Hranice ovládání

• USA The Limits of Control (více)

Film sa odohráva v rozličnom okolí súčasného Španielska, kde mysteriózny, osamelý hrdina (Isaach De Bankolé), ktorého aktivity ostávajú úzkostlivo mimo zákona, musí dokončiť rozrobenú prácu. Neveriac nikomu, plní úlohu, ktorej cieľ nie je spočiatku prezradený. (DareDeVill)

Ixbalanke

Hodnotím krásné obrazy, kameru a klid. Divák si musí vše hodně domýšlet, nic se mu nestrká pod nos. A to se mi líbí. Akorát by mě fakt zajímalo, jak se do té pevnosti na konci dostal. To už Jarmusch podle mě zašel daleko. A musela jsem to dát nadvakrát, protože napoprvé jsem usnula. Ale jinak docela zajímavé... Ale musím přiznat, že mám pocit, že se tu z přehnaného umělečna dělá moc velká věda. ()

Perverz

Ten film je jako jako galerie, plný obrázků, obrazů, a to je taky jeho dominanta. Pustil jsem to, a užasl, nechtěl jsem se nechat unést, ale film mě po chvíli přesvědčil, že je to opravdový vizuální majstrštyk. Zpomalené záběry, pírko vanoucí, větrné elektrárny z okna vlaku, teď hned nevzpomenu , ale ten film je takový celý. Je vyprávěn velmi pozvolna, a všechny indicie, o čem to vlastně je, taky předkládá po kousíčcích. Otevřete se, uvolněte mysl, uvolněte sebe a nechte ten film do sebe pronikat, on vám to dovolí, je pro to jako stvořený. Nic pro konzumentní diváctvo. Mě to sedlo jako všechny saka Isaach De Bankolému v tomhle filmu. Natočeno přesně na míru. Ještě musím podotknout, že filmy Jarmusche neznám, to se změní, a taky třeba zkouknot něco pana kameramana Doyle, velmi dobrá práce. ()

Disease

Postmodernita v krystalicky čisté formě. Žádný děj, co by odváděl pozornost. Přesto se mi to tak nějak líbilo. ()

hammerhead

Neodešel jsem, neusnul, nenudil se, neměl jsem pocit, že: Film je mnohem slabší než Ghost Dog, že se mnou někdo vyjebává, že film nemá smysl, že nemá příběh, že je to pseudointelektuálská masturbace... Že by se Jimu Jarmuschovi povedlo trochu rozhýbat zatuchlé vody originálně komponovaným příběhem, navíc s parádními záběry? Že by i v tomto příběhu zbylo dost prostoru pro hloubku sdělovaného, ale i sebeironii a vtip? Že by zenově inspirované hranice ovládání hlavní postavě neubíraly na poutavosti? Že by to vnímání reality bylo opravdu subjektivní? ()

Ukko

Vizuálně nádherné, každý záběr by mohla být hezká fotografie, skvěle zvolené barvy, hudba výtečná, celkově krásně melancholické. Divák si prostě sedne a nechá se vést. Nicméně první půlka fimu mě opravdu bavila a užíval jsem si každý záběr ale poté mě přilišný stereotip trochu utahal. Jarmusch ale i přesto ukazuje, že i v dnešní "nalajnované" době jdou točit filmy jinak a pro fajnšmekry nelze než doporučit. Přesto mě ale pořád hryže k čemu sakra ty dva šálky ?!? :) ()

Yaan

Matrix - ale bez zbytečných akčních scén + relativní poselství aneb Vyložte si po svém (pokud to zvládnete...) ()

