Vulkanolog Harry v minulosti zažil výbuch sopky, při kterém zahynula jeho partnerka. Po 15 letech přijíždí na kontrolu do Dante´s Peak, v jehož bezprostřední blízkosti se nachází sopka, která jeví nepatrné, přesto ale znepokojující známky aktivity. Z městečka se mezitím stalo poklidné prosperující místo, těžící z turistického ruchu. Harry provede několik měření a zjistí, že ze země začíná unikat nezvyklé množství kysličníku uhličitého, který způsobí udušení dvou lidí při koupání v termálních pramenech. Je přesvědčen, že je potřeba lidi připravit na případnou evakuaci. Když to sdělí představitelům města, narazí na velký odpor, protože se tím nabourávají všechny jejich ekonomické i politické plány. Jediný, kdo mu uvěří a bere věc vážně, je starostka Rachel. Nebezpečí se brzy ukáže jako mnohem větší, než si i Harry původně myslel? (TV Nova)

mzss1

Tak celkem slušný katastrofický film, který ničím neurazí a ničím ani nenaštve. Příběh je výborný - nemá chybu. Je zde velké napětí, ikdyž trošku nezáživná atmosféra. Herecké obsazení Pierce Brosnan a Linda Hamilton bylo vybráno skvěle. Tato dvojice mě ve filmu dost bavila. Škoda, že nebyl film pojat velkolepěji a nebylo z něji jasně cítit atmosféru a dění ve filmu. Ale přesto lehký nadprůměr a dobrá podívaná. Hodnotím na 65% = *** ()

Snorlax

U většiny katastrofických filmů se hodně nasměju, tady ani tenhle element příliš nefungoval. Ale pár dobrý vtípků by se našlo. ()

InJo

Nadprůměrný katastrofický snímek, který je lepší než třeba Sopka, ale na takový megamainstream, plný bombastických triků, jako je třeba Twister, prostě nemá. I tak bezva. ()

Webb

Nudný a nereálný katastrofický film bez dobře odvedené práce lidí, podílející se na tomto filmu (režie odfláknutá, scénář je vycucaný z prstu, hudba nezajímavá, animace a digitální triky jsou opravdu podprůměrné). Nezachrání to ani Pierce Brosnan a Linda Hamilton. Elizabeth Hoffman se mi ani zdaleka nelíbí a zde hraje těžko uvěřitelnou postavu, která je posedlá zůstat na místě pod horou za každou cenu, že jí hora neublíží atd. ....no prostě nesmysly jako řemen :-) ()

Sonnery

Jakoby škoda, že se z tý lávy nevynořil T-800. Vytvořilo by to novej vesmír Terminátora, Jamese Bonda a sopky. Trochu Mortal Kombat. ()

Jordan

na tento film som šiel s kamarátmi do kina . . . mal som vtedy niečo cez jedenásť rokov a z kina som šiel s veľmi silným emocionálnym zážitkom, hlavne keď aj naše mesto stojí pod sopkou . . . ()

Anderton

Neskutočne klišé scenár, slabšia výprava, aj keď pekná erupcia sopky. Od medzibondoviek netreba zrejme očakávať od Brosnana áčkové velkofilmy. Ale v telke popoludní poteší. ()

Geralt z Rivie

Viděl jsem po dlouhé době a utvrdil jsem se v tom, že je to i po více než 20 letech pořad nadstandardní film. Z katastrofických filmů mnohem lepší než současná tvorba. Dante´s Peak a Twister pořád nepřekonáno. ()

Slartibarkfast

Vcelku příjemná a oddychová akce s neduhy přírodních živlů. Když už se vám pod zadkem rozhodne vybuchnout vulkán, není radno se dlouho zdržovat na tomto místě. Malinko toporný Brosnan byl v pohodě a vše šlo jako na drátkách. Když pominu podivné náhody, úniky na poslední chvíli a věděcké přehmaty, pak je to solidní drama. Kdo mi tam ale naprosto neseděl byla paní Terminátorová. Tenhle xicht mi zkrátka nesedí a Terminátor je jediný film, kde ho ještě snesu. Celkově tedy velmi slušných 60% ()

Rocky62

Patrně jediný film s vulkanickou tématikou, který má ještě nějakou úroveň. Ačkoliv se neubrání hromadě klasických klišé a scénám, které jsou i pro nenáročného diváka lehce úsměvné, práce s triky se povedla na výbornou. Samotná katastrofa působí dojmem nemilosrdné apokalypsy a díky pečlivé snaze animátorů je výsledek velmi realistický, dokonce tak realistický, že zahalil ostatní nedostatky stejně dobře, jako pyroklastický mráček Dante's Peak. V rámci žánru nadprůměrná věc a máti Johna Connora je tady celkem sexy. 75% ()

Chrustyn

Slušný katastrofický snímek se slušnými triky a notnou dávkou napětí. Celkově se jedná o něco lepší snímek než jakým je Sopka s Tommy Lee Jonesem. ()

heyda

Tak tohle je bombastickej film !!!!!!!!!!!. Viděl jsem ho jako malý, větší i největší :-D a vždycky mě šokoval a napětím jsem nemohl dýchat. Pro mě osobně nejlepší film o tématice sopek. A jeden z nejlepších katastrofických filmů vůbec, který drží na vysoké úrovni nejen perfektní kamera a hudba, ale i skvělí herci. 9/10 ()

Roman.Ticka

Linda Hamilton je hotová turbína už od dob Terminátora, ale Brosnan je pro mě ulízaný panák, nic víc a nic míň. Celkově bída, možná před třinácti lety to byla bomba, ale dnes je to jedna velká nuda a přehnané efekty, kdy by nikdo neměl šanci v reálu přežít víc jak 5 min. v tom sopečném sajrajtu. ()

SOLOM.

Ta Linda Hamilton vážně ty průsery přitahuje jak magnet. Nejdříve o její život usiloval terminátor a teď pěkně „nažhavená“ sopka. Joó naštěstí je nablízku bond Brosnan, který se z podobných šlamastyk dokáže dostat jako nic. Bohužel ani tento katastrofický film mě nějak závratně neokouzlil. Průměrný scénář se sice snažil vykouzlit nervy drásající momenty, při kterých by nejednomu ztvrdla krev v žilách, jenže to by to musel točit jiný „tvrďák“, než Roger Donaldson. Naivita a celková (ne)uvěřitelnost některých pasáží mi totiž dost pokazila celkový dojem z filmu. To však nic nemění na tom, že to zničení města vypadalo pěkně – v podobné situaci bych se ocitnout rozhodně nechtěl…60% ()

ARI50

Další katastrofická bomba která má skvělý příběh skvělé efekty a skvělé herecké obsazení a tak sem se vůbec nenudil protože napínavý je film hodně atmosféru dodává na maximum a na daný rok je to špička, Sopka je nebezpečná spící sestra od ďábla. ()