Vulkanolog Harry v minulosti zažil výbuch sopky, při kterém zahynula jeho partnerka. Po 15 letech přijíždí na kontrolu do Dante´s Peak, v jehož bezprostřední blízkosti se nachází sopka, která jeví nepatrné, přesto ale znepokojující známky aktivity. Z městečka se mezitím stalo poklidné prosperující místo, těžící z turistického ruchu. Harry provede několik měření a zjistí, že ze země začíná unikat nezvyklé množství kysličníku uhličitého, který způsobí udušení dvou lidí při koupání v termálních pramenech. Je přesvědčen, že je potřeba lidi připravit na případnou evakuaci. Když to sdělí představitelům města, narazí na velký odpor, protože se tím nabourávají všechny jejich ekonomické i politické plány. Jediný, kdo mu uvěří a bere věc vážně, je starostka Rachel. Nebezpečí se brzy ukáže jako mnohem větší, než si i Harry původně myslel? (TV Nova)

3DD!3

Vydařený katastrofický thriller se skvělým Piercem Brosnanem v hlavní roli, hodně dobrými triky a s nádhernými lokacemi. Je to právě krásná příroda, která dělá Dante's Peak tak milý a útulný i když se rozkládá pobíž spící sopky. O to jsou pak záběry zpustošeného a popelem pokrytého městečka děsivější. Nejlepší katastrofický film devadesátých let. ()

castor

Pierce Brosnan si ochmatá pár šutrů a hned tuší, že je něco špatně. Lindě Hamilton stačí dvě deci vína a už ví, že tenhle chlapík je pro její děti tím pravým. Společně pak v teplých pramenech najdou uvařený milenecký pár a je vymalováno. Že tohle bude nemilosrdné žhavé objetí, víme hned od začátku, protože jde o klasicky naskicovaný příběh. Osobně mě ale bavil. Donaldsonův film působí poměrně skromně, přitom měl rozpočet výrazně přesahující sto milionů dolarů (docela se producentům divím). Hlavní roli tu hraje dle očekávání ničivý živel, který je postavený na poctivě odvedené práci zvláštních efektů. Velmi těší i kamera Andrzeje Bartkowiaka. Druhá polovina devadesátých let přinesla hned několik katastrofických kousků (Sopka, Drtivý dopad, Twister, Denní světlo a vlastně i Titanic s Armageddonem) a tenhle explozivní příspěvek (pochopitelně také s dávkou několika pitomých scén) se mezi nimi zdaleka neztratí. Ba naopak. ()

MM_Ramone

Priznám sa, že sa mi páčia katastrofické filmy, ktoré sa zaoberajú vyčínaním prírodných živlov. Rád sa pozriem na dobre natočené, štedro finančne dotované, snímky na túto tému. Takže i v prípade amerického snímku "Rozpútané peklo" (Dante´s Peak) som si prišiel na svoje. Tentokrát sa to celé točilo okolo masívneho výbuchu sopky v blízkosti malého, vidieckého mestečka Dantes Peak uprostred nádherných hôr. Fatálna erupcia náhle prebudeného vulkánu, prúdy lávy a spád žeravého popola, evakuácia obyvateľov mesta a následná neodvratná totálna skaza. Perfektná katastrofická story. Oku lahodiace lokácie, kvalitní herci v hlavných úlohách a profesionálna práca skúseného režiséra. Výborný katastrofický film. **** ()

2Pac

Stupidny americky kvazi thriller s tak blbym scenarom, az ma to boli pri srdci. Mačovske hlasky 007-cky aka P.Brosman su hrozne klisovite, herecke vykony ostatnych nestoja za zmienku a navyse je vo filme tolko stupidnych chyb...ach jaj...Film na mna naviac posobil tym, ze kazdu blbost musia hlavny protagonisti podrobne popisat a vysvetlit, strasne priblblo...hviezdy to dostalo odo mna iba za par dobrych scen. ()

Wacoslav1

Tenhle spektákl se moc nepovedl. Mám rád Brosnana mám rád katastrofické filmy, ale tenhle mě nikdy moc nebavil. Furt se to jenom rozjíždí a rozjíždí. Pak si nějakou tu akci se slušnými efekty užijeme, ale závěrečný finále filmu je zase takový nijaký. No a kromě Brosnana (kterej teda tady taky nehraje nic extra) mi byli ostatní postavy ukradený nepomohla ani Sára Connorová její děti byli vyloženě otravný, plus ještě navrch jedna otravná staromódní baba. Prostě tuna klišé, žádnej překvapivej zvrat nebo moment kterej by tomu filmu pomohl. Takže dám 2* asi jenom za těch pár efektů. Jinak dost prázdnej a nudnej film o ničem. Škoda.40% ()

Davies182

Jeden z mých nejoblíbenějších guilty pleasure. Na Pierce Brosnana a dobrodružství zákeřné sopky se nezapomíná! A rozhodně se nezapomíná na srdceryvnou scénu se zachránkyní babičkou a její bolestivou obětí! Radši ani nemyslet na to, jak romantickou scénu mohl Donaldson udělat z koupání v sirném jezírku :-). ()

