Mezi vlky

The Grey

Medzi vlkmi

Akční / Drama / Dobrodružný

USA / Kanada, 2011, 113 min

Aniž bych blíž tušila, o čem to je, aniž bych si pamatovala přesný název a jen s tím, že v názvu jsou vlci, a s upřímným přesvědčením, že hraje-li v tom Neeson, bude to výborný film, jsem se chystala při návštěvě u rodičů kouknout na "Mezi vlky", když už to příhodně běželo v televizi. Ten večer běžel na jiném programu jiný vlčí film (shodou okolností ze stejného roku), a to "Město vlků". Než jsem si před filmem uvařila čaj, mamá přestaly bavit reklamy (a proto nadále bude muset skleničky leštit, místo aby je za ni vyleštil Mr. Propper) a přepínala. Přepínala tak dlouho, až narazila na "Město vlků" a v něm uvízla na celý večer a já s ní. Omyl jsme poznaly vcelku rychle, ale už jsme to dokoukaly. Tam byli místo vlků husky, tady místo vlků byli digi mutanti, jedni i druzí se chovali divně. Nenávidím zimu jako roční období, nenávidím sníh, tady jsem trpěla jak zvíře, sníh za okny, sníh ve filmu, nabídnout mi u toho někdo sněhové pusinky, asi mu je skrz zadnici nacpu do nosu. Pokud už se člověk má ocitnout někde ve sněhu, je rozhodně lepší mít housera než vlka.(25.1.2016)

Boj o přežití v extrémních podmínkách, avšak s polovičním napětím… mé hodnocení 3 hvězdičky. Nezapomeňte na závěrečnou potitulkovou sekvenci...(9.3.2012)

Od tohohle filmu jsem nic nečekal a věděl jsem o něm jen to, že tam hraje Liam Neeson a že tam jsou vlci, kteří mají problémy s Liamem. No, ani se jim nedivím, já být tím alfa vlkem, tak bych si s člověkem, který hrál Qui-Gon Jinna či Dia rozhodně nezahrával a raději si jako svůj oběd, popřípadě večeři, vybral někoho míň nebezpečného… The Grey je poměrně zvláštní film na dnešní poměry, dalo by se říct, že v některých částech je až poetický. Atmosféra zde funguje na jedničku, hudba vše dokonale podkresluje no a konec… i kdybych přemýšlel několik dní v kuse, tak bych zřejmě nedokázal vymyslet nic lepšího. Na všech frontách mě tento film překvapil a to dost příjemně. Mimochodem, na pár scén jen tak nezapomenu, nejen ten konec je parádní, ale nechci spoilerovat. 90 %.(11.7.2012)

Možná je to žánrový slepenec. Ale určitě je to další, až hrozivě podhodnocený film. Ani se nebudu rozepisovat, myslím, že vše dokonale vystihl Cervenak a rovněž se v závěru beze studu přiznávám k vlhkým očím - 85%.(11.3.2012)

• Brouk

Šlak by mě trefil z toho konce...... Co takhle nějakéj režisérskej střih aby byl konec jak má být??? :-) Já mám pak nejasnost, kdo bude ten wiiner....(16.8.2012)

• - Liam Neeson (Ottway) uviedol, že počas natáčania panovali v meste Smithers (Britská Kolumbia) a jeho okolí, kde sa film natáčal, extrémne poveternostné podmienky. Teploty atakovali hranicu -40°C a snehové búrky, ktoré vo filme možno vidieť, boli prevažne dielom prírody a nie technológie CGI. (m.a.t.o.)

• - V první noční scéně se skupina přeživších baví o filmu, ve kterém jiná skupina přeživších snědla své mrtvé přátele a ve kterém hrál ten "týpek z Training Day". Jedná se o snímek Přežít (1993) a herce Ethana Hawka. (Jolinar)

• - Poté, co Diaze (Frank Grillo) u ohně napadne vlk, Diazovi Ottway (Liam Neeson) vrací nůž a pronese frázi "no mas", což je slang pro "no more", v češtině "nikdy víc". Stejné slovní spojení má Diaz vytetované na krku. (Jifo)