Cirque du Freak je kočovná společnost, jejíž členové pocházejí z těch nejtmavších koutů noci... Šestnáctiletý Darren žije svůj nudný, předměstský život a toulá se ulicemi. To se však změní toho dne, kdy se jako divák dostaví na groteskní představení roztodivných a nepředstavitelných stvoření. Darren je očarován světem tak odlišným od toho, ve kterém vyrostl. Dochází k rozhodnutí a nechává se zasvětit jako učedník upíra Lartena Crepsleyho. S jeho nově nabytými schopnostmi se ovšem stává středobodem souboje mezi dvěma znepřátelenými klany nemrtvých. Je pouze na Darrenovi, aby se v prostředí plném sváru utkal ještě se svou temnou podstatou… (oficiální text distributora)

Rex Mundi

Vzhľadom na súčasnú patologickú prevarenosť mládežníckej fantastiky som sa prekvapujúco dobre bavila. Hlavne prvú polovicu. Samozrejme, že aj séria Darrena Shana trpí neduhmi svojho podžánru a mytológiu vytvára tak, že kopíruje z viacerých zdrojov a mixuje všetko dohromady. Ale pri slušne udržiavanom tempe a pravidelne predhadzovaných nových "faktoch" som sa aspoň nenudila. A tiež nikto odo mňa nečakal, že budem vzdychať pri trápnej upírskej romanci. Sympatickosti filmu napomohla aj ústredná dvojica - príjemne zaoblená tvár Chrisa Massogliu (ktorý vyzerá ako bratranec Cameron Diaz) a impozantná lebka Johna C. Reillyho, ktorá buď s vekom rastie alebo mu ju pomocou účesu a latexovej nadstavby zväčšili maskéri :-D Čarovne afektovaný Willem Dafoe bol ako čerešnička na torte. P.S.: Hmm, pritom Cameron Diaz mi nie je sympatická... ()

D.Moore

Předlohu neznám, takže (možná naštěstí) nemůžu srovnávat, ale: Všechny zrůdy, které se ve filmu objevily, byly opravdu zajímavé (škoda, že některé z nich nedostaly více prostoru), suverénně nejlepší pak Reillyho upír následovaný Dafoem, Salmou Hayek a Jane Krakowski (na tyhle dvě bych se vydržel dívat pořád). Hlavní hrdina je takový ten typický teenager, který ke štěstí a k morálnímu ponaučení přijde, zbytek postav (kromě dvou zapamatovatelných záporáků) nestojí za nic. Včetně těch dementních rodičů. Líbila se mi hudba, slušně provedená je i triková a obrazová stránka filmu... Jako oddychovka ideální. Nenáročná zábava s pár opravdu dobrými fóry, které má na svědomí John C. Reilly. Tři a půl = nadprůměr. ()

Faustka

500 let odolávám…a najednou. A vlastně, proč ne… když je to takový výživně monstruózní vitaminózno. Mnohem chutnější, než moji oblíbení hošánci marťánci. Chci ještě!! ()

Spooner

Celkem příjemná oddychovka pro -náctileté s pár originálními nápady (přeměňování v upíry) a hodně divně vypadajícími herci. Salma Hayek má vousy, Ken Watanabe hodně velkou hlavu a Williem Dafoe vypadá jak pedofil. I přes tyhle zvláštnosti a nevyrovnaném vypravěčském stylu to ale celkem slušně uteče a člověk se i dobře pobaví. A navíc je tady hodně dobrý Josh Hutcherson, kterého bych tomto filmu jako nového Spider-mana (když už se o něm píše jako o kandidátovi) klidně bral. ()

2Pac

...akurat som si vsimol, ze to ma mat az 4 casti (natocene na zaklade 12 (slovom dvanastich) knihach)...z toho pohladu to hodnotim iba ako predjedlo k hlavnemu jedlu...ja len dufam, ze hlavny chod bude lepsi... ()

petero

The Vampire's Assistant akosi nesplnil očakávania a je viac ako isté, že Cirque du Freak sa zaradí k The Golden Compass a Inkheart ako ďalšia nezvládnutá fantasy trilógia, ktorá skončí jedným biednym filmom. Pritom Paul sa naviac ukázal ako oveľa biednejší režisér a o veľkoleposti bratovho diela môže akurát tak snívať. Príliš zamerané na detské publikum ktoré už má Pottera či Narniu a prístupnosť tak akosi narušuje jedine výstrih Salmy Hayek, ale ani tú si človek neužije, Willema Dafoea ešte menej a upírskou mytológiou zaostavá aj za Twilight ságou čo je ozaj bieda. Film ubehol v pohode no rovnako v pohode na neho aj zabudnem. Nemá žiaden moment ktorý by stál za to, okrem výstrihu Salmy Hayek samozrejme. A ešte niečo. Josh Hutcherson mi začína byť fakt nesympatický. ()

