Gangster Doc McCoy doplatil na špatného kamaráda a skončil ve vězení. Je mu jasné, že se ven jen tak nedostane a pošle svou ženu Carol za vlivným obchodníkem Jackem Benyonem, který shání spolehlivého člověka. Benyon pomůže Docovi na svobodu, ale žádá protislužbu. Doc má spolu s dvěma jeho lidmi - Frankem a Rudym - vyloupit trezor na závodišti. Loupež, na níž se podílí i Carol, se podaří, ale v jejím průběhu ztratí Frank nervy a zastřelí policistu. Na útěku pak Rudy Franka zlikviduje a vzápětí se pokusí zabít i Doca. Ten je ale rychlejší. Doc přiváží Benyonovi peníze, ale předání kořisti končí neočekávanou tragédií. Benyon mu prozradí, že se vyspal s jeho ženou, která mu dala přednost před uvězněným manželem a chce jak peníze, tak Carol. Ta se ale postaví na Docovu stranu a Benyona zastřelí. Dvojice se dává na útěk a s uloupenými penězi míří do El Pasa, odkud se chce dostat do Mexika. po jejich stopách se ale vydává Rudy, který si poprvé v životě oblékl neprůstřelnou vestu a proto střetnutí s Docem přežil. Mimo něj míří do El Pasa i zbytek Benyonovy bandy a nakonec i policie. V malém hotelu v El Pasu dojde ke konečnému střetnutí... (oficiální text distributora)

sud

Rozdíl originálu a tohoto remakeu je skutečně propastný. Roger Donaldson je sice celkem slušný režisér, ale nedokáže vykouzlit takovou podívanou jak to dokázal Sam Peckinpah. Pomalý a nevýrazný Alec Baldwin nesahá ani po kotníky mužnému a charismatickému Stevu McQueenovi, Kim Basingerová by se mohla rovnat Ali McGrawové jedině krásou, ale nemá zdaleka takové charisma. Zkrátka Sam Peckinpah dal svým postavám duši a zobrazil je bez příkras, kdežto Roger Donaldson stvořil hrdiny jako z nějakého komiksu. Ale i tak přesto se na to koukat dá a ten kdo neviděl originál, bude i spokojen. ()

Marator

Docela pohledná krimi hlavně díky Kim Basinger, ale jinak nic navíc. Nejvíc mě štvala až az hanici únosnosti naivní manželka veterináře. Její hláška při dobrovolném milostném aktu s Rudym, kdy je zahlídne její svázaný manžel "Rudy on nás viděl", který celou dobu vše slyšel od vedle, mě až vytočilo. ()

kingik

Před policií i gangstery musí prchat zamilovaný manželský pár profesionálních zločinců. Manželům McCoyovým poslední akce nevyšla. Doc skončil ve vězení a Carol požádá o pomoc byznysmena Benyona. Ten jí vyhoví, ale pouze, když bude povolná. Také Doc musí za svobodu zaplatit a provést pro Benyona loupež při chrtím závodě. Při dokonale připravené akci s McCoyovými spolupracuje také jejich bývalý parťák Rudy. Při předávání peněz však dojde k roztržce a Carol Benyona zastřelí. Od té chvíle mají v patách nejen policii, ale také Benyonovy muže a pomstychtivého Rudyho. Akční thriller s Alecem Baldwinem z dob, kdy byl ještě štíhlý a idolem žen, a Kim Basinger byla kráska. A nesmím opomenout také libově odvedeného záporáka Michaela Madsena. Má to spád, zvraty i odvážnější erotickou scénu. Thriller, co nenudí. 80% ()

Agatha

Originál jsem neviděl a ani ho snad vidět nechci. Tato verze mi plně vystačila. Ústřední dvojici nemohl vystihnout nikdo lépe než novopečení manželé Kim Basinger a Alec Baldwin. Spolu jim to sluší, herecky se k sobě hodí a dobře so doplňují, že si říkate, že jim to asi dobře dopadne. Ale jak je vidět, zdání klamalo... Ostaní herci hrají docela slušně. Atmosféra napínavá a svižná. Kamera i hudba na úrovni. Vcelku dobrá zábava. No problema... ()

lareinna

Áno, tomu sa hovorí starý dobrý film. Zase James Woods, zase záporák :) No proste to mu pristane, inak to nejde. V obsahu filmu je napísané, že „gangster McCoy“ – nemôžem si pomôcť, derú sa mi slzy do očí od smiechu - Alec mi isto odpustí, ale keď on je tak sladký chlap, jeho „face“ môže platiť jedine na ženy.. Na mafiánskych gangstrov ako je James Woods a jeho partia asi ťažko :) Ale netreba to brať ako kritiku, to rozhodne nie. Alec si svoju úlohu v tomto filme odohral ukážkovo, skvelo a mám pocit, že ozajstnejšie ani nehral a veľký podiel má na tom určite jeho Kim. Vášnivé milenecké, pardon – vlastne manželské hádky uprostred púšte Nového Mexika a potom milovanie v zaprášenom starom hoteli kdesi na konci sveta, pod posteľou pomaly armádny arzenál. Jednoducho skvelý film natočený pred 17 rokmi, o to je lepší, že ani po rokoch nestratil na šarme, typickom pre filmy 90 rokov minulého storočia :) ()

• V plánu bylo pokračování filmu, ale nebylo zrealizováno. (Cheeker)

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007