Mezi vlky

Akční / Drama / Dobrodružný

USA / Kanada, 2011, 113 min

Joe Carnahan

Předloha:

Ian Mackenzie Jeffers (kniha)

Ridley Scott

Roger Barton

Jestli si to v roce 2011 někdo mohl rozdat na férovku s hladovými vlky byl to určitě Liam Neeson. V době, kdy je na Mela Gibsona pořádaná štvanice a o kvalitní roli v Hollywoodu nezakopne, pro nás Liam poskytuje přísun minimálně dvou chlapáckých postav ročně. Tady za dozoru Joe Carnahana představuje zlomeného muže, který se, jak už to tak bývá, ocitne v nesprávnou chvíli na nesprávném místě a je donucen bojovat. Zpočátku 7členná skupinka navíc začne postupem času povážlivě řídnout..... Poprvé mě film kdovíjak neseděl a například rozprávky u ohně mě unavovaly. Při druhé projekci nenecházím nic co by mě nějak překáželo. Survival žánr mám prostě rád. 70%(29.10.2014)

...VE VZDUCHU JE KREV. A SMRT..... /// Příběh několika (prej sedmi) týpků, kteří se stanou součástí bestselleru ,,Jsme v prdeli“ uchvátí (filmovou) krásou letecký katastrofy, již jistě ocení i Alexandr Borisovič Sizov (tak schválně....), dokonalým zvukem (vyju tady – teď tady a teď....je hele pejsek....), frajerským L. Neesonem (jenž předvádí, že je jedno, jestli má sráč dvě nebo čtyři nohy), chlupatejma zmrdama a očekáváním, kdo s kým dřív vyjebe. Dobrodružnej thrillerovej horor (rozhodně ne rodinnej film, jak mi s tyčí v ruce po 20ti minutách vysvětlila manželka) se spoustou zajímavejch okamžiků. Vono je ve finále jedno, jestli zdrháte ze Sibiře nebo z Aljašky. Důležitý je mít sebou dobrýho zálesáka, nemít něco s hnátou a tak nějak nenasrat ,,toho nahoře“. To jsou věci, který jsou fajn. To horší je, že prostě nečekám ,,intimní hloubavou ukecanou citovku“. Nějak mi to k tomuhle přírodnímu dobrodružství neštymuje. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Povídku ,,Ghost Walker“ od Ian MacKenzie Jefferse číst nebudu. 2.) Zrovna nelyžuju, a tak se chcu něco dozvědět (o vlkovi) do příroďáku. 3.) Film, kde se berou peněženky nemůže bejt špatnej! 4.) Thx za titule ,,Ferry“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(8.5.2012)

Chuck Norris is Liam Neeson´s bitch now. Pri pohľade na tunajšie hodnotenia uvažujem, kde sa stala chyba. Možno som proste videl iný film. Ten môj bol geniálne zrežírovaný s niekoľkými scénami, na ktoré dlho nezabudnem. Výborne strieda priam melancholickú atmosféru so skutočne napínavými akčnými / hororovými výjavmi a má veľmi solídne postavy, ktoré po chlapsky príliš nerozoberajú svoje pohnútky a minulosť. Každá zo smrtí vo filme je drvivo pôsobivá. K tomu presná podprahová línia s manželkou a otcom a absolútne skvelý Neeson. Pecka. Na konci som plakal.(7.3.2012)

Liam Neeson je výborný herec, nicméně jeho role Ottwaye byla celá napsána špatně. Jeho touha žít je uměle nafouknutá nesmyslnými činy a pusou plnou chytrolínských mouder. Když se Diaz vzdá a rozhodne se umřít na břehu řeky, tak Ottway naopak mlčí a tváří se, že je mu to buřt. Já se prostě nedokážu přenést přes nelogické chování a ještě méně logické chování vlků. O ostaních postavách radši ani nemluvím. Když je mínus dvacet, tak chodím s rozepnutou bundou a bez čepice, to je pohoda, vůbec se nebojím, že v mrazivé pustině umrznu... Celá sestava přeživších mi nijak nehrála dohromady, povrchní banda vrtáku, fakt. Co se týče efektů, je technická stránka filmu výborná. Pád letadla i vlčí útoky byly dechberoucí. Škoda jen toho scénáře. A sbírání peněženek? To bylo jako co?(7.3.2012)

Nesedí mi tam přiliš mnoho snových scén (nekonzistentní vzhledem k nastavení snímku) a někdy příliš digitální, jindy zase příliš umělí (ala Gmork v nekonečném příběhu - ten alespoň naháněl hrůzu) vlci. Jinak ale v rámci tohoto malého survival subžánru nemám žádný problém. Dobře rozvrstvené charaktery, absence patosu, výtečné vyvražďovačky a hlavně strhující atmosféra, především díky brilantnímu zvuku a zvukovým efektům (vlci v lese atd.). Vyhecované scény, jako napřiklad skok přes propast, nebo i skvěle a sugestivne natočená havárie letadla má neskutečné koule a divák má pocit, že si sahá na pokraj svých možností společně s hlavními hrdiny. Konec naštěstí nepokažen.(15.4.2012)