Xmilden

Nezařaditelný film co se týče označení. Směsice Twilight a Underworldu pro dětské publikum. Tentokráte mi tento fakt že se jedná o dětský film nijak nevadil. Tvůrci si navíc chystají půdu pro další pokračování, sice jsem se trošku divil, zda-li mohli tehdy tušit nějaký finanční úspěch filmu. A zda-li ten finanční úspěch vůbec nějaký je. Přecejen zase tak dobrý film nebyl, ale na druhou stranu když má taková teen blbost jako Twilight 4 pokračování, tak tohle by jich klidně taky mohlo několik mít. Všichni hrdinové i záporáci přežili, jak jinak. Nejvíce mě ve filmu potěšil John C. Reilly. ()

darkrobyk

Poněkud s obavami, a tedy opožděním jsem si nakonec film pustil. V knižní sérii jsem zvládl 4 díly, na další nezbyl čas. Zejména první mne však opravdu zaujal především svojí tajuplností, temnotou a brutalitou ( knihy vydává Albatros a nejde o řadu pro dospělé). Film je v řadě momentů mírnější, s obroušenými hranami zakrvácené břitvy, což se dalo čekat. Až při jeho sledování jsem si uvědomil podobnost s klasickým filmem Zrůdy stejně, jako s literárním i filmovým Cabalem C.Barkera... Není to zcela špatné, ale úlitba přístupnosti ( byť v USA od 13 let) a snaha vydělat, co se dá, způsobily, že pravá šťáva s příchutí krve došla. Souboje jsou vydařené, pro mne pak nejzábavnější scéna je hřbitovní, otvírá ji božský Nick Cave se svými The Bad Seeds.... Upozornění na konci titulků, že žádné zvíře nebylo ani zraněno, ani zabito, mne znovu rozesmálo. Mělo jít o digitálního pavouka, hada, vlčího muže či snad proboha opičí ženu? ()

juta

Koukám, že žádné filmové pokračování se konat už zřejmě nebude, což je veliká škoda, protože mě Upírův pomocník strašně zaujal. Mám rád, když mám nízké očekávání od filmu a ten mě překvapí jako tento. Barvitost a atmosféra je přesně to co můžu. Děj je výbornej, herci nevadí, vtipné situace, to všechno ukazuje na příjemnou podívanou, jen je škoda, že pokračování se nekoná. ()

MISSha

Mix rychlosti Twilingu, zrůdiček z Hellboye a mihnou se tady naklonovaní mistři Yoda ze Star Wars... Myslím že největší problém u filmu je,že nemá absolutně co novýho nabídnout.Už samotný potenciál je nulový,takových rádoby přelomovýcH fantasy ság je skrátka jak mraky počínaje Percy Jacksonem,Twiling sagou končíc Zlatým kompasem. ()

Hromino

Money, money, money... tady trošku chybí. Veliká škoda, potenciál to mělo slušný a i herci nejsou vyloženě špatní. Takhle z toho vznikla zběsilá jízda rychlíkem, který nikde nezastavuje a neohlíží se za sebou (přesněji řečeno důstojností předlohy), jenom jede, jede a jede vpřed. Můžeme nad tím zoufat, ale s tak omezeným rozpočtem se opravdu zázraky čarovat nemohly. Alespoň že to trochu disponuje vtipem, ubíhá to rychle a celkově se to dá na sobotní odpoledne strávit. ()

S.Quentin QUALE

Typově i kvalitativně podobná pitomost jako Čarodějův učeň. Fajn efekty, známé tváře, děj pro děcka nebo dospělé ignoranty. Jako fantasy jednohubka určitě v pohodě, což je ale smutné. První polovina filmu se mi líbila hodně, druhá už byla podprůměrná. Rozhodně šlo na aspoň nějakém vyvrcholení zapracovat. 60% ()

