Vulkanolog Harry v minulosti zažil výbuch sopky, při kterém zahynula jeho partnerka. Po 15 letech přijíždí na kontrolu do Dante´s Peak, v jehož bezprostřední blízkosti se nachází sopka, která jeví nepatrné, přesto ale znepokojující známky aktivity. Z městečka se mezitím stalo poklidné prosperující místo, těžící z turistického ruchu. Harry provede několik měření a zjistí, že ze země začíná unikat nezvyklé množství kysličníku uhličitého, který způsobí udušení dvou lidí při koupání v termálních pramenech. Je přesvědčen, že je potřeba lidi připravit na případnou evakuaci. Když to sdělí představitelům města, narazí na velký odpor, protože se tím nabourávají všechny jejich ekonomické i politické plány. Jediný, kdo mu uvěří a bere věc vážně, je starostka Rachel. Nebezpečí se brzy ukáže jako mnohem větší, než si i Harry původně myslel? (TV Nova)

veru_needy

Když začnou vřít místní termální prameny, končí poklidný život obyvatel severoamerického městečka. Tento snímek považuji za jeden z lepších filmů v oblasti katastrofického žánru. Přijde mi, že bývá neprávem opomíjen v různých žebříčcích. Poprvé jsem film viděla jako malá a natolik mě uchvátil, že ho do dneška nemohu dostat z hlavy. Je doprovázen slušnými trikovými scénami výbuchu sopky, byť možná v některých okamžicích méně reálnými, přesto oproti různým fantasmagoriím, kde si scénáristé neodpouštějí vymyšlenosti, zůstává stále příběh tohoto snímku poměrně velmi reálný. Takové hodnocení dávám pouze filmům, k nimž se čas od času s chutí vracím a které mi poskytnou vždy téměř ten samý emocionální zážitek jako při prvním shlédnutí. Tento film obsahuje scénu, která mě jako malý dítě naprosto sebrala. Jde o moment, kdy babička Ruth seskočí do řeky plné kyseliny, aby zachránila rodinu své snachy. Vzápětí na to umírá. No co vám budu povídat, jako malá jsem z toho měla celkem trauma, protože jsem si v tom představovala svou babičku, kterou jsem nadevše milovala. Do dneška mám z této scény divný pocit. Shrnuto podtrženo, skvělý film. ()

Tommassi3

"Vy tomu rozumíte ??" - "Dr. Dalton je geolog !!" - "Vlastně vulkanolog !!" - "Jako Dr. Spock ??" - "Pan Spock !!" - "Dá se říct, až na ty uši.." ;) ()

Lacike

Neviem prečo som mal v pamäti, že tento film je tým komornejším z dvojice filmov o výbuchu sopky z toho roku. Asi preto, že kým sa rozpúta peklo, tak to trvá hodinu a zároveň sa to na rozdiel od Volcano odohráva v nejakom malom zapadákove. Škoda, že tá hodina v ktorej sa budujú vzťahy vôbec nefunguje a tak vám budú všetci okrem Bonda a Sarah Connorovej u prdele. Dočkáme sa aj všetkých tých otravných klišé o hlavnom hrdinovi, ktorý všetkých varuje s predstihom, ale nikto mu neverí alebo pes skákajúci na poslednú chvíľu pred dopadom ničivých následkov. Aspoň, že film nie je tak extrémne blbý ako Volcano. Je len nudný. Teda až do chvíle erupcie sopky. To sa konečne rozpútajú deštrukčné scény, ktoré sú veľkolepé a po trikovej stránke stále celkom cool. Aj keď zub času sa aj na nich už trochu podpísal. Takže výsledkom je o chlp lepší film ako Volcano ale iba o pár mega menší prepadák. Holt, ani jeden film divákov príliš nezaujal. 4/10. ()