Renfield

Dějově možná poněkud hůře stravitelné, ale zase nic, co by nespláchly dvě espressa ve dvou šálcích. Více na obrazy a hádanky zaměřený bratr Ghost Doga, jemuž právě ty hádanky dodávají spád... fakt mi to uteklo. Neustálé přemýšlení téměř nad každým dialogem, nad hlavním hrdinou, jenž především poslouchá ty, se kterými se schází nejčastěji v kavárnách. Nad příběhem, který nabízí spoustu odkazů a myšlenek, pokud opravdu nabízí... Ony myšlenky tu samozřejmě jsou, ale že je to celé více myšlené jako fantasticky natočená (kamera, hudba!), silně atmosférická cesta městy, je možné a snad i ještě pravděpodobnější. Prostě gangsterka dle Jima Jarmusche, co navíc má Paz de la Huertu, která zde snad opravdu "vejde do prázdna"? 85% ()

Saintes

Naprosto prázdné, nejspíše umělecké záběry o ničem, bez děje, bez myšlenky, bez čehokoliv zajímavého nebo snad zábavného. Dvě neskutečně nudné hodiny, nad kterými mohou masturbovat maximálně rádoby intelektuálové, tvářící se, že v tomhle údajně hlubokém díle skutečně našli něco hlubokého. Bez Billa Murraye by to snad nebylo ani na ty dvě hvězdičky. ()

Maslord

Ten komu sa tento film nepaci zabudol (ak to vobec neiekdy vedel), ze film ma byt umenim, nie len obrazkovym sposobom vyrozpravany pribeh. ()

DavidBeko odpad!

Absolútne zbytočný a nezaujímavý film s 99% zbytočných a nezaujímavých scén ako sa Isaach De Bankolé prechádza po meste, pije kávu alebo pozerá obrazy. Najtragickejší film čo som kedy videl. ()

Gore

Jarmusch jako nezávislý guru a jeho naprostá tvůrčí svobody. Pokud se člověk naladí na tu správnou vlnu, dokáže si film náležitě vychutnat. Nechápu tu negativní kritiku na tento snímek, když plno prázdnějších a hloupějších filmů kritici i diváci vyzdvihují do nebes. Isaach de Bankole v životní roli. ()

msn

Jedná se o naprosto famozní audio/visuální podívanou. Co záběr to perla ! Symboly, krásné obleky, krásná žena a kamenný výraz Isaacha De Bankolé tvoří harmonický celek. Režisér dokazuje, že umění na filmovém plátně je stále možné. Umění, za kterým je kus práce, je upřimné a na nic si nehraje. Vskutku mistrovské dílo. Myšlenka, že snad Jarmusch neví, co dělá, je sice lákavá, ale je taky pekelně naivní. Před chvíli ho tu skoro nikdo neznal a teď je na něj každej „odborník“. Vážně ho máme tak přečtenýho ? Dead man nebo Kafe a cigára ? Možná jsme byli celou dobu trochu mimo. Možná, že nás ona „špetka standardu“ v jeho snímcích vždy zachránila před panikou. A nyní, když Jim tuto špetku vynechal, tak z toho šílíme. Naše hranice ovládání (kterou nám za ta léta mainstream doslova vrejpnul do duše) na tento snímek zkrátka nestačí. Zato být nájemným vrahem, je asi fakt nuda. ()

Pawlisman

Nevidim důvod pro ty přehnané reakce. Musel jsem se přesvědčit a dobře jsem udělal. Krásný film plný božích scén. Sice taková šifrovačka u které nedoporučuji čekat něco víc od konce. Jsem ale vyznavač hesla, že i cesta může být cíl a tak jsem byl velice spokojen. Umělecký a procítěný snímek. 8/10 ()

panmroz

tak za kameru a za to hučení...snad...jen doufám, že je tenhle "projekt" výjimkou, a Jarmusch se vrátí k výrobě "filmů" a nedopadne jak Tarantino, kterej už asi "film" jen tak nenatočí. ()

werewolf69

Myslím že Jarmusch by sa mal do budúcna nad sebou trocha zamyslieť. Mam ho fakt rád a obdivujem jeho tvorbu, ale toto teda nie. Je smutne že musím povedať že pre mňa najlepšie na celom filme bola Paz de la Huerta, ktorá sa tam v kuse promenádovala nahá a možno aj kvôli tomu som to vydržal dopozerať. ()

Další Jarmuschův vlk samotář

Další Jarmuschův vlk samotář