. w/e, 4*, třeba časem nadhodím. EDIT: Poslední sezóna mazec, 5*. ()

chikolas

1. série: 90 %, 2. série: 95%, 3. série: 95%, 4. série: 100%, 5. série: 100%!!!!!!!!!!!! Jeden z nejdokonalejších, nejgenialnějších a nejlepších serialu co jsem kdy v životě viděl!!! a ten kdo se na to nedívá tak příchází opravdu o hodně!! ani neví jak!!! takže jestli přemýšlíte nad tím jestli se nato máte podívat tak odpověd je = ANO ANO ANO!!! nebudete litovat a naopak budete závislý na tomhle serialu stejně jako jsou lidi závislí na pervitinu! a ted jen očekávám posledních 8 epizod co budou v roce 2013!! a nemůžu se dočkat!! protože mi něco říká že konec bude kulervoucí!!!!! ()

ZZbyna

1.série - 80% 2.série 100% 3. série 100% 4.série 110% 5.série 80% - po zhlédnutí první poloviny páté série mně přijde, že už byla točená z donucení. Měli šanci to tak krásně ukončit ale ne, Walt prostě musel říct svojí hlášku "We will start cooking again, we are the boss". Pátá série už mě docela nudí. Nicméně i tak to nezkazí naprosto luxusní seriál, kde je postava vyvíjena. Na začátku roztřepaný dědek s rakovinou, na konci Heisenberg s pleškou a balíkem peněz co by zabil i Arnieho ()

pepo11

Pan Serial medzi serialmi. Super herecke vykony a prerod hl. postavy od utiahnuteho chemika po nelutostneho drogoveho bossa. A skoro som zabudol na Jesseho, takze Yo Bitch! ()

DVCAM

Velmi pěkná studie lidského charakteru. Nejdřív jsme Waltera "chápal", od čtvrté série už mi leze na nervy. Breaking bad postupně ztrácí dech, ale člověka zájímá jak to s postavami dopadne. Opět přetažené a přitažané, jenže tak to se seriály je. První a druhá série to má za 100%. Na závěr páté se těším! ()

shalash

Grandiózní veledílo, první série nic moc, ale podotýkám, že jde o jeden z mála seriálů, v kterých není první série nejlepší a v dalších to jde dopr.... Breaking bad je prostě dokonale promyšlená sága, během níž hlavní hrdinové zcela mění své charaktery. Nejlepší jsou rozhodně poslední tři série, kde jen člověk hltá každý další díl.. bez nadsázky epic :D ()

Mr.Jokker

1 - Série ( 90%) , 2 - Série (80 %) , 3 - Seríe (100%) , 4 - Série (100%) , 5 - Série 1.část (100%) - Už se těším na závěr seriálu zatím jeden z nejlepších seriálů spolu s dexem kreté vznikly ()

Marlo

O tomto seriálu jsem z počátku jen letmo zalechl ale nevěnoval jsem tomu nejak zvláštní pozornost teprva až pří 4 sérii jsem se rozhodl temuto serïálu dát šanci. Musím se přiznat že jsem rád že jsem si tento seriál připustíl k telu až dýl jelikož bych nevydržel čekat na další díl týden a o nové sezóně nemluvě ( popravdě ted si to zažívám s 5 a to čekání je strašné). Myslím že jenom tímto uvodem může být všem jasné že mě tenhle seroš naprosto pohltil jak už příběhem výbrnou režijí a v neposlední řadě naprosto skvěle napsanýmy postavamy. Bryan Cranston se pro tuto roly bezpochyb narodil a Aaron Paul si svého večně depkamy zžíraného narkomana také dobře vystřihl . A vůbec všechny postavy jsou skvélé a ještě tedy musím zmínit Dean Norris, který exceluje ke konci 5 serie.. Už se nemohu dočkat jak dopadne Mr. White a spol... Jen škoda že je to už u konce... ()

zekon

Sledovat rodinné trampoty nemocného učitele byť s velmi lehkým a občasným zabroušením do podsvětí a vařičů drog může bavit jen úchyla. Naplnění slova entertainment tu jde naprosto do kytek. Po první sezóně vzdávám. Další novácko/primovská nuda, která snese zařazení mezi ostatní dlouhobežící stupidní telenovely. Tohle je sice o 2 třídy víš, ale podstata je naprosto stejná! Nudná rodinná dlouhotrvající šaškárna. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis