Mezi vlky

The Grey

Medzi vlkmi

Akční / Drama / Dobrodružný

USA / Kanada, 2011, 113 min

Démonizace CGI vlků ve filmu, který se nemůže rozhodnout zda chce být spíše zasněženě melancholickou existencionální záležitostí o vyrovnávání se se ztrátou či nekompromisním filmem o přežití s poněkud přepálenými scénami ve stylu "Liam Neeson is new MacGyver/Bear Grylls/Chuck Norris". V obou polohách to snímku sice sluší, ale zároveň se ty dva přístupy příliš bijí. A je to škoda.(12.3.2012)

• hirnlego

Tolik nesmyslů, že to člověka až donutí napsat "zvlád bych to tam teda asi fakt líp", i za cenu, že bude za debila, kterej si to ve skutečnosti neumí ani představit (jakože samozřejmě bude). Havárka letadla prima, atmosféra nula, vlci vtip, patos vtip, většina úkonů vtip, vlastně je to komedie. (2,5*) _____ P.S.: Největší vzrušení jsem při tom zažila, když jsem zdvořile okřikovala šrotovací stroj s popcornem, co seděl za náma.(18.3.2012)

Záhada letošních Vánoc konečně vyřešena - režisér snímku The Grey skoupil veškerý sníh na Zemi, aby si pak mohl hrát s kamerou v bílém lese plném strašidelných vlků, jež se snaží přelstít Liama Neesona. Carnahan se asi hodně chce podívat do Varů (do Cannes, Berlína...), protože tahle pecka složená ze survival hororu, zběsilé akce, duchaplných dialogů, shotů malebné krajinky a dlouhých záběrů beze slov, prostě bere dech. Leckdy to během filmu vypadá jako found-footage - nechtěně, ale o to věrohodněji. Smekám, a ještě teď se divím, jak silně na mě zapůsobil úplný závěr tohoto veledíla. Don´t be afraid!(8.3.2012)

Většina stopáže se pomalu a líně táhne aljašskými lesy, pláněmi a meandry, v pravidelných intervalech zmenšující se skupina přeživších filosofuje, útoky vlků jsou změtí ohavné kamery a prasostřihu, proto jsem se cítil lépe, když se vlci skrývali za svým vytím. Prozatím to vypadalo na podpůměrných 40%, jenomže s blížícím se závěrem atmosféra zhoustla a poslední dvě minuty by na páku položily i Johna Brzenka, jak jsou silné. Liam Neeson ve finálním záběru vypadá neskutečně cool: drsňák, kterého okolnosti donutily být houževnatým, totálně odhodlaným killerem! Závěr, z něhož mám husí kůži ještě 8 hodin po shlédnutí, a výborný Neeson nakonec vytáhli film o hvězdičku a půl výše. 70% 25 miliónů dolarů(rozpočet)/77 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(13.6.2013)

Čím méně se mluví (poučuje, vzpomíná, mudruje, zaklínají se nebesa) a chlapi se prokousávají ke svému zvířecímu já, tím lepší. Finále moc hezké. Příběh je na mě ale bohužel příliš odtučněný, takže emoce v průběhu filmu není na co zavěsit. První Carnahanův film stále nepřekonán...5/10(13.3.2012)

• - V závěrečné scéně se zranění hlavní postavy na jeden záběr přesune z levé tváře na pravou. (Petroff)

• - Skutečnost je taková, že na území Prudhoe Bay, vyhlášené ropné pláni rozkládající se v severním cípu Aljašky, kde se odehrává úvod filmu, žádný bar s tvrdým alkoholem nenajdete. Dokonce se zde nevyskytují ani vlci. (Conspi)

• - Film byl natočen podle krátké povídky Ghost Walker, kterou napsal Ian Mackenzie Jeffers, jenž se podílel i na scénáři filmu. [Zdroj: Bontonfilm] (Jeremy.jk)