Terva

Hned na začátku filmu nás děj zavede do prostředí kde se jeho velká část bude odehrávat. Sopky a jejich umění rozpoutat peklo, když přijde jejich čas. Columbie, tam to začne a už víme co se tam stalo. Hlavní hrdina se pak dostává do městečka Dante´s Peak ( tak se jmenuje film ), kde se možná k životu probouzí místní " kopec ", jak mu někteří říkají. Náš hrdina Harry Dalton se seznamuje se starostkou Dante´s Peaku Rachel Wandovou, která má dvě děti, tchyni se psem a je rozvedená. Celý film se pak motá okolo Dante´s Peaku a našich zmiňovaných hercích. DIALOG : GRAHAM WANDO ( Jeremy Foley ) - Jestli máš strach, vem si můj kámen. LAUREN WANDO ( Jamie Renée Smith ) - Mám. HARRY DALTON ( Pierce Brosnan ) - To je černý křemen.....přináší štěstí. LAUREN WANDO - Vy tomu rozumíte ? RACHEL WANDO ( Linda Hamilton ) - Dotkor Dalton je geolog. PES RUGY - Haf, haf. HARRY DALTON - Vulkanolog, přesněji. LAUREN WANDO - Jako pan Spock ? GRAHAM WANDO - Doktor Spock. HARRY DALTON - Tak trochu, ale bez těch uší. Jo a ve filmu si i zaspíváme . Jen veď svou loď a po proudu jeď. Vesele, vesele, vesele, vesele, vždyť život je sen....jen veď svou loď a po proudu jeď, Vesele, vesele, vesele, vesele, vždyť život je sen....jen v.... V celku pěkný a dobrodružný katastrofický snímek z pěknou dramatickou hudbou. Theme by Dante´s Peak dělal Jamie Newton Howard. http://www.youtube.com/watch?v=t5ItPkdhLdQ&feature=PlayList&p=89906D1680E3177D&playnext=1&playnext_from=PL&index=23 to je jen střípek z hudby. Ten film miluju. Jednou ročně se na něj podívám a užívám si ho!!! ()

JayZak

Katastrofický film často srovnávaný se Sopkou(s T.L. Jonesem v hl. roli). Pro mě v tomhle duelu rozhodně vítězí Rozpoutané peklo. Sice se tu oproti Sopce před samotnou akcí poměrně dlouho "kecá", ale až to vypukne, stojí to za to. Výborné efekty výbuchů, sesuvů a vůbec celé zkázy. Neduhy jsou tu podobné jako v Sopce, byť podle mě zastoupeny v o něco menší míře - patetické záběry(jako třeba na holčičku s plyšákem sedící před domem v době zkázy), rodinné klišé a všechny ty věci, které vrcholí závěrečným potleskem celého města. Zajímalo by mě jak by vypadalo, kdyby se tak tleskalo u každé úspěšné záchranné akce(třeba si tak kvůli tomu zastavit na dálnici u bouračky:), ale co, to je Amerika(respektive to, co se tam od správného happy-endu čeká). Mmj. taky jste si v těchto filmech všimli těch šťastlivých psů? Ti jsou holt taky nepostradatelná součást rodiny :). ()

m.krudenc

Rozpoutané peklo si nehraje na žádný katastrofický velkofilm a přesto se docela velmi povedl. Přírodní živly se nemají podceňovat a sopka, majestátně stojící přímo nad malebným městečkem, už vůbec ne. Vizuální efekty jsou pěkně provedené, takže katastrofa vypadá celkem reálně. Je to velmi hezká malebná podívaná, určitě stojí za to se na něj podívat. ()

Blofeld

Tento film byl míněný vážně jako katastrofický film. Z tohoto pohledu by získal tak dvě hvězdičky. Ale když ho berete jako zdařilou parodii, zjistíte, že je geniální ... ()

corpsy

Stavba tohto katastrofického spektáklu je strihnutá podľa osvedčeného vzoru. Najprv spoznáme postavy, potom príde varovanie a potom... Grandiózny trikový ohňostroj, ktorý v žánri sopečných thrillerov nemá obdoby. Perfektný snímok pre veľké plátno a kvalitné ozvučenie. V tomto prípade mi absencia akéhokoľvek umeleckého pozadia nevadí. ()

Astaroth12

Práve na takýto druh katastrofického filmu som mal teraz náladu. Už som ho videl niekoľkokrát, ale moc som si ho nepamatal a dobre som urobil, že som si ho opäť zapol. Sú tu sympatické postavy, ktorým som držal palce, aby to dali. Ten film sa tvári na začiatku nevýrazne, len bublajúca voda či nejaké otrasy, ale svojich niekoľko minút slávy dostane a roztočí sa naozaj peklo. Logicky by sa filmu dalo všeličo uprieť, ale kvoli svižnému tempu a niekedy vynikajúcim trikom ma film bavil. Nie je to určite nič prevratne, ale aj tak ja som z výsledkom úplne spokojný. Silné 4*. ()

mis-ko

Koncom 90-tych rokov boli katastrofické filmy v kurze a tento bol jeden z tých lepších. Za pozitívnu zmienku stoja hlavne efektné zábery prebudenej sopky, negatívom sú klasické hollywoodske klišé o (samozrejme zbytočnom) sebaobetovaní sa. Za pozretie to stojí. ()

fannah

Mám rád Lindu Hamilton. Je perfektní! Ale Terminátor jí seděl líp... I když i tenhle film není zas taková katastrofa... ()