Allien.9

Všechno je špatně. Postavy jsou naprosto šílené, laciné efekty v tomto případě spíše urážejí, amatérská kamera a špatně zvolená hudba nestojí za nic. A spatlaný děj, který nemá s předlohou téměř co dělat? Tak to je kapitola sama pro sebe... Za svůj devaténact let trvající život už jsem toho viděla hodně, ale "Cirque du Freak" láme rekordy. Již skoro deset let jsem obrovskou fanynkou této dvanácti dílné knižní ságy (hodnotím 10/10), a proto jsem byla ze zpráv o připravovaném převedení na filmové plátno doslova v sedmém nebi. Ale teď - po zhlédnutí filmu - bych si přála, aby se byl nikdy nenatočil... Filmaři si vesele prozrazují dechberoucí zvraty ze šesté a sedmé knihy, přidávají naprosto zbytečné postavy (Rebecca) a z ostatních postav, které v knihách výjimečně jsou, dělají vypatlané, nesympatické idioty (Darrenovi rodiče) či hloupé puberťáky (Steve, Evra i sám Darren). Nemůžu si pomoct, ale když se z knih, které mají větší potenciál než celý slavný Harry Pottler, natočí něco takového, pak je něco strašně špatně... (Kastrace všech, kdo se na filmu podíleli, by byla málo.) ()

kingik

Darren (Chris Massoglia) býval vzorný student, ale ted je z něj poloviční upír. Znamená to že musí sloužit svému novému upírskému pánovi v podání charismatického John C.Reillyho, musí se vzdát své rodiny, musí se naučit upířím zvyklostem jako je pití lidské krve nebo přespávání v rakvi a hlavně musí se umět naučit žít ve svém novém domově jímž je cirkus plný bizarních monster se srdcem na pravém místě, ale jeho minulost ho zde v podobě zrazeného kamaráda Joshe Hutchersona dostihne i tady. První polovina filmu je působivější už v tom, že hýří nápady, oceníme kvalitní triky, návštěvou v Cirkuse si divák prohlídne bizarní monstra a narazíme zde na Salmu Hayek, která je pořád hezká jako obrázek akorát občas zaroste vousem. Druhá polovina odehávající se v cirkusovém tábořišti už tolik zajímavá není. Horor bez krvavých scén není žádný pořádný horor a tady se žádné takové scény nedočkáme ani omylem a následné finále je jen taky takový hororový odvar bez krve, aby i mladší divák nemusel zavírat oči.Motivace některých postav mně zůstávala přes značnou nepřehlednost v dějí úspěšně skryta stejně jako výskyt některých postav byl docela zbytečný (Willem Dafoe, Jane Krakowski) vzhledem k minimu prostoru, které dostali. Start to mělo zajímavý, ale dojezd byl dost upocený a bez mohutného finiše se vyhrávat nedá ani v upírském světě. ()

sochoking

Nebolo to tak pohlcujúce, ako STARDUST i ked to malo vtip i fajnové efekty a vcelku dobrú pointu, ale pozerať sa na nekonečné 20 minútové lomenice ma nebaví . Obaja tínedžeri ma tiež pekne srali už len svojou prítomnosťou v tomto snímku. Hutcherson s tým svojim ksichtom vyzerá akoby sa mal každu chvíľu pustiť do plaču, zatiaľ čo jeho filmový buddy Massoglia pôsobil s tou stále pootvorenou hubou ako zhulený a " čo to vlastne odomňa chcú ? " dojmom. Najviac ma v tomto filme zaujala tá vychytaná truhla s držiakom na poháriky, popolníkom a reprákmi ! ()

Anderton

Dnešní tínedžeri to majú ťažké (aj o tom je tento film). Musia sledovať všetky pre nich stvorené fantasy svety, ktoré im chrlí Hollywood na bežiacom páse, čítať k nim knihy a hrať počítačové hry. A ešte v tom musia mať prehľad. Verím, že to zvládajú, ale predsa len si niečo musia aj odpustiť. Myslím, že svet Upírovho učňa je jdným z tých menej blbých a celkom im ho doporučujem. Lenže mňa to už samozrejme dávno nebaví a film bol pre mňa iba výpľnou voľného času v robote. Niektoré momenty sú vtipné, tých dospelých, ktorí sa k tomuto filmíku dostali potešia John a Willem, lenže je tu stále ten neskutočne otravný a nesympatický (ešte necharizmatický atď) Josh Hutcherson, ktorý mi nedovolí ísť cez dve hviezdy. Záverečná konfrontácia bola vzhľadom na predchádzajúci priebeh tuctová súbojová nuda. Je ale fajn, že to nie je zase nejaký veľkorozpočtový CGI upírsky film, otravujúci svojou propagáciou na každom kroku. ()

Vousatá Salma Hayek?

Vousatá Salma Hayek?