Mezi vlky

Akční / Drama / Dobrodružný

USA / Kanada, 2011, 113 min

Joe Carnahan

Předloha:

Ian Mackenzie Jeffers (kniha)

Ridley Scott

Roger Barton

Scénografie:

John Willett
  • Segrestor

Tenhle snímek je jasným důkazem, že lze seriál o šesti sezonách přežívání na ostrově, přičemž v každé je cirka 24 epizod o čtyřiceti minutách, sfrcnout do dvou hodin. Lost přenesený na Aljašku. Nebo, Lovci lvů přepsaní na Lovci vlků. Vdechnuté drama do epizody s Bearem Gryllsem. Halloweenský slasher jako bajka. Může to být vlastně cokoliv. Ten film ale neví, kam kráčí a otevřený konec to jen podtrhuje. Digitální vlci? A tak lacině? Na druhou stranu musím říct, že jsem se nějak významně nenudil. Celkově se mi celý ten večer ve společnosti morijských vrrků docela líbil.(30.5.2012)

Drsná příroda a vlci, kteří nejsou mazlíčci. Dalo se na to koukat, dost mi ale vadila ta retro vzpomínka hlavního hrdiny na svou manželku a vzpomínky na tatínka. Zbytečné neustálé přerušování děje a film se tak děsně táhl.(3.3.2012)

Od tohohle filmu jsem nic nečekal a věděl jsem o něm jen to, že tam hraje Liam Neeson a že tam jsou vlci, kteří mají problémy s Liamem. No, ani se jim nedivím, já být tím alfa vlkem, tak bych si s člověkem, který hrál Qui-Gon Jinna či Dia rozhodně nezahrával a raději si jako svůj oběd, popřípadě večeři, vybral někoho míň nebezpečného… The Grey je poměrně zvláštní film na dnešní poměry, dalo by se říct, že v některých částech je až poetický. Atmosféra zde funguje na jedničku, hudba vše dokonale podkresluje no a konec… i kdybych přemýšlel několik dní v kuse, tak bych zřejmě nedokázal vymyslet nic lepšího. Na všech frontách mě tento film překvapil a to dost příjemně. Mimochodem, na pár scén jen tak nezapomenu, nejen ten konec je parádní, ale nechci spoilerovat. 90 %.(11.7.2012)

Havárii letadla přežije s různými šrámy na těle sedm týpků – těžaři a chlápek z bezpečnostní služby na ropné stanici, který likviduje na dělníky číhající čtyřnohé potvory. O vlcích tak ví své a i díky němu skupinka přeživších neřídne rychleji. Jenže než se stávají postupně masem na porážku, snaží se u ohýnku klábosit o životě, smrti a o tom, kdo na ně „tam venku“ čeká. Liamu Neesonovi, který tu opět hypnotizuje pohledem, to ještě možná věříme, ale bandě lehce zaměnitelných dělníků nikoliv. Navíc skutečně zajímavých scén, kdy těžaři soupeří s vlky, s drsnou přírodou i mezi sebou, je trestuhodně málo. Když pak na řadu přijdou pokusy o prohlubování vztahů, je „všechno“ špatně. Kdyby se tvůrci drželi pouze nerovného boje mezi přeživšími a krvelačnými bestiemi, dopadlo by to lépe. Jenže to by za kamerou musel stát někdo jiný. Ani A-Team, ani Sejmi eso, natožpak scénář k filmu Hrdost a sláva – Joe Carnahan je známý nespoutanou akci s přešlapováním zdravé míry. Hlavně ale, což se potvrzuje i tady, je stále velmi nevyzrálým tvůrcem. Když v dálce vyjí vlci nebo se objevují jejich ve tmě zářící oči, divák musí smeknout. Když ale cpe drsným chlapům do huby neuvěřitelné žvásty a hlavního hrdinu se nám snaží přiblížit neustále se opakujícími flashbacky na milovanou ženu, tak je zle.. škoda, těšil jsem se hodně!!(20.3.2012)

Zasnežená nehostinná krajina a v nej skupinka stroskotancov v ohrození divou zverou. Presne film aké veľmi môžem. Keď to z poza kamery naviac istí John Carnahan a spred Liam Neeson, nie je o čom. Takto napínavý film som už dlho nevidel. S kľudom prepáčim digitálnych vlkov a trochu pritiahnutú cliffhanger akciu.(28.2.2012)