Xmilden

Brosnan není a nebyl dobrej herec. V první polovině vypadalo Rozpoutané peklo jako maximálně nějaká televizní produkce. K mému úžasu se s tím ve druhé polovině pan režisér moc nepáře a dostaví se na 90. léta neskutečná destrukce, za kterou by se nemusel stydět ani Roland Emmerich. Postavy se chovají často velmi podivně až jsem si občas myslel, zda-li nemají sebevražedné choutky. 55% ()

Phobia

No... hodně přitažené za vlasy, jak už to tak u většiny katastrofických filmů bývá. Ta jízda lávou... svatá prostoto! Trikově na slušné úrovni, navíc P. Brosnan i L. Hamilton jsou dostatečně sympatičtí, aby diváka dokázali protáhnout místy nesmyslným dějem plným vžitých filmových klišé. Přemýšlet se nad tím rozhodně nesmí, bavit se u toho (napoprvé) jakž-takž dá. 58% ()

cheyene

Dobrý katastrofický film s dobrým hereckým obsazením. Natáčeno v pěkném prostředí. Příliš pozdě začne město Dante´s Peak brát v úvahu varování P. Brosnana..... ()

kinej

Dosti nezáživný katastrofický film. První část je vlastně jen nudné čekání na to, až se konečně NĚCO seběhne a když už na TO konečně přijde, je to krátké a nezáživné. Postavy jsou napsány trapně podle klasické šablony, akční scény jsou pitomé až trapné. A konec, takový prostě nečekáte, protože film vlastně skončí, než se stihne něco odehrát. ()

Hrabka

Solidní katastrofický film s "agentem 007" a "hvězdou z Terminátora". Takový průměrný film o tom, co se může stát, když si sopka umane vybouchnout. Průměr co neurazí ani nenadchne. 55% ()

juta

Pěkný katastrofický film, ve kterém působí výbuchy sopky a okolní věci dost reálně. Jen co mi trochu vadilo bylo neuvěřitelné štěstí hlavní skupinky a to, že procházejí kolem žhavé lávy a není jim teplo a nepotí se :D ()

Fiftis

Tento film je rozhodne lepší ako film Sopka (1997) s T. L. Jonesom. Myslím si, že toto je jeden z najlepších katastrofických filmov s touto tématikou. Aj keď musím dať za pravdu názorom, že sú tu nelogické veci, resp. ani reálnosť tu nie je bohvie aká a nakoniec áno, aj hlavný hrdina utečie pred týmto živlom - je to dosť klišé. Ale to už je typický znak prakticky všetkých obdobných katastrofických filmov. Tieto veci netreba brať až tak vážne. Dej a scenár tohto filmu majú veľmi slušnú úroveň, najväčšie plus si tu zaslúžia výborné špeciálne efekty a akčné scény. Dobré herecké obsadenie. Linda Hamilton ukázala, že vie hrať aj sexy mamičku a nie len akčnú psychopatku z Terminátora. Film určite nie je hlúpy, ak ho berieme ako film pre diváka a nie pre nejaký vedecký obzor. ()

lamps

Neškodná hollywoodská hračička, chytře orientující své omezené ambice do sféry nápaditě dobrodružného rodinného snímku. Okrajově ve stylu Twistera - s horším vizuálem a méně chytlavým akčním drajvem, zato však s neméně sympatickými hrdiny a uvěřitelnějšími hero-scénami, které jsou sice určeny k zábavě u domácího kina a s volume pořádně doprava, ale nesnaží se (snad jen s jednou výjimkou) dělat z diváků blbce (jako to prováděla stejně stará Sopka). Vzhledem ke kvalitám je zdejší hodnocení opravdu hodně zcestné.. 80% ()

Jacinda

Jeden z mála katastrofických sopečných filmů, který má hlavu, patu a dokonce i myšlenku...herci jsou vcelku sympatičtí, dialogy realistické, scenérie hezké...tenhle film mám prostě ráda ()

Pepinec

Rozpoutané peklo je v programu našich televizí. Co jsem se vrátil nestačím čučet; za dva tejdny je tahle slátanina to nejlepší, co jsem v bedně našel. Možná mi namítnete, že jsem měkkej, když v sobotu večer nečekám do půl jedný, abych viděl fakt dobrej film s fakt výbornejma reklamama, ale když já mám po večerech na práci taky něco jinýho, než čekání na dobrej biják. Až si Šlesingr zláme hůlky, Jágr přerazí hokejku a Kreuziger sedne na trestnou k Armstrongovi, televizi zmačkám a vyhodím z okna, protože momentálně se v ní dá koukat jedině na sport. ()

Arkos

Vlastně ani pořádně nevím proč, ale tenhle film se mně vždycky líbil. I když to není žádný extra kousek, mně tohle prostě sedlo ve všem - příběh, zpracování, herci, triky. ()

Cappuccino

Príjemne odsýpajúci katastrofický film na nedeľný večer s dvojicou filmových hviezd. Žánroví fajnšmekri si pri Dante's Peak dobre oddýchnu. Určite však neočakávaj nepredvídateľné zvraty, napätie a emócie. ()

S.Quentin QUALE

Lepší než Tommy Lee Jones. Sice scénáristicky charakterově taky místy přiblbé, ale zato disasterově mnohem realističtější a obsažnější. Takhle by se to přibližně opravdu stalo. Otřesy, blesková povodeň, kamenná lavina. Pro mě nejlepší=nejvěrohodnější katastrofický film o sopce. 75% ()