Vulkanolog Harry v minulosti zažil výbuch sopky, při kterém zahynula jeho partnerka. Po 15 letech přijíždí na kontrolu do Dante´s Peak, v jehož bezprostřední blízkosti se nachází sopka, která jeví nepatrné, přesto ale znepokojující známky aktivity. Z městečka se mezitím stalo poklidné prosperující místo, těžící z turistického ruchu. Harry provede několik měření a zjistí, že ze země začíná unikat nezvyklé množství kysličníku uhličitého, který způsobí udušení dvou lidí při koupání v termálních pramenech. Je přesvědčen, že je potřeba lidi připravit na případnou evakuaci. Když to sdělí představitelům města, narazí na velký odpor, protože se tím nabourávají všechny jejich ekonomické i politické plány. Jediný, kdo mu uvěří a bere věc vážně, je starostka Rachel. Nebezpečí se brzy ukáže jako mnohem větší, než si i Harry původně myslel? (TV Nova)

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 5,9/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 26%, Audience Score - 38% | FDb.cz - 71,4% | Katastrofických béček, jó těch je spousta.... Ale tohle nás, i přes toporný vizuál a až nechutně "americký konec", náhodou docela bavilo. Solidní popcorňák, který jsme si pohodově vychutnali, ačkoliv na nás emocionálně nezapůsobil a ani nás nedokázal napnout. 65% ()

Blazkowicz

Šel jsem po určité vzpomínce z dětství, která mi utkvěla po nějakém filmu s lávou. Nakonec to sice nebylo ono, ale i tak jsem se docela dobře bavil a překousl jsem občas trošku nesmyslné scény. 3* ()

JosefTomas

Ambiciózní film, který na papíře zněl strašně dobře a producenti si museli mnout ruce, jak to všechno půjde hezky spolu. Brosnan a Hamilton v hlavních rolí a k tomu bouchne sopka. To bude hit. No, jak se to vezme. Rozpoutané peklo hodně ztratí na tempu od prvotního výbuchu a budující se romance nemůže zachránit jinak nezajímavý děj. Chápu, že tvůrci chtěli vykreslit prostředí důkladně, aby bylo o co mít strach, ale i to nezakrývá fakt, že první půlka nudí. Druhá naopak šlape na plyn tak moc, že to skoro vypadá, jako by tvůrci chtěli dohnat to, co první půlka neudělala. Ale zde zase naráží až skoro překombinovaným dějem, kde se sere všechno možné jen proto, aby postavy měly o co bojovat a diváci se nenudili. Škoda té nevyváženosti, protože mohlo jít o klasiku. ()

Hawaj

Americkej katastrofickej doják. Na svou dobu velmi slušný až impozantní efekty a miniatury. Klasická story, klasické obsazení, klasické jiskření, klasické hrdinství. Jediná blbost je projetí lávou. ()

(fjw)

Podprůměrný katastrofický film. Prostě šeď. Trocha napětí, místy nuda a klasický americký happyend. Ani hudba nebyla nic moc:( ()

Joe16210

Velmi povedený katastrofický film. Jak já říkám: "Kombinace Jamese Bonda (Pierce Brosnan), Terminátora (Linda Hamilton) a Hvězdné brány (Elizabeth Hoffman)." Myslím si, že zde není nic špatného... ()

megajalec

Škoda tých nezmyslov (loďka, auto cez lávu), škoda tých archetypových postáv. Triky celkom fajn, príbeh ale rozvláčny ako slíže v polievke. Miestami som sa dokonca nudil. ()

route60

S přivřenýma očima tři hvězdy a to hlavně za krásnou ustřední melodii filmu, slušné tempo a dokonalé triky Rozpoutaného pekla ale celkově jde o film plný klišé, pes prostě v americkém katastrofáku né a né zdechnout, někdo se vždy obětuje žé? zde stará paní, šéf hlavního hrdiny je blbec který pozdě prozře atd. ale jinak jde lepší film na dané téma než příšerně trapnou Sopku. 55% ()