Adman

Pro mě taková klasika. V brzké budoucnosti jasný výbuch dlooouho neaktivni sopky, kterou si je jistý jenom hlavní hrdina Pierce Brosnan, avšak všichni okolo něj jsou však přesvědčeni o opaku či o tom že nemá cenu zbytečně plašit lidi kvuli něčemu co není ani podložené důkazy... a aby se lidé vystěhovali z města které tak dlouhou dobu pracně a namáhavě budovali se nechce nikomu ani druhé hlavní postavě - starostce devíti tisícového města pod sopkou Lindě Hamitton. Avšak stane se něco s čím nikdo nepočítal :oD sopka vybuchne - a ukazuje se pravda a to, že pravdu měl kdo jiný než hlavní hrdina Pierce... ale na omlouvání se za chyby už je pozdě!!... začíná boj o život, protože děti starostky se rozhodly zachránit svou babičku, která žije vysoko, na úpatí sopky... Pierce, jakožto jakjinak už dávno seznámený s Lindou jedou zachránit děti.. o vlásek unikají smrti, ale bohužel babička Rút, to nepřežije. Vše končí šťastně, což prostě musí být! gg ... a mimoto miluji katastrofické filmy. ()

Rosana

Trochu mě, jako chemika, překvapilo, že při soptění sopky z celého jezera vznikne ohromná louže kyseliny sírové, pravděpodobně koncentrované, když to milé tchýni rozežralo nohy, protože při soptění sice síra s vodou utvoří nějakou tu kyselinku, ale na jezero by to nestačilo. Ale jinak to bylo napínavé. ()

Vxxx

Já ten film měla ráda když jsem byla mladší. A vlastně je to na svou dobu velmi dobrý film :) Jenže bohužel zpětně... 3* ()

mysiak

Príjemný katastrofický film s Piercom a Lindou "cool fighterkou Terminátora" Hamiltonovou...je to fajnovka, ale nič viac nehľadajte... ()

Vojcl

Hodně nepovedený katastrofický snímek, který nezachrání ani známé tváře v hlavních rolích.. Nejvíc jsem se nasmál, když Brosnan bez problémů projel autem přes žhavou lávu, to bylo opravdu geniálně vymyšlené.. ()

Siegmund

Nemůžu si pomoct, ale nejsem schopen ohodnotit tento prakticky úplně zbytečně natočený film lépe. A ta jedna hvězdička je za pěknou přírodu a standardní herecké výkony. Jinak je děj filmu od samého začátku jasný. Kromě toho, že film je zaplněn technickými nesmysly mi na něm vadí neustálé bláhové a nesmyslné utěšování a chlácholení, jak se nám nic nestane, jak to zvládneme, jak to dokážeme atp. (Neděle 16.05.2010) ()

blackrain

Dante´s Peak je ospalé hornické městečko ležící na úpatí sopky, která se má každou chvíli probudit k životu, ale nikdo tomu nechce uvěřit a nebere vážně vědce z geologického výzkumu. Jenže se blíží strašlivá katastrofa, která velmi tvrdě zasáhne do osudu městečka. Pierce Brosnan zachraňuje Lindu Hamilton a její dvě děti. Efektní je scéna, kdy se společně řítí autem pryč a za nimi se rychle blíží pyroplastický mrak. Tenhle film mě vždycky dokáže přikovat k obrazovce a ho musím dokoukat i kdybych nechtěla. Prostě katastrofický film jak má být. Drama, akce, dobrodružství. ()

esopesokeso

chvíľami podpriemerné, chvíľami nadpriemerné... hlavný hrdina nakoniec všetkých presvedčí, že jeho pocit, že sa niečo stane nakoniec zvíťazí...za to jeho šéf, ktorý sa opieral o vedecké poznatky za to zaplatí životom.. za 2 dni sa James Bond zamiluje do Sarah Connorovej, tak mu potom už nič nebráni hľadať jej deti pri explodujúcej sopke... ()