harycek

Náhodou výborný katastrofický film , hlavně vynikající herecké výkony!!!! A ještě poučení!!!! ...... v oblasti sopek si pořiďte dřevěnou lodičku , žádný kov natož "Aluminium"!!!!!! ()

pollstro

V rámci katastrofických filmů o sopkách je Dante's Peak jednoznačným vítězem. Skvělá hollywoodská zábava plná akce, napětí, dobrodružství, adrenalinu a to i přes poměrně pomalý rozjezd, který ale na druhou stranu tvoří stavební kámen jednotlivých postav v čele se sympatickou postavou Pierce Brosnana, jehož minulá zkušenost s výbuchem sopky zaručuje divákovi značný pocit bezpečí a jistoty, přičemž právě on je schopen vyváznout z každé hrozivé situace a zachránit tak všechny kolem sebe. Po trikové stránce velmi povedené a úchvatné. Film obsahující snad veškeré klišé, které jsou z dnešního pohledu již ikonické pro tento žánr, ale na druhou stranu se nesnaží působit hloupě, ale inteligentně, což se mu z větší části daří. Dante's Peak je bezpochyby výjimečným zástupcem katastrofických filmů, ve kterém běsnící sopka reprezentuje skutečnou sílu přírody. "A man who looks at a rock must have a lot on his mind." & "I've always been better at feeling out volcanoes than people and politics." ()

TesterX

Nicim prekvapivy katastroficky snimek o sopce, ktera udela bum, i kdyz predtim vsichni (krome Brosnana) rikaji, ze neudela. ()

imaginer21

Já bych film rozhodně neodsuzoval. Výkony autentické, scénář poměrně dobrý a hlavně - hlavně skutečeně realisticky zachycená erupce sopky. Oproti jiným filmům stejného ražení je Rozpoutané peklo jedinečným přehledem vulkanické činnosti včetně četných verbálních odkazů na skutečné erupce v historii (svatá Helena, Pinatubo ...). Navíc Linda Hamilton je krásná herečka a Pierce Brosnan je tu jako správný praktický geolog (možná až přehnaně, ale je to jen herec - nikdo po něm nechce, aby se choval jako skutečný vědec). Nepochybně se tu najde spoustu nedostatků, ale nikdo není dokonalý - pro mě 85 procent. ()

Tempest

Vcelku povedený katastrofický film. Herecké výkony jsou spíše takové standartní, hlavně mezi hlavními postavami by to mohlo jiskřit o trochu více, ale ostatně v hlavní roli je sopka a ta je skutečně působivá. Film se nevyhnul některým klišé, kdo má zemřít - zemřel, kdo má přežít - přežije, a každý to může odhadnout skoro na začátku filmu. Jinak je to skutečně dobrý film, má docela působivou atmosféru a napínavé je to až do konce. ()

Gumeny

Strašne klišovité, a to ešte dosť zachraňuje Pierce Brosnan, ale celkom slušné napätie a dá sa na to pozerať. 60% ()

Prothean

Po shlédnutí tohoto filmu mi bylo až docela líto Brosnana ala nezapomenutelného 007 a představitelky Sarah Conorové z terminátora, Lindy Hamiltonové, jelikož je to katastrofický film jsem velmi málo akce málo lávy, napětí a sopečné činnosti, pokud se tedy chcete na tento film podívat v naději že budete obohaceni o výborný film s napětím a ničivou přírodou budete zklamáni, více jak půlku filmu Pierce akorát létá okolo sopky se spolupracovníky a snaží se zjistit zdali to bouchne nebo nebo ne a už to znamená že děj je tak trochu ''profláklý'' protože každému je jasné že sopka vybouchne ovšem při zdlouhavém nedělním odpoledni proč se na film nepodívat. ()